Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151201) cyberkind válasza Methox91 (#151199) üzenetére


cyberkind
félisten

Mi, ő a Vasember? :Y

Paranormal Cocktivity

(#151202) PuMbA


PuMbA
titán

Szombaton nézem a Doctor Strange 2-t, de több helyen ZS kategóriás, borzalmas CGI részekről beszélnek :) Ezek szerint itt sem sikerült rendesen a CGI menedzselése: kevés ember vagy kevés idő.

[ Szerkesztve ]

(#151203) gyuromoj válasza PuMbA (#151202) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én ma este 18 órától fogom megnézni. Már nagyon kíváncsi vagyok rá. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#151204) KISDUCK válasza PuMbA (#151202) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az a titka hogy vigyél be sört a vetítésre, ha te is homályosan látsz, akkor nem tűnik fel hogy a kép is homályos. ;]

(#151205) Pro Koryak válasza PuMbA (#151202) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Chip hiány van => gyengébb pc-n sz.rabb lett a cgi.

(#151206) PuMbA válasza KISDUCK (#151204) üzenetére


PuMbA
titán

és Pro Koryak: :DDD A hírekből azért tudható volt, hogy voltak újra forgatások és a rendezőt felülbírálták fentebbről, szóval....ez sose tesz jót. Sajnálatos események bármilyen filmnél. James Cameron helyzete mindig a legjobb, mert senkit sem érdekel, hogy 5-8 évet csúsznak a filmjei, addig gondolkozik meg birizgálja az öreg, amíg minden passzol. Előre megmondom, hogy az Avatar 2 CGI-vel nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#151207) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Atyaisten, ez a Doctor Strange 2... eljutottunk oda, hogy a Marvel 200 millióból gyártja a 2-3 órás antifilmeket, amiknek semmi más célja nincs, mint a reklám, a közönség stimulálása, fanservice kiszolgálása, hogy minél tovább a közbeszédben maradjon az egész franchise. Remélem nem ez lesz a tendencia és csak az utolsó Spider-Man meg ez a film voltak rá példák, mert akkor az amúgy sem magas képregényfilm minőség elhajított gerely módjára fog földbe állni a következő években.

Felkészül Thor és Black Adam...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151208) radi8tor válasza Bad Pritt (#151207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ne sajnáljuk, hogy Benedict azt mondta visszavonul a filmezéstől? Lehet már neki se vette be a gyomra ezt...

⭐ Stella

(#151209) PuMbA válasza Bad Pritt (#151207) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is ez jutott eszembe mostanában, hogy mi a tökömet csinál a Marvel, mert eddig sem voltam nagy rajongó, de most már azt látom, mintha kezdenének szétesni, illetve ennyi bevételből már kifejleszthetnének valami újdonságot. Spider-Man 1,8 milliárd mozis bevétellel meg ugye a korábbi filmek, aztán meg jönnek a szar a CGI-k, pedig fetrengenének a lóvéban és lenne idejük rendesen megcsinálni..... James Cameron az Avatar-ral együtt 3D kamera rendszert fejlesztett ki meg víz alatti motion capture technológiát, a Marvel meg egy futószalag profitgyár, ami csak ontja a filmeket látástól vakulásig, de semmi rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#151210) lezso6 válasza Bad Pritt (#151207) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most nem azért, de számomra már az első Avengers is ilyen volt, s annak 10 éve. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151211) Bad Pritt válasza PuMbA (#151206) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Cameron, Nolan, Abrams meg még néhány rendező azért kap szabadabb kezet, mert a saját produkciós cégeiken keresztül készítik a filmeket. Volt erről egy érdekes cikk pár éve, lényegében addig működhetnek így, amíg sikeresek, egy nagyobb bukó és annyi ezeknek a cégeknek, mert minden pénzük benne van az aktuális projektekben.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151212) Pro Koryak válasza PuMbA (#151206) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Előre megmondom, hogy az Avatar 2 CGI-vel nem lesz baj."
Nem hát, mivel megállapodott a Bogyó és Babóca készítőivel. Szóval brutál cgi lesz ;]

(#151213) KISDUCK válasza PuMbA (#151206) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mondjuk visszaemlékezve hogy 2009-ben mekkorát ütött az Avatar látványa és utána 2016-ban a Warcraftban még nagyobb volt az ugrás és azóta megint eltelt 6 év, hát ez remélem hogy megint egy ugrás lesz. :)

(#151214) Bad Pritt válasza lezso6 (#151210) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De annak ez is volt a célja. Az új Spider-Man, Strange filmek meg tök érdekes alapvetéssel indulnak, aztán annyi a film, hogy cameo itt, cameo ott, uh csavar, meglepetés, meghökkenés, de nincs mellette semmi sztori, csak dobálják egymásra a stimulusokat.

