Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151301) radi8tor válasza KISDUCK (#151297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja konkrétan miért ő.

⭐ Stella

(#151302) KISDUCK válasza radi8tor (#151301) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem hiszem hogy a SW miatt lett volna kiválasztva, igazából jó színésznő és nem csúnya, szóval mindenképp jó választás volt szerintem.

(#151303) spiky03 válasza negyven2 (#151283) üzenetére


spiky03
veterán

Megnéztem én de nem rohanok rá majd decemberben most az biztos.
Szépen szép, nekem olyan mint az első rész.
Ami itt újdonság az a víz alatti CGI megvalósítás.
Jó mondjuk azt nem tagadom, hogy az elején a közeli az arcról és a fényekről az jól nézett ki!

Kíváncsian várom, hogy most mi lesz a történet.
Csak nem Waterworld? ;]:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151304) KISDUCK válasza spiky03 (#151303) üzenetére


KISDUCK
addikt

Régi többéves pletyka hogy az emberek visszatérnek ilyen alibivel hogy a terrorista navik a rosszak és az emberek majd jól megmutatják nekik. Arra kíváncsi leszek hogy ehhez tartják magukat vagy változtatnak ezen.

(#151305) PuMbA válasza spiky03 (#151303) üzenetére


PuMbA
titán

"Jó mondjuk azt nem tagadom, hogy az elején a közeli az arcról és a fényekről az jól nézett ki!"

Én úgy látom, hogy a részletekben van fejlődés rendesen, például a szemben a tükröződések vagy a részecske effektek, amikor az elején hegeszt ( :F ) a robot. A YouTube-os széttömörített FullHD nem segít rajta. De amúgy a víz, vízfelület és a tükröződése viszi a prímet, én még nem láttam ilyen jót és ez csak egy teaser trailer.

"Csak nem Waterworld?"

Lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#151306) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ambulance (2022) (Rohammentő)

Nyálas. Nagyon nyálas, csöpögős, pátoszos, hatásvadász szuperszemét.

Az elejétől kezdve ez az aláfestő zene valami borzalom, hogy ennyire pofádba tolja, hogy éppen mit kell érezned, tökre hülyének nézve éreztem magam végig. Aztán ott a fényképezés. Mi a fenének kell így rángatni a kamerát? És mi ez a sok becsillanás, miért kell konkrétan direktbe bele a napba kamerázni?

Hmmm, honnan is ismerős ez? Jaaa...

🥁...dobpergés...🥁

...hát ezt a filmet Michael Bay rendezte. Ki gondolta volna? :DDD

Maga a sztori egyébként nem lenne rossz, pontosabban még jó is lehetne, de Miki bácsi ezt úgy elcseszte ahogy csak lehet. Nem ajánlott. 3/10

Ja, annyit még hozzátennék, hogy Michael Bay szinten is egy hulladék ez a film, kb mintha saját magát parodizálná a rendező, a lehető legrosszabb ismertetőjegyeit összeszedve. Pedig azért vannak úgymond jó Michael Bay hagyományok, még ha kevés. Na de ebben a filmben ilyet ne keress.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151307) shotika válasza negyven2 (#151283) üzenetére


shotika
őstag

Ez a bemutató unalmasabb volt, mint a 2009-es film, ami nagy szó :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#151308) shotika válasza lezso6 (#151306) üzenetére


shotika
őstag

"Az elejétől kezdve ez az aláfestő zene valami borzalom, hogy ennyire pofádba tolja, hogy éppen mit kell érezned, tökre hülyének nézve éreztem magam végig."

Szerintem nem baj az, ha vezetget a zenével, ez egy egyszerű, Bay-esen stílusos mozi. Az egyetlen nagy baj vele, hogy ez a stílus utoljára a 90-es évek közepén-végén működött igazán.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#151309) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Dune 2021 - 10/10

Bár már tavaly is megnéztem kétszer, most a Spice Wars játék, illetve az Imperium társasjáték kapcsán gondoltam újranézem, és nálam ez még mindig 10 pontot ér.
A sci-fi nagyon megy ennek a Villeneuve-nek, 5 év leforgása alatt három rohadt jó filmet készített műfajon belül, le a kalappal.
Ráadásul ezek közül az egyikkel egy megugorhatatlannak tartott lécet ugrott meg sikerrel (BR 2049), míg a Dűne meg ugye a sci-fi-k Gyűrűk Ura-ja, szóval szintén nem könnyű anyagból kellett dolgoznia...
Hans Zimmer meg már sokadszorra írja be magát a zenetörténet nagyjai közé, újabb felejthetetlen score.

