Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150001) Vikthor válasza spiky03 (#150000) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150002) k-adi válasza erahurka (#149999) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát én totál másképp látom, egyedül otthon is lehet mozizni, a moziba járás szociális program, egyedül tuti nem mennék el, még a popcorn miatt se :D

(#150003) Vikthor válasza k-adi (#150002) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én sokszor a popcornt hazahozom a nyilvános mozik büféjéből és itthon eszem meg a saját termemben... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150004) k-adi válasza Vikthor (#150003) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tavaly vagy azelőtt csináltam ilyet, de sajnos eléggé kihűlt mire hazaértem vele :D 1x kipróbáltam én is de csakis poénból

(#150005) OPiiPO válasza k-adi (#150004) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erről jut eszembe: lehet otthon is elkészíteni a mozi minőségű popcornt? Mármint nem a mikrózott műanyag cuccra gondolok.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150006) Bad Pritt válasza OPiiPO (#150005) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vannak különböző méretű meg minőségű popcorn pattogtató gépek, szóval lehet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150007) Vikthor válasza OPiiPO (#150005) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Lehet de kell hozzá az a nagy gép, popcorn sütő? Nekem is lesz majd egyszer ilyenem, mikor dedikált termem megépül. Tervezek még csocsó meg pingpong asztalt is mellé a játékszobába, mert ezt a kettőt nagyon szeretem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150008) Bad Pritt válasza Vikthor (#150007) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát én a mozikban használt monstrumokat max akkor tudnám otthonra elképzelni, ha nagyobb társaságot akarnék ellátni rendszeresen. :D A kisebbek ugyanazt tudják, csak nyilván kisebb adagokat lehet bennük kipattogtatni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150009) OPiiPO válasza Bad Pritt (#150006) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem tudtam - köszi, rákeresek

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150010) spiky03 válasza Vikthor (#150003) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem van popcorn gépem is. :DDD :P

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#150011) Vikthor válasza spiky03 (#150010) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tényleg? Milyen, hol vetted mekkora, típus?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150012) k-adi válasza OPiiPO (#150005) üzenetére


k-adi
nagyúr

biztos van ilyen popcorn pattogtató gép kisméretbe/kismennyiségre, otthonra is -- de én direkt nem is keresek rá, mert akkor már tényleg kb alig lesz indok moziba menni :D

(#150013) OPiiPO válasza k-adi (#150012) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez is egy jogos érv :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150014) spiky03 válasza Vikthor (#150011) üzenetére


spiky03
veterán

Jah ne gondolj valami nagy gépre ám. :D
Asztali.
Azt, hogy mennyi volt azt nem tudom mert nászajándékba kaptuk az asszony nagynénjétől 6 éve.
De ilyesmi mint ez: [link]
Lehet, hogy pont ilyen is, de már rég csináltunk benne pop corn, meg most ittohn sincs, hanem az asszony hugánál van kölcsönbe. :D

Amúgy egy adag pop corn a miénkban pont egy nagyobb fémvödröt tölt meg, erre emlékszem, amikor csináltunk benne.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#150015) Vikthor válasza spiky03 (#150014) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mini ördög popcorn gép - KURVA JÓ! Mekkorát röhögtem fel! :D :D :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150016) spiky03 válasza Vikthor (#150015) üzenetére


spiky03
veterán

:D
Nekem is új volt, hogy ez a neve. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#150017) Major Lion válasza spiky03 (#150014) üzenetére


Major Lion
senior tag

hat ez se fog red dot design award-ot kapni, veszedelmes ahogy kinez :)

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#150018) TeeJay válasza spiky03 (#149991) üzenetére


TeeJay
félisten

2021 egyetlen filmje ami 1milliárd USD felett hozott mozis jegybevételt világszinten nézve
Sony örülhet mert a Marvel nélkül nem lennének sehol
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150019) erahurka válasza TeeJay (#150018) üzenetére


erahurka
félisten

Én azon fosok be hogy a PAW Patrol film 26 milliós befektetésből 144-et csinált világszinten. COVID válságban.

