Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151551) Ispy válasza Yodamest (#151550) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem meg max szakmai szempontból lehet értékelni egy művet, minden más szubjektív, lehet szakmailag is egy masterpiece számomra egy fos, ha nekem nem jön be. Szóval innentől kezdve mind eeXaa-k vagyunk, kár ezen rágózni többet, csak fogadjátok el, hogy valaki szereti a krumplistésztát valaki meg nem, ennyi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#151552) eeXaa válasza Ispy (#151551) üzenetére


eeXaa
addikt

.. szóval, szerinted én szuper szubjektívan értékelek, és épp az aktuális "kedvem, izlésem" szerint döntök?

(#151553) Bad Pritt válasza eeXaa (#151552) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt elég egyértelműen ki meri jelenti bárki, aki figyelemmel követte az elmúlt pár évben a ténykedésed.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151554) eeXaa válasza Bad Pritt (#151553) üzenetére


eeXaa
addikt

...hmm, ez érdekes, mert én pont fordítva gondolom... :)
az enyémen kívűl nem sok "objektív" véleményt, értékelést látok itt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#151555) Ispy válasza eeXaa (#151552) üzenetére


Ispy
veterán

Nehéz lenne máshogyan csinálnod, és még ebben is a mainstream ellentétje vagy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#151556) Bad Pritt válasza eeXaa (#151554) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Liberalizmus van, mindenki ahhoz az alternatív valósághoz ragaszkodik, ami neki kényelmes. A tiedben te objektíven értékelsz ezek szerint.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151557) KISDUCK válasza Yodamest (#151550) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az hogy próbálok reálisan értekelni az számomra azt jelenti hogy a filmet/sorozatot nem érzelmi alapon próbálok értékelni. A pozítivumok mellett a negatívumokat is figyelembe veszem és az alapján határozom meg egy film vagy sorozat értéket. Nyilván minden értékelésben ott van az értékelő személyes lenyomata is, szóval nem biztos hogy amilyen értéket határoz meg egy műről az valóban annyit ér-e.
Legyen egy egyszerű személyes példa: ott a Pacific rim, én odáig meg vissza vagyok érte, imádom minden percét, de 6,5/10-nél többet nem adnék rá.

(#151558) BITBOYS válasza Ispy (#151551) üzenetére


BITBOYS
addikt

Krumplistészta 10/10 ha jól sikerül, de akadt olyan is, hogy csak 5/10-et adtam volna rá mert sikerült félig elb@szni :)

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#151559) negyven2


negyven2
veterán

Three Thousand Years of Longing - Official Trailer

[ Szerkesztve ]

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#151560) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Northman (Az északi)

Robert Eggers nem hibátlan, de minőségi alkotó, tetszik a munkássága.

Ezt a filmjét nagyon vártam, és meggyőzött: komoly odafigyeléssel, törődéssel viszi vászonra az éppen aktuális történetét. Nem mindenkinek akar tetszelegni, hanem meg kívánja alkotni a vízióját – lehet tehát unalmasnak nevezni a The VVitch, vagy elborultnak a The Lighthouse című művét, de egyszerűen arról van szó, hogy nem marketingorientáltan matematikai képlet szerint tákolja össze a felszínes, mű, univerzális tömegcikkeket, hanem „vagy bejön neked vagy nem” alapon tárja elénk újabb és újabb szerzői darabjait.

