Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151751) PuMbA válasza gbors (#151750) üzenetére


PuMbA
titán

Én pár éve néztem meg az első, 77-es Star Wars-t. Szénné untam magam. Ma, felnőttként ez már nem működik, mert maga a film nem olyan jó, mint az igazi klasszikusok (A hét szamuráj, Keresztapa stb.). Aki fiatalként nem látta, annak 10x-es nehezített pálya.

[ Szerkesztve ]

(#151752) k-adi válasza PuMbA (#151749) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem is nagy kedvenc lett, még elkerülik az idióták ;)

(#151753) perempe válasza cyberkind (#151729) üzenetére


perempe
addikt

:D

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151754) paatrick válasza Di Natale (#151746) üzenetére


paatrick
őstag

Én nem tudom dekódolni. Most a csaj látott már 4 db SW filmet. Akkor hogy jön az a kérdés hogy soha sem látta a SW filmeket? :F

Bár már késő de pont fordítva csináltam volna. 4-5-6 először. 1-2-3 + Rouge One utána. 7-8-9 nem létezik. Han Solo film nem létezik. Mandalorian sorozat esetleg, ha az eddigiek tetszettek. Boba Fett sorozat nem létezik. Obi-Wan Kenobi sorozat az eddigiek alapján nem létezik :DDD

Ja és 4-5-6-ból az eredeti mozi változatot, nem ezt a sok utóvágott szennyet amit Lucas összebarmolt azóta.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#151755) cyberkind válasza paatrick (#151754) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyszerű a dolog, a régiek bénán néznek ki sok setben, meg sok megoldás béna, ami igaz is, de az előzménytrilógia a full cgi miatt szintén béna.

Paranormal Cocktivity

(#151756) paatrick válasza cyberkind (#151755) üzenetére


paatrick
őstag

Lányoknak kevésbé tűnik ez fel :D de ha már látott 4-et akkor érdemes megnézni a maradék 3-at hogy teljes legyen a sztori.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#151757) Ispy válasza paatrick (#151754) üzenetére


Ispy
veterán

456 után már nem lenne kérdés melyiket nézze meg, mert mai szemmel mindegyik egy gagyi, csak a nosztalgiafaktor marad annak, aki ezen nőtt fel. Bár nálam az is kiesik, egyszer nekifutottam, de nem bírtam idegekkel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#151758) k-adi


k-adi
nagyúr

Az elveszett város
The Lost City (2022)

Laza délutáni vígjátéknak elmegy, nem kell komolyan venni és akkor tud szórakoztatni. Sandra Bullock és Channing Tatum egész vicces párost alkotnak, Daniel Radcliffe sem rossz, sőt, és persze a meglepetés Brad Pitt addig a 2 percig amíg van, vicces.
A párbeszédek tipikus vígjáték szinten mozognak, a humor bár nem mindig de többnyire megvan és a karakterek közötti dinamika is mondhatni egyensúlyban van

(#151759) lemmy9


lemmy9
őstag

Rosszul indul a vasárnap. Elhunyt Haumann Péter. Isten nyugosztalja.

Szerintem!

(#151760) sherlock82 válasza lemmy9 (#151759) üzenetére


sherlock82
senior tag

Épp a születésnapján amit pár napja ünnepelt, az eszembe jutott hogy milyen idős már a törpapa és utána az indul a bakterház c. magyar film is eszembe jutott.
Jót mosolyogtam magamban, most legalább ennyire szomorú vagyok.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#151761) fant0mi válasza sherlock82 (#151760) üzenetére


fant0mi
addikt

Sinkovits volt Torpapa. Haumann Hokuszpok volt.

