Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151251) gbors válasza Miklós315 (#151235) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, így a spoiler tagokkal ez nem sokat mondott, de majd megnézem, és visszatérünk rá :)

#151236 mephi666 : megy akkor ez is a listára :K
Dícséretes az elhatározás, hogy egyben akarjátok a 7 órát megnézni, kíváncsi leszek, mennyire válik be.

#151240 Kergeboci : igen, nekem is nehezemre esett néha koncentrálni, pedig a többi filmjével, amit láttam, ilyen gondom nem volt. Összeállnivaló az volt, elég markáns és frusztráló - jobb, ha nem tudjuk meg, mi a valódi legnagyobb vágyunk, mert könnyen kiderülhet, hogy messze nem vagyunk olyan jó emberek, mint amilyennek képzeljük magunkat. Ez a három gyökeresen eltérő karakteren bemutatva nagyon erős kellett volna, hogy legyen - de valahogy nem ütött, főleg nem úgy, mint pl. a Szolarisz befejezése.

#151249 proci985 : csapjatok bele, minek szarozni :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151252) totron válasza Kergeboci (#151240) üzenetére


totron
addikt

A titok ott van, hogy többször nézős. Vedd figyelembe a korszakot és érát amiben készült, ezek válaszolnak a hogyanokra, miértekre is nagyrészt. Korabeli, elmélkedős slowmovie, akkori eszköztárral*, szerintem értelmezhető és rendben van. A több megnézés a többféle állapotodat is jelenti. Eltérő élettapasztalattal/életszakasszal látva mást üzen, mellé ülepedtek is az előző nézés ingerei, a halványult elemek is új színben idéződnek fel, vagy egyesek pont nem, és fix pillérekként ugyanazt adják.
Elkülönítendő amit mai fejjel is komolyan kell venni és látandó az, ami az akkori korszak korlátja, talán visszanézve szánalmas/vicces is. Vagyis a helyén kell kezelni a művet, részeiben is, egészében is, hanyatt nem esve tőle, de mégis értelmezni akarni (amit lehet), de nem túltolva, görcsösen akarva azt. Hogy melyik melyikként értelmezendő, na erre írtam a többször nézés nagyszerű lehetőségét, csiszolódjatok egymáshoz, felejtsd el a sebeket, jobban mondva ha már így esett, alakítsd át őket.

Solaris, 1972-ből, ezt ajánlom kísérőnek.

A várakozás nem rossz, de még életünkben ejtsük meg a nézést, különben visszavonhatatlanul el lesz maradva. :D Erre nincs univerzális okosság, hogy mit mikor jó, az önismeret segít, az élet is írja. A kettő együtt kiadja valahogy a befogadás ideális pontját.

(#151253) Ispy válasza eeXaa (#151119) üzenetére


Ispy
veterán

Miért, te tudsz? A random 1 sorosok szerintem nem számítanak értékelésnek vagy pont annyit érnek, mint a maradék 99% értékelése.

De sokszor 3 oldalas vélemény cikkek olvasása közben is fogom a fejem, mert a szerző olyan részleteket emel ki a filmből és mondja ezáltal szarnak azt, amiket én meg észre sem vettem.

Szóval részemről ennek az értékelősdinek továbbra is 0 értelme van, nézd meg vagy legalább kezd el, aztán lesz róla véleményed. De sok filmről már az elején tudom, hogy neki sem állok, mert nem érdekel a téma alapján.

Mert persze az is fontos ki mit vár egy filmtől, aki az évszázad élményét keresi az kicsit nehezebb ügy, mint aki esti elalváshoz keres valamit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#151254) k-adi válasza Bad Pritt (#151207) üzenetére


k-adi
nagyúr

Doctor Strange az őrület multiverzumában
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
(2022)

Hasonló élmény volt nekem is ez. Kicsit kuszaság, sok fanservice és reklám.. kb. így lehetne summázni ezt a filmet. Persze a 4 új hős érdekes volt -- addig a pár percig míg el nem haltak ugye meghát Rachel is jó nő, viszont Wanda akkora egy 0 illetve az új "kötelező" kisetnikumú Miss Csávez, hogy azt leírni nem lehet, így összességében egy Póki után pár hónappal ez a film ha nem is 0, de max egy közepes valami, hiába a tonna mennyiségű szép VFX, a "vicces" Wong karakter és a már láthatóan megfáradt Strange (nem csoda, hogy egy időre "visszavonul" a színészkedéstől)

A most következő új Thor-tól kb. semmi elvárásom nincs, az biztos agyatlanság lesz, viszont remélem a Black Adam már valami darkosabb komolyabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#151255) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Ez a film ‘’Yao Utazása ( 2019) ,, miért nem jelent meg sehol sem? Tudtok erről valamit? Olyan rég keresem, és sehol semmi. Dvd se lehet meg venni. Pedig már nem is új film. Semmi infót nem találok róla. Köszönöm a választ :R

(#151256) totron válasza lajosx (#151255) üzenetére


totron
addikt

Nem minden filmről döntenek úgy, hogy megéri forgalmazni.

