Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151051) Bad Pritt válasza gyuromoj (#151050) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ami a legjobb, hogy újra moziba küldik az első részt felújítva (bármit is jelentsen) idén szeptemberben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151052) devil-k válasza Bad Pritt (#151051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmit. Főleg ha a mozigépekben nem történt változás idehaza.

- mozi bolondéria -

(#151053) pohár válasza Bad Pritt (#151051) üzenetére


pohár
félisten

4K remaster? bár annyi CGI-t újrarenderelni 4K-ban... biztos, hogy nem csinálják meg :DDD

ú, jövő héten mozis trailer vajon itthon is akkor? :Y

Cameron says the official Avatar: The Way of Water teaser trailer will be shown only in theaters attached to screenings of Doctor Strange in the Multiverse of Madness before debuting online a week later.

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151054) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#151055) Major Lion válasza oriic (#151054) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez talan mar fast and furious minoseg!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#151056) De4d


De4d
őstag

Nem rég elérhetővé vált 3 film amely felkeltette az érdeklődésem és ebből 2ről eddig nem is hallottam valaki látta már őket esetleg, vélemény?

Aszály 2020-as de derült égből villámcsapásként érkezett, Eric Bana főszereplésével, elég jó értékeléseket kapott.
Disznó Nico Cagel a főszerepben erről már hallottam régebben hogy elég komor tanúlságos keresős dráma.
Furioza erről még kb semmit nem hallotam az értékelések kritkák is vegyesek, valami huligános gengszteres lengyel film

Minden jó, ha a vége jó!

(#151057) pohár


pohár
félisten

öhm, én lennék csak a vak, de itthon nem jelent meg sem a Gladiátor, sem A rettenthetetlen UHD BD-n? Gladiátort nagyon behúznám, de attól félek, hogy csak a sima BD verzió a lokalizált verzió :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151058) belinho válasza devil-k (#151052) üzenetére


belinho
senior tag

2009-10 környékén még szalagról ment idehaza az összes moziban, azóta már megtörtént a digitális átállás és 2K-4K-s gép van mindenhol.

(#151059) Mik76


Mik76
senior tag

Ez a Dune tenyleg eleg jo volt. Benyaltam a covidot, ugyhogy mas dolgom sincs mint filmezni meg vedelni a vizet. :/
En a konyveket nem olvastam. Tudom ez az elso resz volt, de erdeklodnek hogy ez egy lezart sztori? Tudom tobb konyv is megjelent, ezert kerdem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151060) Bad Pritt válasza Mik76 (#151059) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jobbulást!

A Dűne önmagában egy kétrészes könyv volt, kerek egész, Herbert később folytatta a történetet, majd az ő halála után a fia és egy író barátja Herbert jegyzetei alapján fejezték be az eposzt, összesen bőven egy tucat könyvet ölel fel a teljes sorozat.
Ők ketten bővítették az unverzumot időben a Dűne előtt történtekkel is, egyrészt közvetlen előzményként elmesélték a fontosabb karakterek Paul születése előtti sztoriját, főleg Letóra meg Vladimir Harkonnenre fókuszálva, másrészt írtak egy trilógiát egy ősi háborúról emberek és gépek között (mármint számukra ősi, számunkra távoli jövő :D).

Overall amúgy elég széles skálán mozog a könyvek minősége, igazán rossz nincs köztük, inkább érdektelen néhány részük. Én a ciklikus felépítését nagyon becsülöm, egy baromi érdekes sztorit raktak össze, a Gyűrűk ura mellett az egyik legjobban felépített világ, amit valaha olvastam.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151061) Mik76 válasza Bad Pritt (#151060) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi!
Es az infot is koszi. :K
Az rts jatekkal jatszottam anno, most megint megjott a kedvem. Utananezek valahol lehet-e futtatni egy browserben.. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151062) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Spoileres cucc, bár meglepődni senki nem fog. :)

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness “The Illuminati” TV Spot

Live-Die-Respawn

(#151063) fateless válasza oriic (#151054) üzenetére


fateless
veterán

Én sajnos megnéztem, ez nagyon spoileres, több olyan pont volt, ahol ellőtték a korábban bemutatott jelenet egy-egy pillanatának a folytatását.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#151064) devil-k válasza oriic (#151054) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem ez bejön. :R