A The Northman rétegfilm. Ezen belül közelebb áll a The Witch-hez, két okból is: egyrészt ez is direktebb sztori, földhözragadtabb eseményt követ (szemben A világítótorony elvontabb-allegorikusabb narratívájával, mely miatt ez a kedvencem tőle), másrészt ez is teljesen komolyan veszi történetének korát, hőseinek életvitelét, világszemléletét. Ha ez utóbbit nem vesszük figyelembe, vicces, „dilis” jelenetek sorát látjuk csak, de ha hagyjuk bevonni magunkat az elmesélt sztori kontextusába, akkor máris működik a kalandélmény. Manapság alapvető eljárás modern szemmel visszarévedni egy letűnt korba, kiherélve azt, ahelyett, hogy korhű prezentációt tálalnának. Márpedig a The Northman egy bitang moziélmény, mely kiragad a jelenből, és hollók szárnyán a farkasüvöltés hasította jeges éjszakába taszít, hogy brutálisan nyers, zsigerekig hatoló erőszakkal átitatott világa feltáruljon: a rideg, vad, véráztatta északi harcoslét és a hátország (kis szeletkéje) életének részletgazdag mementójaként elborzasszon minket, modern jogfilozófus fogyasztókat, akik kiakadnak egy pofonon
A The Witch ugyanezt tette a maga téridőbe ágyazott történetének keretében.

A film nagyon hosszú, több mint két órájából egy jó harminc percet simán kivágnék (a jelen forgatókönyv alapján) – mint írtam: nem hibátlan alkotó Eggers –, leginkább a bosszú kiteljesedésének felesleges üresjáratait, melyek igazából megakasztják a folyamatot (hősünk kissé toporgósra veszi a figurát). Ezzel együtt tényleg 18 karikás és valóban magával ragadó alkotás, mely sokkal hitelesebben ragadja meg a 10. századi viking életet élők rezdüléseit, gondolkodásmódját, okfejtéseit, döntéseit, kapcsolati dinamikáját, mint a legnépszerűbb („szomszédokba oltott barátokközt” komolyságú) „vikinges” szappanoperák. Így minden (leginkább forgatókönyvi) hibája ellenére nagy űrt tud betölteni az „északi fronton”.
A túlnyújtáson túl még egy dolog tűnt fel, bár ez inkább csak nehezen érthető gegnek tűnik nekem: kétszer is pajkosan beszól saját hősének, mintha mi nézőként kívülről tudatosítanánk, hogy „ezt te csak hiszed, de valójában nem így…” (pl. a kard megszerzése-jelenetnél, illetve a fogságból szöktetés-jelenet esetében). Nem zavaró, kicsit oldja is az általános hangulatot, de talán nem szükséges megoldások.

A fő csavar nekem tetszett, semmi extra, de megfűszerezi a történetet. Jól állt a filmnek.
A hétköznapok valósága, a hiedelmek és rituálék, valamint a látomások és mágiák egymással összefonódó rétegei nagyon élvezetes végeredményt produkáltak. A látvány és méginkább a zenei háttér nagyszerű, roppant hangulatos. Ahogy kezdtem: minőségi darab, de rétegmű. Nem blockbuster, nem könnyed akció-kalandfilm, és nem tökéletes, szóval ezt tessék számításba venni, ha meglesnétek.
Kíváncsian várom Eggers következő alkotását.

#értékelés

"Szerintem."

(#151561) eeXaa


eeXaa
addikt

The Northman - Masterpiece

(#151562) gbors válasza negyven2 (#151559) üzenetére


gbors
nagyúr

Na, akkor lesz miért nyáron moziba menni :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151563) Grave_444 válasza eeXaa (#151561) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Remélem, este nézzük moziban. :)

(#151564) eeXaa


eeXaa
addikt

Everything Everywhere All at Once
...tökéletes ázsiai hulladékfilm. Természetesen minden oszkárt visz.
0/10

(#151565) mephi666 válasza eeXaa (#151564) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ez a tökéletes ajánló mindenkinek :D este jönnek a 8/10 meg 9/10ek sorban :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151566) eeXaa válasza mephi666 (#151565) üzenetére


eeXaa
addikt

Kizárt. Ez a film a nézhetetlenség szintjét üti....