(#151257) erahurka


erahurka
félisten

Nem nézett valaki Keresztapa 2-t a MOM-ban? Mennyi reklám volt?

(#151258) Pearce válasza cyberkind (#151201) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem ő, csak az egyik előzetesben az egyik karaktert sokan Superior Iron Mannek nézték, akit úgy tűnt, hogy Cruise játszik. Persze nem volt igaz, de a csomó oldal felült a hypevonatra /még annak a karakternek a létrehozója is szította kicsit a tüzet/ és folyamat nyomták, hogy Cruise benne lesz az MCU-ban, majd persze, hogy nem így lett, lehet mondani, hogy kivágták. :D Jah, becastingolnak egy Tom Cruise-t, majd kivágják a filmből, persze...

[ Szerkesztve ]

(#151259) lajosx válasza totron (#151256) üzenetére


lajosx
őstag

De ha jól tudom moziban is vetítették, és még sem lehet sehol sem megszerezni. 🤷‍♂️

(#151260) totron válasza lajosx (#151259) üzenetére


totron
addikt

Így értettem, mozi utáni nemforgalmazásra. Kérd torrent oldalon, beáldozva pontokat érte, más ötletem nincs. A mainstreamen kívül esőknek gyakran ez a sorsuk.

(#151261) radi8tor válasza lajosx (#151255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Franciául megveheted DVD-n: [link]

⭐ Stella

(#151262) cyberkind válasza Pearce (#151258) üzenetére


cyberkind
félisten

Így már érthető, köszi a felvilágosítást. :R

Paranormal Cocktivity

(#151263) Kergeboci


Kergeboci
tag

hehe, Bem mozi figyeli a fórumot :D: Stalker vetítés - fb esemény link

[ Módosította: radi8tor ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151264) lajosx válasza totron (#151260) üzenetére


lajosx
őstag

Már kértem, de akkor ez kimarad🤷‍♂️Azzal meg nem is volna baj ha francia csak legyen hunsub :)

(#151265) KISDUCK válasza lajosx (#151264) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ráguglizva kidobta nekem ezt a cinego.hu-t ahol elérhető a film online.

GY.I.K:

A Cinegón legálisan nézhetsz online filmeket különböző fizetési konstrukcióban. A filmek korábban a hazai művészmozik műsorán szerepeltek. A honlapot a Mérőmókus Kft. üzemelteti, és magyar függetlenfilm-forgalmazók filmjei érhetők el katalógusunkban. Fontos számunkra, hogy csak minőségi, legtöbbször díjnyertes alkotások szerepeljenek katalógusunkban, a lehető legjobb fordítással, illetve kép- és hangminőséggel.

(#151266) OPiiPO válasza Kergeboci (#151263) üzenetére


OPiiPO
addikt

This Page Isn't Available.
The link may be broken, or the page may have been removed.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#151267) radi8tor válasza OPiiPO (#151266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na most

⭐ Stella

(#151268) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Doctor Strange az őrület multiverzumában / Doctor Strange in the Multiverse of Madness / Dr. Strange és Dóra a felfedező

Kezdem a végén, tetszett. Még korábban egyszer megnéztem az első trailaert (asszem) és igazából teljesen másra számítottam főleg amiatt hogy beharangozták korábban hogy a Rick & Morty írója is dolgozik a forgatókönyvön és figyelembe véve a korábbi Parkoló Péter filmet is másra számítottam. Mindegy nem bánom, mert korrekt lett a film összességében. Hát America karaketérnél sikerült ellőni azt a amit minden gáz filmnél: higgy magadban és menni fog. Pedig még csináltak utóforgatást is és senkinek nem esett le hogy ez a legbalf###bb klisé amit ellőhetnek egy filmben. Amúgy amikor a karakter feltűnt és spanyolul kezdett el beszélni én jót röhögtem magamban a Dóra a felfedező poén miatt, ha ez szándékos volt a készítőknél akkor jár a pacsi. Ha a Sony legalább ennyi erőszakot engedett volna a Venom filmeknél akkor egy klasszissal jobbak lettek volna pedig ahogy nézem mindegyik PG-13.

