Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151451) Mik76 válasza paatrick (#151447) üzenetére


Mik76
senior tag

Mi jokat rohogtunk rajta. Nem egy kimagaslo valami, de egy estere teljesen jo. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151452) diablo1984 válasza paatrick (#151447) üzenetére


diablo1984
veterán

Én is tegnap néztem meg, nekem szenvedős volt, Rabel erőltetett, így véknyabb arccal a szája az egész fejét körbeéri, ugyanazok a pofák gázul néznek ki, mint a toy story-ban a krumplifej figura. Semmi kimagasló, tényleg a 20 évnek nincs jelentőssége.

(#151453) eeXaa válasza fant0mi (#151449) üzenetére


eeXaa
addikt

Mind. :K

(#151454) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Morbius

Te jó ég mit láttam? :O :DDD

Live-Die-Respawn

(#151455) eeXaa válasza oriic (#151454) üzenetére


eeXaa
addikt

Mit? :))

(#151456) erahurka válasza eeXaa (#151455) üzenetére


erahurka
félisten

Leginkább semmit :D Az a film egy üres pohár.

(#151457) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Multiverse of Madness spoiler: rohadt jó mémek meg videók kezdenek szállingózni, hogy mennyire segghülye volt a film, különösen a világ legokosabb embere. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151458) mephi666 válasza erahurka (#151456) üzenetére


mephi666
nagyúr

lesz itt még morbius = masterpiece :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151459) S e t h válasza oriic (#151454) üzenetére


S e t h
nagyúr

Amit szerettél volna.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#151460) pohár válasza erahurka (#151456) üzenetére


pohár
félisten

nananana

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#151461) Grave_444 válasza oriic (#151454) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nemár, ma akartam megnézni. :F
Mondjuk a Dracula Untold is nézhető volt számomra, ahhoz hasonlítanám előzetes alapján.

[ Szerkesztve ]

(#151462) KISDUCK válasza Grave_444 (#151461) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az ehhez képest filmművészeti műremek.

(#151463) dokee78 válasza erahurka (#151456) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor ez nála 10/10 lesz.

(#151464) Pitterix


Pitterix
őstag

Death on the Nile

Ez a film valami gyalázatosan kaka egy alkotás.
Szeretem az A.C. regényeket. Az Orientet sokszor láttam. Ezt egyszer is kegyetlenség volt végignézni. Hosszú, borzalmasan hosszú, unalmas.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151465) erahurka


erahurka
félisten

The Unbearable Weight of Massive Talent: 🤯🤯🤯🤯🤯🤯

11/10

(#151466) eeXaa válasza erahurka (#151465) üzenetére


eeXaa
addikt

Kizárt

(#151467) mephi666


mephi666
nagyúr

morbius = masterpiece (of shit) :D

...a forgatókönyv 2 pálcás volt a búcsúban :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151468) k-adi


k-adi
nagyúr

(flash) Ezra megint alkotott :D

(#151469) Bad Pritt válasza k-adi (#151468) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor alkotott, csak most került nyilvánosságra. Bolond ember ez is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151470) mephi666


mephi666
nagyúr

fireszarter

...ennél hosszabb értékelést nem is érdemel :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151471) k-adi válasza Bad Pritt (#151469) üzenetére


k-adi
nagyúr

kicsapták már a flashből?

(#151472) Bad Pritt válasza k-adi (#151471) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem. Szerintem nem is fogják, szimplán elengedik a Flashpoint után a karaktert, vagy behozzák valamelyik másik Flash-t, van vagy fél tucat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151473) k-adi válasza Bad Pritt (#151472) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó, tehát lényegében akkor várhatóan megy a süllyesztőbe így vagy úgy

