Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10701) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Szep dolgok ezek kollegak! :R

(#10702) TGWH válasza Klaus Duran (#10694) üzenetére


TGWH
őstag

Most ezzel nem tudom mire akarsz utalni :D
Nem hinném hogy gépfüggő, egyszerűen nem értem, hogy ha letolok valamit és az a z0, akkor mi a rákért mozog el... volt, hogy két sávban kellett nagyolni, az átfedésnél azért érezni lehetett a különbséget...
Kéne már valami egyedibb gyártás, mert így nem jutok semerre...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10703) Danivagyok válasza TGWH (#10702) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Van azért pár ok amiért 5,2 lesz az 5,0 pl:
-eldobja magát az anyag
-elmelegszik a főorsó
-kihúzódik a maró a patronból
-laza behúzógomba, vagy gyenge gombahúzó rugó,
Egy kis rálátással azért nem olyan nehéz kiszűrni, hogy nálad éppen milyen gond van.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10704) zolikaDB válasza Danivagyok (#10703) üzenetére


zolikaDB
veterán

+1 instabil gép, kaka váz.

(#10705) Phülöp válasza zolikaDB (#10704) üzenetére


Phülöp
addikt

+1 koszos patron, akár a kúpnál, akár a szorító átmérőnél

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10706) xxxx.x válasza BÁ Nutrition (#10697) üzenetére


xxxx.x
tag

Gyere hozzánk, amennyiben a méret a lényeg :) (van felvétel)

Pár kép korábbi munkákról:

A körasztal mérete 2000 x 2500

Ezt láttam a gépből:

Mikor a munkaszervezés csődöt mondott (most az ráér, fúrd a csövet!!!)

A gépből:

[ Szerkesztve ]

(#10707) BÁ Nutrition válasza xxxx.x (#10706) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ahh, ingyert nem dolgozok ;]

legalabbis egyenlore. lehet majd egyszer hobbibol

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10708) TGWH


TGWH
őstag

Hmm... akkor kevés leszek a megoldáshoz a profi gép mellé, úgy tűnik :DDD :)) ;] :P

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10709) zolikaDB válasza xxxx.x (#10706) üzenetére


zolikaDB
veterán

A munkaszervezes nagyon sok helyen csak dísznek van, es olyankor csinaljak a 2000-es gepek azt, amit a fonoknel jol fekvö alkoholista g.cik hagyomanyoson meguntak.

Szep munkak, lehet rajtuk par napig matatni.

Mindig vizzel hutesz?

(#10710) xxxx.x válasza zolikaDB (#10709) üzenetére


xxxx.x
tag

"fonoknel jol fekvö alkoholista g.cik hagyomanyoson meguntak" - Nem egy helyen dolgozunk?
Plusszba még kb. két hete megkaptuk, hogy a hagyományoson nem nyavajognat annyit mint mi. Ők mindent első szóra megcsinálnak morgás nélkül. -csak amit nem tudtak lepasszolni nekünk.

Vízzel vagy semmivel - más nincs. Bár láttak már valahol, valami "csodaspray-t" amiből egy pisszenés,s órákig lehet marni az acélt.
A nagyolás általában szárazon , mikor kell a csilli-villi szép felület, a simítás megy vízzel (meg a fúrás). Az újgépen már van levegő is, elég sokat használjuk a kollégák örömére - elviselhetetlen a hangja.

Nincs az ilyen munkákra több nap, mikor átnyúlik a meló a másik műszakba, vagyunk mi minden csak szépek nem.

[ Szerkesztve ]

(#10711) zolikaDB válasza xxxx.x (#10710) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor jo, egy helyen dolgozunk.
Viccet felreteve, csak sok a patkany, es azert tartunk ott, ahol, mert tobbszaz km-el arrebb is olyan a magyar, mint a keleti végeken.
Igy ertettem. Nekem van egy WNT-s hideglevegos szerkezet, de igazabol amikor odaakasztok neki, a lapka nem viseli el a vizet, szetreped, lepattan (Seco, WNT, Iscar kifejezetten durvan reagal), az uregeket, feszkeket meg ki kell fujni nagyolaskor.
Aztan, h az apro simito forgacs ne tapadjon fel, akkor viz. De szar a nagy asztalt fujkalni, meg a 170 mely furatbol a vizes forgacsot kiretkelni :D Ezert is mellozom a vizet, ha lehet.