- mozi bolondéria -

(#151065) Kergeboci válasza Mik76 (#151061) üzenetére


Kergeboci
tag

Kiegészítésként még annyi (ezt a mostani film rendezője Villeneuve is így érzi), hogy az eredeti két könyv "csak" azt a helyzetet zárja le, amit az alap konfliktus megnyit.
Paul történetét és amivé Paul válik a 2. könyvben, azt igazán a 3. könyv kerekíti teljessé. A rendező nyilatkozta is, hogy ő 3 filmet akar, és a 3. könyvel akarja lezárni művét, amit én nagyon is támogatok. Nekem a 3. könyv (A Dűne messiása) a kedvenc részem.

És itt még van annyi cselekmény bőven, hogy az vászonra vihető (bár tény, hogy ez már kevésbé cselekmény dús, sokkal több szerepe van a filozófiának-gondolatoknak, ezoterikának és erős a fókusz a politikai cselszövésekre, de ebből volt bőven az első két könyvben is, amiből nagyjából semmit sem sikerült átemelni eddig a filmbe - mondom úgy, hogy nekem a film ettől függetlenül tetszett)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151066) Pearce válasza pohár (#151057) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hogyan jelent volna. Nálunk még a blu-ray sincs annyira elterjedve, mint a dvd, nemhogy az uhd.

(#151068) Bad Pritt válasza Mik76 (#151061) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én az első két RTS-sel nem nagyon játszottam, viszont az Emperor: Battle for Dune nagy kedvenc volt 20 éve. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151070) PuMbA válasza pohár (#151053) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon valószínű, hogy nem csinálják meg. Azt fogják csinálni, amit mindenki csinál, felrakják felskálázott 2K felbontásban a 4K Blu-ray-re, aztán dolgozzon a hit a fejedben, hogy "4K".

[ Szerkesztve ]

(#151071) pohár válasza PuMbA (#151070) üzenetére


pohár
félisten

az eredeti CGI nem volt 2K-s már? ennek nem jártam utána, de lassan kiderül, hogy mi lenne a remaster jelen esetben :))

Pearce... Ryan közlegény megmentése, A rettenthetetlen, és a Gladiátor azt hiszem egyszerre jelent meg UHD BD-ként, hozzánk csak Ryanék juttotak el ebben a formátumban :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151072) PuMbA válasza pohár (#151071) üzenetére


PuMbA
titán

2K-s volt. iMDB-n jól látszik:

Cinematographic Process Digital Intermediate (2K) (master format)

Az utóbbi 2-3 évben már majdnem minden filmet 4K-ban készítenek, kivéve egyes CGI fesztiválokat (például a tavalyi Spider-Man: No Way Home még mindig csak 2K). 2014 előtt viszont nagyon ritka volt. 2002-2014 a filmkorszak sötét időszaka a 2K-ba ragadás miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#151073) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Csütörtök reggeltől vasárnap estig ingyenesen nézhető hat kiváló magyar film a FILMIO-n. A megtekintésükhöz regisztráció szükséges.
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#151074) Mik76 válasza Kergeboci (#151065) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi!
Meg a vegen a konyveket is elolvasom. Jol alakul a film az elso resz utan, az embernek olyan erzese van mintha egy betegebb verziojat nezne a Star Wars-nak.

En mar itt tobbszor leirtam hogy nem vagyok egy Villenuve rajongo egy ket kiveteltol eltekintve, de ez rendben volt. Szerintem jo esellyel tudna csinalni egy faja Warhammer 40K filmet is.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151075) Mik76


Mik76
senior tag

A Tomorrow War-t is bepotoltam.
Mit ne mondjak, volt ebben minden. A lenyeket a wetasok csinaltak szoval nem meglepo modon rendben is voltak. A sztori viszont... :DDD
A pitch meeting remekul kilistazza az en fejemben is felmerulo kerdeseket. Visszaolvasva a velemenyeket nagyon jol szorakoztam. Ez megint egy ilyen uj generacios film, ahol azzal probalnak megakadalyozni a "miafa**??" jellegu kerdeseket hogy azonnal radzuditanak valami ujabb jelenetet. Ne legyen ido gondolkozni.
Aki el tud lazulni es vitetni magat a hullamokkal, szerintem egesz jol szorakozhat rajta. Mindenki mas minimum pislog parat es vermerseklettol fuggoen rohog egy nagyot vagy felhuzza magat.
Egynek elment. Nem hiszem hogy ujra fogom nezni. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151076) perempe válasza Mik76 (#151075) üzenetére


perempe
addikt

Én a Lódító hódítót néztem újra a héten egy véletlen folytán.
Nagyon jó ötletre alapoz, érdemes megnézni, aki még nem látta.