(#151474) Bad Pritt válasza k-adi (#151473) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Őszintén szólva szerintem most mindenki árgus szemekkel figyeli a Depp vs Heard tárgyalást és részben emiatt sem reagál azonnal a WB Ezrára.
Ők is, meg a Disney is mindenféle alapos indok nélkül, bemondásra rúgta ki Deppet két high profile szerepből és most évekkel később derül ki, hogy kamu volt az egész és idióták voltak, szóval jelenleg minden stúdió kétszer is meggondolja majd, hogy elhamarkodottan hozzon ilyen végleges döntéseket.
Ezráról is csak annyit tudni, hogy csinált két hülyeséget gyors egymásutánban, de az még kérdéses, hogy be volt rúgva, be volt drogozva, mentális problémája van, megszállta egy szellem, vagy bármi egyéb történt vele.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151475) mephi666 válasza Bad Pritt (#151474) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, most mindenki willy wonka-t és a csokigyárat nézi :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151476) lezso6 válasza k-adi (#151473) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. Non-binary embert személyt nem cancelelünk.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151477) Vikthor válasza mephi666 (#151470) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ami jó Firestarter az a Prodigy féle volt a 90es évekből...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#151478) k-adi válasza lezso6 (#151476) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja hogy úgy
most utánaolvastam wikin, első mondatig jutottam: "I don't identify as a man. I don't identify as a woman. I barely identify as a human."
hát ok, én ehhez már idős vagyok

(#151479) eeXaa


eeXaa
addikt

Morbius
Korrekt.
7/10

(#151480) mephi666


mephi666
nagyúr

everything everywhere all at once

na, ehhez pihent agy kell... :) uhh... majdnem sok volt, de k*rvajó... erősen ajánlott :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151481) lezso6 válasza mephi666 (#151480) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fú, de rühellem a főszereplő Michelle Yeoh-t (STD miatt, mármint a sorozatra gondolok). Szóval köszi, ezt felírtam, hátha ettől a filmtől kevésbé utálatos lesz számomra a színész. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151482) KISDUCK válasza lezso6 (#151481) üzenetére


KISDUCK
addikt

STD? Sexually transmitted diseases?

(#151483) oriic válasza eeXaa (#151479) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nemár...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#151484) lezso6 válasza KISDUCK (#151482) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondom a sorozat. :D Star Trek Discovery.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151485) mephi666 válasza lezso6 (#151481) üzenetére


mephi666
nagyúr

készülj fel mindenre :D ez tényleg nem egy átlagos film

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151486) KISDUCK válasza lezso6 (#151484) üzenetére


KISDUCK
addikt

hát ha valaki többször elkap valamit az már sorozat. :DDD Kellemesebb lenne ha nem rövidítenénk mindent, mert már enigma szintű kódfejtésre van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#151487) Rage47 válasza KISDUCK (#151486) üzenetére


Rage47
veterán

Egyetértek.

(#151488) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

cannest koveti valaki?

pl uj Cronenberg es Chan-wook Park is ott indit

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151489) Mik76 válasza lezso6 (#151481) üzenetére


Mik76
senior tag

Michelle Yeoh istenno!!
Nem lattam az STD-t, de nalam barmilyen ballepese elore meg van bocsatva a 30 evvel ezelotti akciofilmjei miatt. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151490) lezso6 válasza KISDUCK (#151486) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, amúgy nagyon igazad van. Igazából most csak a poén miatt rövidítettem. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151491) gbors válasza Mik76 (#151489) üzenetére


gbors
nagyúr

+1 +1 +1 +1...
na jó ne szarozzunk +1000 :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151492) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

[link] 10/10 Masterpiece

some men just wanna watch the world burn...

