Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150501) KISDUCK válasza lezso6 (#150499) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nono, amit WS csinált az rasszista támadás volt mert világosabb a bőre mint CR-nek, szóval ennyi volt neki, rasszistákat nem alkalmaznak a stúdiók.

(#150502) paatrick válasza S e t h (#150498) üzenetére


paatrick
őstag

Nem hiszem hogy lesz belőle valami, mert ez black on black erőszak, ami amerikában kb "nem létezik". Hiába az ilyen bűncselekmények száma többszöröse a fehérek feketék elleninek, arra nem lehet felhúzni BLM-et meg minden cancel culturet.

(feketék ellen elkövetett gyilkosságot 90%-ban feketék követték el 2014-ben - gondolom azóta se sokat javult a statisztika)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#150503) fateless válasza paatrick (#150502) üzenetére


fateless
veterán

Remélem, valós volt a maflás, és nekem tetszett akkor is, ha nem vagyok erőszakpárti. Ilyen helyzetbrn nem tudok ennél frappánsabb megoldást.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#150504) Mik76 válasza fateless (#150503) üzenetére


Mik76
senior tag

Szoval akkor ezentul egy rossz poenert pofozkodni, vagy mondjuk egy pofonert leloni valakit az uj norma? :U
Nem mindegy hogy mire mivel reagalsz ember.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#150505) Spyd


Spyd
csendes tag

Érdekes hogy hogy arról az oldalról senki nem közelíti meg a dolgot hogy az adott szituációban mi magunk hogy döntöttünk volna. Engem nem érdekel hogy kamu vagy sem, de a férfi igenis álljon ki a feleségéért, barátnőjéért.

(#150506) hoffman_ válasza Spyd (#150505) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mindenki abból a szituációból közelíti meg, ezért saját vélemény.
az, hogy kiállsz valami mellett, férfiként, teljes jogalappal, az nem azt jelenti, hogy ezt megengeded magadnak.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#150507) Mik76 válasza hoffman_ (#150506) üzenetére


Mik76
senior tag

Na igen. Nem veletlen hogy a JOG is mindig vizsgalja az aranyossagot.
Az mas dolog hogy CR nyilvan nem fog feljelentest tenni emiatt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#150508) Miklós315


Miklós315
aktív tag

[A lesajnált sötét múlt (ó-, közép-, új-)koraiban egy 'férfi' nem élcelődött egy 'asszony' kontójára (a nőt zavarba ejtő pozitív, flörtszerű csipkelődés más tészta, de beszólogatni, gúnyolódni, alázni: nem járta), pláne nem 'esemény' keretében, pláne nem világgá kürtölő formában (ma: net-/TV-közvetítés). Egy 'férfi' - ha ilyen történt - tettleg beleállt a sértésbe: pl. párbaj keretében vett elégtételt. Ehhez képest a 21. század civilizált érzelemviharaiban egy kocsmai szintű lányos pofon élő adásban és az ezen való bulvárdagonyászás órákon át... valóban a felvilágosult magasabbcivilizáció arroganciájáért kiált e sötét, de szerencsére letűnt korok ellenpólusaként. :U ]

"Szerintem."

(#150509) Mik76 válasza Miklós315 (#150508) üzenetére


Mik76
senior tag

Huuu... De megmondtad.
Javaslom dobjuk ki a jelenlegi torvenykezest es meritsunk a kozepkorbol ujat. Ugyis baromsag az egesz. Az altalad dicsoitett korokban az erosebb kutya b*szik volt mindennek az alapja. Vagy ugy gondolod hogy ott is az eros vagy harcedzett suttyokat kihivta barmilyen kozember parbajozni ha eppen beszolt?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#150510) gbors válasza Spyd (#150505) üzenetére


gbors
nagyúr

Én feltettem a kérdést, de senki nem válaszolt :) Mert addig az OK, hogy kiállsz / reagálsz, ha a nejedet sérelem érte, de pontosan mit teszel ennek keretében? Ebben a szituációban ez korántsem egyszerű kérdés, ha szeretnél kulturáltan ÉS férfiasan fellépni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#150511) k-adi válasza Bad Pritt (#150489) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amiket nem nézek végig, azokról nem írok ide, max kivételes esetben. A CODA-t meghagyom neked.

