Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151101) Bad Pritt válasza eeXaa (#151100) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A fenti szakértői kommentjeid után én is biztos vagyok benne. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151102) KISDUCK válasza eeXaa (#151098) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát annak a csodálatos múnfólnak olyan jó eredeti története van hogy egy óvodás komolyabbat rittyent egy bottal a homokba fél perc alatt. Cameron legalább a scifijeinek próbált mindig valami logikus és hihető részt adni és ha már ennyit csúsztatta a 2. részt biztos vagyok benne hogy tisztességesen ki lesz dolgozva ez is.

(#151103) PuMbA válasza KISDUCK (#151102) üzenetére


PuMbA
titán

Moonfall-ról nem rég ezt megnéztem és szétröhögtem magam: [link] :DDD A filmet már nem nézem meg, mert ebből kiderült számomra, hogy egy logikus mozzanat sincs benne.

"I'm a professional screenwriter!"

[ Szerkesztve ]

(#151104) KISDUCK válasza PuMbA (#151103) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem bírtam fél percnél tovább nézni, mert ptsd-t okozott. :DDD

(#151105) eeXaa


eeXaa
addikt

A moonfal eddig az év filmje 100% :K

(#151106) Farkassacred válasza eeXaa (#151105) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az összesen 5.2 ponjával kötve hiszem. :DD

(#151107) eeXaa válasza Farkassacred (#151106) üzenetére


eeXaa
addikt

Mondj egy filmet ami jobb volt eddig az idén :U

(#151108) mephi666 válasza eeXaa (#151096) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az 1. rész a Pocahontast nyúlta, a következők majd a Winnetou filmekből fognak sokat meríteni :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151109) KISDUCK válasza eeXaa (#151107) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ahogy nézem volt pár:

(#151110) spiky03 válasza PuMbA (#151095) üzenetére


spiky03
veterán

Hát majd kiderül, hogy ez most mit hoz a világba.
Az tény, hogy látványban anno jó volt az első rész. De itt nem csak a 3Dre gondolok, hanem arra, hogy kb full CGI volt a film.
A 3Dje nem volt akkora nagy szám, szerintem a Sammy nagy kalandja jobban kihasználta a 3Dt. :K

De most nem érezek olyan nagy hypeot a film körül mint az első résznél.

Kíváncsian várom a trailert, hogy abban mi lesz. De tény, hogy nem fogok rohanni rá a moziba.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#151111) eeXaa válasza KISDUCK (#151109) üzenetére


eeXaa
addikt

hát ha a batman a no:1 az idén akkor nincs is több kérdésem :U :))

(#151112) Farkassacred válasza eeXaa (#151111) üzenetére


Farkassacred
őstag

Inkább az, mint egy 5 pontos film. ;]
Egyébként nekem eddig a Halál a Níluson tetszett a legjobban, de biztos voltak már ennél is jobb filmek.

(#151113) KISDUCK válasza eeXaa (#151111) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez népszerűségi lista, ha megnézed a listát láthatod hogy nem pont szerint vannak sorban a filmek és vannak olyan filmek is amik jelenleg magasabb pontszámmal rendelkeznek mint a Batman. De hát annak ellenére hogy még az év felén se vagyunk túl a Batman egy kicsit közelebb van az év filmjéhez mint a múnfól és útóbbi elég durva bukás lett ahogy nézem: 150M$-os büdzséből 43M$-t szedett össze világszerte és imdb-n 5.2 ponton áll 41k szavazattal. Még a rohadt paradicsomon is 38% a kritikusi százalék pedig ott a hulladék produktumokat imádják felpontozni a közönség pedig 57%-os adott kemény ~2500 szavazattal. Régen ilyen sikerek után szokták dobni az embereket hálivúdban.

(#151114) eeXaa válasza KISDUCK (#151113) üzenetére


eeXaa
addikt

uhmmm.... szal ennek az értékelési rendszernek kéne hinnem, ahol [ez] a műremek 9 et ér....
haggyjuk inkább.. :N

Az hogy milyen jó egy film, nem az határozza meg, hogy kasszasiker volt e....

[ Szerkesztve ]

(#151115) KISDUCK válasza eeXaa (#151114) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amúgy vicces hogy ezzel jössz mert általában amire az emberek 99.9%-a azt mondja hogy filmművészeti hulladék arra te rendre azt írod hogy masterpiece, meg zseniális, meg 10-ből 20 pont, szóval azt hiszem erre mondják "prepare for standards and make it double". (a legviccesebb az egészben hogy részletezni nem részletezed kb. sose hogy az adott filmben mi tetszett ennyire)
Ha nem értesz vele egyet akkor nézd meg a filmet és pontozd aszerint és akkor segítesz az imdb-nek reális pontszámot kialakítani a filmről.