(#151493) Bad Pritt válasza j0k3r! (#151492) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elképesztő ez a színészgárda. Érdemes lehet előtte elolvasni a könyvet, 25 év munkája volt összeszedni, rendszerezni mindent Oppenheimerről és Pulitzer-díjat ért, tényleg fantasztikus olvasmány, bár magyarul sajna nem jelent meg asszem.
Az külön érdekes, hogy Hans Zimmer helyett ismét Ludwig Göranssonnal dolgozik Nolan, a Tenet egyetlen igazán pozitívuma számomra Göransson zenéje volt, remélem ismét nagyot alkot majd.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151494) bagyulajuve válasza j0k3r! (#151492) üzenetére


bagyulajuve
addikt

időutazás? :DDD

Resistencia eterna

(#151495) j0k3r! válasza Bad Pritt (#151493) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Beírom a listámra, de most a polcon van előtte még vagy 4-5 könyv, ami elolvasásra vár :)

#151494 bagyulajuve: olyan alacsonyan repkednek mostanában a masterpiece-ek, hogy gondoltam bedobok egyet én is :DDD

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#151496) Kergeboci


Kergeboci
tag

Enemy Mine
Kedves ellenségem

Egy gyerek kori, ha nem is kedvenc, de örökké emlékezetes scifi 1985-ből. Már tavaly szembe jött velem a RetroShock! ajánlásában, azóta tervezem, hogy bepótlom ezt felnőtt fejjel is. Noha a film felénél történő csavar kitörölhetetlenül az emlékezetembe vésődött, a tartalom még szolgáltathat(ott volna) némi újdonsággal.

Bár az ajánlóban elhangzottak ténylegesen benne vannak a filmben, sajnos ez a mondanivaló, a vallás, a másik kultúra megismerése, úgy egészében a különböző világ szemlélet, jószerivel 5-6 mondattal le is van rendezve. A film rövid, és a két karakter együtt töltött ideje, nincs 45 perc. És ez sajnos egy mélyebb merítéshez nagyon kevés.

Mondjuk a film még így is bukott, gondolom a kevés akció és "túl sok" beszélgetős rész miatt. Talán könyvben jobban is működhetett volna, pedig a film még így is jó. Ez a Farkasokkal táncoló - Számkivetett alaphelyzet ebben a felállásban újszerű és izgalmas. A világból az a kevés, amit láttunk, ma már trilógiáért kiált. A látvány remek, a kevés effekt, rengetek díszlet és makett, a látványos festett háttér, igazi klasszikus scifi csemege. A karakterek, a történet jó, csak kevés. A hangulat és ameglepetés faktor ( wattafak érzés) pedig, hát most mit hazudjak, 30 éven át elkísért (vagy 10 évvel később láttam a megjelenése után).

Azt azért nem mondanám, hogy nem öregedett, de jól áll neki, én kifejezetten élveztem ezt a nosztalgiázást.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151497) paatrick válasza Kergeboci (#151496) üzenetére


paatrick
őstag

Én tavaly vagy idén néztem meg szerintem először, legalábbis nem emlékeztem rá, csak a legtöbb régebbi sci-fi listán mindig rajta volt.

Nekem az egész nem adott semmit, főleg a lezárást éreztem nagyon bénának. De az addig történtekben se éreztem azt hogy ez most valami átütő újdonság lehetett.

Bár nem sportszerű összehasonlítani később készült dolgokkal, de szerintem a Végtelen határok sorozat egyes részei, vagy a Csillagkapu egyes részei simán lehozták jobban/izgalmasabban ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#151498) perempe válasza Bad Pritt (#151493) üzenetére


perempe
addikt

Fog vki filmzenékre emlékezni a szerzők után is? Hétfőn voltam Csajkovszkj koncerten (MRZ/Kobayashi Ken-Ichiro), az 5. szimfónia volt a második részben. Előtte kétszer, vasárnap és hétfőn hallhattam a Mahler1-et (BFZ/Fischer).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151499) eeXaa válasza oriic (#151483) üzenetére


eeXaa
addikt

Sztem vámpíros filmnek elég újszerű volt...kiváló kameramunka, hang, stb.
A batmennél ugyan egy harmatnyit gyengébb, viszont 6 nál többet ér...szal egy kis hátszéllel 7
...sztem a Dracula untold ehhez képest egy nagy 0 volt.

(#151500) Grave_444 válasza eeXaa (#151499) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na ezt már szeretem. Meg fogom nézni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.