Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151901) KISDUCK válasza VágniValó (#151900) üzenetére


KISDUCK
addikt

Elsőre azt hittem hogy a Walk the line a Walk Hard: The Dewey Cox Story. :DDD Előbbit nem láttam útóbbi sajnos gyenge volt, de azért pár poénnal tudott szolgálni, de ez az előbbi paródiája akart lenni?

(#151902) VágniValó válasza KISDUCK (#151901) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, paródia film volt. Nekem megvan a Walk the line eredeti DVD-n, többször is láttam, a paródia is tetszett de az egyszernézős kategória volt.

Egy nap majd talán jön egy bátor rendező, aki R-Rated Layne Staley filmet csinál :DDD (NOT :N , olyan sose lesz és lehet ez így is van rendjén)

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#151903) Bad Pritt válasza VágniValó (#151900) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Cannes-ban bemutatták és agyon lett dicsérve, én is kíváncsi vagyok rá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151904) #48613632 válasza VágniValó (#151900) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát a walk the line eleg magasra tette a lécet, persze ez privát vélemény, de nálam igencsak sokszor nézős, mind zenei telintetben, mind pedig a storylinet illetően.

(#151905) VágniValó válasza #48613632 (#151904) üzenetére


VágniValó
addikt

Filmfaló/filmhomoszexuális haverom azt mondta ne legyenek nagy elvárásaim, mert ez a rendező látványfilmeket csinál és nem sztori központút. :N

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#151906) bagyulajuve válasza gyuromoj (#151896) üzenetére


bagyulajuve
addikt

jéé, ez a leányzó a Légió sorozatból

Resistencia eterna

(#151907) gyuromoj válasza gyuromoj (#151896) üzenetére


gyuromoj
veterán

Augusztus 5.-én érkezik Hulu-ra az USA-ban, azon kívül Disney+ lesz ahol lehet majd nézni.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#151908) PuMbA válasza eeXaa (#151870) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi különös nincs ezekben a videókban, tetszett nekik a film :) Ki is mondják, hogy semmit se utáltak benne kifejezetten, mert nagy hibája nincs, viszont annyira belementek néhány részletbe, hogy minden filmet szét lehetne szedni ezzel a hozzáállással, mert a filmek azok.....hihetetlen módon filmek és a szórakoztatás miatt vannak.

#151869 eeXaa: Mindenkinek fizetnek a munkájáért, mi a probléma? Azért, mert bárki a munkahelyétől fizetést kap, már nem hiteles? Költői kérdések, nem kell válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#151909) k-adi válasza paatrick (#151447) üzenetére


k-adi
nagyúr

A végzős év
Senior Year (2022)

Alapvetően tényleg egy gyenge vígjáték, de sokkal rosszabbra számítottam, mint amit kaptam végül. Annyiból jó a film, hogy ha valaki megkérdezné mi a gáz a mai társadalommal akkor a film első fele jó példa rá.
A poénok valóban lehettek volna jobbak, de azért így is volt pár ami jópofa volt.
A színészek se rosszak, RW-t annyira nem bírom de most egész tűrhető volt és a többiek is (többen is felbukkannak "The Afterparty"-ból) hozták többnyire amit kellett.

(#151910) PuMbA


PuMbA
titán

Box Office: ‘Top Gun: Maverick’ Scores $86 Million in Massive Second Weekend

"Thanks to positive word of mouth, rapturous reviews and premium screens, ticket sales for “Top Gun: Maverick” dropped a scant 32% from its $160 million debut over the long Memorial Day holiday weekend. It’s the smallest second-weekend decline for a movie that opened to $100 million or more, according to Comscore. That’s an especially impressive benchmark — even for a well-reviewed movie — because blockbusters, like “Maverick,” tend to be front-loaded and drop at least 50% after opening weekend. By comparison, recent big-budget tentpoles “Spider-Man: No Way Home” and Marvel’s “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” each declined 67% in its sophomore outing, while Robert Pattinson’s “The Batman” fell 50% in its second weekend."