(#150512) S e t h válasza Miklós315 (#150508) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nézz esetleg harctéri beszámolókat a szomszédból, ott lehet megtalálod amit keresel, vagy hiányolsz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#150513) k-adi válasza Bad Pritt (#149897) üzenetére


k-adi
nagyúr

bocs hogy beleoffolok a bitch slap vita közé

Halál a Níluson
Death on the Nile (2022)

Klasszikus krimiket szeretem, ezért is lestem meg ezt (is), de kb. hasonló az érzésem nekem is a film megnézése után:
- valóban Emma Mackey remek ebben a szerepben, (szívesen látnám több komolyabb szerepben)
- a kuzin szála egy vicc (ahogy írtad, se előzmény, se következmény)
- a bajuszra elpazarolt negyedóra a legjobb a filmben (pedig konkrétan a film első 15perce ez)
- és Gal Gadot még mindig szép nő (most ezen ki lepődött meg?)

Viszont 2 baki is feltűnt, ami eléggé szembetűnő hiba:
1. Poirot a végén tud lőni, mikor elvileg üresnek kéne lennie (az üldözés során kifogy a lőszer a pisztolyból)
2. A szembesítésnél a végén a .22 kaliber nem visz át 2 embert
Aztán olyan apróságokról nem is beszélve, hogy a végén Katchadourian említi a bőrszíne kitűnne, de egyiptomban pont nem, vagy a felengedett-lufik más irányba mennek a füsthöz képest, stb.

Sajnos az Orient Expresszre már nem emlékszem, lehet meg kéne néznem újból, hogy össze tudjam vetni ezzel, de így önmagában a film egy sima közepes. A karaktereket az elején gyorsan végigdarálva-bemutatja az egyik karakter a detektívnek, a néző meg csak kapkodja a fejét, hogy kiről van szó. Aztán meg a játékidő néhol tele van semmis jelenetekkel ahelyett hogy a karaktereket építenék, így mire eljön a végjáték, nem marad idő a rejtélynek szinte. Lehet jobb lett volna ha kap még félórányi játékidőt. Így nem az igazi.

(#150514) paatrick válasza gbors (#150510) üzenetére


paatrick
őstag

Egy színésznek tudnia kéne hogy szavakkal lehet legjobban alázni. Tehát felmész a színpadra:
"testvérem, te most a beteg feleségemmel viccelődsz? Nem direkt ilyen a haja, ez neked vicces? Ettől érzed magad férfinak hogy beteg nőket bánthatsz? Talán illene bocsánatot kérned mielőtt bemosok egyet"

Problem solved. Chris Rock olyan szinte lett volna bealázva egy ilyen szöveggel hogy az életében nem mossa le magáról. :D
De hát ehhez ugye intelligencia kéne és helyzetfelismerés.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#150515) PuMbA válasza Mik76 (#150509) üzenetére


PuMbA
titán

Aki szerint ez a pofon oké volt, annál valami nagy baj van. Sok stand up-os most nagyon elgondolkozik, mert itt a példa, hogy ha valaki sértőnek talál egy viccben valamit, akkor felállhat a közönségből és csak úgy megütheti őt, következmények nélkül. Hány sértő vicc van a világon? Hát most fejből előhúzok jó pár YouTube videót, ami ennél sokkal durvább. Óriási probléma lesz ebből, főleg úgy, hogy előtte Will Smith röhögött a viccen. Álszent és gyerekesen viselkedett. Egy felnőtt ismérve, hogy kordában tudja tartani magát.

[ Szerkesztve ]

(#150516) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Befejeztétek az ultraérzékeny liberó picsogás-offhullámot, ami egész nap zajlik egy feltehetően showbizniszindukálta drámamarketing kamu apropóján - ha már a történelem (görög etika, római jog, keresztény filozófia és a világ egyéb átvett értékei), a viselkedéskultúra és úgy általában a civilizáltság alapvetései sem tiszták... - vagy dagonyásztok még a semmi ködében hadonászva a "húgeccmekkoradologezavilágban" (ha már sikerült az ukrajnai szitut is belekeverni...leszarva a világban zajló napi több tucat hasonló eseményt...#mainstreamdroidképmutatáskimaxolvagratulálok) áldilemma apropóján? :U
[modik által törölhető - de azért kikívánkozó - kommentrész]
------

Encanto

Ha már Oscar és film topik...
Kimagasló meseélmény, meglepően pozitív Disney-alkotás. Zeneileg, látványra, sztoriban is nagyon erős. Nem túl hosszú, egyszerű a tanulsága (és így a konfliktusa is), de fenntartja az érdeklődést és a jókedvet, amit generálni képes.
Jó karakterek és szövegek lettek megalkotva, gyereknek és felnőttnek is ajánlható, érthető, élvezhető.
Abszolút megérdemelte a győzelmet ebben a mezőnyben (Oscar-szemszögből is: igazi pezsgő-bongó musical őrület).