[ Szerkesztve ]

(#151310) k-adi válasza lezso6 (#151306) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Aztán ott a fényképezés. Mi a fenének kell így rángatni a kamerát? És mi ez a sok becsillanás, miért kell konkrétan direktbe bele a napba kamerázni?"

Eléggé lehúztad a filmet, de ebbe nem is mennék bele, viszont a fényképezést csak mértékkel lehet szidni (szerintem), ugyan valóban vannak rángatózós (autós üldözés-drámafokozás?) és becsillanós jelenetek sajnos - én sem bírom őket - de szép számmal van szépen koreografált drónfelvétel és látványos akció closeup is

[ Szerkesztve ]

(#151311) Miklós315 válasza lezso6 (#151306) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Eredetije?

"Szerintem."

(#151312) j0k3r! válasza gyuromoj (#151293) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Indokolatlanul magas. Végig széken fog majd állni?
[link]

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#151313) belinho válasza lezso6 (#151306) üzenetére


belinho
senior tag

A Rohammentő-Ambulance, tipikus Michael Bay film. Aki szereti a rendező stílusát, az imádni fogja a filmet. Mi baráti társasággal néztük meg moziban, és ott kifejezetten jól mutatott a nagy vásznon és a zenei aláfestés is jó volt, ahogy a sztori is.
A főszereplő lány, meg kiköpött Megan Fox fiatalabb kiadása.
Jó kis pörgős akciófilm, 5-en voltunk és mindenkinek tetszett.
Egyetlen negatívum, talán a film hossza.
Inkább 5x-ör nézném meg újra, mint az új Dr Strange-t, mert ott már a széket kapartam az unalomtól, na az a film tényleg hulladék.

(#151314) lezso6 válasza Miklós315 (#151311) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hogy ja. Trailer alapján az egy trashvígjáték. Huhh, akkor megvan a magyarázat miért lett a remake ilyen rossz: Michael Bay DRÁMÁT akart írni. A hülyéje. Lazábbra kellett volna vennie, lásd mondjuk Pain & Gain, az működött, habár régen láttam, lehet most hülyét kapnék.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151315) lezso6 válasza belinho (#151313) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én szeretem Michael Bay a stílusát (a nyálas pátoszosságot leszámítva), de ezt a filmet abszolút elcseszte, saját ligájában is. Leginkább azért, mert próbált Nolan lenni, hangos drámai zenével, de csak egy irdatlan nyálas filmet sikerült produkálnia. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151316) Vikthor válasza lezso6 (#151315) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szerinted, ez a Te véleményed.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#151317) lezso6 válasza Vikthor (#151316) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151318) totron


totron
addikt

Uncharted: végkifejletében jó, végefőcímében pedig kiváló. Ám amíg oda eljut az ember, megannyi ostoba dialóguson, agyleolvasztó fordulaton, megerőszakolt fizikán kell keresztültolnia magát. Értem a célt és a célközönséget, de lehetett volna ez jobb menet közben is.

(#151319) eeXaa


eeXaa
addikt

The Village 2004
Hulladék
1/10

(#151320) totron


totron
addikt

Valan - Angyalok Völgye: egészen olyan rendezői-operatőri minőségekkel találkozhatunk, mintha nem is magyar filmről lenne szó. Még ha ezek koppintások is, de jól érzékkel és minőségben végrehajtott koppintások. A sztori is tűrhető, végigsodor magával a teljes játékidőn át.

A kincs: finom karakterábrázolásokkal dolgozott a rendező, végén a történetet pont jól lekerekítő üzenettel. [link]

(#151319) eeXaa, mér' mondod...? Van benne nagyon jó alakítás.