Ritka számba megy, hogy mennyire nagyot megy a Top Gun, köszönhetően a pozitív véleményeknek. A Marvel filmek sokat esnek a 2. hétre, mert a sok "meh, egynek elment" vélemény megteszti a hatását és megöli a hype-ot.

[ Szerkesztve ]

(#151911) Eversmann


Eversmann
aktív tag


Én még várok vele, (tök jó amúgy hogy) annyian vannak mindig a Mavericken, hogy lent van csak hely a teremben :DDD Nyakamat meg nem akarom törni.

Life is better with a Titan

(#151912) k-adi válasza Eversmann (#151911) üzenetére


k-adi
nagyúr

imax is fullos akármikor nézem, és szerdától meg helyette a dínós megy (abból bezzeg van néha angol is...)

(#151913) #48613632 válasza PuMbA (#151910) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem ebben benne van rendesen az aktuálpolitika, egészen pontosan az ukrajnai események is. Sokan olvasnak mostanában militarista jellegű forrásokat, ahol többé-kevésbé, de napirenden van a film is. Az ottani nagyfejűek pedig jórészt elismerően nyiltakoznak a filmről, szem előtt tartva persze azt is, amiről mi is beszélgettünk itt tegnap, de ettől még konkrétan szakemberek, hozzáértők szájából hangzik el a biztató szó, miszerint érdemes beülni rá.

(#151914) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

TOGO

Disney film, egy kutyáról, igaz történet alapján, Willem Dafoe főszereplésével.

Elég egyszerűre, populárisra sikeredett, de mégis tetszett.
Tegnap este néztük a feleségemmel, de ma reggel is a “filmmel ébredtem”.

Mondjuk van kutyám, ez biztos befolyásoló tényező.

Gyerekkel,,családdal, kutyaszeretőknek biztosan tetszeni fog, a sok akció, Marvel és egyéb manapság felkapott stílus után.

6.5/10-esre értékelem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151915) lemmy9 válasza HUTCHDB (#151914) üzenetére


lemmy9
őstag

Hány éves kortól ajánlod?

Szerintem!

(#151916) PuMbA válasza Eversmann (#151911) üzenetére


PuMbA
titán

Ne a legforgalmasabb mozikat nézd. Én premier után pár nappal 27-én, azaz péntek este 19-kor néztem tökéletes helyről úgy, hogy aznap délután 15-kor vettem meg rá a jegyet :)

[ Szerkesztve ]

(#151917) Pitterix


Pitterix
őstag

Top Gun: Maverick

Nos, gyerekkoromtól vadászpilóta szerettem volna lenni, aztán közbejött ez+az. Tehát ebből már adódik, hogy a régit is rengetegszer láttam és odáig voltam érte.
Ez a 2. rész nálam az év filmje eddig. Sokszor libabőröztem, beleképzeltem magam a pilóták helyébe, mint régen. :B
Nem érdekel, hogy esetleg nyálas néhol, vagy klisés, vagy kiszámítható. Nekem maga a repülős élmény, ahogy harcolnak, (még ha lehetetlen is lenne a valóságban az ilyen győzelem) ahogy manővereznek, szóval minden.
Rendes gyerek ez a Tomi, hogy megcsinálta.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151918) Bad Pritt válasza Pitterix (#151917) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nálunk az egyik srác fitneszórában jött és utána mutatta az appon, hogy a napi idővonalon le lehetett követni a repülős jeleneteket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151919) Eversmann válasza PuMbA (#151916) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Egy van, muszáj azt néznem :(

Na, igen. A másik. Ha a Világuralom bejön, még kevesebbszer lesz a műsoron is.

Life is better with a Titan

(#151920) PuMbA válasza #48613632 (#151913) üzenetére


PuMbA
titán

Benne, biztosan. Viszont több helyen írják, hogy jelentős ok, hogy ez egy régi vágású blockbuster. Mikor volt egyáltalán ilyen utoljára a mozikban?

Eversmann: Az tényleg nem optimális. Akkor a Jurassic World indulása után kell beülnöd.