(#151762) sherlock82 válasza fant0mi (#151761) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igazad van, elírtam. Köszönöm a javítást.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#151763) RetepNyaraB válasza lemmy9 (#151759) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A zeneiskolában mindig a kulcslyukon leste a gitárvizsgát, ahol bent a kölke épp izzadt. Én meg gyerekként is könnyekig meg voltam illetődve, hogy a Haumannal vagyok egy légtérben :)
Nagy veszteség. Alig van már az ő generációjából.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#151764) perempe válasza RetepNyaraB (#151763) üzenetére


perempe
addikt

Én kétszer láttam a János vitézben az Erkelben.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151765) Cartevo válasza fant0mi (#151761) üzenetére


Cartevo
őstag

-Nem csak volt, hanem most is a magyar hangja.
-A Pogány Madonnában nem értettem, hogy miért van szükség arra, ahogy Bujtor kérkedik azzal, hogy kölyökkorában fizetése volt, aztán rájöttem, hogy azért, mert végül a gyerkőcnek is lett fizetése a csúzlizásért: a kóla.

(#151766) S e t h


S e t h
nagyúr

Moonfall

- Mr. Emmerich, itt egy táska pénz, csináljon belőle vmit.

Roland Emmerich:

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#151767) perempe válasza k-adi (#140188) üzenetére


perempe
addikt

Hallgatnom kellett volna rád. :W

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151768) Di Natale válasza mephi666 (#151660) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Na ez durva jelenet volt. :DD

(#151769) Cartevo válasza Yodamest (#151659) üzenetére


Cartevo
őstag

pl a szakállas férfit megválasztották polgármesternek

(#151770) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Top Gun (2022)
Minosegi film, minőségi kidolgozás, jó színészi alakítások, nagyon jó látványvilág, mindenféle hókuszpókusz nélkül.
Kicsit Star Wars-os leszek, de nekem ez jutott eszembe:
Emberi film, emberi időket idézve.

Összességében egy 8/10, de csak azért, mert vannak kiszámítható részek, és a végkifejlett is az, amire már az elején számít az ember.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151771) perempe


perempe
addikt

Most néztem az első Kingsmant: az Elgar indulóban az allargando egész jól volt megoldva a fejrobbanásokkal.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151772) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Sziasztok! Valaki esetleg nézte a Top Gunt ScreenX-ben? Kereső alapján nem dobta, de hátha. A hozzászólásokat elolvasva megoszlanak a vélemények a technológiáról, első próbának nem tűnik rossz választásnak ez a film.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#151773) k-adi


k-adi
nagyúr

Operation Mincemeat (2022)

Alapvetően nem volt rossz, kicsit hosszú volt, de csak azért, mert sok volt a töltelék-jelenet a magánügyekkel, ahelyett hogy a story pörgött volna... úgyhogy a 2órás filmből lehetett volna simán 1órás.. tehát a szokásos

(#151774) paatrick


paatrick
őstag

Legendás állatok és megfigyelésük - Dumbledore titkai (2022)
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Imdb 6,4 a tököm. 2 óra 10 perc látványos unalom. Komolyan mi volt itt a koncepció? Egyszerűen mindenre kevés, se nem legendás állatos, se nem Dumbledore, se nem Grindelwald, se nem politika.
Legrosszabb hogy azt feltételezi a film hogy épp most néztem meg az 1-2. részt közben a 2. rész is már 4 éve volt. Szóval fogalmam nem volt mi van az elején, ki hova lett, mit csinál stb.
Johnny Depp nem sokat veszített hogy kitették belőle.
Valahol ott veszített el végleg mikor volt ez a fekete hajú gyerek aki emlékeim szerint nagyon fontos szereplő...nek kellene lennie, aztán kb nincs is benne.
A másik a politikai rész az egész film arról szólna hogy Grindelwaldot válasszák meg vagy ne őt mert veszélyes. Erre a végén a választásnál bevágnak egy olyan jelenetet hogy és most szó szerint idézem:
"Köszönöm a jelölti beszédeket, mindhárman felvázolták hogy milyen jövőt szánnak egyfelől a mi világunknak másfelől a varázstalanokénak"
És ebből mi egy kumma szót nem hallottunk. Komolyan. Erről szól a film nem??????? Ennyire gyökér nem lehet a forgatókönyvíró... és mégis.
A végét "most ki fog szeretni Dumbledore?" és a távolba elsétálós baromságot már nem is fejtegetném :(

