Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) atike


atike
nagyúr

Atyaúrég... Lassan mindent rebootolnak...

Lost in Space trailer (Netflix).

A régi - bár mai szemmel már lehet gagyi lenne - nekem nagy kedvenc volt.

[ Szerkesztve ]

(#109002) Cyrin válasza atike (#109001) üzenetére


Cyrin
addikt

"Danger, Mr. Robinson...Danger" LOL

(#109003) oriic válasza atike (#109001) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ez sorozat, ahogy a legelső is az volt. A film volt a szörnyűség.

Live-Die-Respawn

(#109004) atike válasza oriic (#109003) üzenetére


atike
nagyúr

Jogos. Nekem valamiért bejött amúgy a régi - mint ahogy írtam is - még ha gagyi is volt... :D

(#109005) S e t h


S e t h
nagyúr

Annyira örültem anno, amikor képregényeim hősei a technika jóvoltából megelevenedtek a filmvásznon, mára viszont már méla közönnyel fogadom az újabbnál újabb híreket, trailereket, teasereket, nem tud kiváltani belőlem sok érzelmet, hogy mekkora pénzgyárat varázsoltak az univerzum köré. Ezért sem érdekel a szuperhőseim után egy afro párduc, de nem fog egy ausztrál erszényes farkas, kenguru, vagy éppen egy kínai kung fu panda sem.

De amitől letettem az arcom.
Amikor tinédzser korszakom kedvenc regényeit látom megelevenedni a filmvásznon, amire egyáltalán nem is számítottam, derült égből villám csak más. A netflix megadta nekem a shadowrun élményt, de többet tett annál, mert szűk két órában ábrázolta egy adott társadalom létét bizonytalanná tévő konfliktushelyzetet, aminek nem kevés kicsengése van jelenkorunk irányába is.
Fogalmam sincs lesz-e folytatása, sok helyen írnak róla, számomra így önmagában is akkora katarzis a film, hogy méltatlan is lenne pontoznom, mert vélhetően akkor is több pontot kapna tőlem, ha csak csukott szemmel hallgattam volna végig.
Aki - hozzám hasonlóan - kedveli a shadowrun könyveket, azoknak kifejezetten ajánlott.
Bright

És ha már szuperhősök.
Nem a giccses, szirupus, hálivúdi szalagról legördülő tucattermék, hanem egyedi, figyelemfelkeltő, elgondolkodtató.
A kisstílű bűnöző szuper képességre tesz szert és mire másra használná, mint bűnözésre, de marad ugyanaz a kisstílű senki, aki volt, amíg nem találkozik egy fogyatékos lánnyal.
Nem hibáktól mentes az alkotás, de végre emberközeli volt, nem csillió dolláros szervezet harcra a földönkívüli fenyegetéssel.

Jeeg robot vagyok

Ott bent

Francia horror.
Minél előbb szeretném elfelejteni ezt a gusztustalan vériszamot.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#109006) FollowTheORI válasza atike (#109001) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egy régi dolgot miért ne lehetne?
Az utóbbi pár generációs tuti nem tudná mi az hogy Battlestar Galactica vagy Lost is Space... ha nem lennének ezek.

Mi vagyunk max vének már, hogy tudjuk mik ezek. :)

Amugy vicces hogy "original" sorozat... ezek szerint azért nem teljesen követik majd... vagy nem tudom a netflixnél mi számit originalnak. Amit ők készítenek házon belül? :D

Amúgy én bírom a csávót aki játszik benne úgy látom... már a Black Flag-ben is bírtam, szóval már miatta is megnézem majd. Persze lehet kinyírják az első pár részben aztán marad a gyerek. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109007) oriic válasza FollowTheORI (#109006) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Arra teszik rá hogy Original amit ők csinálnak, nem csak a vetítési jogokat veszik meg.

Live-Die-Respawn

(#109008) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#109006) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Original, amit ők finanszíroznak (nem feltétlen ők gyártják).