#150004k-adi: Van házhozszállítás amúgy, legalábbis régebben láttam Instán őket. Meg is találtam: Nachos Express

(#150020) spiky03 válasza TeeJay (#150018) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen szerencséjük, hogy megegyeztek velük.
Nah meg a miénk is. :D

Kíváncsi leszek a Sony saját pókuniverzumara, mert eddig a 2 Venom nem lett valami nagy szám.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#150021) TeeJay válasza spiky03 (#150020) üzenetére


TeeJay
félisten

Konkrétan az első Venom csak Tom Hardy miatt lett felkapott de a 2. részt már ő sem menti meg full gagyi sajnos, emiatt is lett rövid mert nulla a sztori. Látszik a jegybevételen is hogy a Sony magában mit tud elérni és mit ha a Marvel beszáll. A film végi rövid jelenet meg a Pókember nincs hazaút végi jelenet pedig azt mutatja hogy a Sony akar még vele bukni párat :D

Amúgy fényesen látható hogy Covid előtti években átlag 6-8-10 film hozott 1milliárd USD felett worldwide, 2020-ban egy sem, 2021-ben meg csak a Pókember.
Közben beindultak a streaming platformok, gyanítom így már sosem lesz annyi mozizás mint régen. Vagy ha igen az is több év múlva csak. A lusta népet az otthoni streamingről moziba elcsalni nem lesz könnyű, ráadásul sokakat a nagy vászon meg a komoly hangrendszer nem érdekel mert azt se tudják mi az, számukra egy 15" laptopon SD stream is tökéletes

erahurka:
Meséken ne lepődj meg, legtöbb gyerek már unta magát így addig sírt míg legalább 1 szülő elvitte moziba, vagy netán mindkét szülő végig szenvedi a gyerekkel így generálnak jegybevételt miközben amúgy gyerek nélkül nincs az az elvetemült aki megnézné :D
Szülő meg úgy van vele hogy addig is 80percen keresztül csendben van a gyerek és megéri azt a 3-4ezret kettejük jegye. Vannak elég durva meglepetések a listán :))

PL a Space Jam hogy a bánatba hozott annyit az hihetetlen
5forintot nem adnék a filmért :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150022) erahurka válasza TeeJay (#150021) üzenetére


erahurka
félisten

Egyik Venom se volt bukás. Ha nincs COVID lehet milliárd felett hoz.

De tényleg nagyon vékony volt a második rész. Még ha jó véres lett volna, de még az se.

(#150023) TeeJay válasza erahurka (#150022) üzenetére


TeeJay
félisten

Az első jó volt a második nálam bukás, egy F9 1,5x többet hozott nála pedig az is már ultra gagyi :D Lehet arra is fogni hogy covid volt, a Pókembert karácsony előtt mutatták be és akkor eléggé nagy tré volt Covid ügyben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150024) erahurka válasza TeeJay (#150023) üzenetére


erahurka
félisten

Sokat számít a brand szerintem. De jelenleg semmi hatása nem látszik a COVID-nak. A Venom 2 siker volt anyagilag szerintem.

(#150025) paatrick


paatrick
őstag

Azt mondjátok már milyenek a batman kritikák, elvileg tegnap mutatták be.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#150026) Kergeboci válasza paatrick (#150025) üzenetére


Kergeboci
tag

Hétfőig embargo van, legalábbis itt közép europában a "hivatalos" kritikák kimenetelében
szerk: mondjuk ugy latom mashol is, rotten meg uresen all

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#150027) shotika


shotika
őstag

Új Sikoly filmben ezt hányan szúrtátok ki? :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#150028) k-adi válasza erahurka (#150019) üzenetére


k-adi
nagyúr

wow, köszi a linket!
és nem hűl ki mire kihozzák? :D

hm, látom van "csokis" popcorn.. meg karamellás is.. ilyenek mióta vannak? bezzeg' én időmben még csak 1 féle, sima "vajas" (?) volt...
Azt tudom, hogy talán a sugárban(?) van ízesített popcorn, de sosem láttam még CC-ben ilyet, és ezen az oldalon elvileg "CC-s kínálatot" hirdetnek az étlapon

(#150029) k-adi válasza shotika (#150027) üzenetére


k-adi
nagyúr

Miután megnéztem a filmet, általában rámegyek az imdb oldalára és elolvasom a Trivia és Goofs részeket, de mikor megláttam, hogy ennél a filmnél konkrétan 190 Trivia van, hát megmondom őszintén nem olvastam át mindet :D de ezt pl. köztük volt még az elején (lap tetején 3.)

(#150030) k-adi válasza Kergeboci (#145913) üzenetére


k-adi
nagyúr

Alapból nem vagyok oda a horror zsánerért de szökőévente 1-2 becsúszik, így volt múltkor a Sikoly 5 és most meg ez, gondoltam rápróbálok erre a Fear Street filmsorozatra én is, hátha tud valamit mutatni netflix-style és meg kell mondjam, nem csalódtam, vagyis de csak pozitívan.
A filmsorozat 3 részes

Fear Street: 1994
A félelem utcája 1. rész: 1994

Amit rögtön kiemelnék, az a kezdés, remek hangulatalapozó volt a neonfényes pláza, este zárás után és pont elegendő volt Maya Hawk-ból is (#Stranger Things).
A másik pedig a cast, ugyan tipikus "Netflixes", de Kiana Madeira és Julia Rehwald ellopják a showt. Számomra mindkettő színészpalánta nagy meglepetés volt, még kezdők persze de egész jól helyt álltak.
Az egész filmsorozatot nézve, az első résznek a legjobb a története is, kellően izgalmas és rejtélyes, megfelelően van prezentálva a lezárása is.

