Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150513) k-adi válasza Bad Pritt (#149897) üzenetére


k-adi
nagyúr

bocs hogy beleoffolok a bitch slap vita közé

Halál a Níluson
Death on the Nile (2022)

Klasszikus krimiket szeretem, ezért is lestem meg ezt (is), de kb. hasonló az érzésem nekem is a film megnézése után:
- valóban Emma Mackey remek ebben a szerepben, (szívesen látnám több komolyabb szerepben)
- a kuzin szála egy vicc (ahogy írtad, se előzmény, se következmény)
- a bajuszra elpazarolt negyedóra a legjobb a filmben (pedig konkrétan a film első 15perce ez)
- és Gal Gadot még mindig szép nő (most ezen ki lepődött meg?)

Viszont 2 baki is feltűnt, ami eléggé szembetűnő hiba:
1. Poirot a végén tud lőni, mikor elvileg üresnek kéne lennie (az üldözés során kifogy a lőszer a pisztolyból)
2. A szembesítésnél a végén a .22 kaliber nem visz át 2 embert
Aztán olyan apróságokról nem is beszélve, hogy a végén Katchadourian említi a bőrszíne kitűnne, de egyiptomban pont nem, vagy a felengedett-lufik más irányba mennek a füsthöz képest, stb.

Sajnos az Orient Expresszre már nem emlékszem, lehet meg kéne néznem újból, hogy össze tudjam vetni ezzel, de így önmagában a film egy sima közepes. A karaktereket az elején gyorsan végigdarálva-bemutatja az egyik karakter a detektívnek, a néző meg csak kapkodja a fejét, hogy kiről van szó. Aztán meg a játékidő néhol tele van semmis jelenetekkel ahelyett hogy a karaktereket építenék, így mire eljön a végjáték, nem marad idő a rejtélynek szinte. Lehet jobb lett volna ha kap még félórányi játékidőt. Így nem az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.