Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Kube válasza bAtt001 (#32999) üzenetére


Kube
senior tag

Jah meg végre nem húzta alá a beépített helyesírás ellenőrző :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#33002) dokee78


dokee78
félisten

Olyan filmeket keresek amelyek a 70-es években játszódnak.
Akció és vígjáték is jöhet.

Pl.:
The Dukes of Hazzard
Starsky & Hutch
Empire State Ez mondjuk egy kalap szar.

(#33003) LOTR válasza dokee78 (#33002) üzenetére


LOTR
addikt

ilyen stílusú talán csak a Smokey és a bandita van, de érdemes megnézni Burt Reynolds, Bruce Lee, Jackie Chan, Jean-Paul Belmondo, Louis de Funès és persze Terence Hill és Bud Spencer filmjeit, esetleg talán Chuck Norris is szóba jöhet, hogy azért mindenkit ne soroljak fel

One Ring to rule them all

(#33004) dokee78 válasza LOTR (#33003) üzenetére


dokee78
félisten

Nem abban az évben készültekre gondolok,hanem az abban a korban játszódó filmekre inkább.
70-es évek amerikájában játszódó filmekre.

(#33005) LOTR válasza dokee78 (#33004) üzenetére


LOTR
addikt

gondoltam, de akkor továbbra is jók a példáim, nyilván a westerneket, a kínaiakat és a franciákat kivéve, meg pár olaszt, de az talán nincs olyan sok
ha emlékeim nem csalnak ez pl mind olyan, amit keresel - 70es évek usa akció-vígjáték Spencer-Hill filmek:
Különben dühbe jövünk
És megint dühbe jövünk
Mr. Milliárd
Szuperzsaru
Akit bulldózernek hívtak
Seriff az égből
Bűnvadászok
Nyomás utána (ez még talán belefér)

de ahogy az előbb is említettem, Burt Reynolds filmek között is vannak ilyenek
nyilván újabbak közül van még sok, pl Johnny Depp Donnie Brasco

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#33006) bigdady válasza spammer (#33000) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a pókember paródia nem tudom melyik de az egész jo volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#33007) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csak szerintem nem értette a filmet? [link] Én a megtekintés előtt is pont ilyennek képzeltem, a trailer után meg pláne le kéne esnie, hogy ez nem egy kemény életrajzi dráma.

[ Szerkesztve ]

(#33008) horush válasza Jhonny06 (#33007) üzenetére


horush
addikt

Ez nem egy kritika, ez maximum gyors vélemény a filmről. Konkrétan az a baja, hogy viszonylag részletesen be voltak mutatva a mocskosabb dolgok is. Ha valaki prűd, minek megy ilyen filmre? Amúgy milyen gagyi noname oldal ez? :D

(#33009) Jhonny06 válasza horush (#33008) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem annyira noname :D [link]

(#33010) Lauda válasza Jhonny06 (#33007) üzenetére


Lauda
félisten

En meg nem lattam a filmet, de ez most nem is fontos. Az ember velemenye teljesen szubjektiv. Ez meg is magyaraz mindent.

(#33011) #51177472


#51177472
törölt tag

A Gravity alapsztorija annyira nem fog meg, nem vesz rá hogy megnézzem. :(
Ilyen Phillips Captain, Rush-hoz hasonló film esetleg?
Illetve az Izomagyak jó?

(#33012) Lauda válasza #51177472 (#33011) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az izomagyak egy hulladek, kar ra idot pazarolni.

(#33013) Pali1119 válasza #51177472 (#33011) üzenetére


Pali1119
tag

A Gravity egy túlélőfilm. Ez a műfaja. Felmennek, probléma lesz, a cél a visszajutás épségben.
A másik 2 is nagyon jó film a maga műfajában.