Annyi a különbség az Avengershez képest, hogy most a titkolózás központi szerepet kapott ezeknél a filmeknél, minden más alá van rendelve, még a józan ész is. Gyakorlatilag ott tart a zsáner, hogy egy karakter már önmagában nem is működik a Marvel szerint, mert nem hoz elég pénzt, ezért egymásra hányják a meglepetés neveket, aztán hadd szóljon.

Eskü amúgy a trailerek működnek hasonló elven, csak azok 2 percesek általában. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151215) Bad Pritt válasza KISDUCK (#151213) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért a Warcraft óta volt min letenni a hajunkat, az utolsó Majmok bolygója, az Alita, az Endgame mind elképesztőek voltak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151216) Peterhappy válasza radi8tor (#151208) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hűha, erről nem hallottam. Nagyon sajnálnám, nagyszerű színésznek tartom.

(#151217) j0k3r! válasza lezso6 (#151210) üzenetére


j0k3r!
senior tag

++

some men just wanna watch the world burn...

(#151218) KISDUCK válasza Bad Pritt (#151215) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezzel nem értek egyet, bár láttam mindent, de a marvel filmekben a látvány szerintem nincs a csúcsra járatva, szép és jó meg minden, de nem kiemelkedő. A majmok bolygója meg jó, a majmokkal szép munkát végeztek, de nekem nem volt meg ott az agyam eldobom faktor ahogy a marvel filmek látványánál sincs. Az Alita meg tényleg jó volt, de a látvány ott sem volt kiemelkedő, részemről ott a story vitte a pálmát, amikor volt a holdas csata jelenet flashback hát én ott libabőrös voltam, de vizuálisan nem nyújtott semmivel sem többet mint amit eddig láttunk. Az avatar ugye mondhatjuk hogy áttörés volt, mert előtte ennyire életszerű és valóságosnak ható látványt nem kaptunk. A Warcraft pedig azért volt újabb mérföldkő mert sikerült megint egy ilyen érzést adniuk, az orcokat annyira jól megcsinálták, az izmoknak izom hatásuk volt. Amikor ütöttek vagy valami nagyot és nehezet dobtak el én elhittem hogy ott az izmok egymáshoz kapcsolódnak és egy nagy erős együttdolgozó csoportot alkotnak ami tényleg lehetővé teszi azt az erőt ami ahhoz kell hogy tényleg elhajítsanak egy lovat.

(#151219) Bad Pritt válasza KISDUCK (#151218) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Átfogalmazom: ha a Warcraftot mérföldkőnek tekintjük, akkor az általam sorolt három is az volt.

Amúgy ha az Alitában nem kiemelkedő a látvány, akkor nem tudom, miben az. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151220) KISDUCK válasza Bad Pritt (#151219) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ez most néző pont kérdése, de nekem az általad említett filmek látványban olyanok mint a mekis maestro burgerek, jók meg minden, de nem a csúcs, lehet annál jobb burgert is enni. :)

(#151221) Bad Pritt válasza KISDUCK (#151220) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én a Warcraftot tartom ilyennek. Az orkok tényleg tiptop kategória, de pl. a hátterek néhol nagyon gagyik.
Vagyis inkább a lighting, látszik a színészeken, hogy egy stúdióban téblábolnak.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151222) k-adi válasza Bad Pritt (#151207) üzenetére


k-adi
nagyúr

na a Thor is ugyanez lesz, szinte biztos :DDD

(#151223) radi8tor válasza Peterhappy (#151216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#151224) Rigormortiis válasza KISDUCK (#151218) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nálam látványban a mai napig etalonok az új Star Trek filmek, főleg a 2, kiemelten a hiperteres üldözési jelenetnél. Ott a mai napig libabőrőzik a hátam :DD

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#151225) gbors válasza lezso6 (#151210) üzenetére


gbors
nagyúr

Érdekes, nekem az első Avengers pont tetszett, aztán utána hárommal (vmelyik Thor, valamelyik Vasember és az Avengers II) totálisan lyukra futottam, és azóta nem próbálkozom :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151226) erahurka


erahurka
félisten

Próbálta már valaki ezt a scream.hu-t? Milyen a minőség, satöbbi. Egy ezrest megérhet talán, elég sok érdekes film van fenn (meg tonnányi trash nyilván).