(#151567) Bad Pritt válasza eeXaa (#151566) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos azért a legmagasabbra értékelt film idén. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151568) cyberkind válasza Bad Pritt (#151567) üzenetére


cyberkind
félisten

Ne legyetek legyek! ;] :P

Paranormal Cocktivity

(#151569) mephi666 válasza eeXaa (#151566) üzenetére


mephi666
nagyúr

Mivel a szubjektív véleményed az esetek nagy részében tökéletes inverze a többségének, én nem írnám le a filmet :D

...szerintem ez baromi jó agykikapcsoló mozi... így is lehet ezt csinálni, nem kell követni a nyugati blockbusterek sablonját :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151570) eeXaa válasza mephi666 (#151569) üzenetére


eeXaa
addikt

Amúgy teljesen amerikai film...
Az egyfilmes rendező párosnak (Daniels) olyan remekművet köszönhetünk mint a Swiss army man, ami idézem "gay necrophilia movie" ill. "possibly the best farting corpse movie"....
Nahhh... Az új wacsowszkikkal állunk itt szemben. :))

...jahh, és ezt utólag gugliztam..... semmit sem tudtam a filmről mielőtt nekikezdtem ;)

[ Szerkesztve ]

(#151571) KISDUCK válasza eeXaa (#151564) üzenetére


KISDUCK
addikt

LMAO, az amerikai film.

(#151572) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Dalida [link]
Múltkor elcsíptem valamelyik TV csatorna adta...nem rossz film :)

(#151573) eeXaa válasza KISDUCK (#151571) üzenetére


eeXaa
addikt

"Amúgy teljesen amerikai film" [link] :U
:P ;]

(#151574) KISDUCK válasza eeXaa (#151573) üzenetére


KISDUCK
addikt

Láttam az adott hsz.-t miután megírtam az enyémet, de utána már nem volt arra időm hogy bekeszerkesszek.

(#151575) k-adi


k-adi
nagyúr

A rosszfiúk
The Bad Guys (2022)

Jópofa animációs film, kiszámítható történettel de vicces párbeszédekkel és szerethető karakterekkel.
1 rajzfilm/mesének jó

(#151576) Mik76 válasza eeXaa (#151570) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem a Swiss Army Man remek volt. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#151577) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Jolt / Sokk 2021

Maga a sztori nem rossz, van benne egy kis fordulat, amolyan John Wick féle szeretne lenni csak éppen egy 50 kilós csajszi aprít bene. Kate-nek jól áll a szőke és még mindig bomba formában van. :) Kellemes akció-vígjáték.

Pig 2021

Nicolas Cage úgy néz ki ezzel tért vissza, majd a jelenlegi mozifilmjével folytatja.
Kisujjból hozza a karakterét, kicsit elvont és mély dráma, ajánlott a megfelelő hangulatban megnézni.

The Northman / Az északi 2022

Az előzetes alapján kicsit másra számítottam, több akcióra, viszont kellemes meglepetés ért.
Az elején ahogyan készülnek a harcra és maga a roham zseniális. A viking kultúra sötét oldalát is hitelesen ábrázolja, kellően misztikus, nem zökkenti ki a nézőt.
Maga a sztori nincs túlbonyolítva, de vannak benne meglepetések. Talán kicsit elnyújtott a bosszú hadjárat, többször is lett volna lehetősége cselekedni. Párszor kirázott a hideg bizonyos jeleneteknél a moziban. Willem Dafoe szerepelhetett volna többet.
Több helyen panaszkodtak a hossza miatt, nekem a lezárás kifejezetten gyorsnak tűnt, szívesen elnéztem volna még egy darabig. Nem akartam, hogy vége legyen.

A fényképezés, zene és az atmoszféra miatt az értékelésem 10/10, ilyennek kell lennie egy filmnek, egyszerűen tökéletes alkotás. Alexander Skarsgård és Robert Eggers odatette magát.
Ezt még biztosan meg fogom nézni, eredeti nyelven is.
Megérdemelné az Oscar-díjat, kérdés mennyire tud egy ilyen remekmű érvényesülni manapság.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

(#151578) eeXaa válasza Mik76 (#151576) üzenetére


eeXaa
addikt

Lehet megnézem... bár kétlem...