[ Szerkesztve ]

(#151321) lezso6 válasza eeXaa (#151319) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, azért az már valami, amikor a film címe hosszabb, mint a komplett "kritika". :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151322) gbors válasza eeXaa (#151319) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor erre reagálok in-style:
Lóf***t :D
7/10.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151323) perempe válasza Miklós315 (#151311) üzenetére


perempe
addikt

Melyiket nézzem?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151324) erahurka válasza eeXaa (#151319) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem is gagyi volt.

(#151325) eeXaa válasza gbors (#151322) üzenetére


eeXaa
addikt

Borzalmas, pénz, tehetség pocsékolás magasiskolája.
hihetetlen mennyire tehetségtelen a rendező.... a sztori, gyötrelmesen unalmas, kameramunka, vágás, kb. egy totál amatőr szintjén van....
Sajnálom hogy a szinészeket így átverték...

[ Szerkesztve ]

(#151326) KISDUCK válasza eeXaa (#151325) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a pénz pocsékolást úgy néz ki hogy kihúzhatod a listádról, mert 60 millió dolláros büdzséből 256,7M$-t hozott mozikban. Persze a rossz filmek mindig hozzák a büdzséjük négyszeresét, míg a maszterpíszek a harmadukat.
Bár a falu nem maszterpísz, de azért egy elég korrekt thriller lett. A 6,6/10-es imdb-s értékelés 258k szavazattal pedig teljesen reális.

(#151327) totron válasza eeXaa (#151325) üzenetére


totron
addikt

Mi számodra a jó a felsorolt szempontok szerint?

(#151328) gbors válasza eeXaa (#151325) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezeket bármire rá lehet húzni konkrétumok nélkül.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151329) S e t h


S e t h
nagyúr

Volt levegős Avatar, most készül a vizes, akkor a következő a földes lesz?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#151330) lezso6 válasza S e t h (#151329) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy tüzes!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151331) spiky03


spiky03
veterán

Talán itt is megállja a helyét!

Disney+

BEVEZETŐ AJÁNLAT
12 hónap 8 hónap áráért*
19 890 forint
Regisztrálj előre, és válogass kínálatunkból június 14-től

*Megtakarítás 12 hónap havi díjas árához képest, ami az induláskor 2490 Ft/hó. Az ajánlat 2022. június 26-ig érvényes. Előfizetés szükséges. © 2022 A Disney és kapcsolt vállalkozásai.

[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151332) perempe válasza spiky03 (#151331) üzenetére


perempe
addikt

nagyon off:
Tegnap láttam a barátom kezében 4 jegyet a Városmajori Szabadtéri Színpad előadásaira, az egyiken 5800Ft szerepelt, a 'Vedd meg a jegyed annyiért, amennyiért gondolod' akcióban vette őket tegnap...

A tegnapi koncertre 1000Ft volt a jegy akciósan.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151333) Miklós315 válasza perempe (#151323) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hát, én egyiket se fogom... ;]
Majd hasonlítsd össze őket ;)

"Szerintem."

(#151334) lezso6 válasza Miklós315 (#151333) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hádde májkölbéj! ;]

Egyébként amiatt érdemes ám megnézni, hogy milyen az amikor már TÚLTENG a májkölbéjség, ráadásul a rossz oldala. Pl a 6 Underground a legmájkölbéjebb film valaha, nagyon cringe trash sztorival, de a jó értelemben.

Az Ambulance viszont egy jó sztorialap, de a legrosszabb májkölbéji hagyományokkal feltuningolva. Formailag nincsenek benne azok az igazi májkölbéjes kameramozgások, hanem csak rázzák a kamerát, meg rommá van zoomolva, agyon van vága (mondjuk nem annyira mint a 6 Underground), minden 5 másodpercben van egy becsillanás. Meg már nem tudott mit kitalálni, ezért olyan drónfelvételek is vannak benne, ahol úgy tűnik mintha azt is mutatnák ahogy a drón nekimenne valaminek és lezuhanna.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151335) perempe válasza Miklós315 (#151333) üzenetére


perempe
addikt

A tömeg értékelései alapján elgondolkodom az eredetin.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151336) proci985 válasza lezso6 (#151334) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Sziget (?) is jobb lett volna kevesebb majkolbejjel, 6 underground meg szornyu volt :DDD

btw, ha jo ertelemben vett majkolbajt akarsz, akkor az a Double Team, meg a Night comes for us. esetleg a Raid 2. plusz a Commando.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151337) Miklós315 válasza lezso6 (#151334) üzenetére


Miklós315
aktív tag

13 Hours ;)

"Szerintem."