Más:

Megy majd rá valaki? :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#33014) cyberkind válasza #51177472 (#33011) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó az Izomagyak, nyugodtan nézd meg. :K

Paranormal Cocktivity

(#33015) Integra válasza #51177472 (#33011) üzenetére


Integra
titán

az neked biztos jobban fog tetszeni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33016) freaghill válasza cyberkind (#33014) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem is tetszett :K

(#33017) Integra válasza Lauda (#33012) üzenetére


Integra
titán

pedig bay messze legjobb filmje :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33018) #51177472 válasza Pali1119 (#33013) üzenetére


#51177472
törölt tag

A masik 2-t lattam, a kerdes az hogy nem tudtok e hasonlo jo filmet, csak hulyen fogalmaztam. :U

Integra: h erted azt, hogy nekem?

(#33019) callmeakos válasza Pali1119 (#33013) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aztajóélet, ez a film egyre elvetemültebb :DDD

All→M8

(#33020) wolfman válasza bigdady (#32784) üzenetére


wolfman
veterán

Nem létezik olyan hogy angol akcentus! Van angol nyelv meg amerikai akcentus! Amit megszoktál, az a módosult (korcsosult) hozzánk közelebb álló angol, még ha kellemesebb is a fülnek. Szóval a Britt angol az eredeti, nem az amcsi angol.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33021) diablo1984 válasza wolfman (#33020) üzenetére


diablo1984
veterán

ha még nem is kacentus, akkor amolyan angol tájszólás. komolyan, az angolok úgy beszélnek, mintha aranykanál lenne mindegyiknek a se...be. :DDD

de pl az amcsik meg amolyan vagányosan nyomják, a betelepülők meg mindegyik hozza magával a saját népe sajátosságait....

(#33022) szami777


szami777
addikt

47 ronint látta innen valaki? Megéri a a mozijegy árát? Mint látványfilm ígéretesnek tűnik, de idén már oly sokszor csalódtam.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#33023) pohár válasza wolfman (#33020) üzenetére


pohár
félisten

hú, ki gondolta volna, hogy Anglia előbb létezett, mint az USA, wow ;]

azt meg britnek írják amúgy...

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33024) darál0w válasza pohár (#33023) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

multidőben irta :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#33025) Lauda válasza wolfman (#33020) üzenetére


Lauda
félisten

Ha egy angol megtanul magyarul, nemetul stb, az nem angol akcentussal fog beszelni? :DDD

pohár ;]

[ Szerkesztve ]

(#33026) pohár válasza darál0w (#33024) üzenetére


pohár
félisten

hogy én erre hogy nem gondoltam?? :DDD

Lauda... nem ;]

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33027) joshua7 válasza wolfman (#33020) üzenetére


joshua7
veterán

Nono, azért ez így nem igaz. :N Az amerikai angol pont az, ami nem módosult annyira, pont az az, ami jóval közelebb áll ahhoz a nyelvhez, amit Angliában használtak x száz évvel ezelőtt! Akik a Szigeteken maradtak, náluk változott a nyelv az évszázadok során és eljutottak a mai brit angolhoz (amit általánosságban a BBC angollal azonosítanak, holott ott is ezerféle változatot használnak), míg akik az USÁ-ban élnek, ott is leginkább a keleti parton, bár náluk is történt változás, jobban megőrizték a múltat. Innen nézve, a mai brit angol a 'korcs', míg az amerikaiak beszélik az 'eredeti' nyelvet. ;)

Semper Fi

(#33028) wolfman válasza joshua7 (#33027) üzenetére


wolfman
veterán

Lehet benne igazság, de szerintem akkor is a Brit áll közelebb az eredetihez. Az amcsi angol általában egy európainak könnyebb megtanulnia, a Brit angol meg olyan lordos, de az amcsi angol sokszor meg elharapott, laza, sokat egyszerűsít (ugye a XXI. századba már be is jött a 'cos, stb.).

A teljes igazság valahol félúton lehet, de akkor is sérti a fülem az "angol akcentus kifejezés"!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33029) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Adore erős közepes, nálam mondjuk 7/10..Holly Motors-ot, meg Inland Empire-t pl., tök felfogtam, de ennek a filmnek nem tudom mi a mondanivalója, de komolyan... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33030) freaghill válasza jjeahh (#33029) üzenetére


freaghill
őstag

Ha olyat akarsz aminek nem tudod a mondanivalóját, akkor nézd meg a Wrong-ot.