(#151579) gbors


gbors
nagyúr

Rashomon / A vihar kapujában (1950)
Akira Kuroszava első nemzetközileg híres filmje. Az alapjául szolgáló novella (Akutagava - A bozótmélyben) érdekes, de a 21. században annyira már nem üt, úgyhogy a filmmel nem siettem, annak ellenére, hogy Kuroszava Hét szamurája az egyik legnagyobb kedvencem. Most bepótoltam.
A film egy bűnügy 3 (+1) szemszögből történő megvizsgálását követi végig (érdekességként a harmadik nézőpontot a meggyilkolt szelleme biztosítja :) ) - egy favágó előadásában tálalva, akit két másik emberrel egy hatalmas kapu alá szorít az eső. A bűnügy maga semmi extra, az viszont már annál érdekesebb, hogy a történetek hol és milyen módokon térnek el egymástól...
A film talán legnagyobb érdekessége, és a hozzá kapcsolódó kultusz fő táptalaja az, hogy nem derül ki benne, hogy melyik nézőpont őszinte, azaz mi az igazság. Sőt, sokkal inkább arra utalnak a dolgok, hogy az emberi viszonyokban az objektív igazság nem is állapítható meg. Ezen gondolatok mentén a filmkritikusok előszeretettel zsenizik Kuroszavát, amit azért nem értek, mert ez mind Akutagava művéből "érkezik". Miután a forrás rövid, a filmes megvalósításnak is könnyebb volt a percekkel gazdálkodnia - amit a rendező és a stáb egészen jól oldott meg, bár Kuroszava későbbi filmjeihez képest némileg nyers az eredmény.
Ami viszont tökéletes - a fényképezés. Vizuálisan az első perctől az utolsóig lenyűgöző a film, már csak ezért érdemes megnézni. Remekül kiválasztott, hosszan kitartott beállításokkal operál, és nem spórol a közelikkel és szuperközelikkel - ez utóbbi a vizuális élménynek jót tesz, a színészi játék hiányosságait viszont elég kíméletlenül megmutatja. Nem arról van szó, hogy bárki rosszul játszana (bár Mifune kicsit túltolja), sokkal inkább arról, hogy egy teljes képernyőt betöltő arc esetén minden rezdülés fontos, és ehhez nem mindegyik szereplő elég jó.
A zene, ami a 4 évvel későbbi Hét szamurájban kulcsfontosságú eleme volt az atmoszférateremtésnek, ebben a filmben az idegeimre ment. Nincs rá objektív magyarázatom, pusztán megfigyelés.

Összegzés. A film jobb volt, mint amire számítottam, a mára már inkább csak érdekességként ható forrásművet nagyon szépen viszi filmre, de az a zseni-kultusz, amivel a korabeli kritika körbevette, nekem nem jött át. Adnék rá egy erős 7-est, ha nem lenne a későbbi Kuroszava-remekekből már ismerős csudaszép fényképezés - így lesz a végére 8/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151580) perempe válasza eeXaa (#151479) üzenetére


perempe
addikt

Mivel minden szuperhősös filmben minimum 2 természetfeletti képességekkel rendelkező karaktert láthatunk, így nem nehéz megjósolni, hogy mi fog történni. A Morbius megáll kettőnél (jó és rossz), nagyon kiszámítható.

Felhasználó kérésére módosítva.

[ Módosította: philoxenia ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151581) k-adi


k-adi
nagyúr

Ruby segítségével
Rescued by Ruby (2022)

A CW csatornáról ismert flash Grant Gustin meglepően egész jó itt (mondjuk nem csoda, annyi flash-dráma után :D ) és a kutya is aranyos benne. A story a szokásos, tudjuk úgyis előre mi lesz de itt nem is ez a lényeg hanem hogy kutyás-filmek közül a jobbak közé tartozik ez.
Az meg külön pluszpont, hogy valós esemény és a kutya is örökbe lett fogadva :)
Viszont az igazi kutya, akiről szól a film, sajnos meghalt 2022 májusban a film forgatása után

megj.: egy újabb gyökér magyarra fordítás a címben :U

[ Szerkesztve ]

(#151582) k-adi válasza Grave_444 (#151577) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Megérdemelné az Oscar-díjat, kérdés mennyire tud egy ilyen remekmű érvényesülni manapság"

hogy micsoda? mégis melyik elem volt az ami kiemelkedő volt itt? de most komolyan... a gyenge színészkedés, a nemlétező karakterfejlődés, a begombázott jelenetek vagy az a pár esőtánc/"éneklés" a tábortűz körül?