(#151227) Peterhappy válasza radi8tor (#151223) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen.

(#151228) lezso6 válasza gbors (#151225) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én anno nagyon szerettem a Nolan-féle batman 1-2 részét, majd a Vasembert is. Aztán jött a Vasember 2 2010-ben, s akkor csalódtam először képregényes filmben hatalmas nagyot. Aztán Thor megint tetszett (az még ma is), de újabb 1 év múlva végül az Avengers volt nálam az utolsó csepp abban a bizonyos pohárban. Azóta meg felnőttem, s számomra Nolan batmenjei is gagyik, a Vasember első része se húde valami. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151229) gbors


gbors
nagyúr

Sátántangó (1994)
Tarr Béla monstre alkotása az egyik legrégebbi elem (volt) a filmnézős todo listámon - kis túlzással a megjelenése óta terveztem, hogy megnézem, de ugye eleinte nagyon nehéz volt hozzájutni (ürügy), meg aztán a 7 órás, nehéz témát nehéz formában feldolgozó film elé leülni speciális hangulat kell. Aztán elröppent egy nyúlfarknyi 25 év, és a héten végre bepótoltam eme lyukat filmes műveltségemen.

A Sátántangó szereplői egy istenhátamögötti, feltehetően már nem funkcionáló mezőgazdasági telep lakói. Szűk, alig 15 fős közösséget alkotnak, tétlenségre kárhoztatva a legalapvetőbb szükségleteiket éppencsak kiszolgáló telepen, a várostól (= a világ többi részétől) messze, és ősszel a folyamatos esők által okozott sártenger miatt gyakorlatilag elzárva. Néhányan a helyzethez illeszkedő szokásokat vesznek fel (lopás, paráználkodás, balhézás, ilyesmi), mások a teljes becsavarodás jeleit mutatják - legjobb példa a doktor, aki ki sem mozdul a házából, és feljegyzéseket készít a telepen zajló legtriviálisabb eseményekről is. Közös motívumként mindenki iszik, mint a kefekötő - bár egyértelműen nem derül ki, de valószínűsíthető, hogy napi rendszerességgel merevrészegre vedeli magát az egész lakosság. A többség a kocsmában, muzsikaszóra, a doktor meg otthon, egyedül.
Hőseink minden gyarlóságuk mellett azért érzik, hogy ez nincsen így jól, és szeretnének kitörni - ezen vágyuk beteljesülésével kecsegtet egy évi (elmaradt? nem derül ki) jövedelmük megérkezése, ellenben fenyegető árnyként felbukkan az egy éve halottnak hitt Irimiás, aki a telep felé tart, és akinek áhítattal vegyes félelemmel emlegeti mindenki a nevét...

A film néhány nap eseményeit dolgozza fel, 12 szegmensre (+ nyitójelenet) bontva. Az első 6 szegmens (a 3 lemezes DVD-s kiadás első két lemeze, valamint a kétszünetes mozis vetítés első két része) egymástól szinte teljesen független, alapvetően a szereplők bemutatását szolgálja. Rendkívüli, sebészi alapossággal ismerteti meg a nézővel az egyes karakterek fő jellemvonásait, a hosszú schnittekkel és a közelképek sűrű alkalmazásával meglehetősen kíméletlenné téve a folyamatot. Sokszor elidőzik egy-egy mozdulatlan képen, alkalmat adva a nézőnek, hogy beleélje magát a szereplő helyzetébe, gondolataiba - akkor is, ha ez adott szereplő kapcsán nem éppen kellemes élmény. A 3. részben aztán felpörögnek (na jó, "felpörögnek") az események, színre lép Irimiás, segítséget ajánl az 5. szegmensben bekövetkezett tragédia alóli feloldozásra, és a kis közösség tagjai kezéből kicsúszik az irányítás. A film itt is lassan halad, de határozottan eseménydúsabb az első két résznél, és azt gondolom, emészthetőbb is. Én szeretem a lassan, kényelmes tempóban haladó mozgóképet, és nagyon tetszett is, amit a maestro elém tárt, de ezzel együtt az első rész 130 perce után azért okozott egyfajta megkönnyebbülést, amikor felbukkant a "Szünet" felirat - a harmadik részt viszont elnéztem volna a végtelenségig