Külön tetszett, hogy már előre volt előzetes a stáblistánál a köv. részre.
Az említett előzetes, talán az egyik legjobb horror előzetes amit láttam. Annyira átadja a táborozós horror-hangulatot, hogy alig vártam már, hogy megnézzem:

Fear Street: 1978
A félelem utcája 2. rész: 1978
A tipikus '70-es évek és nyári tábor horror, amikor tudod már az elején hogy itt bizony nem sok táborozás lesz, klasszikus péntek 13, vagy AHS 1984: Camp Redwood feeling.
A cast megint jól sikerült, persze itt is befigyel a (#Stranger Things) Sadie Sink és Emily Rudd mintha erre a szerepre lettek volna faragva, teljesen passzolt.
A történet ugye már kezdetektől fogva tudható és kiszámítható, ennek ellenére azért próbálkoztak 1-2 kisebb csavarral, de itt a hangulat vitte el a filmet a hátán, nem a színészkedés vagy a történet.

Fear Street: 1666
A félelem utcája 3. rész: 1666
Kiana Madeira újra visszatér és most talán mintha ügyesebb is lett volna ebben a részben, mint a Fear Street 1994-ben, viszont itt ki is fogytam a jó dolgok felsorolásában, mert az "egész jó" első és "közepes" második után ez a rész kész lejtmenet volt, annak ellenére is, hogy sok titokra ugye itt derül fény, mégis valahogy nagyon gyengének hatott az egész, mind történet szempontjából, mind a "harcok" lerendezésében. Kicsit olyan érzésem volt, hogy itt már kapkodtak, összecsapták az utolsó részt, hogy legyen lezárás és kész... de elvileg filmforgatási sorrendben ez volt a 2. és a táborozós második epizód volt az utolsó.

Összességében:
A Fear Street 3 részes filmsorozat próbál újat mutatni, ami nem mindig sikerül, az első részben a jó cast és a történet rejtélye megmenti még, ahogyan a második részt a táborozós-horror feeling (már aki szeret horror-nosztalgiázni?), viszont a harmadik részre elfogy minden lendület sajnos és lemegy gagyiba. Le se tudná tagadni a filmsorozat, hogy "tipikus" netflixes, ami bár az első résznek még talán jót is tett, de azért lehet látni a gyenge pontokat a másik 2 filmrésznél. Világmegváltó nem lesz, de azért valamilyen szinten értékelendő, hogy a netflix ki tudott préselni magából egy ilyet, mégha a 3 filmből 1,5 szar is.

(#150031) RetepNyaraB válasza Dorian (#149972) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az a film a könyv meggyalázása volt. Uziért kiáltott az egész rendezés (és szereplőválasztás).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#150032) erahurka válasza k-adi (#150028) üzenetére


erahurka
félisten

CC-ben régóta van karamellás de nem friss hanem dobozos. Csokisról nem tudok.

Én nem rendelnék innen, 1000 forintot ki nem adok érte itthonra :DDD Van egy forró levegős pattogtatóm, olvasztok hozzá jó sós vajat aztán kész. Csak mosogatni ne kellene :(

(#150033) Grave_444 válasza k-adi (#150030) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Betegen, ágyban fekve néztem meg a 3 részt 2 napon belül.
Pozitívan gondolok rá vissza, nekem nagyon átjött a hangulat, de azért bőven van benne a tipikus tini horror sajátosságaiból, ami sajnos kicsit lehúzza a filmeket. Sokszor próbált vicces lenni.
Nekem a 2. és a 3. rész tetszett jobban. :)

(#150034) sherlock82


sherlock82
senior tag

A Venom első rését megnézve azon gondolkodtam " mi a faxxt keresek ezen a filmen " ?
Nyílván baráti társaság invitálására mentem el, de megbántam.
Az Aquman c filmet megse néztem, az Ürdongót pedig pláne nem.
Ezek valahogy egyik sem az én világom :(

De az új Batman filmre nagyon kíváncsi vagyok!
Arra pedig pláne hogy a Sötét lovagot felülmúlja - e ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#150035) Vikthor válasza sherlock82 (#150034) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Arra pedig pláne hogy a Sötét lovagot felülmúlja - e ?