Toby Stephens nekem is plusz pont, de inkább ba Black Sails miatt, a Black Flag-ben nem szerepelt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109009) vond válasza S e t h (#109005) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokáig kacérkodtunk vele, meg tervezgettük, hogy elkezdünk Shadowrun-ozni is, de aztán végül mindig elmaradt, és maradtunk a Magus-nál. :) Ebbe az egybe is rendesen bele kellett tenni az időt, ha normálisan akarta az ember csinálni.

A Kung Fu Pandát meg ne keverd ide. Az tök jó. Legalábbis az első rész. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#109010) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#109008) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

My bad... :R ;] akkor az... :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109011) pohár


pohár
félisten

már a 3 mintakép is igazi agyfasz kategória, ahogy láttam... :W :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#109012) Dorian válasza vond (#109009) üzenetére


Dorian
félisten

Mi is így voltunk vele. De azért a szabálykönyvet-világleírást rongyosra olvastam :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#109013) Laraxior válasza pohár (#109011) üzenetére


Laraxior
titán

Alatta ha megnézed, van még bőven eme remekművekből. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#109014) Gery9112


Gery9112
őstag

Ha valaki a fórumon úgy dönt, hogy a MOM-ban lévő CinemaPinkben szeretne filmet nézni semmiképp se üljön hátra. Hacsak persze nem így szeretne végignézni egy két órás filmet. :DDD

Valahol amúgy megértem őket, 150 év után ki lettek kergetve, törleszteni kell. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#109015) sixpak válasza Gery9112 (#109014) üzenetére


sixpak
nagyúr

Bazz....ez remélem fake. :D

Szerk:; pedig az annak is rossz lenne, pofám leszakad.
Nincs feedback, hogy ez így nem fasza?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#109016) Gery9112 válasza sixpak (#109015) üzenetére


Gery9112
őstag

Öcsém csinálta tegnap a Fekete párduc alatt, szóval nem az....bárcsak az lenne. :DDD Fake képekkel nem fárasztanék a fórumon senkit csak offolgatás lenne a vége.

Sixpak: De a nyitáskor többen is jelezték, hogy az asztal és a lámpa zavaró lehet, de az volt a válasz, hogy ez a CinemaPink brand része és illik az általuk elképzelt dizájnba. A gond az, hogy a moziba járók szerintem meg igazából csak filmet szeretnének nézni, normálisan és nem Atatürk korabeli lámpáburával a vászon közepén. :DD Aztán lehet csak én nem haladok a korral de akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#109017) oriic válasza Gery9112 (#109014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nemár, mi az a kislámpa ott középen? :D

Live-Die-Respawn

(#109018) darál0w válasza Gery9112 (#109014) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

facepalm...lerugtam volna onnan az első 5 percben....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#109019) k-adi válasza Gery9112 (#109016) üzenetére


k-adi
nagyúr

Már csak a csipkés terítő hiányzik a vászonról :D

uuh.....ez nagy gáz :U :C

(#109020) brownus válasza Bad Pritt (#108983) üzenetére


brownus
veterán

Kár érte, basszameg :( azé megnézem egyik.este

(#109021) betyarr


betyarr
veterán

megnéztem a kuba c. filmet sean connery főszereplésével.háááát,mit is mondjak.érdekesnek érdekes,de bazi lassú folyású.kétszerre tudtam csak végigrágni magam rajta.a szokásos történelmi és romantikus szál kombó.sajnos egyikből sem mutat meg annyit,hogy elég izgalmassá vagy mozgalmassá tegye a történetet (a végét kivéve.ott kezdett volna már kialakulni a dolog).a szinkron is elég gyenge.bele-bele kap dolgokba,de túlságosan csapongó.connery se igazán brillíroz benne.
elhívnak egy angol tisztet kubába,de valahogy ez egy erőltetett szál az egészben.semmit sem csinál,csak autókázik az egész film alatt.ennyi erővel lehetett volna egy narrátor is,aki bemutatja az akkori helyzetet...
szvsz 4/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#109022) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Inkább az a baj, hogy nem elég meredek a nézőtér ehhez...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109023) radi8tor válasza FollowTheORI (#109022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ágyakhoz tervezték gondolom.