[ Szerkesztve ]

(#151921) Eversmann válasza PuMbA (#151920) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Ritka mint a fehér holló. Nem véletlenül siker. Persze elengedhetetlen a profi hozzáállás is. Jó lenne, ha visszatérnénk a klasszikus filmekhez. A Marvel franchise-al az a bajom mostanában, hogy kezd kicsit kifújni. Lehet kiismertem a formulát. Inkább hasonlít egy vidámparkra az egész, karakterfejlődés nem nagyon van. Nagy beharangozások vannak, amik kidurranak mint a lufik. Tanítanak ezek a filmek valamit, vagy mutatnak olyat amit még nem láttál? Elég kérdéses :U

Life is better with a Titan

(#151922) Miklós315 válasza Eversmann (#151921) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Tanítanak ezek a filmek valamit, vagy mutatnak olyat amit még nem láttál?"

Nem. De miért veszed meg a 2345678. rágógumit is (hiszen mi újat nyújt)...?
A gyártó-forgalmazó profitot "készít", a néző biztosra menően "szórakozik", a stáb-melósok, marketingesek, stb. meg felmarkolják a "napidíjat", és befizetik a számláikat. A Marvel/DC-termékpaletta kb. ennyi.
Járulékosan és esetlegesen a technológia is fejlődik (pl. CGI-kivitelezés, megvalósítás kreativitást generálhat.)

"Szerintem."

(#151923) cyberkind válasza Eversmann (#151921) üzenetére


cyberkind
félisten

Ritka szerencsés vagy, hogy csak mostanában, én legalább 10 éve kiismertem a "nyerő formulájukat", és pont ezért van onnantól tele a tököm minden egyes Marvel szarral.

És ami még jobb, a sorozatok még ennél is rosszabbak, nálam pont ezért bukó az Obi Wan, pedig ezt akartam.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#151924) #48613632 válasza Eversmann (#151921) üzenetére


#48613632
törölt tag

Marvelben karakterfejlődés? :DDD Ezek teljesen statikus képregényfigurák, lassan 100 éves múlttal, milyen karakterfejlődést vársz? Értem, hogy nem tetszik, de olyan elvárásokat támasztasz, amik sosem léteztek ebben az irányzatban.
Illetve néhány esetben talán igen, de ami eszembe jutna példának, az pont DC, és nem film, hanem sorozat.
Ez kb olyan, mint megkritizálni a szinti poppot, mert nincsenek benne szimfónikusok.

(#151925) shotika válasza gyuromoj (#151896) üzenetére


shotika
őstag

Na, ez a bemutató felkeltette az érdeklődésem.

#151897: Ugyan nincsenek lőfegyvereik, se katonai kiképzésük, a vadászós életmódjuk és az hogy az általuk ismert környezetben harcolnak, az elég nagy bónusz.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#151926) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Top Gun Maverick
Na így kell folytatást csinálni, 36 év elteltével. Nálam nagyon betaláltak.:C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#151927) V.Stryker válasza gyuromoj (#151926) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Epp a hétvégén néztük meg. Jó, de valahogy hianyos. Az akciók jók, de közben meg a nagy semmi, a nagy nézések. Nekem túl sok volt az amcsi maszlag. Illetve olyan semmilyen, nagyon hianyzott, hogy a negatív fél nem volt kifejtve, szinte semmi nem volt róla, egy személy se.
Nalam 5/10.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#151928) HUTCHDB válasza lemmy9 (#151915) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Fúú ez nehéz kérdés. Gyerek érettségén is múlhat, de inkább 8-10 körültől.
Egyébként nem kifejezetten gyerekek részére készített film, inkább dráma kategória.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151929) Eversmann válasza #48613632 (#151924) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Egy klasszikus Star Wars-ban is sikerült :D Ami valljuk be, nem mai darab. Például az álmodozó naív Luke-ból eljutunk a végére egy érett Jedi-hez. Pedig csak 3 rész volt akkoriban.