(#151338) lezso6 válasza Miklós315 (#151337) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, az mondjuk tök jó film szerintem. Michael Baynek ilyen való.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151339) Mik76


Mik76
senior tag

Megneztem ezt az Avatar trailert.
Eleg vegyes erzeseim tamadtak, mert mast vartam. Ez kicsit copy/paste a szamomra, bar persze ez csak egy trailer. Biztos hogy nem fogom kihagyni, de abban is bizok hogy ennel a vegeredmeny erdekesebb lesz.

Mas
Incendies (2010)

Ezt tegnap neztuk meg a nejemmel. Mit ne mondjak eleg nyomaszto volt minden szempontbol. Jo a megvalositas, tipikus Villenuve kamera mozgatas, bar erezheto hogy itt meg nem volt kiforrva ez teljesen. Egy ket vagas elegge kizokkentett. A tortenet eleg huzos. Utana is nezek hogy mifele vallasi haboru zajlott ebben az idoszakban es hogy pontosan hol is. Biztos erdekes.
7/10 mert ez nem tobbszor nezos.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151340) PuMbA válasza Mik76 (#151339) üzenetére


PuMbA
titán

Trailer (ami egyébként csak teaser a YouTube videók nevéből láthatóan, szóval ez csak a bemelegítő, "a marketinget ezennel megkezdtük" anyag) CGI-ről semmi? Neked kötelező róla beszélni :P

[ Szerkesztve ]

(#151341) oriic válasza Mik76 (#151339) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Eleg vegyes erzeseim tamadtak, mert mast vartam. Ez kicsit copy/paste a szamomra, bar persze ez csak egy trailer. Biztos hogy nem fogom kihagyni, de abban is bizok hogy ennel a vegeredmeny erdekesebb lesz."

Ok, de szakmai szempontból? :D

Live-Die-Respawn

(#151342) lezso6 válasza oriic (#151341) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon KÉK! :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151343) Mik76 válasza lezso6 (#151342) üzenetére


Mik76
senior tag

:DDD

Oriic/PuMba
Szakmai szempontbol azt mondanam hogy rendben van, de kicsit alibizesnek erzodik. Nem lattam benne semmi kiugrot, felteszem azert mert az igazan nagy snittek es jelenetek meg nem allnak keszen bemutatasra. Azokat valszeg az utolso 1-3 honapban fogjak leadni. Arrol nem is beszelve hogy ugyan projektoron neztem meg szep nagyban, de youtube-rol szoval a minoseg azert eleg gyengusz volt.
Az a snitt ahol valami nyerget vagy mit igazit a kezevel a vizben az mondjuk kb fotoreal. A hajak is szepek, de nem emlekszem milyenek voltak az elsoben.
Amugy hivtak hogy menjek tolni a szekeret. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151344) radi8tor válasza Mik76 (#151343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem tett jót neki, hogy Avatar 2 és 3 egyszerre készül. Félek olyan lesz mint a Dűne. Épp csak beindul aztán vége.

⭐ Stella

(#151345) pohár válasza Mik76 (#151343) üzenetére


pohár
félisten

utolsó mondatodra reagálva: és hogy döntöttél? van kedved elrontani a saját filmnézési élményedet azzal pár évre előre, hogy beszállsz? :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151346) Mik76 válasza pohár (#151345) üzenetére


Mik76
senior tag

Meg nincs dontes. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151347) k-adi válasza radi8tor (#151344) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Avatar 2 és 3 egyszerre készül."

miiii? ez komoly? hoppá erről lemaradtam.

akkor ez is ilyen part1 - part2 BS lesz? (csak itt avatar2,3 nak címzik majd?)

(#151348) cyberkind válasza k-adi (#151347) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem egyszerre készült mind a 4 film? Ezért is "késett" ilyen sokat.

Paranormal Cocktivity

(#151349) Bad Pritt válasza cyberkind (#151348) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151350) pohár válasza cyberkind (#151348) üzenetére


pohár
félisten

a 2-3-4., 5. nem lesz szerintem :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.