Filmeket általában nem nézek meg újra, jön ki sok új...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151077) perempe válasza Mik76 (#151075) üzenetére


perempe
addikt

Én Spike Jungle Fever-ét néztem meg, ami inkább korrajz/dráma, mint szerelmi történet. Kis szerepekre is jó színészeket szerződtettek, a NY-i helyszíneket nevén nevezik, nem kitaláltak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151078) k-adi válasza perempe (#150890) üzenetére


k-adi
nagyúr

X (2022)

Gyenge horror, közepes cast-al, véres halálokkal.

Persze csak a stáblistakor derült ki, hogy mindkét szerepet Mia játszotta ami így érdekes fénybe helyezi az egészet

(#151079) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Leküzdve 2 részletben a The Batman c. filmet valóban a nézhető kategória. Igaz egyszer bealudtam, de végre nem az a nagyon ugri-bugri ökörség. Mondjuk eléggé nevetségesen hatnak a 40kilós cicalány meg a vékonyka batman fickós verekedései, aki beöltözve min 2x akkora lesz :Y , csoda, hogy elbírja a gúnyáját, de hát ez van. :U

(#151080) perempe válasza k-adi (#151078) üzenetére


perempe
addikt

Kinek a pap, kinek a papnék. Külföldön és itthon se áll rosszul.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151081) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Első képek.


Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151082) 3L1T3 válasza Bad Pritt (#151081) üzenetére


3L1T3
addikt

:C   

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#151083) Aventador91 válasza Bad Pritt (#151081) üzenetére


Aventador91
őstag

13 év után ideje

(#151084) fateless válasza Bad Pritt (#151081) üzenetére


fateless
veterán

Azért nagyon remélem, hogy az első két órából lesz több a folytatásban, és nem az utolsó fél órában. Engem legalábbis azzal vettek meg...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#151085) shotika válasza Bad Pritt (#151081) üzenetére


shotika
őstag

Semmi extra, akár az első részből is lehetnének a képek.

Tudom, hogy már soha nem lesz, de jobban örülnék egy Cameron féle új Terminator filmnek, vagy lassan bárminek, ami nem Avatár és tőle jön.
Persze látványos és jópofa volt az első rész, csak annyira rossz nézni, hogy egy akkora zseni, mint ő, ilyen baromságokra pazarolja el a tehetségét...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#151086) Bad Pritt válasza shotika (#151085) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na ja, a Terminator meg Aliens sokkal kisebb baromság :D.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151087) shotika válasza Bad Pritt (#151086) üzenetére


shotika
őstag

A nagy különbség, hogy azok fasza filmek voltak. Az Avatár pedig nem az :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#151088) Bad Pritt válasza shotika (#151087) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát én ebbe már nem megyek bele, amióta fórumozok ezen a honlapon sokan sokféleképpen megvitattuk a szar-e az Avatar kérdéskört és soha nem lett egyértelmű eredménye. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151089) Pearce válasza shotika (#151085) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Semmi extra, akár az első részből is lehetnének a képek. "

Egyetértek, nekem is ez jutott először az eszembe. Kíváncsi leszek, hogy a második rész mit villant, mert a látványt kvázi már ismerjük a 2009-sel, ami szerintem 13 év után még mindig marha jól nézi ki, szinte nem is öregedett. Persze most majd látunk víz alatti jeleneteket is, stb.

(#151090) eeXaa válasza Pearce (#151089) üzenetére


eeXaa
addikt

+1!

Muszáj lesz villantani a másodikkal, harmadikkal, mert pocahontas 2-3-4-5 re a kutya sem lesz kiváncsi...
Szerintem a navik kalandjai igen limitált, a lényeget már láttuk, tudjuk, az meg hogy cameron hogy csinál belőle transformers sagát.... nahh....
Remélem a 3D-t azért sikerül végérvényesen visszahozni a TV-kbe mint alap feature.