Az északi
The Northman (2022)

Tele van sztárokkal, (Nicole Kidman, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Willem Dafoe, stb.) mégse tudnak velük mit kezdeni. Alapvetően ez a vikinges, északi mitológia téma még rendben is lenne, meg amúgyis érdekes, de valahogy sose sikerül jól ábrázolni egyik filmben se igazán, mindenhol a hallucinációs részek gyengék.

Az alaptörténet egy sablonos bosszú-story, amin még a mellékágként bejövő ATaylorJ sem tud segíteni, de talán ő az egyetlen aki színészkedni is próbál, több-kevesebb sikerrel. Az egyetlen dolog amit úgy-ahogy sikerült jól elkapni, az a brutalitás, de a legtöbb esetben ez is kimerül üvöltő félmeztelen emberekben és mellé egy tonna kamu vérben, ami néhol már-már inkább sötét ketchup itt.

Biztos vannak jó erényei is ennek a filmnek - de hogy én azokat nem találtam meg az eltelt 2 órás játékidő alatt az is biztos és ahogy nézem az imdb-s kommentek is nekem adnak igazat.. Szóval, hogy "masterpiece" lenne, az egyértelműen kizárható, úgyhogy újfent beigazolódott az amúgyis közismert exa topik-igazság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151583) Kergeboci


Kergeboci
tag

The Room
A szoba

Egy európai színész, író, rendező első filmes bemutatkozása, mely valamivel jobban is elsülhetett volna. Ami elvitathatatlan a filmtől, az a szerzőiség, érződik az író/rendező keze nyoma a filmen, még ha ez ilyen kicsit furcsa végeredményt is szült.

Sajnos sokkal több jót nem lehet elmondani. A színészek igyekeznek, de a forgatókönyv nem segít túlságosan sokat nekik. A történet, ha nem is önismétlő, legalább unalomig ismert. Igaz legalább próbálkozik. Ez az 1 óra 40 perc viszonylag gyorsan lecsúszott.

Már nem tudom, ki vagy miért ajánlotta, de végső soron nem bántam meg. Ha újat nem is adott az életembe, egy klasszikus "nincs kiút" filmnek, teljesen elment, csak ne várjon sokat tőle az ember.

The Room
A szoba

Egy európai színész, író, rendező első filmes bemutatkozása, mely valamivel jobban is elsülhetett volna. Ami elvitathatatlan a filmtől, az a szerzőiség, érződik az író/rendező keze nyoma a filmen, még ha ez ilyen kicsit furcsa végeredményt is szült.

Sajnos sokkal több jót nem lehet elmondani. A színészek igyekeznek, de a forgatókönyv nem segít túlságosan sokat nekik. A történet, teljesen önismétlő, de legalább unalmas és vonatott.
Nem is próbálkozik, nem hogy újat, de még csak értékelhetőt sem felmutatni. Ez az 1 óra 40 perc kegyetlen nehezen csúszott le.

Pontosan tudom, ki ajánlotta. Tudtam, hogy nem kell megnéznem, mégis megtettem, meg is bántam. Ez talán az egyik legértékelhetetlenebb szarkupac volt amit valaha láttam.
Okolva hibámból, nézzétek meg az ajánlót majd utána a hogyan készült filmet, sokkal jobban jártok, mint az eredetivel.