Hagy rakjak be pár idézetet imdb-ről:
- Send this franchise to Azkaban
- It puts the dumb in Dumbledore
- Confusing nonsense
- Secrets of Dumb-bore
:DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#151775) tibbike01 válasza paatrick (#151774) üzenetére


tibbike01
őstag

Annyira tudtam, hogy fos film...én már simán átsiklok ezek felett...nem tudom mikor fogunk újra látni egy jó filmet is... :U

[ Szerkesztve ]

(#151776) Yodamest válasza Miklós315 (#151693) üzenetére


Yodamest
veterán

Ejjha, csak most olvastam vissza az eposzodat, bravo, nem kis munka lehetett. Értem az iróniát, hogy sokszor olyan, mintha magam ellen beszélnék és amit érvként hozok fel az egyik filmnél, azt utána pont, hogy ellenérvként a másiknál. Végső soron minden is csak egy vélemény, függhet az aktuális hangulattól, filmezési szokásoktól, éppen milyen körülmények között talált meg az a film stb.

A nagy számok törvénye bekezdésre, annyit reagálnék azért még, hogy igen valóban egyelőre számomra hihetetlen és meghazudtoló módon jó pontszámokon áll a northman ezt nem tudom tagadni, viszont egyéni szinten akivel eddig beszéltem vagy itt a topikban leírta a film utáni élményét, ott azért fordított arányt vélek felfedezni. Itt a legtöbben azt írták, mint én is, hogy nagyon nem tetszett nekik. Személyesen is akivel beszéltem, -oké kis csoport-, de az a 4-5 ember is mind ugyanezt mondta, hogy nem tetszett nekik. Szóval ez azért egy érdekes dolog, mert többnyire ami jó pontszámokon áll, az kisebb közösségekben nézve is ugyanúgy ki kéne hogy hozza azt a jó "arányt", viszont a northmannél nem így van valamiért. Lehet mondani, hogy prosztó ismerőseim vannak, de a pontszámok alapján ez egy széles körben élvezhető film kellene legyen, de egyértelműen nem az.

A hibákat pedig szánt szándékkal nem keresem, ahogyan írtam is, de amit te is megjegyeztél az jött le nekem is, hogy egy idő után már azt figyelem, hogy a jelenetet hogyan forgatták, mit szúrtak el és nem pedig a szereplőkért izgulok, egyáltalán nem tudott berántani és ezért nem tudom magamat hibáztatni, én minden filmet tényleg filmszeretőként és maximális odafigyeléssel nézek, nincs telefonozgatás, nincs "jaj csak kiszaladok a konyhába" addig had menjen stb. dolgok, jó minőségben ment, nagy tv-n.... Szóval én mindent megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#151777) csuvicsuva válasza paatrick (#151774) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én még mindig azon röhögök, hogy J.K. Rowling forgatókönyvéből a forgatókönyvet írta J.K. Rowling és Steve Kloves. Sajnos meg is látszott rajta. Szerintem Depp mellett írónőnket is parkolópályára tették. Mads Mikkelsen igen jó színész, de ennél még egy CGI karakter is több karizmát tett volna a szerepbe.

Azért összességében örülnék neki, ha végigvinnék a sztorit, ha már elkezdték, de ilyen formában nem biztos, hogy sok köszönet lesz benne...

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#151778) RetepNyaraB válasza csuvicsuva (#151777) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem az első állatos is nézhetetlen ipari hulladék volt. Az akkor 15 éves lányomnak persze bejött. Én a fejem fogtam végig :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#151779) lezso6 válasza paatrick (#151774) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem is bűn rossz volt, de leginkább azért, mert kevés volt a transznemű karakter.