Pedig a film értékeinek jelentős része pont az előadásmódjából ered - a gondosan megválasztott beállítások, a közelik és a szuperközelik bőkezű használata, a lassú kameramozgások szinte szuggesztív erővel bírnak, és "rákényszerítik" a nézőt, hogy beleélje magát a karakterek helyzetébe, átvegye a szemléletüket, átélje a szorongásukat és félelmeiket. Aztán egy-egy gondosan megválasztott pillanatban kidob minket egy távolabbi nézőpontba, ahonnan nehéz együttérzéssel szemlélni, ahogy a telep lakói kollektíven haszonállati szintre isszák magukat. Kivéve a doktort, persze, aki ezt egyedül is megoldja.
Visszatérő téma a filmben az állatokkal való párhuzam - vizuálisan csak a nyitójelenet tehenei, a sertés (aki Futaki kocsma előtt rókázásakor bukkan fel varázslatosan), néhány kutya, valamint a tragikus sorsú Estike hasonló sorsú macskája jelenik meg, de a szereplők számos alkalommal emlékeztetnek gazdájukat vesztett csordára. Az volt az érzésem, hogy a film azt kutatja (néha kissé kétségbeesetten), hogy mi az, ami által az ember a csordaállat fölé tud emelkedni. Aztán amikor talál valami ilyesmit, akkor csalódottan kell tudomásul vennie, hogy rövid időn belül felbukkan egy tényező, ami ezt az igyekezetet lenullázza - hol egy másik, erősebb ember (Irimiás a csodás karizmájával és felsőbbrendűségével), hol maga a rendszer (amely ezeket az elveszett lelkeket állami besúgóvá akarja alakítani), hol pedig - és talán ez a legfájdalmassabb - az igyekvő emberek maguk (ld. pl. a verekedést a majorban). Kétségbeesett, szomorú a történet kicsengése, és csak minimális vigaszt jelent, hogy az egyik szereplő (Futaki) puszta dacból letér a számára kijelölt útról. Az utolsó szegmens pedig... elkerülhetetlen.

Az általában erős jelenetek közül is kiemelkedik számomra a 7. szegmens. Irimiás karakterének, rejtélyes hatalmának szinte misztikus felvezetése a szereplők által csak valami olcsó babonának tűnik - aztán amikor megjelenik, és beszédet mond Estike temetésén, akkor szembesül vele a néző, hogy Irimiás micsoda kifinomult ragadozója az emberi gyengeségeknek, és mennyire megalapozott volt a telepiek áhítatos félelme. A remekül megírt, gyönyörűen fényképezett, tökéletesen eljátszott beszéd a film egyik csúcspontja - erkölcsileg pedig az egyik totális mélypontja. Mind ez a beszéd, mind a majorbeli jelenet reményt ébreszt, hogy hátha hőseink lelkéért az ördög (a kocsmáros) és egy angyal (Irimiás) küzd - de aztán sajnos kiderül, hogy a lelkeket az egyik ördögtől egyszerűen csak egy ügyesebb ördög ragadja el.

A Sátántangó kiemelkedő filmművészeti élmény, amely a legkevésbé sem adja könnyen magát. Az első 6 szegmenshez sok koncentráció, kitartás és türelem szükségeltetik, és biztos vagyok benne, hogy ha valaki ezt nem invesztálja bele és nem éli bele magát a telep világába, akkor a további 6 szegmens messze nem fog akkora élményt jelenteni. Tarr Béla szerint a filmet egyben érdemes megnézni, és ebben a gondolatban látom is a rációt - ugyanakkor ezt nem tudja mindenki megugrani (én meg sem próbáltam, és nem is sikerülne), és a mozis / DVD-s három rész mentén az alkotás kitűnően bontható több estére.

Marad a végére a pontozás. Egyfelől össze lehet szedni a filmben annyi hibát, amiért le lehet vonni 0.5-1 pontot. Másrészt az egész mű elementáris ereje miatt teszek a hibáira. 10/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151230) Kergeboci válasza gbors (#151229) üzenetére


Kergeboci
tag

én még gyűjtöm azt a "25" évet szerintem még jó sok évig - a ~3 éve megtekintett Stalker sebei még túlságosan is sajognak
amúgy nem régiben volt mozis vetítésen a Sátántangó. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy elgondolkodtam rajta, de ismerek olyant aki végig ülte (és élvezte).

