Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150535) k-adi válasza Miklós315 (#150526) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem tévedsz mikor a közösséget csak földrajzi vonatkozásban értelmezed. Főleg "manapság, a mai világban" amikor egyre nagyobb trend az online világ dominanciája, ahol/amiben értelemszerűen alakulnak újfajta közösségek.

"Virtuális kommentmegosztás, nem több álközösség" -- ez egy hír alatti kommentszekcióra igaz lehet, ahol random userek alákommentelnek és annyi... DE egy topikra, aminek van egy adott témája és éveken át rendszeresen visszatérő tagjai vannak, az miért lenne "álközösség"?

Sokféle definíciója van a közösségnek, illetve rengeteg szociológus is foglalkozott vele, Warren stb., de ha csak a legkézenfekvőbb wiki félét nézem: "A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják" -- ebből feltételezhetően csak a pénz rész nem igaz itt (bár kitudja, lehet tibi meghívta barnát a vip-re vagy vettek egymásnak nachost).

Tehát, amit ezzel mondani akartam, csupán annyi, hogy ha a topik funkcióját "leálközösségezed", akkor lényegében lenézed azt, de akkor minek vagy itt?
Miért akarsz egy álközösséghez tartozni, ha szerinted ez az?
Ha pedig nem álközösség mégse, akkor meg mi a rinya tárgya?

Bár őszintén megmondom nem is tudom minek erőltetem ezt, írd ki magadból azt csá

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.