Gondolom, az uj gepeteken akkora a levego fuvoka, mint a viz? Vagy onnan is jon? Emiatt lehet akkora a zaj... A WNT-s cuccnal egy loc line csovet igazitok oda, ahol epp szukseg van ra, emiatt lehet mersekelni a levego mennyiseget, es a zajt.

(#10712) xxxx.x válasza zolikaDB (#10711) üzenetére


xxxx.x
tag

A képek simításkor készülnek. Nagyolás közben nem igazán szeretem otthagyni a gépet.
Amennyiben nagyolás közben sok a forgács a szerszám körül, van egy szuper gomb (hold) ami mindent kikapcsol, s le lehet fújni. Sajnos más lehetőség nincs.

A lapkák nagyolás közben nálunk se szeretik a vizet.

Az új gépen a levegő külőn csövön jön, egy csappal kézzel szabályozható.
A gép magas és nyitott, a mdb. rezeg, s ehhez még hozzá jön a levegő süvítése is. Ettől sokalnak be a kollágák.

(#10713) zolikaDB válasza xxxx.x (#10712) üzenetére


zolikaDB
veterán


Bal oldali nagy sarga az elotolas allj, a jobb oldali kicsi pedig leallitja az orsot, vizet, tolast, es Z maxra fut a gep - vagy ottmarad, ahol van, es innen a tengelymozgato billentyukkel lehet odebb vinni a kocerajt.

Milyen gep az az uj masina?

(#10714) konikan válasza xxxx.x (#10706) üzenetére


konikan
aktív tag

Nekem a halálom amikor nem látok semmit a géptérben, te hogy vagy ezzel? :D

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#10715) xxxx.x válasza konikan (#10714) üzenetére


xxxx.x
tag

konikan: Megyek a hang után - jó találmány volt az előtolást szabályozó poti.

zolikaDB:
A gép ilyen (iTNC 530-as vezérléssel):

http://prohardver.hu/tema/forgacsolso_munkat_keres_esztergalyos_maros_cnc_munkakorbe/hsz_10590-10590.html

(#10716) BÁ Nutrition válasza xxxx.x (#10715) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Remélem kapsz 3-4ezret ezért legalább ha otthon tolod

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10717) Sanyaaa26 válasza xxxx.x (#10715) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, nálatok hogy szuperál a Mecof? Nem szokott sok gond lenni vele? Nálunk folyamatosan javítani kell

(#10718) xxxx.x válasza BÁ Nutrition (#10716) üzenetére


xxxx.x
tag

BÁ Nutrition: Munka az életem :) - Te mennyit kapsz érte? (te is a topikot olvasod)

Sanyaaa26: Javítani kellene, de nincs rendes szervíz aki értene is hozzá.

(#10719) Sanyaaa26 válasza xxxx.x (#10718) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Annyit van szerelve hogy lassan amatőr szerviz leszünk :D

(#10720) xxxx.x válasza Sanyaaa26 (#10719) üzenetére


xxxx.x
tag

Nálunk is hasonló a helyzet. Volt már nálunk olasz - olaszul beszélő - szervíz is, de senki nem tudja megoldani az összes problémát. Hol a fej nem forog, hol a gombok nem működnek, egyszer a kompenzáció megy el, s erről a gép nem jelez... sok a probléma vele. A múlthéten produkált olyat is, hogy nem tudta rögzíteni a fejet, s mikor sikerült, elugrott 3 fokot amiről nem tudott a gép.

(#10721) BÁ Nutrition válasza xxxx.x (#10718) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kb a duplajat, de legalabb nincs stressz :)

"te is a topikot olvasod" - hat a szakmai reszhez sokat nem tudok fuzni, csak ha lehet valamit offolni ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10722) SirTom válasza zolikaDB (#10713) üzenetére


SirTom
tag

ez a két monitoros felállás mindig is érdekelt, nem tudom a Heidenhain miért nem csinál ilyet..

Nincs más hátra mint előre

(#10723) TGWH válasza SirTom (#10722) üzenetére


TGWH
őstag

Most mondjam hogy 19" nct-n elfér minden? ;] :DDD :DDD :))

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10724) Phülöp válasza TGWH (#10723) üzenetére


Phülöp
addikt

El vagytok kényeztetve, nekem anno egy soron kellett megváltanom a világot.
Jah, sikerült természetesen. Minden nap. :P

Azért a Sinumerik 840D jobban kézre esik nekem is... :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10725) BÁ Nutrition válasza SirTom (#10722) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legfobb kerdes h minek.. :)

pl mig kapirgal a gep addig lazan megirhatod hdh-n a kovetkezo progit. vagy leulsz pc-hez es ott, meg egyebkent is szorakozni jarunk be a munkahelyre nem dolgozni :P