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151231) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Néztük ezt a don't kill the messenger c filmet és a végén írták hogy öngyilkosságnak lett beállítva hogy a Webb, a főszereplő, KÉTSZER lőtte fejbe magát. igaz történeten alapul. A CIA és a kokain közti kapcsolatot tárta fel. CIA drogpénzből finanszírozta a nicaraguai kommunistaellenes kontrákat a 80as években. Többezer tonna kokaint, cracket juttatott az Usába.
Csak ugye akkoriban nem csináltak nagy ügyet belőle, mert a figyelmet a Clinton Lewinszky blowjobbal terelték el. Szep kis világ, minden kormány korrupt és sáros.

(#151232) Miklós315 válasza gbors (#151229) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ha még nem láttad, A torinói ló is ajánlott.
Rövidebb, de embert próbálóbb is egyben, ugyanakkor a legjobb filmje.

"Szerintem."

(#151233) gbors válasza Kergeboci (#151230) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy hétórás filmhez (szünetekkel is) komoly mértékben szükség van akaratra, kitartásra és fenntartható koncentrációra. Gondolom, az ismerősödnek megvan mind a három (:R ) - nálam kb. 2.5-3 óra után az utóbbi rohamosan elkezd romlani, úgyhogy erőltethetem a dolgot, de csak a neve lenne meg, hogy egyben megnéztem, valójában csak egyben végigültem volna.

A Sztalkerben mi érintett olyan súlyosan? Nekem sem teljesen kerek a film, de nekem sokkal inkább az a gondom vele, hogy nem ütött eléggé. Elméletileg kellett volna neki, zseniális, ahogy Tarkovszkij lassan, módszeresen, kívülről befelé lebontja a motivációkat és a rejtett gondolatokat, de valamiért ez csak intellektuálisan jött át, zsigerileg nem :F

#151232 Miklós315 : köszi, a Werckmeiser harmóniákat meg a Torinói lovat is biztosan meg fogom nézni, és vszleg nem fogom 25 évig tilitolizni :DDD Gondolom, ha Tarr a 90-es évek elején ilyen mélyen le bírt ásni az emberi lélekbe, akkor 20 évvel később akár sokkal messzebb is eljuthat. És ez bizonyos szempontból elég ijesztően hangzik :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151234) Pitterix


Pitterix
őstag

Uncharted

Megnéztem ezt, ha jól tudom, un. játékadaptációt. A játékot nem ismerem, de ez a film szerintem elég gyengusz, még kalandfilmnek is.
Lehet bennem van a hiba, de olyan mikorleszmárvége szaga volt végig.
Néztem, mert érdekelt, meg kíváncsi voltam, mit hoznak ki belőle.
De, bahhh.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151235) Miklós315 válasza gbors (#151233) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Érzetre igen, egy karrier-tetőpontnak hat (jól "zárta" az életművét, kisebb-nagyobb dolgokba még belefolyik, de inkább producerként), másfelől számomra sallangmentesen és zsigerileg tudott reflektálni egy egyszerre földhözragadt, valamint egyszersmind transzcendentális egzisztenciális válságra, ami önmagában gyönyörűen reflektál Nietzsche életére, valamint gondolatművére, ami meg egy általánosabb szellemtörténet-fejlődési konklúzióra...
Szóval a dramaturgiailag "legüresebb" filmje hihetetlenül komplex és tömény csodát prezentál, ami kimaxolja a "kevesebb néha több" frázist, ha a Sátántangó monumentális módon, de mégis szűkebb tartalmához viszonyítjuk. Ez önmagában fantasztikus élményt tud nyújtani. :)

"Szerintem."

(#151236) mephi666 válasza gbors (#151233) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi nem rég néztük tőle a panelkapcsolat-ot: szép lassan kezdünk edzeni a sátántangóra, amivel az a legnagyobb bajunk, hogy "mikor találunk rá egybefüggő 7 órát?" ...kb akkor lesz ilyen, ha kinevezünk egy szombatot, fiunkat átvisszük mamához egész napra, mi pedig a 8:00-16:00 időt a filmre szánjuk... egyébként meg kb 10 év múlva lesz időszerű, ha már ottalvós osztálykirándulásra megy :DDD

a panelkapcsolat egyébként jó film :K Tarr Bélához képest igen rövid, de velős

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151237) De4d


De4d
őstag

[link]
Valaki látta már, hirtelen megjelent eddig sose hallottam róla film, Omar Sy főszereplésével, Louis Leterrier rendezőtől?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#151238) k-adi válasza Pitterix (#151234) üzenetére


k-adi
nagyúr

a játék az szuper! vicces párbeszédek, stb.