#értékelés

"Szerintem."

(#150517) Bad Pritt válasza Miklós315 (#150516) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Huuu de megmondtad 2. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150518) S e t h válasza Miklós315 (#150516) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem a modiknak kell törölnie, ezzel a stílussal magadat írod ki a közösségből.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#150519) Miklós315 válasza S e t h (#150518) üzenetére


Miklós315
aktív tag

1. De, szabály szerint a modik JOGA törölni - ha már a joggal dobálózik a "nagytudású" "kolléga"
2. A stílus egy dolog, a tartalom egy másik, a bizonyítványt meg MINDENKI minden esetben kiállítja magáról, ha megnyilvánul.
3. Definiáld a 'közösség'-et
4. Érvelj amellett, hogy miért is lenne pozitív adott - korábban definiált - közösségen belül lenni, mint kívül - aztán bonyolítható "adott körülmények esetén" hozzáadásával...
5. Ha már így is, úgy is off, legyen egy könyvajánló: Ryszard Legutko - A ​közönséges ember diadala

"Szerintem."

(#150520) KISDUCK válasza Bad Pritt (#150517) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akárhogyis, de igaza van, ezzel a búlváros hülyeséggel értéket nem adtunk a topikhoz.

(#150521) mephi666 válasza j0k3r! (#150484) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ha mondanak egy 2milliós összeget, lehet a zasszony is bólint rá azonnal... nem tudjuk, hogy mennyire mélyen érinti ez a betegség, akár lazán is veheti... vannak olyanok, akik a saját hiányzó végtagjaikból poént képesek csinálni... vagy amikor Dinklage karácsonykor feltett egy képet, hogy "feldíszítette a fát" ...1méter magasságig a 2méteres fát :D ...ahhoz képest ez "csak" egy kis hajhullás... tartom, hogy erősen kamuszagú az egész... felmegy, jön egy Bud Spencer-es tenyeres, visszasétál, leül és onnan anyáz tovább?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#150522) Bad Pritt válasza KISDUCK (#150520) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Dehogy van igaza...
Na mert mivel adunk? X-edik két soros generic akciófilm leírással meg blockbuster hírrel?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150523) bagyulajuve válasza KISDUCK (#150472) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem a moziban és itthon is a hanggal igen komoly problémáim voltak

Resistencia eterna

(#150524) KISDUCK válasza Bad Pritt (#150522) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát mivel filmes topik gondolom az is értek ha valaki leírja a véleményét egy ritka gyenge filmről mint hogy búlváron pörgünk. Pl.: Az új Star Wars filmeket nem szerettem, szerintem nagyon gyengék, de annak is több értelme lenne ha valaki egy egekig magasztaló kommentet írna róla mint amit ma csináltunk.

(#150525) S e t h válasza Miklós315 (#150519) üzenetére


S e t h
nagyúr

Érdekes tőled olvasni a nagytudásút, miközben másokat próbálsz idiótának beállítani a véleményük miatt.
És hiába hivatkozol a moderátori beavatkozásra, mint eszközre a bannoláshoz, a közösséghez való tartozás egyik pillére, hogy azért annyira ne lógj ki onnan, de a te szélsőségesen különc megnyilvánulásod nem éppen arra utal, hogy jól is szeretnéd érezni itt magad, vagy csak éppen ennyire tojsz arra, hogy mások mit gondolnak, de miért is kéne figyelemmel lenni rájuk, hiszen annyira közönségesek.