De hogy ne csak negatív legyek :D :
ROOMBO (What if)

Life is better with a Titan

(#151930) PuMbA válasza PuMbA (#151910) üzenetére


PuMbA
titán

Közben kijöttek a végleges számok és 32% helyett csak 29%-ot esett a második hétvégére: 90 dollár milcsi lett. Ezzel örök rekordot döntött. Na majd az Avatar 2 ;]

[ Szerkesztve ]

(#151931) Bad Pritt válasza PuMbA (#151930) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Melyik rekordot? Az Avatar meg Titanic ennél kevesebbet esett, sőt a Titanic még többet is hozott valamelyik későbbi hétvégéjén.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151932) PuMbA válasza Bad Pritt (#151931) üzenetére


PuMbA
titán

ÖÖÖ igen. Lemaradt, hogy a rekordot a 100 millió felett nyitó filmek között állította fel, hiszen főként itt áll fent az a veszély a nagy esésre :) A Marvel filmek akár 70%-ot is esnek második hétvégére, mert a rajongók megnézik az első hétvégén, aztán meg senki, mert kiderül, hogy a film gyenge. Avatar-t, Titanic-ot szintén a jó vélemények vitték el, ami folyamatosan hozta a mozinézők utánpótlását.

[ Szerkesztve ]

(#151933) k-adi


k-adi
nagyúr

Sonic, a sündisznó 2.
Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Látom még senki nem mert róla írni. :)
Én is csak félve teszem, röviden annyit, hogy még nagyobb hülyeség - ahogy az várható volt. Az animáció elmegy, néhol gáz, néhol elviselhető, de egy alapvetően gyerekeknek szóló filmben feltételezhetően nem ez az elsődleges szempont. Az új karakterek érdekesek és jót tettek a filmnek, Jim pedig továbbra is az elvárt szintet hozza ezzel az őrült tudós-világratörő karakterrel, viszont a többi színész kritikán aluli. A Sonic-harcok elmennek, de amikor az emberek harcolnak, azok a jelenetek egytől egyig gyalázatosak :D de nyilván ezen is felül kell kerekedni hisz "mese"

(#151934) eeXaa válasza V.Stryker (#151927) üzenetére


eeXaa
addikt

:K

(#151935) Pearce válasza PuMbA (#151932) üzenetére


Pearce
aktív tag

"A Marvel filmek akár 70%-ot is esnek második hétvégére, mert a rajongók megnézik az első hétvégén, aztán meg senki, mert kiderül, hogy a film gyenge."

Én vagyok az utolsó, akit Marvel filmek védésével lehetne vádolni, de remélem te is látod, hogy ez mennyire nem igaz. Még a relative megosztó MOM is elmegy több, mint 900 millióig világszinten. Nemcsak a rajongók nézik meg ezeket a filmeket, hanem az átlagember, aki hallotta, hogy jó a film, mert ajánlották neki a munkahelyén, stb. Szerinted a Maverick-et csak a rajongók nézik meg? A Tom Cruise rajongók? Vannak egyáltalán olyanok? Aki Cruise rajongó és csak miatta megnéz egy filmet a moziban? Valszeg egy csomóan azt se tudják, hogy mi van éppen műsoron, de a barátai, a kollégái mondták neki, hogy milyen jó film lett és ezért megnézte. Egy filmet sose tudnak csak a rajongói milliárdig tolni. Ott van gyönyörű példának a Warcraft.

(#151936) Mik76 válasza Pearce (#151935) üzenetére


Mik76
senior tag

'Itt van gyönyörű példának a Warcraft.'

Ami egyebkent tok jo lett. Hianyolom is a folytatast. :(((

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151937) #48613632 válasza Eversmann (#151929) üzenetére


#48613632
törölt tag

De mi a fenéért fontos számodra a karakterfejlődés, áruld el nekem. Mi van, ha a karakter egy már felfejlődött állapotban létezik, és nincs szüksége karakterfejlődésre? Pl Superman. Vagy Homérosz Iliászában van karakterfejlődés? De ez csak elvi kérdés, merthogy igenis van karakterfejlődés.

