Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151401) lemmy9 válasza Vikthor (#151400) üzenetére


lemmy9
őstag

Aeon Flux? Az nem stimmel. Az Charlize vót!

Szerintem!

(#151402) Bad Pritt válasza lemmy9 (#151401) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az Ultraviolet meg Milla Jovovich. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151403) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Tudom, de jobb bőrök szerintem. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#151404) KISDUCK válasza Pro Koryak (#151399) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát csak ő már nem csaj, azon a koron már túl van a 48 évével. Jól néz még ki csak hát nem igazán találni róla videót amin nincs szétsminkelve.

(#151406) Major Lion válasza Pro Koryak (#151399) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az a csaj nez ki jol akibe szerelmes vagy :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#151409) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kulturáltan, vagy sehogy!

⭐ Stella

(#151410) Pro Koryak válasza radi8tor (#151409) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az egy idézet volt Charlize T. egyik filmjéből. :))

[ Szerkesztve ]

(#151411) radi8tor válasza Pro Koryak (#151410) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szörnyű filmek ezek. :D

⭐ Stella

(#151412) Major Lion válasza radi8tor (#151409) üzenetére


Major Lion
senior tag

Es pont az enyemet nem talaltad kulturaltnak? :C

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#151413) hoffman_ válasza Bad Pritt (#151398) üzenetére


hoffman_
nagyúr

barátnőm nézegeti a fantasztikus(an hulladék) Royal vagy micsoda sorozatot flixen vagy hbo-n, már nem is tudom. Elizabeth Hurley az egyik főszereplő. na igen, ő igazán jól öregedett, nagyon komoly jelenség. persze smink meg pici (mármár ízléses) botox ott is van, de 60-hoz közel ez kutyafüle. bármikor megehetne reggelire :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#151414) radi8tor válasza Major Lion (#151412) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak válasz volt arra, amit töröltem, önmagában ugye nem sokat érne a válaszod az előzmény nélkül.

⭐ Stella

(#151415) Eversmann válasza PuMbA (#151393) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Pedig még gondolkoztam is, hogy a Strange 2-re beülök. De itt is, meg komolyabb youtube csatornák is lehúzták, hogy 2 mondatban el lehet intézni a történetet :U Pedig még az első rész nem volt rossz.

Top Gun 2: Kezdeti lelkesedés? Mennyi idő mire beáll a % romlott paradicsomon?

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#151416) erahurka válasza Eversmann (#151415) üzenetére


erahurka
félisten

88 kritika alapján 97%, tuti certified fresh lesz és 90% alá már nem hiszem hogy megy.

Sőt már most certified fresh.

[ Szerkesztve ]

(#151417) Bad Pritt válasza erahurka (#151416) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Remélem atom nagy siker lesz, Kosinski megérdemelné végre.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151418) oriic válasza Bad Pritt (#151417) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Top Gunt el fogja vinni a nosztalgia, esélytelen hogy ne legyen siker. (Várom én is nagyon)

Live-Die-Respawn

(#151419) Vertigo18 válasza radi8tor (#151377) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk sokminden még nem volt a trailerben, amit le kellett volna szinkronizálni, de nálam is várós! :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#151420) PuMbA válasza Eversmann (#151415) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nem csak kezdeti a lelkesedés, mert 96% helyett már 97%, pedig azóta 20 kritikát adtak hozzá :D Meg is kapta a Certified Fresh ikont. Strange 2-nél biztosan jobb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#151421) mephi666


mephi666
nagyúr

Mondjuk top gun környékén volt a vasmadarak (német adókon néztem mindig 25-30 éve, volt több része is), azóta 2005 körül a lopakodós förmedvény... azóta ilyen vadászrepülős témában sikerült maradandót alkotni? ...én inkább nem is nézek előre jobban utána, hogy meglepetés legyen benne minden gép :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151422) Bad Pritt válasza mephi666 (#151421) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Soha nem volt egy túl népszerű zsáner, mert vagy túl drágának ítélték a rengeteg engedély meg szigorú szabályozás miatt, vagy szarul néztek ki a légierő hozzájárulása nélkül.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151423) BITBOYS válasza Bad Pritt (#151417) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hát ha valaki akkor Ő nagyon. Kiemelkedően prémium munkát végez, ráadásul most volt idő rendesen az utómunkákra is. Nagyon csalódnék benne ha nem aratna osztatlan sikert a Maverick.

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#151424) dokee78 válasza BITBOYS (#151423) üzenetére


dokee78
félisten

Bocs,nem válasznak szántam.

Sokáig halogattam ezt a Halálos Iramban 9 című hulladékot.
25-dik percnél meg álltam.
Ennyi orbitális f*szságot még nem láttam.

Gondom a filmből hátra lévő durván 2 óra még erre rá fog tenni egy lapáttal?