(#151116) eeXaa válasza eeXaa (#151114) üzenetére


eeXaa
addikt

..vagy hogy a népnek mennyire teccet, és hány pontot adott rá az ájemdíbín :U

(#151117) KISDUCK válasza eeXaa (#151116) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát figy. ha egy blockbusternek szánt valami megbukott a kaszáknál akkor szerintem arra nyugodtan kijelenthetjük hogy gyenge lett. Mert a múnfól nem művészfilm és nem dráma, hogy kevesebb embert vonzon a moziba, az a film az a tömegeket akarta bevonzani a vásznak elé és az se jött neki össze nem véletlenül.

(#151118) eeXaa válasza KISDUCK (#151115) üzenetére


eeXaa
addikt

"pontozd aszerint és akkor segítesz az imdb-nek reális pontszámot kialakítani a filmről"
...ezt gondolom viccnek szántad. :DDD

(#151119) eeXaa válasza KISDUCK (#151117) üzenetére


eeXaa
addikt

szerintem sokkal egyszerűbb a dolog.
Az emberek (99%) nem tudnak filmet értékelni. :(

(#151120) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Egyébként van egyáltalán jónak nevezhető katasztrófafilm a Holnaputánon kívül. :F Persze abban is akad bőven hiba, de legalább nem moslék, mint a többi. :DDD

(#151121) eeXaa válasza Farkassacred (#151120) üzenetére


eeXaa
addikt

(#151122) KISDUCK válasza eeXaa (#151119) üzenetére


KISDUCK
addikt

A maradék 1% meg nem tud különbséget tenni egy jó film és egy olyan film között ami nem jó, de tetszik neki a töménytelen hibák ellenére.

""pontozd aszerint és akkor segítesz az imdb-nek reális pontszámot kialakítani a filmről"
...ezt gondolom viccnek szántad."

Igen, részben viccnek szántam, de ha nem tetszenek a pontszámok nézd meg és utána értékeld, ilyen ez a demokrácia popszakma.

(#151123) KISDUCK válasza Farkassacred (#151120) üzenetére


KISDUCK
addikt

Deep water horizon, Deep impact,

(#151124) cyberkind válasza eeXaa (#151119) üzenetére


cyberkind
félisten

A zemberek 99%-a csak löttyenni akar a filmeken, ennyi a dolog. :))

Paranormal Cocktivity

(#151125) eeXaa válasza cyberkind (#151124) üzenetére


eeXaa
addikt

De véleménye ugye mindenkinek van a látottakról? :U :K

(#151126) cyberkind válasza eeXaa (#151125) üzenetére


cyberkind
félisten

Valami van, az biztos. :)

Paranormal Cocktivity

(#151127) thomeef válasza eeXaa (#151125) üzenetére


thomeef
őstag

Az imdb, és a pontszám rendszere, 1-1 kivétellel sok-sok éve az egyetlen film/sorozat értékelő platform, amire adni is lehet, és ami a legjobban reprezentálja egy film minőségét és élvezhetőségét. Persze mindig van, aki ezzel szembe megy, de egy több 100ezres populáció által összerakott pont az sosem hazudik, max a stílus, ami nem gyere be 1-1 esetben.

Az india közönség rendkívül nagy, de az nem a nyugati kultúrának készült, így ebből adódóan nem is azok értékelték fel őket. Így nagyon sok értelme nem volt annak, hogy egy indiai filmet hivatkozol meg az érvelésed alapjának. :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#151128) lezso6 válasza thomeef (#151127) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor egyél szart, 100 zilliárd légy nem tévedhet. ;]

Az IMDB valóban kb a legmegbízhatóbb oldal, ha pontszámról van szó, de azért ez nem mindig jön be. Manapság egyre több filmet értékelnek túl, mert az átlagember nem képes értékelni, ha tetszett neki akkor 10/10, ha egynek elment, akkor meg 9/10. Miközben a "teccett" kataegória az max 7/10 , az egynek elmegy esetén meg kb 5/10 lenne a valós értékelés. Habár az legalább működni szokott, hogy IMDB 6.0 alatt nem érdemes megnézni szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151129) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Ballad of Cable Hogue (A pap, a kurtizán és a magányos hős)

Emberközeli vígballada, melynek eredeti címe találó, de a magyar cím totál "semmilyen".
Főhősünk néhány évét követjük nyomon, meg még néhány szereplő esendő csetlés-botlását. Keresik a helyüket, futják a köreiket, összefutnak, elválnak, újra összefutnak... élik a késő-vadnyugat mindennapjait.
Intelligens szöveg, egyszerű, de hangulatos történet, kedves filmélmény.

#értékelés

"Szerintem."