Nézzük a Marvel figurákat, hol nincs karakterfejlődés?
Dr Strange nem ment keresztül egy igen komoly karakterfejlődésen? Amíg a nagyképű, anyagias, hírneves sebészből egy szolgáltkész varázsló lett, az nem karakterfejlődés?
Avagy a negatív hősök, Dr Octopus, Sandman, Vagy a Green Goblin, nem ment keresztül semmilyen karakterfejlődésen?
Mi a helyzet Thanossal? Ő sem karakterfejlődött?
Vagy említhetném Hulkot. Ő maga a megtestesült karakterfejlődés, ha lehet ilyet mondani. Mégis kire gondolsz, mikor azt mondod, nincs karakterfejlődés? Csak kérdezem.

Persze, ezeknek a karaktereknek az eredettörténete adott, utána statikussá válnak, de mi a fenét akarsz karakterfejlődni Hulkon, Vasemberen, vagy Thoron? A lehetőségekhez képest ezek megtörténnek, ennél többet meg ne várj. Ha moziba kerülnek, akkor ezek azok a figurák, ahová akár 4 generáció beülhet, mert 76 éves nagypapaként ugyanúgy tudni fogod, hogy ki az a Pókember, és mik voltak Ben bácsi utolsó szavai, mint 8 éves kisiskolásként. Kell ennél jobb közös sztori családon belül?

Lófütty karakterfejlődés, itt nem ez a lényeg, és ezt a Disney nagyon jól felismerte. Itt az a lényeg, holgy generációk találtak közös nevezőre, a mozi meg egy eszköz, hogy összehozza őket. Egyénként persze kritizálhatod ezt, hogy ilyen, vagy olyan hiányosságai vannak, de tökmindegy. 2022-ben kijelenthetjük, hogy egyetlen filmes univerzum sem léphet az MCU nyomdokaiba, ide értve az eddig dobogós Star Wars univerzumot is. Ez de facto így van, change my mind ;)

(#151938) Ispy válasza Mik76 (#151936) üzenetére


Ispy
veterán

+1

Én meg a Dredd-ét. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#151939) Mik76 válasza Ispy (#151938) üzenetére


Mik76
senior tag

Na ez az ami eddig nekem tokre kimaradt. Most beleneztem a tabletemen, de az elso tiz perc utan abbahagytam. Ez jobb lesz projektoron valamelyik este. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151940) eeXaa válasza Mik76 (#151939) üzenetére


eeXaa
addikt

3D ben :K

(#151941) Mik76 válasza eeXaa (#151940) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem elek vele. Az aktiv szemuvegek vibralasat latom es irrital, passziv megoldas meg ha jol tudom nincs otthoni rendszerre. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151942) PuMbA válasza Pearce (#151935) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem a Marvel filmekre sokan azért mennek, mert Marvel, de viharos sebességgel meg is jelenik streaming-en: például a Multiverse of Madness június 22-én fog. Egyszer nézős filmeknél szokott ez lenni. Avatar anno 1 évig ment a mozikban. Ez mutatja, hogy teljesen máshogy épül fel a nézőközönsége a két filmnek.

[ Szerkesztve ]

(#151943) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Énnálam aztán mindegy, hogy marvel vagy sem, Az Északi mellett nem sok esélye van bárminek is..szegények. ;]
Életem első filmje amit kétszer megnéztem közvetlenül egymás után, át is vette végül az első helyet a világi filmes listámon.
Kár hogy ennyien 1-2 ponttal értékelték, ezt a minőséget úgy látszik, hogy már nem vagyunk alkalmasak befogadni..Köszönjük meg a tudjuk miknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151944) j0k3r! válasza volandy (#151846) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Hát megnéztem, mert az Őslakót szeretem. Ez nagyon gyenge volt, egy katyvasz az egész. Rossz történet, épphogy csak vállalható színészi alakítással. Részemről nem ajánlott.

#értékelés

some men just wanna watch the world burn...

(#151945) #48613632 válasza PuMbA (#151942) üzenetére


#48613632
törölt tag

De ezt így 1:1-ben nem szabad összehasonlítani. Egyrészt jóval többe is került, másrészt az Avatar egy egyedi, egyedülálló alkotás volt a maga nemében, a Dr Strange meg egy franchise (állítólag) közepesen sikerült darabja.