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10726) TGWH válasza Phülöp (#10724) üzenetére


TGWH
őstag

A régi jó faék egyszerűségű hunor :D
Nagyon nem ismerem, de az nct-nek ezt kellett volna tovább vinnie szerintem.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10727) zolikaDB válasza TGWH (#10723) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igy van. Ami CNC vezerlon letezik funkcio, azt mindet beb.ssza jo esetben 19, kevesbe jo esetben 15 collra csak győzzed a ceruzaval meretre igazitani mindet...
Kivancsi lenne a zajra, amit az állad koppanása ad majd, amikor rendes vezerlon dolgozol, meg rendes gepen, ahol azt a méretet hozza a masina, amit beírsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10728) SirTom válasza BÁ Nutrition (#10725) üzenetére


SirTom
tag

Mondjuk a 2-ik monitoron meg mehetne a Windows, azon meg vmi CAM-es program. A mostani cnc gépen amin dolgozom van Windows Xp, és Heidenhain 530-as is.

neked jó, mert ott a PC a cnc mötött, én nem tudok leülni camezgetni, azt csak kiváltságosok csinálhatják, akinek van jelszava, és hozzáférése a szerverhez, meg a modellekhez.
Ez meg az előző melóhelyem volt

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#10729) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10727) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én még jó amerikai CNC-n nem dolgoztam. ;]
De a Japánokkal eddig semmi bajom nem volt. Mori Seiki, Enshu, Brother, Nakamura-Tome. :K

(#10728) SirTom Na ezt már rám méretezték. :B

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10730) SirTom válasza Klaus Duran (#10729) üzenetére


SirTom
tag

Brotherról láttam szerszámcserét, félelmetes gyors, kezelésük milyen a japán gépeknek?

Nincs más hátra mint előre

(#10731) TGWH válasza SirTom (#10730) üzenetére


TGWH
őstag

Jó a gyors szerszámcsere, csak akkor van gond, ha benyom közben egy hibaüzenetet, és megáll a gép :DDD azt sem tudod hová nézz, pittyen, tehát reflexből a monitorhoz fordulsz, a levegő meg visít, és előbb-utóbb elfogy :D majd megint monitor; ,,szánkenő szint alacsony''... hogyrohadnálmegmiközödhozzá...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10732) Klaus Duran válasza TGWH (#10731) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

True story. ;] De velem még nem történt meg szerencsére. Első napi fő okítás lényege az volt hogy sose nyomd ki a gépet szerszámcsere közben mert k.rva nehéz visszaállítani. :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10733) TGWH válasza Klaus Duran (#10732) üzenetére


TGWH
őstag

Főnök megtette, mert nem onnan akarta futtatni a programot :D fél nap volt, próbálgatta z mennyin cserél szerszámot. A vége az lett, hogy szervíz felhív, majd közlik, hogy gép koordináta z végálláson... hááát bzmeg ja, erre lehetett volna gondolni :D a vicc az, hogy megnézte hol állt z-ben, de nem emlékezett pontosan, hát kb. még néhányat kellett volna próbálkozni, hogy eltalálja a helyes z koordinátát :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10734) Klaus Duran válasza SirTom (#10730) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Brothernek van egy apró hibája amit nem szeretek. menetfúrásnál nem lehet megnézni hogy milyen távot akar megtenni hanem egyből elindul. De a felülírás funkció jó lenne... ha nem kevernénk mindig hogy mikor ír felül és mikor mellé. :O

Az Okuma meg......... (nekem még magas)
Enshu = Fanuc31i MODEL B

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10735) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10732) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hurconal Ultimax 4 ota legalabbis, az egvilagon mindenfele poziciobol kihozhato a szerszamvalto. Ez hatalmas respect.

(#10736) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10735) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A Haas is. ;]
De a hülye MAPPS IV-ben nincs olyan lehetőség hogy szerszám elengedése. Újra kell indítani a gépet és akkor elengedi. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10737) TGWH válasza Klaus Duran (#10736) üzenetére


TGWH
őstag

A régi Csepelen meg automatice elengedte, amiatt is csak nyavalyogtak :DDD időnként fel kellett menni 2 méter fölé y tengelyen, hogy vissza tudjon folyni a hidraulikaolaj :D :R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10738) SirTom válasza TGWH (#10731) üzenetére


SirTom
tag

ahahah, az fontos hibaüzenet, nehogy már a gépkezelő szerszámot cseréljen miközben alacsony a kenőanyagszint...
a nagy gépen, amin vagyok, háát, a szerszámtartót az első adandó alkalommal eladnám, és vennék helyette egy profit, kiállításon láttam, sok cég csinál, egyik jobb mint a másik.