Jobban járt volna a topik ha a filmes elemzéseidhez ragaszkodsz a mások minősítgetése helyett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#150526) Miklós315 válasza S e t h (#150525) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mik a lehetőségek a pofon kapcsán?
1. nettó dráma, megtörtént egy nem várt beszólás és rá érkezett egy pofon válasz.
2. megrendezett showbiznisz kamu

Mindkét esetet max. 6 kommentben cakkpakk végig lehet fűzni (kollégával kerek öt perc alatt körbejártuk az egészet, aztán mehetett is a kukába a sztori). DE! ez csak ócska bulvár, Blikk szintű "kiatökömetérdekel" igénytelen mozzanata valaminek (gála), ami kapcsán vagy három filmes komment került elő, míg álló nap a "jajjmárhátmiez" szófosás hömpölyög. Ja, elfogyott a türelmem, minekután olyan bődületes offmarhaságok is előkerültek, mint a jogi dimenzió (testi sértés, civilizálatlanság, stb.), holott az egész annyival tisztába tehető, hogy ELEVE NEM MÁSZUNK LE ILYEN SZINTRE (a gálások "vicceire" gondolok, tényleg ez a szórakoztató, vállalható színvonal?) És tényleg ezen nyáladzik féltucat ember, hogy "tejóégpofánvágta - dehátbeszólt - dehátegyqrva - naésacivilizáció?"
Leolvadt az agyam és ez igenis - szarok rá, kinek a snowflake leklivirága olvad el - a "közösségnek csúfolt" (ennyit a Mátrix mélyrétegeinek dekódolási képességéről - ez egy netes fórumtopik, NEM "közösség": azokra igaz a közösség, akik már találkoztak egymással az életben, húsvér valójukban - pl. Brownus és Tibiajax már kezet fogtak egymással, talán söröznek is kéthetente, ki tudja, milyen egymásra utaltság is szóba jöhet egy lehetséges baráti közösség keretében valami gebasz esetén... itt ez csak virtuális kommentmegosztás, nem több) álközösség igénytelenségétől történt. Tiszta Máónika show baszki. Ezt meg tetézik az olyan beböfögések, amikről lerí, hogy a legfelszínesebb mainstream téveszméken túl lófasz ismerete nincs a röfögőnek a múltról (nettó műveletlenség).
ÉS MINDEZ a SZÖVEGÉRTÉSI PROBLÉMÁKBÓL is lejön, hiszen az eredeti - és azóta halmozott - felvetésemben sem helyeseltem pl. az erőszakot, de a félreértésen alapuló címkézés a kurvaérzékenylelkű "közösség" másik oldaláról azért ugyanúgy dübörög (tagadva ezt a mozzanatot) mint részemről (aki nem tagadom, hogy címkézek): arra való utalás, miszerint két alja kőbunkó (C. R. és W. S.) nőket aláz vicceskedés címszó alatt és egymást verik showelemként, mert ezzel növelhető a nézettség(?) önmagában NEM ELFOGADANDÓ, de figyelembe véve a múltat (amit felhoztam), a hüledezők számára kívántam rámutatni arra, hogy HA már idáig fajul egy "szereplés" (beszólás-revans), akkor az sokkal komolyabb következménnyel járt anno, de pont emiatt nem könnyelműen keveredtek a múlt lesajnált hordái ilyen szituációba, hiszen nem egy fals pofon meg a gázsi, hanem sérüléssel járó párbaj, vagy közösségi ítélet várta a renitens felet. Ehhez képest 20 órán át csámcsog a művelt közönség a semmin... De ezt sem sikerült dekódolni, tököm tudja, minek erőltetem. Gyöngyöt a disznók elé. (Igen, beszóltam, aki megértette, arra nézve nem releváns.)

"Szerintem."

(#150527) lezso6 válasza Miklós315 (#150526) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Abban abszolút igazat adok, hogy ez egy nagyra fújt bulváresemény. Csak szerintem olyan szinten túlpörögted, mintha felszívtál volna pár csík porított Puzsért. Ennyit nem ér dolog, kicsit paradox is ez a meta-felháborodásod... ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#150528) KISDUCK válasza bagyulajuve (#150523) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát én a hangról nem tudok részletekbe menően nyilatkozni, mert otthon tekintettem meg és egy ultra wide 29"-os monitoron (a kép ezen már élvezhető) és a beépített hangszórók szóltak, szóval a hangerő és a mély ezen nem jön ki, de nekem elég.