(#33031) jjeahh válasza freaghill (#33030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézusom, a tréler elég ijesztő :Y :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33032) Ace owner válasza #51177472 (#33011) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem nagyon bejott szerintem nezd meg. Gravity nekem is kimaradt, mert szamomra rohadt unalmas az ur..

Galaxy Fold 4

(#33033) HuMarc válasza Ace owner (#33032) üzenetére


HuMarc
addikt

Állati, hogy nem láttad a filmet, de tudod, hogy unalmas. :) Persze ha nem moziban néznéd, akkor nincs is sok értelme, mert ez tényleg az a film, ahol van értelme a 3D-nek és a hatalmas vászonnak.

(#33034) bigdady válasza wolfman (#33020) üzenetére


bigdady
nagyúr

Attol még az zavar :P

(#33035) Pali1119 válasza HuMarc (#33033) üzenetére


Pali1119
tag

Nincs min meglepődni, nem mindenkinek ajánlható a film. Ha azt mondja, hogy neki unalmas az űr, akkor hiába nézné meg, utána is azt mondaná. Van ilyen.

(#33019) noxwill

Mondjuk ez a verzió, amelyik most januárban kerül a mozikba, ez még nem a rendezői verzió. Origón erről már kinn van a kritika és :

"A nimfomániás egyáltalán nem a Lars von Trier által megálmodott film, hanem a producerek által összeollózott és a szexualitás ábrázolása szempontjából is jelentősen finomított verzió. Von Trier állítólag áldását adta erre a felállásra és nyilván neki is érdeke, hogy a lehető legtöbb nézőhöz jusson el a filmje, de megnézni nem volt hajlandó a kész változatot és 2014 során valamilyen formában (egy ideig pletyka szinten a tévé- vagy websorozat lehetősége is felmerült, egyelőre csak annyi biztos, hogy a berlini filmfesztiválon levetítik A nimfomániás 1 rendezői verzióját) nyilvánosságra hozza saját, hosszabb változatát is."

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#33036) LOTR


LOTR
addikt

Insidious: Chapter 2 - Insidious - A gonosz háza (2013)

A műfajban ez is legjobbak között van. Megközelíti ugyan, de nem ér fel az első részhez, sajnos túl sokat vesztett a misztikumból, viszont a hasonló filmekhez képest szerintem még így is jobb. Érdekes, hogy pontosan ugyan annyi pontja van imdb-n mindkét résznek, viszont szerintem más a kettő film. Az első ugye szinte teljes egészében az "álomvilágról"/túlvilágról szól, míg a másodikban már sokkal több az akció és kevesebb a talány és a természetfeletti dolgok sejtetése, tehát innen kicsit elvettek, oda meg kicsit mást tettek, kinek melyik tetszik jobban, nekem továbbra is egyértelműen az előbbi. Pont a több akció, ami veszélyes lehet egy ehhez hasonló filmnél és sajnos itt is, hogy muszáj (de vajon tényleg muszáj?) beleírni bárgyú jeleneteket, ahol a szereplők ügyetlenkednek a forgatókönyv szerint. Ez ugyan megbocsátható vétek, de sokat ronthat a film összképén, szerencsére itt nem volt annyira vészes, de azért lehetett volna talán máshogy is.
A misztikus-félelmet keltő részre pedig, ugye kezdetben úgy keltettek félelmet a nézőkben a filmesek, hogy mindent csak sejtettek, nem mutattak semmit, hisz mi lehet annál félelmetesebb, ha nem tudjuk, hogy pontosan mitől kell félni és mindenki saját maga képzeli el a "démonát". Itt pedig már egy egész történetet adtak a szellemnek, ami szerintem sokat elvesz a "félelem-élményből". Ettől ugyan nem tartok, de nehogy -még ha csak kicsit is, de már szinte voltak jelei itt is- beférkőzzön, hogy a félelemkeltést a naturalisztikus brutalitással oldják meg (pl. a Fűrész sorozat, hogy egy szélsőséget hozzak fel példának - bár ott rendben volt, de ide nem illene bele).
Nagyon remélem, hogy a harmadik részre megpróbálnak visszakanyarodni az első részben kitaposott ösvényre.
Ez a rész is nagyon tetszett, de továbbra is az első rész az igazi, nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon kinek és mikor sikerül, ha nem is jobbat, de legalább csak hasonlóan nagyszerűt alkotnia.