A többi Avatar meg sem fogja közelíteni ezt az értéket, de könnyen lehet, hogy még a Dr Strange jegyeladásait sem fogja.

(#151946) #48613632


#48613632
törölt tag

LOL :))
Milliókat bukhat a Top Gun folytatásán a stúdió

Akár a teljes bevételüket is elveszíthetik, egy állítólagosan lejárt jogtulajdon miatt. Az izraeli Ehud Yonay özvegye és fia azt állítják, hogy a stúdió 2020 januárjában elvesztette a mű szerzői jogát, amiről a Paramountnak tudnia is kellett, mert 2018-ban erről tájékoztatták is őket.

A szerzői jogrendszernél hülyébb dolog ezen a világon nem létezik, ebben biztos vagyok ;]

(#151947) Bad Pritt válasza #48613632 (#151946) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát remélem a cikkben említettnél jobb indokkal fognak védekezni, mert ezt még én is megmondom, hogy baromi gyenge érv. :D
Amúgy durva így belegondolva, hogy majdnem három évet csúszott a legelső hivatalos dátumhoz képest.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151948) PuMbA válasza #48613632 (#151945) üzenetére


PuMbA
titán

"de könnyen lehet, hogy még a Dr Strange jegyeladásait sem fogja."

A rendelkezésre álló információk alapján nem lehet könnyen. A teaser megtekintési adatok jól mutatják, hogy mekkora az érdeklődés és mi várható :) Hint: többen nézték meg ezt a teasert, mint a Star Wars: Rise of Skywalker trailert.

Bad Pritt: Nem több, mint egy kétségbeesett pénzszerzési kísérlet a mozipénztáraknál nyújtott teljesítményt megvárva és erre időzítve. Paramount már közölte, hogy kitaláció az egész :)

[ Szerkesztve ]

(#151949) Bad Pritt válasza PuMbA (#151948) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a mákjuk, mert ilyen szar dumával tuti buknának. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151950) #48613632 válasza Bad Pritt (#151947) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egyetértek, de tudod. Próba cseresznye. Manapság mindenki IS milliárdos akar lenni, főleg munka, és belefektetett energia nélkül.
Ezen felül, a szerzői jogokkal azért érdemes vigyázni, csúnya dolgokat tud művelni, ha nincs rendesen körbejárva.

PuMbA
A teasert én is megnéztem, a filmet nem hiszem, hogy megfogom. Mármint moziban. Nem tudom, hogy 2022-ben tudna e techikailag bármi olyat mutatni, amiért érdemes beülni. A sztori meg az eredeti részben sem volt túlbonyolítva. Tudjuk mind, John Smith esete Pocahontassal.

No de az Avatar még mindig a világ legnépszerűbb mozifilmje, nem egy liga a Strangevel, vagy akármelyik Marvel/Disney filmmel.
Az MCU filmjei a Disney égisze alatt átlagban hozzák a legjobb nézőszámokat. Ez persze ingadozó, de alajkában véve jó befektetésnek tűnik a Disney részéről.

Amit hiányolok, az a felnőtt szekció. Ahogyan a képregényekben is, úgy az MCU-ban is lenne helye, de szerintem erre még várni kell pár fázist, mivel elég hosszan megvannak a tervek a megjeleneséket, és az adoptációkat illetően. De van itt más is.

A Disney szemmel láthatóan biztonsági játékot játszik, mind a woke kultúra, mind pedig a 18 karika tekintetében. (Itt most a vérre, meg az agresszivitásra gondolok) A nézőszámokat figyelembe véve, ez eléggé bejött nekik, innen meg nehéz lesz elmozdulni, ha egyáltalán van erre igény az ottaniak részéről.
A Disney mindig is a minden korosztályt megfogni, és a családbarát filmek élharcosa volt, szóval nem biztos, hogy ez valaha is meg fog történni, de mind alap, mind pedig igény volna rá. Tudtommal eddig egyetlen R rated filmet sem adtak ki saját brand alatt, és ez nem jósol túl fényes jövőt a felnőtt tipusú Marvel filmeknek. :(

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.