(#150529) Bad Pritt válasza Miklós315 (#150526) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Durva amúgy, hogy elmondásod szerint a semmin csámcsog a közönség 20 órája, erre levágod a legmagasabb lóról a leghosszabb wall of textet a témában.
Szép munka.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150530) erahurka válasza KISDUCK (#150520) üzenetére


erahurka
félisten

Viszont adtatok a rangotoknak néhány pontot :D

(#150531) lezso6 válasza Bad Pritt (#150529) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig tök igaza van. Most olvastam vissza, tényleg gyönyörűen félreértették az első hozzászólását ebben a bulvártémában, így végülis jogos a kiakadás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#150532) KISDUCK válasza erahurka (#150530) üzenetére


KISDUCK
addikt

A threadbe tartozó hsz-eimet offba tettem egy kivételével a beillesztett kép miatt, hogy ne legyen szürke, de ilyenkor beszámolja azt is ami off-ban van? Meg mondjuk a Filmvilág topik a Fáradt gőz csoportban van szóval ez elvileg "közösségi" hsz amit a régi képlet szerint 0,25-el szorzott hsz-enként. Nem bírtam ki hogy ne nézzek utána. :)

(#150533) erahurka válasza KISDUCK (#150532) üzenetére


erahurka
félisten

Meg nem mondom mi hogy számít :D

(#150534) Mik76 válasza lezso6 (#150531) üzenetére


Mik76
senior tag

Ha felre ertettem Miklos315 hozzaszolasat akkor elnezest kerek erte, nem esik nehezemre. :N
Amiket irtam viszont errol a kis fiaskorol, azt tovabbra is tartom.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#150535) k-adi válasza Miklós315 (#150526) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem tévedsz mikor a közösséget csak földrajzi vonatkozásban értelmezed. Főleg "manapság, a mai világban" amikor egyre nagyobb trend az online világ dominanciája, ahol/amiben értelemszerűen alakulnak újfajta közösségek.

"Virtuális kommentmegosztás, nem több álközösség" -- ez egy hír alatti kommentszekcióra igaz lehet, ahol random userek alákommentelnek és annyi... DE egy topikra, aminek van egy adott témája és éveken át rendszeresen visszatérő tagjai vannak, az miért lenne "álközösség"?

Sokféle definíciója van a közösségnek, illetve rengeteg szociológus is foglalkozott vele, Warren stb., de ha csak a legkézenfekvőbb wiki félét nézem: "A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják" -- ebből feltételezhetően csak a pénz rész nem igaz itt (bár kitudja, lehet tibi meghívta barnát a vip-re vagy vettek egymásnak nachost).

Tehát, amit ezzel mondani akartam, csupán annyi, hogy ha a topik funkcióját "leálközösségezed", akkor lényegében lenézed azt, de akkor minek vagy itt?
Miért akarsz egy álközösséghez tartozni, ha szerinted ez az?
Ha pedig nem álközösség mégse, akkor meg mi a rinya tárgya?

Bár őszintén megmondom nem is tudom minek erőltetem ezt, írd ki magadból azt csá

(#150536) Miklós315 válasza k-adi (#150535) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Szerintem tévedsz mikor a közösséget csak földrajzi vonatkozásban értelmezed."
NEM földrajzi, hanem valós-fizikai vs. csak-virtuális felosztást tettem... Tényleg nem magyarul írok?
Mire alapozva tettem e felosztást? Túl a vonatkozó szakértői disputákon, e
topik rendszerszintű működésére is.