Továbbra is szívesen várom, ha esetleg van ötletetek hasonló témában, mit érdemes megnézni, nem muszáj, hogy horror legyen, lásd Ink és talán még az Inception-t is ide lehet venni egy kis túlzással.

valamint keresem James Wan első filmjét a Stygian (2000)-t, ha valaki tudja, hol érhető el, az kérem ne tartsa magában, mintha online streaming videóban elérhető lenne, de nekem azért magyar vagy angol felirat kellene hozzá, hogy mindent megértsek
köszi

One Ring to rule them all

(#33037) kenwood3 válasza LOTR (#33036) üzenetére


kenwood3
őstag

Tudtommal nem lesz 3. rész, mert Wan már nem akar több horrort rendezni. Esetleg ha mègis lesz folytatás, ahhoz már neki nem lesz köze sajna

Mi az az ekezet dragasag??

(#33038) diablo1984


diablo1984
veterán

Gravity: látvány jó, történet gyenge, 1x nézhető(talán 2-3x max) a látvány miatt, de kultuszfilm nem lesz az biztos! 6/10

(#33039) jjeahh


jjeahh
nagyúr

(#33040) dokee78


dokee78
félisten

Ninja: Shadow of a Tear 6/10
A harcok jók voltak,de ennyi.

(#33041) #51177472


#51177472
törölt tag

Ez a Pain and Gain olyan 7/10. Tetszett.

(#33042) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az Oldboy nekem kimaradt, ami sokak szerint elég jó. Ez a 2003-as verzió? Mert olvastam, hogy készül remake, de egy 2003-as filmből? Azt hittem ez valami régebbi film...erről van szó?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33043) dokee78 válasza TazLeacher (#33042) üzenetére


dokee78
félisten

Igen erről. :K

(#33044) spammer válasza TazLeacher (#33042) üzenetére


spammer
veterán

Nem az a lényeg, hogy 2003-as, hanem az, hogy nem amerikai. Amúgy nekem nagyon nem jött be a film, nem értem, mit esznek rajta... :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33045) madgie válasza spammer (#33044) üzenetére


madgie
titán

A sztorit? A fényképezést, kamera-megoldásokat? Azt, hogy nem akar amerikai módra gőzmozdonnyal a pofámba rágni mindent?

(#33046) Pali1119 válasza spammer (#33044) üzenetére


Pali1119
tag

Egyetértek, nekem se jött be. Mondjuk nekem nem is jönnek be az az ilyen japán, koreai, kínai meg miegymás filmek. Ez van. /a kalapácsos rész meg a 2d-s végigverős az azért adta, de egyébként.../ Talán majd a 2013-as verzió...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#33047) bigdady


bigdady
nagyúr

Supertv2.
Legnagyobb film a földön. Kedvencem :K

(#33048) jjeahh válasza Pali1119 (#33046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"az ilyen japán, koreai, kínai meg miegymás filmek" nekem sem jönnek be, de azért a raise the red lantern, wong kar wai meg kim ki duk filmek egyik kedvenceim :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33049) Integra válasza spammer (#33044) üzenetére


Integra
titán

szar ügy :DDD

mod:
szintén szar ügy :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33050) cyberkind válasza Integra (#33049) üzenetére


cyberkind
félisten

I Saw the Devil se nagy szám, én a felénél abba is hagytam, abszolút nem kötött le, csak az elején.

Ja, menthetetlen vagy, szar az ízlésed. ;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.