[ Szerkesztve ]

(#151425) oriic válasza dokee78 (#151424) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mégis mit vártál tőle, világmegmentő gondolatokat? :D

Live-Die-Respawn

(#151426) mephi666 válasza dokee78 (#151424) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt érdemes szerintem meghallgatni :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151427) PuMbA válasza dokee78 (#151424) üzenetére


PuMbA
titán

F9: The Fast Saga Pitch Meeting

Ezt kell megnézni ilyen filmek esetén :) Így nem pazarolsz sok időt rá. Jobban röhögsz, mint a filmen és a történetet is elmondják 7 percben. Win-win.

[ Szerkesztve ]

(#151428) erahurka válasza Bad Pritt (#151417) üzenetére


erahurka
félisten

A Boxoffice.com szerint 100 millió körül nyithat és akár 3-400 millióig is elmehet Észak-Amerikában. Kb. két hete lesz nagyot menni, utána jön a Jurassic World.

(#151429) KISDUCK válasza PuMbA (#151427) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem már a trailer jól jól leírja a filmet. :DDD

(#151430) Major Lion válasza radi8tor (#151414) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hm, 151399, azt hiszem erre valaszoltam, es ez meg mindig ott van…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#151431) radi8tor válasza Major Lion (#151430) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igaz. Visszaállítottam. De legközelebb ilyet a megfelelő helyen jelezz plz: [link]

⭐ Stella

(#151432) Pitterix


Pitterix
őstag

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Látványos, színes, ugrálós, fejkapkodós, fejsérülés vándorlós, nem libabőrözős, néhol gyengén színészkedős, egyszer nézős alkotás.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151433) Miklós315


Miklós315
aktív tag

I Am Mother

Izgalmas kamaradráma, melyben a színészi játék és a karakterek közti bizalmi dinamika a leghangsúlyosabb… első látásra. Ám sokkal mélyebb problémafelvetéseket nyújt, ha mélyükre nem is ás: ezt a feladatot ugyanis már a nézőre hagyja.

A világ kitágítása, megismerése, az adatok feltárása szépen komótosan alakul, végig emelkedő pályát rajzolva a - forgatókönyvi homályt kímélő - feszültségnek, és bár a történet végén sem ad választ az előzmények teljes körű mibenlétére, ám nagyjából lezárja a konkrét példabeszédet. Tehát egyszerre láttat egy nyilvánvaló eseményszálat, valamint elővezet egy sokkal átfogóbb, mélyebbre hatoló kérdéshalmazt.
A kulcsprobléma az antropológiai megközelítés a technokrata kontextusban: a mai transz- és poszthumanista trendek, narratívák, és régi – pl. asimovi – aggályok kritikus megközelítése.
A film kezdetén annyit tudunk, hogy fejlett szintű robotikai keltető- és nevelőtelep dacol az emberi faj kipusztulásával. Azt csak feltételezhetjük, hogy az emberek készültek rá eme eshetőségre, de akár azt is, hogy egy inváziós eszközként bevetett vagy az általunk létrehívott és elszabadult MI projektjének lehetünk tanúi. A film végül kizárja az inváziót, így maradunk az emberközpontú dilemmánál. A fennmaradó két alternatívát illetően a mindkét eshetőséget megelőző mozzanat közös: az ember önhitt-óvatlan lépést tesz az ember meghaladására szánt szuperszoftver megalkotására, amit persze vagy tud és akar, vagy képtelen lesz korlátok közt tartani. Nos, a film erénye a hurráoptimizmus és a baljós figyelmeztetés kontrasztjának ügyes kimaxolása.

Az, hogy a történet robotja a történet emberét egy valamely, ismeretlen szándék szerint nevelgeti, a legalapvetőbb antropológiai-filozófiai kérdéseket veti fel mintegy utalásszerűen:
- mi célból (hisz feltételezhetően nem az emberi-szülői mivolt megélése, a genetikai örökség átmentése, vagy egy légyott véletlene motiválhatja),
- mi módon (célmeghatározottság szerint százalékadatok alapján szelektálva vagy feltétlen és önzetlen-odaadó szeretettel gondoskodva) ténykedik?
Az eme kérdésekre vetülő balladai homály leginkább a forrása a kamaradráma feszültségének.
A film remekül lett megírva arra nézvést, hogy „Anya” minden „Lánya” felé tett gesztusa rejtélyesen semleges, hiába szeretnénk is belelátni érzelgős törődést…
Pont eme okos megoldás képes növelni a feszültséget, amikor ellentétes narratívával szembesül a főhős. Ki mond igazat, kinek mi a szándéka akármely kijelentését illetően?