"egy topikra, aminek van egy adott témája és éveken át rendszeresen visszatérő tagjai vannak, az miért lenne "álközösség"?"
"ha csak a legkézenfekvőbb wiki félét nézem: "A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják""
1. Nos, pl. a Sorry We Missed You c. filmre beindult egy masszív thread, amiben előkerültek többek részéről a "magánéletüket önként megosztják egymással" elemek (gyerekkor, család, illetve bankkölcsön tematika egészen pontosan), és amire a reakciók azok voltak, hogy "elég az off-ból", illetve Vond pl. konkrétan végrehajtott egy exodust ( :F ). Többen deklarálták, hogy (talán Shotika volt az érintett feltárulkozó, de már törölve lett az egész thread) "nem érdekel a lelki nyomorod, a magánéleted, ez filmtopik"...
2. A segítik egymást nem merülhet ki abban, ami mondjuk az "elfelejtettem ennek a filmnek a címét" topikban maximalizálódik, és itt merül fel legerősebben a pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják mozzanat, ami a fizikai életközösség (szűkebb vagy tágabb, lazább értelemben) valódiságát megalapozzák (akár egy közös mozizás: pénzt és időt, energiát egymásra szánva csupán a találkozás, közös élmény kedvéért, de pláne egy személyes probléma során felmerülő tényleges, valós segítségnyújtás megvalósulása során).
3. Épp ezért tartja a szociológus, pszichológus, internetkutató, stb. szakma jókora része veszélyesnek, ha a virtuális valóságot összemossák a fizikai valósággal: a közösségi lét szempontjából. Teljesen más, ha több tíz órát a parkban focizva töltenek a "közösség" tagjai, meg stb., mint ha ezen órák csupán behatárolt-felszínes net-posztokban fullad ki idegen avatárok közt.
4. "Közösség": Seth már utalt rá, hogy egy közösségben hatnak íratlan szabályok is, most ehhez képest arra mit szólsz, amikor nincs jelen egy hatalmi tényező a közösségben (moderátor, topikgazda), és erre anarchizálódik a "közösség": értsd jól - "ha nincs otthon a macska, cincognak az egerek", azaz egy egész napig telibe lett sz.rva az írott, deklarált közösségi szabályzat is a 100+ off komment által, ami senkit nem izgatott elvi szinten sem.
5. Egy közösség összetartó erejét adja a nyelvi réteg, dimenzió: megértik egymást, van egy belső sajátos kohéziós értési mozzanat (leegyszerűsítve erre mondják, hogy félszavakból/kacsintásból is megértik egymást), ehhez képest a gyakorlatban az alapvető szövegértés sem megy igen sokszor... vajon miért?

Azt azért értékelem, hogy konstruktívan szóltál hozzá a felvetéshez, csak tartalmilag nem tudok egyetérteni az állásponttal, ezt próbáltam megérvelni.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#150537) gbors válasza paatrick (#150514) üzenetére


gbors
nagyúr

Én ebben egyrészt nem érzem az átütő erőt, másrészt a verbális megalázás és a fizikai bántalmazás között sem látok akkora különbséget, hogy az egyiktől valaki balf*** lenne, a másiktól meg király.

Azért feszegetem amúgy ezt a témát, mert amit Chris Rock csinált, az egy meglehetősen elterjedt társadalmi jelenség az elmúlt 10-15 évben - egy biztonságos(nak hitt :D ) környezet kereteivel, szabályaival visszaél, aztán csodálkozik (rosszabb esetben felháborodik, bepanaszol, perel, stb.), ha szintén a szabályokon kívüli választ kap. Nem azt mondom, hogy erre a nyakleves a legjobb reakció, de valahogy szükséges helyretenni az ilyen versenyzőket.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#150538) PuMbA


PuMbA
titán

Na, Will Smith Instagramon bocsánatot kért. Ez a helyes lépés tőle. Mehet minden tovább :)

[ Szerkesztve ]

(#150539) vond válasza Miklós315 (#150536) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mit hajtottam én végre? Valamit nagyon benéztél. Nem töröltem semmit, és az utóbbi időben ez volt az egyetlen felszólalásom itt OFF témában, és ez is - ha jól emlékszem - a nagyon sok sorozatos hozzászólás után született, félig-meddig poénból. Gondoltam szólok, hogy rossz helyen megy a hosszú diskurzus, van egy direkt topik ehhez a témához (is).

Ahogy biztosan van alkalmasabb hely a fórumon a mindenféle, magánéletet, gyerekkort, lakáshiteleket, banki ügyeket, egyéb problémákat oldalakon keresztül kitárgyalni.

Hagyni szoktuk azért elég rendesen az ilyen-olyan OFF témákba belefolyni a topiko(ka)t, jellemzően csak akkor szólunk, ha már nagyon elburjánzik a dolog (eltelt időben, valamint hozzászólások mennyiségében is), és nagyon eltávolodunk a fő témától.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#150541) Miklós315 válasza vond (#150539) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Exodus=kivonulás
közölted akkor-ott, hogy "elegem van, többet be se nézek ide", amire írtam, hogy "ne már, maradj".
idővel - ld. ezt a kommentválaszt, ami neked megy - visszatértél.
(szövegértés...)

"Szerintem."