(#151091) k-adi válasza perempe (#151080) üzenetére


k-adi
nagyúr

+elvileg lesz folytatása is, ami technikailag elődtörténet lesz a "nagyiról"

(#151092) spiky03 válasza Bad Pritt (#151081) üzenetére


spiky03
veterán

Hát én most nem fogok rohanni érte a moziba.
Nekem teljesen jó lesz majd otthon is.

Szerintem ebben nem lesz már akkora újdonság mint anno az első részben volt.

Mondjuk én is inkább Terminátort meg Alient néznének meg tőle.:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151093) PuMbA válasza spiky03 (#151092) üzenetére


PuMbA
titán

"Hát én most nem fogok rohanni érte a moziba.
Nekem teljesen jó lesz majd otthon is."

Ezt a reakciók majd csak befolyásolják nálad :) Ne most döntsd el, amikor fogalmad sincs, hogy milyen lesz. Nekem sincs fogalmam. Gondolom, ha itt a topikban mindenki ajnározná, hogy az év filmje, csak elmennél. Ráadásul otthon sose lesz olyan 3D-d a kis képernyőddel, mint egy moziban, mert az otthoni 3D-t a kis méret csinálta ki. Közelébe se volt egy moziéhoz és ezért senkit sem érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#151094) spiky03 válasza PuMbA (#151093) üzenetére


spiky03
veterán

Hát majd kiderül.

Moziban utoljára az F9en voltam, előtte meg a Végjátékon. :DDD
Pedig nagy moziba járós voltam, de jött ugye a covid meg a házi fejlesztés és így már nem nagyon vonz.
Amióta van otthon projektorom/vásznam (110"), valahogy nem vonz már a mozi.
Igaz nem 3Ds, de már teljesen leszoktam a 3Dről.
Jobb otthon nekem nyugodt körülmények között.:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151095) PuMbA válasza spiky03 (#151094) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, értelek, csak azért gondolom kivételnek ezt a filmet, mert ugye anno is a 3D volt a korszakalkotó része (ugye önmagában ez az egy film elhozta / visszahozta a 3D-t a TV-kbe és a mozikba is éveken keresztül! hihetetlen befolyással lett a filmiparra), így emiatt csak nagyon erős indokot tudok elképzelni a mozi ellen, hiszen 10 évente, ha kijön egy ilyen film :) Aki filmszerető az meg miért maradna le egy ilyen ritka eseményről?

[ Szerkesztve ]

(#151096) eeXaa válasza PuMbA (#151093) üzenetére


eeXaa
addikt

...azért az én projektoromon elég korrekt a 3D, méret... a VR-ról nem is beszélve..

...a második tuti nagy szám lesz, mivel folytatás, ill cameron említett vmi új 3D technikát...
Viszont borzasztóan nehéz elképzelnem, hogy még 3 filmre fent tudja tartani az érdeklődést a kék gumibabák ujjab kalandjaira...
Szerintem elpocsékolt idő az egész, én is szivesen láttam volna tőle 6-7 eredeti különálló filmet tőle, mint ezt a blődséget nézni még évekig...
Gondolom lucas papát irígyli a SW miatt és úgy gondolja muszály neki is teremteni egy hasonló zuniverzumot....
kár....

[ Szerkesztve ]

(#151097) PuMbA válasza eeXaa (#151096) üzenetére


PuMbA
titán

Én se tudom most, hogy mit lehet ennyi folytatásban csinálni, hogy fenntartsa az érdeklődést, de kivárjuk :) Ha tényleg olyan jó lesz a történet, akkor...

[ Szerkesztve ]

(#151098) eeXaa válasza PuMbA (#151097) üzenetére


eeXaa
addikt

kizárt
...én azt gyanítom amúgy, hogy a moonfallnak is komolyabb, eredetibb története van mint az 5 avatar filmnek együtt lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#151099) Bad Pritt válasza eeXaa (#151098) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szép munka, négy filmet leírtál évekre előre anélkül, hogy egy mp mozgóképet láttál volna belőlük. :D
Ezért vagy komolyanvehetetlen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151100) eeXaa válasza Bad Pritt (#151099) üzenetére


eeXaa
addikt

pedig tuti igazam lesz... ;)
bár ne lenne... :U

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.