Nincs más hátra mint előre

(#10739) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Lapka választásban szeretnék tanácsot kérni.
Hossz irányban kellene chrome vanádium anyagból leszedni, adott egy CCMT váltólapkás kés ami hosszirányú külső kés.
Milyen lapkát kellene bele venni? Chrome vanádium az edzett acélnak (hardened steel) nek minősül? Vagy elviszi valami gyengébb lapka is? Mert CCMT -be speciális, edzett acélhoz tervezett lapkát nem találtam, csak komolyabb késekbe.

(#10740) BÁ Nutrition válasza ---Lasali--- (#10739) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

alapvetoen az szamit edzett anyagnak amit megedzettek :D

[link]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10741) konikan válasza ---Lasali--- (#10739) üzenetére


konikan
aktív tag

Minden képen valami bikább lapkával kezdj szvsz. Króm-Vanádium nem arról híres, hogy normál szerszámacélhoz való szerszámmal, és technológiával menjen :DD

BTW. Mi CCMT 0302.....PF -es lapkát használunk az Iscar-os kiesztergálókban.

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#10742) TGWH válasza ---Lasali--- (#10739) üzenetére


TGWH
őstag

Meg ha már rendelsz, valami jó kis hallásvédő felszerelést is szerezz be :DDD
Elvileg elég sok gyártónak van hasonló cuccra lapkája, körül kell nézni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10743) Klaus Duran válasza TGWH (#10742) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én úgy tapasztaltam hogy a 60hrc-s is csak akkor hangos ha nem elég stabil a gép. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10744) TGWH válasza Klaus Duran (#10743) üzenetére


TGWH
őstag

Vagy ha a főnök bszik megszereltetni, és 1200 a max fordulat a gépen :D
NCT gépen speciel még nem láttam ilyen anyagot, szóval ez kapufa :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10745) Klaus Duran válasza TGWH (#10744) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

1200 az nagyon sokk, szóval nem kell a kifogásokat keresni. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10746) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#10745) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Főleg a lapkának sokk. :W

Mai műszak gyümölcse. Nem akart rendesen működni a hidro szivattyú, és fojt az olaj a paletta alatt, ugrált folyamatosan a nyomás. Fanuc agyába be, paletta rögzítés felold, APC Up, és szép lassan elkezd dőlni a paletta. Majd a vészstop megnyomásának pillanatában reccs. ;] Eddigiek szerint az egyik paletta rögzítő gyűrű bánta csak, de majd a szerviz megmondja a tutit.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10747) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10746) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt nem értem, vagyis vizuálisan nem jön át, eddig csak youtube-on láttam palettás gépet.

(#10748) TGWH válasza Klaus Duran (#10746) üzenetére


TGWH
őstag

Kellett neked nyomkodnod :D arra amúgy hat a vészstop, mert szerintem ha nem nyomod be akkor is reccs :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10749) Klaus Duran válasza TGWH (#10748) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én csak néző voltam. Így könnyebb volt fogalmazni. Olyan volt mint a Pisai ferde torony. :DDD

(#10747) zolikaDB Eddigi mind3 cégnél volt ahol dolgoztam bejártam.
Pontosan ilyen

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10750) ---Lasali--- válasza konikan (#10741) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi a választ.
BÁ Nutrition amit kitöltött előre a lapka választóban, az egy "P" Gyengén ötvözött acél, cromo anyagot ír, az szerintem játék a vanádiumhoz képest.
A PF lapkát amit írtál, abból is van többféle, az iscar oldalát megnézegettem, van ami csak "Stainless steel and cast steel" -hez jó.
Viszont jó ötletet adtál, mert náluk találtam olyan lapkát ami jó ebbe a kicsi késbe, és ez elvileg visz edzett acélt is. Pl: CCMT 060204-SM IC907
Itt van a leírása: IC907

Ez talán jó lehet?

Mi gépünknek is kb 1200 as fordulat a legalja, de most szerkesztek majd rá egy fordulatszám mérőt, ne kelljen számolgatnom áttételből. 120 m/min jön ki arra az anyagra amiről szó van, az botrány sok, kell rá egy elektromos fordulatszám szabályzót is építeni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.