#értékelés
:DD
#értékelés

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151584) Grave_444 válasza k-adi (#151582) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Leírtam a véleményem, ahogy te is és én nem kötök bele. ;)

Sztárparádé nélkül is ugyanez lenne az összkép, sokat a felsorolt nevek nem tettek hozzá szerintem. Én élveztem minden percét és elnéztem volna még jó darabig, ritka az ilyen.
Elhiszem, hogy a többségnek ez unalmas, gagyi stb, azoknak ott vannak a szuperhős filmek. Engem azok nem kötnek le egy két kivétellel utálom őket.

Nem koptatom a billentyűmet, nagyjából egyerértek vele, ő részletesebben bemutatja. [link]

Azt remélem megengeded, hogy leírjam trollkodás nélkül, amit gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#151585) Yodamest válasza KISDUCK (#151557) üzenetére


Yodamest
veterán

"Legyen egy egyszerű személyes példa: ott a Pacific rim, én odáig meg vissza vagyok érte, imádom minden percét, de 6,5/10-nél többet nem adnék rá."

Egyébként én is szerettem a spacific rimet, a 2 sajnos már félrecsúszott, de az első rész az simán veri az összes transformers mozit. Jó kis mozi, de nyilvánvaló gyengeségei vannak, ami szinte természetes az ilyen űber robotos, dínós filmeknél, szóval ez nem is meglepő, ez egy blockbuster. Erre simán mondom én is hogy mondjuk 10/7, persze, könnyű megítélni, de vannak filmek, sorozatok, amikbe tényleg nem lehet belekötni (főleg sorozatok) és amikor azt mondja valaki, hogy egy sori 10/10 hajlamos a másik fél azt gondolni, hogy ez egy nagyon szubjektív, elvont, elfogult vélemény, de nem az... én a legkritikusabb énemmel sem tudnék 10 pontnál kevesebbet adni az 1883-ra, nem csak úgy rávágtam a 10-et (bár úgy tűnhet) de ez tényleg annyi. Ha másik példa kellene, a Vezércsel volt még hasonló mestermű, azt is bármelyik napszemüvegemet veszem fel, nem lesz 9 pontos soha. Szóval vannak ilyen csodák, ez nem keverendő az elfogult túlpontozással.

(#151586) Bad Pritt válasza Yodamest (#151585) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval... nálad 10/10 és szerinted nincs túlpontozva, nála 10/7 és szerinte nincs alulpontozva, tehát a nap végén mindkettő csak egy vélemény.
Ne haragudj, de egyetlen ember véleményében mindig lesz szubjektivitás, ha művészetről van szó. Ilyen ez a szakma, ez nem 2+2=4.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151587) perempe válasza Kergeboci (#151583) üzenetére


perempe
addikt

Én a 2015-öst akarom megnézni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151588) gbors


gbors
nagyúr

Dune / Dűne (2021)
Na, ezt is megnéztem, jó volt. Látványvilág remek, casting zseniális - majdnem minden főbb karakter már az első megjelenésével / megszólalásával hozta a könyv feelingjét. A legerősebb oldala a mozinak az atmoszféra - kicsit misztikus, kicsit nyomasztó, és bár részleteiben ismerős, összegészében nagyon idegen. Ezt az aspektust sikerült jól áthozni a könyvből - az külön tetszett, hogy a szerinte fontos dolgok alapos, részletes megmutatására bőven szánt időt Villeneuve.
Kevésbé jött át Paul élete fordulatának és jövőbetekintésének lázas érzete, ami részben a forgatókönyv, részben a színész hibája - a karakter átformálódásából a film nagyon keveset mutat meg, és azt az intenzitást, ami Pault a homokvihartól kezdve jellemezte a regényben, Timothy Chalamet nem tudta megmutatni. Ezért kár, mert pont ezzel a nagy ígérettel lett volna kerek az első fél lezárása.