Én meg már előre borítékolom, hogy azt tuti nem fogja. Kevés az ilyen "elborult" színész aki még a fellegeken is túl tudja rakni a mércét. Robert Pattinson NEM olyan színész mint Heath Ledger vagy Jack Nicholson. Párszor kiszívta a vért azt kb ennyi, nem rossz oda, szexi minden, de ő a nagyoktól nagyon messze van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150036) erahurka válasza Vikthor (#150035) üzenetére


erahurka
félisten

Láttál tőle mást is mint az Alkonyat? Jó ő, és a rendezőnek is megvan a kellő tehetsége, hogy kihozza belőle.

(#150037) Vikthor válasza erahurka (#150036) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Persze, láttam, de neki van még bőven út előtte, hogy ott legyen a nagyok között... szerintem!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#150038) Bad Pritt válasza Vikthor (#150037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Heath Ledger sem volt a nagyok közt, bármit is jelentsen ezt, nagyjából ugyanazt a pályát járta be, mint Pattinson eddig.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#150039) spiky03 válasza Vikthor (#150035) üzenetére


spiky03
veterán

Én sokat várok az új Batmantől, bízom benne, hogy ismét egy jó filmet kapunk.
Akéárjobbat is mnt Nolan. Azokat mondjuk én is szeretem és a TDK a legjobb rész a 3 közül.

De ugye azt tudod, hogy Pattison nem Jokert játsza majd, hanem Batmant? ;] :P

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#150040) k-adi válasza Vikthor (#150037) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem meg fogsz lepődni majd Robert Pattinson alakításán az új batman filmben. Amennyit láttam belőle.. egész jól alakít, úgyhogy én bízom benne... Aztán majd meglátjuk persze.

Személy szerint ha már téma, én jobban parázok az új doctor Strange filmen, hogy ott milyen botladozások lesznek

(#150041) gbors válasza RetepNyaraB (#150031) üzenetére


gbors
nagyúr

Wha' :Y Szerintem teljesen jó volt a film - nem volt közel sem olyan átütő erő benne, mint a könyvben, de elég becsületes adaptáció volt. A színészek választását én is kritizáltam a koruk miatt, ugyanakkor Audrey Tautou karaktere tekintetében nagyon jó választás, mint Chloe. Szóval miért akarsz mészárolni? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#150042) sherlock82 válasza k-adi (#150040) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem az első Dr Strange tetszett, főleg Benedict C. kiváló szerepe miatt.
Mads Mikkelsen nem lesz benne. Sajnos.

Batman filmről annyit hogy a bemutatott trailer - ek alapján, nagyon bizakodó vagyok!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#150043) TeeJay válasza k-adi (#150040) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem pedig az lesz 2022 egyik kasszasikere, nagyon jól pörgeti a Marvel a szálakat és a sztori is jól összeáll
Thor - Love & Thunder is remélem siker lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150044) volandy


volandy
senior tag

Odakint vár (He's Out There) 2018. Jó kis izgalmas horrorfilm. Ajánlom!
„Az idő lejárt, kicsi egér,
a talány feladva.
Látod már merre van,
hogy ne kelljen menekülnöd iszkolva?
Ugyanis a sötétség megbújik
a nappali fényben.
És ha nem vigyázol,
előjön játszani iziben.
Na most e történetet olvasva,
kérlek ne félj,
Az egérke jól felelt
a holló messze kélt.
Tehát gyertek kicsi gyermekek,
játsszunk egy kis játékot.
Tudjátok-e merre bújik meg a sötétség,
egy szép, fényes nappalon?
És akár az egérke,
ha helyeset adsz válaszul,
Nem kell aggódnod amiatt,
hogy keresésedre indul."

(#150045) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bullet Train Teaser (2022) | Movieclips Trailers

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#150046) k-adi válasza TeeJay (#150043) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, szerintem is kasszasiker lesz belőle, de láttunk már gyenge marvel filmet ami szintén "sikeres" pénzügyileg aztán filmszakilag 0 :D #nem_vita_indító

(#150047) k-adi válasza Vikthor (#150037) üzenetére


k-adi
nagyúr

[link] batman rövid teaser

(#150048) Pearce


Pearce
aktív tag

(#150049) shotika válasza Vikthor (#150035) üzenetére


shotika
őstag

Szvsz Batman karaktere kevesbe olyan halas szerep (tud) lenni, mint Jokeré. De Pattinsonnak egyebkent sem Nicholsont kell felulmulnia, hanem mondjuk Michael Keatont.
A bemutato alapjan pedig még egy baromi jo film is lehet belole, nem fair osszemerni egy trilogia kozepso filmjevel.

A Batman es Robin utan se hitte el senki, h ebbol az anyagbol vmi komolyat ossze lehet rakni. Adjuk meg az eselyt most is.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#150050) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ez nem volt még?

Nem / Nope trailer

Elég creepynek tűnik, ha pozitívak lesznek az első értékelések akkor ezt megnézem moziban.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.