(#151130) gbors válasza lezso6 (#151128) üzenetére


gbors
nagyúr

Kiegészítésképpen: semmilyen értékelőoldal nem megbízható, maximum jobb-rosszabb indikációval szolgál. A legjobb (de szintén nem tévedhetetlen) megoldás az, ha elolvasod olyasvalakinek az értékelését, akiről tudod, hogy az ízlése rokon a tiéddel. Ha ez mondjuk egy kritikus, aki sok értékelést ír, az valamelyest megkönnyíti a dolgot, bár manapság nem egyszerű olyan kritikust sem találni, aki kendőzetlenül elmondja a véleményét, és nem fullad bele a többoldali polkorrektségbe. Szóval nem egyszerű ügy ez :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#151131) oriic válasza lezso6 (#151128) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy emlékszik valaki, hogy ezt eredetileg ki csinálta? :DDD

Live-Die-Respawn

(#151132) lezso6 válasza oriic (#151131) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én úgy emlékszem, hogy én csináltam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#151133) radi8tor válasza oriic (#151131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem lezso mert ő linkelgeti folyton. ;]

⭐ Stella

(#151134) Pro Koryak válasza eeXaa (#151111) üzenetére


Pro Koryak
addikt

#150950 itt mintha nem kicsit dicsérnéd. :C
Én pl. bealudtam rajta, annyira nem volt lapos. Persze kinek mi.
A Moonfall meg valóban szégyen, ahogyan tálalva van.

[ Szerkesztve ]

(#151135) lemmy9 válasza lezso6 (#151132) üzenetére


lemmy9
őstag

Az a kis elrejtett π a legjobb. :)

Szerintem!

(#151136) oriic válasza lezso6 (#151132) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na szép, sejthettem volna :DDD

Live-Die-Respawn

(#151137) perempe válasza shotika (#151087) üzenetére


perempe
addikt

+1

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151138) perempe válasza k-adi (#151091) üzenetére


perempe
addikt

Örülök, hogy írod. Jó, hogy nem csak az új Avatarral kapcsolatban olvashatok itt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151139) perempe válasza Miklós315 (#151129) üzenetére


perempe
addikt

Listára felvéve.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#151140) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

John Carpenter's Vampires 1998

Turbófokozatban pörgő késő 90es akciófilm, jó rendezéssel, néha meglepően jó operatőri munkával és elfogadható sztorival. A sztori gyors, üresjárat nagyon nincs, igaz színészi játek se. Egyedül talán James Woods hozza az elfogadható minimumot a színészek közül, és a felük botrányosan rossz. Hangulat és zene stimmel, a túltolt coolság és machoság meg néha (nem szándékos) önparódiába fordul.

John Woo és Robert Rodriguez hatása egyértelmű, bár Carpenternek is voltak korábban tiszta akciófilmjei. Ez a film az Escape from Vampires is lehetett volna. Ha magát komolyan vevő horrort akarsz a témában Carpentertől, az a Prince of Darkness. Talán a Double Team volt még hasonló (vámpírok nélkül, de még egy fokkal abszurdabban), illetve picit kevésbé túlzóan a Dusk till Dawn. Igen, az ágyékpisztolyos jelenetet is beleértve.

5/10. Bűnös élvezet és szórakoztató, szóval érthető, ha cult filmként emlegetik. Arra ügyelj, hogy horrorként nem ijesztő, viszont pár pillanatában már-már komikusan véres.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151141) eeXaa


eeXaa
addikt

The Bad Batch
A híres szinészek listája elég megtévesztő, mivel a film hulladék.
2/10

(#151142) tibbike01


tibbike01
őstag

Na végigszenvedtem én is az új Batman-t.
4/10
Jójó, de az utolsó 1 órában bele kellett tekernem. Értem, hogy mi akart ez lenni, de nekem valahogy nem jött át, viszont rohadt jól nézett ki a Sony Oled TV-men Dolby Visionben és a hang a Samsung soundbaromom Dolby Atmosban. Kép és hang szempontból telilatálat...de sajnos csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#151143) mephi666 válasza proci985 (#151140) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor most jöhet a Bon Jovi-s folytatás :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151144) proci985 válasza mephi666 (#151143) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

... jujj :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151145) mephi666 válasza proci985 (#151144) üzenetére


mephi666
nagyúr

az imdb 4.5 ne riasszon el :DDD szerintem simán jó egynek... láttam már sokkal rosszabbakat is (amennyire rémlik, 15-20 éve láttam párszor... volt egy kis atmoszférája is a filmnek, ami tetszett)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#151146) proci985 válasza mephi666 (#151145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy nezem nincs fent streamingen sehol :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#151147) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Sziasztok!

A CC foglalások mikor szoktak frissülni?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#151148) devil-k válasza LendvaiFeri1 (#151147) üzenetére


devil-k
nagyúr

15 percenként.

- mozi bolondéria -

(#151149) Peterhappy válasza PuMbA (#151103) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na ennyit nekem épp megért a Moonfall, egy perccel se szántam volna rá többet - de ezen én is jól szórakoztam, köszi :)

(#151150) dokee78 válasza tibbike01 (#151142) üzenetére


dokee78
félisten

Már értem.
Az ilyen értetlen emberek miatt csökken az értékelése.

Nézzél még Tranformers,tucat szarokat.
Azok érnek 8/10-eket.
Ugye az ész nélküli zúzás.
Agyad ki kapcsolod és annyi. :W

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.