⭐ Stella

(#109024) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Wind River

Kedvelem a műfajt, a filmben szereplő szinészeket is, de nekem ez kevés volt. Valahogy hiányzott valami a filmből.

Az imdb pontszámot abszolút nem érzem indokoltnak. Gondolom az indián téma miatt olyan magas.

Érdemes egyszer megnézni, de nálam 6/10 max.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#109025) sixpak válasza V.Stryker (#109024) üzenetére


sixpak
nagyúr

Wind River
Nem most néztem meg, de nem pontoztam még itt.
Nálam 10/10, megint a gyengéim: vidéki amerika, monumentális képek és nem mellesleg kiváló színészek.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#109026) Tibiajax válasza Gery9112 (#109014) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sose ülök hátra, kicsi a kép..

(#109027) radi8tor válasza sixpak (#109025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pumákat szerinted lelőtte?

⭐ Stella

(#109028) sixpak válasza radi8tor (#109027) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tuti nem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#109029) Laraxior válasza sixpak (#109025) üzenetére


Laraxior
titán

Hát még az Olsen banda csaj :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#109030) devil-k


devil-k
nagyúr

Baywatch

3/10

Igazi amerikai kis fos, a szokásosnál több alpárisággal. Egy-két vicces jelenet, de ennyi, bugyuta ostobaság.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

- mozi bolondéria -

(#109031) K Norbi


K Norbi
addikt

Az ismeretlen drakula filmnek miért nincs 2 ik része? :(

(#109032) betyarr


betyarr
veterán

kész cirkusz c. "nagy sikerű" c kategóriás filmről:

echte '90-es évekbeli stílus és hangulat.egyszer nézhető,ha épp nincs jobb.több csavar van benne,mint egy barkácsáruházban.talán épp e miatt válik kissé közhelyessé,később totál kiszámíthatóvá.próbálják akció-vígjátékként eladni,de mindkét fronton elég gyengécske.

4/10.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#109033) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Három óriásplakát Ebbing határában - fú, ez nagyon adta. Remek színészi játék, remek történet, pont olyan, amilyennek lennie kell. Tetszik ez az újfajta "western" vonulat. Elmúlt pár évben volt ugye Nem vénnek való vidék, True Detective, Hell or High Water, Wind river, meg volt még 1-2 csak nem jut eszembe a címük.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Resistencia eterna

(#109034) MARVEL


MARVEL
tag

Fekete párduc, előbb szerettem volna megnézni, most volt rá lehetőségem.
Alapvetően nem rossz film, de egyes karakterek, pl T'Challa huga nekem egy csöppet sok volt.
Felmerül a kérdés, hogy ha Wakanda ennyire elzárkózottan él, akkor hogy lehet, hogy technológiailag ilyen fejlett, ha nem kereskednek senkivel, akkor honnan ez a gazdagság?
Ami a látványt illeti, nekem bejött, bár néhol túltolták az Afrikai dizájnt, az üldözéses jeleneteket jól kidolgozták, a soundtrack jól el volt találva, a gonosz karakterek gyengére sikerültek, de ezt a Marvelnél, akármennyire is szeretem a filmjeit, már megszoktam.
Annak örültem, hogy feltűnt a Barns, azt viszont sajnálom, hogy szinte semmi utalást nem kaptam az infinity war-ra.
A humor nem volt rossz, de lehetett volna több poén, a színészi játék tűrhető, nekem átjött a királydráma is, a thor-nál azért jobban ki volt dolgozva.
Sokan mondják ez a legjobb marvel film.
Kétségtelenül jól összerakták, de véleményem szerint a legjobb Marvel film a vasember 1.
A káromkodást sajnos ebből is kihagyták, nem mintha különösebb hátránya lenne, elvégre ez nem egy R kategóriás mozi, de néhol egy kis bmeg hétköznapibbá tette volna a párbeszédeket.(mondjuk kinek mi a hétköznapi😃)

Tudnák még többet írni, de már magam is belezavarodtam, abba amit írtam.
Összességében ez nekem 10-es skálán, erős, stabil 8-as. Kíváncsian várom a folytatást, és remélem, egy kicsit menőbbre, keményebre tudják venni a figurát.