Voltak még hiányosságok a filmben, leginkább olyan információk körül, amikre nem jutott játékodő, és a könyv olvasása nélkül bemondásra kell elhinni (spice = überfontos, Sardaukar = mindenkitlever, stb.), de ezek egy adaptációban szerintem elférnek. Ami a hibáknál sokkal maradandóbb nekem, az a bátorság, amivel sok-sok pénzből egy ennyire lassú sodrású, nem annyira könnyen emészthető, viszont nagyon élvezetes filmet eredményezett. Nem volt elementáris élmény, és nem is egy filmművészeti műremek, de azért egy erős, emlékezetes mozi - adok neki egy 8-ast.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151589) Yodamest válasza Bad Pritt (#151586) üzenetére


Yodamest
veterán

Ezt elfogadom, a 7 is még belefér, igazából ezért sem jó a 10-es pontozás, mert túl nagy a szórásszabadság. Egy 5-ös listán gyak. akkor nekem 5/5 volt, neki pedig 5/4, ezzel ki tudok egyezni, ennyi részrehajlás kell, kit mennyire érintenek meg karakterek, jelenetek, az soha nem lesz grammra mérhető. Én akkor vagyok csak pipa ha valami szürreálisan le vagy fel van pontozva, szóval alapvető értékeket azért látni kell, egy Avatárra mondjuk ne adjon már senki 1 vagy 2 pontot, nyilván joga lenne hozzá, de valahogy érzi az ember hogy az "nem helyes" úgy.

Illetve, hogy felpontozós példám is legyen, most Az északi kapcsán vagyok úgy, hogy meglátok egy 10/10-es véleményt (épp most hallgattam a moviegeeks podcastet lol el voltak ájulva tőle na mind1) és egyszerűen nem érzem valósnak, akinek ennyire tetszett annak csak a setting, ez az északi mitológia ütött be nagyon, nem maga a film.

[ Szerkesztve ]

(#151590) gbors válasza Yodamest (#151589) üzenetére


gbors
nagyúr

El kellene fogadni, hogy másnak esetleg gyökeresen más az ízlése, értékrendje. A példaként említett Avatarról én 2 óra után majdnem kijöttem, annyira fárasztott. Nem 1 vagy 2 pontot adnék rá 10-ből, de valahol 4, nagyon max. 5 környékén állna meg. 5-ös skálán meg fix 2 lenne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151591) eeXaa válasza Grave_444 (#151584) üzenetére


eeXaa
addikt

:K
a last duel-t, green knight-ot láttad?

(#151592) Grave_444 válasza eeXaa (#151591) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az elsőt igen, de nem írtam róla. Az annyira nem fogott meg.

(#151593) Narxis


Narxis
nagyúr

She-Hulk magyar címe: Amazon: Ügyvéd :D

Thanos was right.

(#151594) Vertigo18 válasza Narxis (#151593) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azigen! :D

"Cube: Zero - Kocka 3" feeling :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#151595) mephi666 válasza Narxis (#151593) üzenetére


mephi666
nagyúr

a hulk-csaje tényleg amazon néven fut itthon :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151596) oriic válasza Narxis (#151593) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rossz topik. ;]

Más:

Mission Impossible Dead Reckoning trailer kering neten, de olyan gyorsan törlik, hogy nem találom. Látta valaki?

Live-Die-Respawn

(#151597) savior válasza oriic (#151596) üzenetére


savior
őstag

[link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#151598) spiky03 válasza savior (#151597) üzenetére


spiky03
veterán

:Y
Hát ez kemény lesz!
Várjuk szeretettel!
Remélem BDn ez még megjelenik majd itthon!

Ha már volt szó Avatar 2rol, hogy milyen jól néz ki, akkor ajánlom megtekintésre igaz nem film, hanem sorozat, a Netflixen a Love, death & robot 3.évadát. Ott van olyan rész, hogy azt hiszed filmet nézel közben meg CGI az egész (pl A föld gyomrában rész)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151599) Rage47 válasza savior (#151597) üzenetére


Rage47
veterán

:Y

(#151600) oriic válasza savior (#151597) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Juj, messze van még 2023. :C

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.