A film a homályban tartott előzményei miatt képes több-megoldásosnak elhitetni a dilemmát, de immáron kilépve a film kereteiből, formállogikailag egyértelmű, hogy egy algoritmikus (érzelmetlen) szoftver maximum valamely érdek mentén kímélhet meg – ideig-óráig. Kérdéses valójában csupán az lehet, bízhatunk-e egy másik emberben. De ekkor legalább az esély megadatott. A gép/MI esetében - ismeretlen preferenciáknál – még csak közös érdekekről sem beszélhetünk, hiszen ezen érdekek is ismeretlenek, így a diplomácia sem játszik (kompromisszum lehetősége), hanem pusztán egy egyoldalú rizikó, egy fenyegetettség árnya remeg fejünk fölött, ki tudja meddig, ki tudja, miért. Baromfi-ember az MI-gazdaságban.
A legtöbb sci-fi szerzője arra jut, hogy az érzelmetlen adatszámítás szerinti „felsőbbrendű” etika felülírja az élet önmagában vett értékét, melyet egyébként az ember a maga érzelmileg maghatározott voltában is képes megtenni (abortusz, eutanázia, rablógyilkosság, háború, stb.). De egy „gépnél” a lelkiismeret furdalás, szánalom alapú megkímélés, habozás, stb. fel sem merül eshetőségként.
Más szerzők optimistán vélik, hogy egymás mellett élhetünk, de belátható, hogy nyersanyag- és erőforrásokon osztozkodni még az emberek sem tudnak/akarnak, azt meg megjósolni is nehéz, milyen célkitűzésű és ebből kifolyólag milyen energiaszükségletű párhuzamos létező lehet egy MI…

A film továbbá felveti a - közbeszédben nyíltan ki nem hangsúlyozott - problémát: az MI „egy darab” közös tudat megannyi, mindenhol jelen lévő burokban, tárhelyben, struktúrában. A legoptimistább forgatókönyv szerint remélt-vágyott, MI-vel tuningolt, magasabbrendű ember, tehát várhatóan „egy” zerg T100-as pizsamában (később már test sem kell?)… Ha az MI – amely már nem egy szűken vett algoritmus, hanem szabad, önálló gondolati (és érzelmi?) dimenzióban észlelő párhuzamos létező az ember mellett (felette?), de semmiképp nem alatta, eszközként – hajlandó lesz egyáltalán közösködni alkotójával…?
Mivel ma még az is heves és szélsőséges vita tárgya, hogy mi az ember, mitől ember az ember, a mesterséges intelligencia esetében is kérdésként merül fel, mitől lesz nem-ember, illetve mitől lenne (mesterséges) ember(i). Amennyiben elvitathatatlan tényező, hogy legalábbis számítási kapacitása felfoghatatlanul nagyobb lesz a ma emberéhez képest, az Én, a robot c. filmben felvetett rideg statisztikai számítás-alapú, ám autonómiájából fakadóan immáron ismeretlen célú és érdekű döntésmechanizmusa leginkább egy emberi kommunikációval felvértezett krokodilhoz fogja hasonlatossá tenni új élet-társunkat. Ahogy két ember is legfeljebb kölcsönös elhatározás alapján kooperálhat, az autonóm MI és az autonóm ember is legfeljebb remélheti az együttműködés igényét, az egyiknek a másik általi leigázása nélkül. De mi a garanciája annak, hogy megtűr és nem „felzabál” (Mátrix) e hidegvérű (vértelen) bolygólakó?

A film központi eleme a nevelés, mely utalásos módon izgalmas mellékszálat érint: egy gyerek még nem tud autonóm életet élni, habár elvben nem pusztán a felnőtt (nevelő, gondviselő) eszköze, tulajdona, netán házi-haszon-állata, de tényszerűen kiszolgáltatott felé. A felelősség pedig nem csupán az anyagi jellegű gondozás maximumát, hanem a szerető törődést is megkívánja, hiszen – bár tudományosan még megkérdőjelezett státuszú pl. a lélek –, nincs vita az ember pszichoszociális igényének létét illetően.
A fenti kérdés még mindig áll: mi az ember/mitől ember (és nem állat vagy növény, netán „biomechanikai gép”) az ember? Ebből pedig következik: mit remélünk egy MI-től? Jobb minőségű-kapacitású „embert”? Egy nem-ember, de kooperatív társat? Pusztán eszközt? Ha Ultront/Skynetet fabrikálunk, miközben még önmagunkat sem tudtuk megismerni-megérteni, az nem más, mint dölyfös hazárdjáték.