(utóirat: tudom, hogy eme csodálatos planétán melyet Földnek hívunk, egyes emberek, számomra undorító módon, lenéznek másokat börszínük, faji hovatartozásuk miatt, és szükség van az mcu,,szinesítésére" de azért őszintén remélem, hogy más színesbőrű figurák is tiszteletüket teszik, pl.: Penge, és nem ragadnak le, ennél az egy figuránál.)

#értékelés Black Panther

[ Módosította: Viszlát ]

(#109035) emiki6 válasza MARVEL (#109034) üzenetére


emiki6
veterán

Jól összerakták, nem volt semmi extra, de jó volt.

A közelharci jelenetek viszont gagyik voltak. Nem éreztem valósághűnek, nagyon kilógott a lóláb.
Ja meg a mellkason szúrás... Csoda, hogy nem ment át a mellhártyán és nem esett össze a tüdeje, de aki egy mellizmon szúrás után vigyorogva, önfeledten, mintha misem történt volna X-et formál maga előtt az alkarjaival, az előtt megemelem a kalapom... :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#109036) atike válasza K Norbi (#109031) üzenetére


atike
nagyúr

Nem adták ki a számok... Sem. :U

(#109037) bagyulajuve válasza MARVEL (#109034) üzenetére


bagyulajuve
addikt

[link] ;]

Resistencia eterna

(#109038) K Norbi válasza MARVEL (#109034) üzenetére


K Norbi
addikt

Tessék [link] :D

Legjobb Marvel film még most jön. ;]

[ Szerkesztve ]

(#109039) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

jááj...’színes, angol tudományos-fantasztikus film’ imádom

(#109040) Cheesus válasza Tibiajax (#109039) üzenetére


Cheesus
senior tag

Énis most találtam meg édesapám régi mozi plakátjait, van benne egy-két olyan gyöngyszem, amit lehet majd bekereteztetek és kiteszem a falra.

https://www.twitch.tv/csehla

(#109041) brownus válasza Tibiajax (#109039) üzenetére


brownus
veterán

Ezt a plakátot meg akartam venni a marketplacen, aszem 5k volt. De elvitték...

(#109042) FollowTheORI válasza Tibiajax (#109039) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Miért, a sci-fi nem az magyarul? :D

---

Brutális amúgy amit a Fekete Párduc a pénztárakban csinál... még a végén lenyomja az IW-t is.
Na de hogy az mit fog ezek után művelni... jobb ha más film ki se jön akkor. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109043) oriic válasza FollowTheORI (#109042) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem is tudom hogy van arra a hétre bármilyen premier betervezve másnak? :D

Amúgy nem lesz rövid a film:

[link]

Live-Die-Respawn

(#109044) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mark Hamill talán a Galaxis Őrzői 3-ban? :D

[link]

Live-Die-Respawn

(#109045) MARVEL válasza oriic (#109044) üzenetére


MARVEL
tag

LOL Mekkora lenne, ha tényleg beraknák, még kameonak is, komoly lenne. :DD

(#109046) callmeakos válasza oriic (#109044) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Itt olvastam hogy a héten, talán holnap jön az új előzetes. Névnapra egy jó kis trailer mennyire adná :D

All→M8

(#109047) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kevin Smith szívrohamot kapott egy fellépése után. Mosolygós képet posztolt magáról a kórházból, szóval reméljük a legjobbakat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#109048) pohár válasza callmeakos (#109046) üzenetére


pohár
félisten

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#109049) K Norbi válasza pohár (#109048) üzenetére


K Norbi
addikt

:DDD :C :C

(#109050) emiki6 válasza pohár (#109048) üzenetére


emiki6
veterán

Ez a gif zseni xd

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.