;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151780) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Pinocchio | Teaser Trailer | Disney+

Robert Zemeckis rendezi és Tom Hanks lesz Geppetto, szóval... nemtom. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151781) mephi666 válasza Bad Pritt (#151780) üzenetére


mephi666
nagyúr

...tranyó néger tündér wtf? :DDD ...mondjuk a félvér "hófehérke" után nem lepődök már meg semmin

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151782) lezso6 válasza mephi666 (#151781) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem transz, csak nincs haja. :D Egyébként tündérnek simán működik bármilyen bőrszín, nincs ezzel baj. A fekete hófehérke persze nyilván wtf. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151783) pohár


pohár
félisten

Taika Waititi Answers the Web’s Most Searched Questions | WIRED - imádom ezt az embert :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151784) Bad Pritt válasza mephi666 (#151781) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a legkisebb, nem ezen siklik félre az ilyen élőszereplős mese átirat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151785) Bad Pritt válasza lezso6 (#151782) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem lesz fekete Hófehérke, latin vér van a színésznőben, de még csak nem is félvér. Ha csak azt nézed, mennyire hasonlít a rajzolt változatra, akkor elég egyértelmű, miért őt választották (meg tud énekelni).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151786) Miklós315 válasza mephi666 (#151781) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Erivo is Roman Catholic. (...) Erivo identifies as queer." :DDD

Hanks amúgy Geppettónak szerintem alkalmas lehet (pláne ilyen idősen), de a rajzfilmfigura Figaro megismételhetetlen :N
Amúgy meg a legjobb Pinokkió-feldolgozás az A.I.

"Szerintem."

(#151787) mephi666 válasza Bad Pritt (#151785) üzenetére


mephi666
nagyúr

jól látom, hogy vékony bundát hord a hátán? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151788) Miklós315 válasza Bad Pritt (#151785) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Akkor is: "Hóbarnácska". Vicces na, hiszen már a neve is determinálja, de mégsem, mert... :D

"Szerintem."

(#151789) Bad Pritt válasza mephi666 (#151787) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha lesz Csubakka szóló film, akkor ő lesz a love interest. :D
Amúgy nincs ezzel baj, legyen önmaga.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151790) lezso6 válasza Bad Pritt (#151785) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kicsit túlexponált az a kép, nem? :D A lényeg az lenne, hogy a Hófehérke bőre az fehér (sápadt), erről kapta a nevét. Persze ha fehérnek sminkelik vagy CGI-vel "kihipózzák" akkor simán működhet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151791) Bad Pritt válasza lezso6 (#151790) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy jelen társadalmi környezetben a barna bőrű főszereplőt ki fogják fehéríteni, tök jó ötlet. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151792) lezso6 válasza Bad Pritt (#151791) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát az előbb küldtél egy olyan képet, ahol ki van fehérítve. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151793) Bad Pritt válasza lezso6 (#151792) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De az nem egy filmből van. Meg azon a képen is látszik, hogy barnább a bőre. Egy bts kép van eddig róla:

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151794) lezso6 válasza Bad Pritt (#151793) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közben találtam képeket:

https://twitter.com/CosmicMMedia/status/1527665434765447168

Határeset. De majd a color grading. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151795) mephi666 válasza lezso6 (#151794) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt van fehér gúnyában... hát nem épp fehér a bőre :)

ui: 7 törpéről van már infó? majd 7 különböző nemzetiséget és szexuális beállítottságot fognak megtestesíteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151796) k-adi


k-adi
nagyúr

valójában csak irigyek vagytok :D

(#151797) cyberkind válasza k-adi (#151796) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha még betonkeverő lenne akkor igen, de így... :N

Paranormal Cocktivity

(#151798) Pro Koryak válasza mephi666 (#151795) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Úbazz, ő játssza majd a banyát is.

(#151799) lezso6 válasza mephi666 (#151795) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, izé, van egy rossz hírem: a fehér embereknek se fehér a bőre.

Kivéve Michael Jackson. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151800) lezso6 válasza k-adi (#151796) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondod ezt falfehér sminkben. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.