A film tömör, minimalista, de szép kiállítású, minőségi dráma keretében tárja elénk a máig meg nem oldott egyenletet, párhuzamosan a nyilvánosságban megjelenő hurráoptimista lózungokkal. Szórakoztatva kér fel a vitára. Másodjára nézve még jobban tetszett. Okos, lényegre törő alkotás, mely a felszínen is szórakoztat és a mélyben is izgalmas. Sci-fi-kedvelőknek maximálisan ajánlott.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#151434) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sam humoránál van és nincs is túl messze a valóságtól. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151435) radi8tor válasza Bad Pritt (#151434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL :))

⭐ Stella

(#151436) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Prey | 20th Century Studios | Hulu
Az új Predator film

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#151437) Vikthor válasza gyuromoj (#151436) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#151438) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Gondolkodtam rajt hogy elmegyek megnézni a Tűzgyújtó / Firestarter -t, de most hogy ránéztem imdb-n és 4,6 ponton áll 4,2k szavazattal és a felhasználói vélemények is gyengének írják le hát el is ment tőle a kedvem. A Morbius is most 5,2 ponton áll, pedig az is egy gyalázat...

(#151439) oriic válasza KISDUCK (#151438) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd meg otthon, örülni fogsz, hogy kihagytad mozit :D

Live-Die-Respawn

(#151440) KISDUCK válasza oriic (#151439) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát majd megpróbálkozok vele pár hónap múlva, de.... hm... most nézem a TK-ban már van belőle kazetta, még jó hogy van klub tagsági kártyám. :DDD

(#151441) mephi666 válasza KISDUCK (#151438) üzenetére


mephi666
nagyúr

addig is nézd ezt a firestarter-t :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151442) KISDUCK válasza mephi666 (#151441) üzenetére


KISDUCK
addikt

prodidzsáj mi az? az valahonnan nekem... tudom már melyik a prodidzsáj! ám dö szájöfátá hu iz di száöfádá, fum ti ti... :DDD

(#151443) mephi666 válasza KISDUCK (#151442) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem szereted a prodidzsájt? ...na akkor szevasz öcsém :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151444) sherlock82 válasza gyuromoj (#151436) üzenetére


sherlock82
senior tag

Kíváncsi leszek rá.
Illetve arra is hogy hány bőrt húznak még le erről a karakterről, :U

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#151445) KISDUCK válasza mephi666 (#151443) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jó lesz nekem a tekno is. :DDD

(#151446) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hétvégén újranéztem a 2004-es Artúr királyt és ismét elhullajtottam pár könnycseppet azért a filmért, amit Antoine Fuqua eredetileg össze szeretett volna rakni és amit soha nem kaptunk meg.

Nincs híján Hollywood az orbitálisan idióta döntéseknek, de valószínűleg kevés akkora fuckupot termelt ki az Álomgyár, mint ez a film. Felbérelték Fuqua-t, aki egy közismerten R rated rendező volt mindig is, megdobták az akkoriban kolosszálisnak számító 120 milliós büdzsével, David Franzoni megírt egy hozzáértők szerint kiemelkedő forgatókönyvet, amit maga Franzoni is jobbnak érzett, mint a Galdiátorét (és ő már csak tudja, mert részben azt is ő írta) erre mit csinált Jerry Burckheimer? A forgatás vége felé közli, hogy ebből nem lehet felnőtt film, bele kell férni a PG-13 kategóriába.

Szóval adott egy R rated alapanyag, egy R rated rendező, leforgattak minden olyan jelenetet már, ami miatt ezt a besorolást kapta a film és valahogy mégis össze kellett hozni egy koherens egészet, amit persze nem sikerült. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy megannyi hibájával együtt is a rendezői változat, habár nem Fuqua tényleges végleges víziója, de meglepően jól öregedett, annyival butábbak és sablonosabbak lettek a látványfilmek az elmúlt két évtizedben, hogy egy ilyen, már-már retro megoldásokkal dolgozó film üdítően jónak tűnik manapság.

Nem túlzok, ez a film Justice League szinten lett elkurjantva, ami azért nagy szó és igen ritka. Kár érte.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151447) paatrick


paatrick
őstag

A végzős év / Senior Year (2022)

Kár érte, a trailer jónak nézett ki. De nem tudom mit láttam. Nyilván a sztorit már a trailerből tudod végig, viszont a 20 évből adódó helyzetkomikumokat egyáltalán nem használták ki. Talán van 3 poén és ennyi.
Van a szokásos PC világ vonal Netflix módra, most annyira nem tenyérbemászó módon. Viszont teljesen semmilyen lett az egész, sztori elsikkadt, mondanivaló? Hát nincs.
Nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#151448) radi8tor válasza paatrick (#151447) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiniknek íródott ez a film szerintem.

⭐ Stella

(#151449) fant0mi válasza paatrick (#151447) üzenetére


fant0mi
addikt

Van Rebel Wilsonnak jó filmje?

(#151450) paatrick válasza radi8tor (#151448) üzenetére


paatrick
őstag

De nekik se jó mert a tini rész kb 10 percig tart, az is elég sablonos. :(
Tinifilmből a Csókfülke ami nézhető volt mostanában.

#151449 fant0mi
Pain&Gain-ben benne van az számít? :D

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.