(#151269) Pitterix válasza lezso6 (#150310) üzenetére


Pitterix
őstag

The King's Man

Aha, néhol vicces, de tényleg csak néhol. A látvány, főleg, mikor ugrál felfelé a hegyre, áááá. De az általad említett csataér marha jól kivitelezett jelenetsor.
Ez előzményfilmnek harmatgyenge. Totál semmi köze a többihez, a boltot kivéve---szerintem.
És rohadt hosszú. :(
Óriási csalódás.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151270) radi8tor válasza Pitterix (#151269) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az utolsó 2 perc az előzmény rész.

⭐ Stella

(#151271) Pitterix válasza radi8tor (#151270) üzenetére


Pitterix
őstag

Hát ez az.
Bár a botos-pálcás-esernyős (vagy mi a tököm) ütögetésre is rá lehet fogni, hogy az. :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151272) pohár válasza Pearce (#151258) üzenetére


pohár
félisten

hatalmas arc :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151273) Kergeboci


Kergeboci
tag

Külön falka

Annyira örülök hogy tudnak ilyen filmek is készülni idehaza. Nagyon jól összerakott mozi volt.
A téma nem egyszerű, ahogy az élethelyzet és a szereplők sem azok. A főszereplő egy kigyúrt börtönviselt biztonsági őr, az a fajta, akinek nem nézel a szemébe, és akit távolról is azonnal bekategorizálsz egy bunkó fasznak.

Gyűlöli a világot, és a világ is gyűlöli őt. Tesz is érte, hogy ez ne legyen másképp. Hajlamos a dühkitörésre, előbb ordít sem mint gondolkodik, nem fogja vissza magát, ha valakibe bele akar kötni.

A film nem menti fel ezt az embert és nem is állít vele példaképet azáltal, hogy jó útra téríti, de megismerteti velünk azt az oldalát, amit a külső mögött nem látni. A megsebzett embert, aki a gyűlölet mögött valójában retteg, akinek a romokban lévő életében apró reményt és fényt visz kislánya hirtelen feltűnése.

A két amatőr színész között nagyszerűen működik a kémia. Bár ez a film is magán hordozza a magyar filmek gyerekbetegségét, mégpedig hogy már már legszívesebben feliratot kapcsolnék, annyira dünnyögnek és motyognak a mikrofonba - ezt valahogy eddig minden magyar filmben megszenvedem. Ettől eltekintve, nem lehet okom panaszra. Mindkét főszereplő képes mély és komplex karaktert előadni, átadni azokat az érzelmeket, melyeket a film át akar adni. Mindez egyszerűen remek kamera kezeléssel és fényképezéssel, atmoszferikus, melankolikus hangulattal megtámasztva.

Nem egy kiforrott remekmű, vannak bőven hibái, de érzelmes és megható darab, mely megfogja és nem ereszti el a nézőt. HBO MAX-on nézhető, én csak rábeszélni tudok mindenkit.

#értékelés

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151274) k-adi válasza KISDUCK (#151268) üzenetére


k-adi
nagyúr

Doctor Strange az őrület multiverzumában

"Hát America karaketérnél sikerült ellőni azt a amit minden gáz filmnél: higgy magadban és menni fog." -- na ja, főleg, hogy már a másik univerzum labor-börtönéből is kiszökik saját maga által mikor jön Wanda, aztán a végén csodálkozik hogy tud szuper-ütni, stb.

(#151275) k-adi


k-adi
nagyúr

Rohammentő
Ambulance (2022)

Na ez jó film volt. Kicsit hosszú, picit túl van nyújtva, de legalább történik valami és van izgalom is.
Jake Gyllenhaal továbbra is szuper színész, botrány hogy még nincs oscar díja.
Ja és amit kötelező kiemelni az a kiemelkedő operatőri munka. Látványos drón-shotok vannak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#151276) KISDUCK válasza k-adi (#151274) üzenetére


KISDUCK
addikt

Meg hát jó pár évet élt egyedül a multiverzumban gyerekként és oké hogy majdnem mindenhol ingyen van a kaja, de hát aludni is kell valahol, ruha is kell, meg kell védeni-e magát a rossz emberektől akár pedofiloktól. Szóval már rég rá kellett volna érezni-e a dologra, arra figyeltek hogy 2 anyukája legyen meg szivárványos kitűzője, de egy ekkora "plot hole" nem tűnt fel a készítőknek.