(#150542) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Június 14-én indul a Disney+ Magyarországon

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#150549) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Deep Water

A covid korszak újabb hányattatott sorsú alkotása, aminek az életpályáját szemlélve még Jób is elismerően csettintene. Tologatták, nem tudtak vele mit kezdeni, igazából szerintem voltak olyan napok, hetek amikor az Amazon és Hulu munkatársai meg is feledkeztek róla, hogy ezt amúgy valamikor a közönség elé kéne tárni.
De aztán idén gondoltak egyet, felpattintották a szerverekre és mindenki streamelhette, amit természetesen senki nem tett meg, mert a kutyát sem érdekelt ez a történet, Amazon Prime-on a top 10-be alig vergődött be szerencsétlen.

Na most, ha valaki trailer alapján egy Holtodiglan 2-t várt trailer alapján, az sajnos csalódni fog. Random választás volt, nem is néztem meg, ki a rendező, aztán mikor megláttam Adrian Lyne nevét, rögtön értettem, miért is lett olyan a végeredmény, amilyen.
Lyne alig létező renoméját a felszínes érzelmi világú, sekélyes filmek adják: ő rendezte a Flashdance-t, Végzetes Vonzerőt, Lolitát, a Hűtlent és ezek mindegyike végtelenül egyszerű karakterábrázolás tekintetében, rendszerint a legrosszabb rajzfilmek szerint egy-egy kulcsszó köré vannak felhúzva szereplőink.

Mindezek után a Deep Water egy felszínes érzelmi világú, sekélyes film, aminek a szereplői egy-egy kulcsszó köré vannak felszkeccselve. Van a szenvedélyes, van az unalmas, van a bárgyú, van az okos és van a minden lében kanál. A többiek csak vannak, nekik ennyi sem jutott.
Az alap felvetés akár még érdekes is lehetne, a szenvedélyes latina helye az unalmas kerti partizó és grillezgető amerikai upper class közegében, de a rendező, híven korábbi munkáihoz sikeresen lecsupaszította a karakterek motivációit, sajátosságait könnyen érthető attribútumokra. Ana de Armas Melindájának szenvedélye nagyrészt táncban és szexéhségben nyilvánul meg, Ben Affleck unalmas Vic-je pedig csigákat tenyészt hobbi gyanánt. Mindez olyan nevetséges jeleneteket szül, amik után csak elismerően tudok Lyne-ról beszélni, mert a Modern Család vígjátéksorozatként nem tudott szándékosan ilyen elnagyolt és komikus párost teremteni Jay és Gloria személyében, mint amilyen Vic és Melinda lettek egy alapvetően komoly pszichológiai thrillerben.
A legérdekesebb amúgy maga a színészi játék, na nem a színészek, hanem inkább a színészvezetés miatt. Ana de Armas és Ben Affleck, noha nem óriásai a szakmájuknak, de képesek összetettebb, mélyebb karakterek megformálására, azonban ebben a filmben ordít róluk, hogy nem kaptak teret és megfelelő instrukciókat. Ana csak táncol, szexel és részegen dülöngél, Ben meg néz, a film felénél már a sokadik kitartott bámulós közelinél tartottunk, egészen komikus mélységeket elérve ezzel.

A történet szintén végletekig lecsupaszított, csak a legfontosabb mozzanatokat látjuk és emiatt nincs is nagy súlya a rejtélyeknek. Beszélnek dolgokról, tesznek dolgokat, de abszolút nem teszik érdekessé a néző számára, ahogy a karakterekhez, úgy az eseményekhez sem tudunk kapcsolódni, nincs suspense és nincs izgalom, szinte már monotonnak érződik az egész produkció, ritmikusan váltakoznak a hasonló jelenetek. Egy részlet emelkedik talán ki, mikor Affleck beszélget Joellel, ott még bíztam benne, hogy ebből valami jó kis pszicho thriller lesz, de sajna nem lett

Érdektelen történet érdektelen karakterekkel, sehova nem futó mellékszálakkal és némiképp érthetetlen befejezéssel. Kicsit talán offenzív is az egész film, olyan sztereotipikusan ábrázolja a társadalmi archetípusokat, mintha egy detroiti krimiben minden rendőr művelt fehér és minden bűnöző analfabéta fekete lenne.
Nem ajánlom megtekintésre, Ana de Armas meztelen amúgy totálisan felesleges jelenetei úgyis felkerülnek a releváns videó megosztókra, az ő keblein kívül más pozitívumot meg nem találok ebben a két órában.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.