(#151239) perempe válasza De4d (#151237) üzenetére


perempe
addikt

A Sonic2 is most jött ki.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151240) Kergeboci válasza gbors (#151233) üzenetére


Kergeboci
tag

"A Sztalkerben mi érintett olyan súlyosan? "

Nagyjából az, ami az erőssége is volt. Egy transzcendens utazás volt, ahol elmerülhettem a saját gondolataimban. De annyira, hogy a filmre már a végén képtelen voltam figyelni. Ez most lehet, hogy a rendező érte el a módszereivel, de félek, hogy inkább csak annyira untam, hogy már minden máson is járt az agyam. Konkrétan a 2,5 órás film nálam 3,5 órás volt, annyiszor kellett visszatekernem, hogy akkor most mi is történt, hol vagyunk. Nem is állt össze a kép, igaz, abban sem vagyok biztos, hogy össze kellett volna-e állni bárminek is.

És úgy olvasom (és hallom), hogy a két rendezőnek, nagyon hasonló az eszköz tára. Ha ez nálam 2,5 órában így csapódott le, nem tudom elképzelni, mi lenne 7 órában.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#151241) Pitterix


Pitterix
őstag

Loin du périph

Akció komédia Omar Sy főszereplésével.
Nos pont Omar miatt néztük meg, de hogy is írjam, szóval nem az igazi.
Kissé béna, néhol erőltetett, feleslegesen hosszú és enyhén vicces.
Hemzseg a hibáktól.
Na jó, egyszer azért, ha nincs más, nézhető.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#151242) eeXaa


eeXaa
addikt

X 2022
...sajnos elég lapos, viszont egy cabin fever szintet megüt
4/10

..az avatar 2 trélerét nézve: ez mekkora bukta lesz :)

(#151243) PuMbA válasza eeXaa (#151242) üzenetére


PuMbA
titán

"..az avatar 2 trélerét nézve: ez mekkora bukta lesz"

Ezt a mondatod feljegyezzük :) 2023 elején majd elővesszük és meglátjuk az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#151244) eeXaa válasza PuMbA (#151243) üzenetére


eeXaa
addikt

a 3/4/5 tuti.... ez talán visszahoz egy milliárdot.
kiváncsi vagyok, mennyibe kerülhetett az egész project ill. hogy majd 15 évig nem csinált más filmet... ill. hogy mennyi saját pénzt ölt bele

[ Szerkesztve ]

(#151245) Bad Pritt válasza eeXaa (#151244) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval megnézted a második rész trailerét és arra a következtetésre jutottál, hogy a harmadik, negyedik, ötödik részek mind bukások lesznek. Nice.:))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151246) KISDUCK válasza PuMbA (#151243) üzenetére


KISDUCK
addikt

Feltételezhető majdani válasz:
2023 május: az emberek 99%-a azért ült be moziba, mert nem tudta hogy az avatar 2 rossz film.
2023 június: moonfall 2: earthfall maszterpísz
[/TROLLOFF]

Szerintem az első rész bevetéleit nagyjából hozni fogja, de inkább arra tippelnék hogy a covid miatt világszinten alatta fog maradni valamivel.

(#151247) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Mit nézzünk meg ma a moziban?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151248) erahurka válasza HUTCHDB (#151247) üzenetére


erahurka
félisten

Én a Keresztapa 2-t akartam de elhúzódott a cirkusz. :(

(#151249) proci985 válasza gbors (#151229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en kb 15 eve varok vele, tavaly ota a Criterion BR kiadast is beszereztem egyik baratomnak es azota keszulunk ra.

Kárhozatnak a ket oraja szerintem elrepult Tarrtol. hasonloan eszmeletlenek a beallitasok, de az befogadhato

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151250) PuMbA válasza eeXaa (#151244) üzenetére


PuMbA
titán

250 milka / film = 1 milliárd a 4 film. Ha az első film hoz minimum 1 milliárdot, ami nagyon valószínű a többi film szerintem könnyen hoz annyit, ami profitba löki a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.