(#151277) k-adi válasza KISDUCK (#151276) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Szóval már rég rá kellett volna érezni-e a dologra, arra figyeltek hogy 2 anyukája legyen"

Na igen, ez megint egy olyan pont volt, hogy semmi érdemlegeset nem adott a filmhez story szempontból vagy karakterfejlődés szempontból se, de mégis *valamiért* ki kellett emelni ezt.. Pedig ha másik univerzumból való akkor lehetne 2 kutya is az anyja ennyi erővel, azok elvesztése is tragédia lenne

..de így legalább ezt is kipipálhatták a kötelezően-beépítendő-elemek-listáról

[ Szerkesztve ]

(#151278) pohár válasza k-adi (#151275) üzenetére


pohár
félisten

látszott is a látványon, hogy Bay rendezte, nekem BB2 flashbackjeim voltak sokszor

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151279) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Lake Trailer

Thaiföldi Godzilla, egy szót sem értettem belőle, de megvett kilóra. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151280) Vertigo18 válasza Bad Pritt (#151279) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hááát, nagyon nem mutatták, mindig csak a feje közelített épp valaki felé... :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#151281) Bad Pritt válasza Vertigo18 (#151280) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem is kell.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151282) perempe válasza k-adi (#151275) üzenetére


perempe
addikt

Jó, hogy írtál róla.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151283) negyven2


negyven2
veterán

Avatar: The Way of Water - Official Teaser Trailer

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#151284) oriic válasza negyven2 (#151283) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

No hát ezt is megnézzük. :)

Live-Die-Respawn

(#151285) Bad Pritt válasza oriic (#151284) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sokszor. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151286) PuMbA válasza negyven2 (#151283) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a CGI...hihetetlen.

(#151287) lajosx válasza KISDUCK (#151265) üzenetére


lajosx
őstag

Ezt az oldalt nem is ismertem, már töltöm is le. Hálás köszönet :R

(#151288) oriic válasza Bad Pritt (#151285) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy én tényleg várom, bírtam az első részt is, többször néztem moziban is, szerintem erre is beülök párszor majd. :C

Live-Die-Respawn

(#151289) Rage47 válasza negyven2 (#151283) üzenetére


Rage47
veterán

engem nem fogott meg
mintha az előzőt látnám :D

(#151290) Bad Pritt válasza oriic (#151288) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én asszem hétszer, gyakorlatilag minden számunkra elérhető formátumban. :D

Már csak azt remélem, hogy a játék is elég jó lesz mellé.

Van poszter is amúgy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151291) k-adi válasza Bad Pritt (#151290) üzenetére


k-adi
nagyúr

poszter jó
előzetes jó
reméljük a játék is jó lesz

ezt biztos moziban nézem :) meg az új top gun-t is ha minden jól megy

(#151292) WayneGace válasza negyven2 (#151283) üzenetére


WayneGace
őstag

Animációs film hatása van számomra.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#151293) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#151294) Vikthor válasza gyuromoj (#151293) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nice :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#151295) Bad Pritt válasza gyuromoj (#151293) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Chadmé.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151296) radi8tor válasza gyuromoj (#151293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Továbbra is csodálkozom rajta, hogy Natalie Portmant választották erre a szerepre. Lehet a SW fanok miatt? :D

⭐ Stella

(#151297) KISDUCK válasza radi8tor (#151296) üzenetére


KISDUCK
addikt

Vagy talán mert korábban már szerepelt a Thorban és Thor csaja volt. Vagy konkrétan arra gondolsz hogy Portman szerepet kapott az első Thor filmben?

[ Szerkesztve ]

(#151298) Major Lion válasza radi8tor (#151296) üzenetére


Major Lion
senior tag

nem eleg szep? nem eleg jo szineszno? vagy miert? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#151299) pohár válasza negyven2 (#151283) üzenetére


pohár
félisten

durva, hogy sehol egy 4K-s verzió... pont ennél a filmnél? nemá :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151300) lezso6 válasza negyven2 (#151283) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát... TSALÁD autók helyett kék emberekkel...

Ne legyen igazam, remélem lesz valami érdemi sztorija. Az első Avatar se egy hűdevalami ebből a szempontból, de ha az a szint meglesz, akkor már jó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.