Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Archanon


Archanon
őstag

Egri csillagok by Hollywood? Vajon "ordas nagy kamu", vagy van rá esély? :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#76002) Pitterix válasza Archanon (#76001) üzenetére


Pitterix
őstag

Ennek én személy szerint nagyon örülnék, mert a könyv nagy kedvencem és a filmet is rengetegszer láttam.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76003) Pearce válasza Archanon (#76001) üzenetére


Pearce
aktív tag

Itt van egy hosszabb interjú a faszival: [link]

El van tévedve a csávó.
Semmit nem rendezett még, az index cikk szerint egy kellékes, de majd ő megcsinálja 40 millió-ból - muhaha, mikor nemrég a Veszettek-hez eltapsoltak 1 milliárd-ot.ó, holott abban nagyobb csatajelenet, akármi szerintem nem nagyon volt.
Aztán Braveheart-ot meg Kingdom of Heaven-t emleget, csak sajnos míg előbbi 75-ből, utóbbi 130 millióból készült hollywood-i világsztárokkal /arról nem is beszélve, hogy a Mennyei Királyság akkor mekkorát bukott/.

Plusz valahogy nem tudom, hogy milyen hatalmas érdeklődés lenne e film iránt mondjuk ott kint. Mivel lehetne eladni annak az átlag amerikainak, aki azt se tudja, hol van Hungary...vagy hungry?

[ Szerkesztve ]

(#76004) Dilikutya válasza Archanon (#76001) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kit érdekel Hollywood-ban? Nem tudok róla, hogy a regény külföldön is olyan népszerű lenne. Gárdonyi nem Verne, akiből Hollywood-ban is érdemes ma is filmet forgatni, hiába létezik az Egri csillagoknak angol nyelvű kiadása. Másrészt 35-40 millió dollár ma már egy átlagos, 1-2 nem túl nagy névvel forgatott vígjátékra is kevés lassan, a regénynek (és az 1968-as filmnek) pedig kapásból több fontos szereplője is van Bornemissza Gergelyen kívül, és akkor azt még nem is említettem, hogy ez egy grandiózus jelenetekkel teli mű.
Itt jegyezném meg, hogy mi az, hogy "egy klasszikus történelmi film remake-je"? Ez egy regény, amiből készült már egyszer film. Amiben szintén Bornemissza kalandjai voltak a középpontban. A film első fele teljes egészében róla szól, de az ostrom alatt is az ő története folyik tovább, végülis ez nem annyira történelmi, mintsem kalandfilm és -regény.
Szerintem kamu. Meg így hozzá se kezdjenek. 1968-ban Várkonyi Zoltán egy, a kornak megfelelő látványos szuperprodukciót forgatott a regényből, ami simán beillett a korszak nagy történelmi témájú látványos filmjei közé. Ma ez a költségvetés édeskevés egy ilyen filmhez, pláne, ha még egy várat is akarnak építeni.
Az eredeti film viszont kijöhetne BD-n, az még tetszene. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76005) Dilikutya válasza Pearce (#76003) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Rettenthetetlen 75 millióját is úgy nézd, hogy az 1995-ben került annyiba. Ma duplája lenne még Mel Gibson nélkül is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76006) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

egész sokáig bírta a minyonok nálam, vagy 20perc..
nem nekem valóak ezek már, asszem

(#76007) darál0w válasza Tibiajax (#76006) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nálunk sem ment még addig sem...pedig bnő akarta megnézni és ő mondta hamarabb, hogy szar, kapcsold ki ( én nem mertem xd )

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#76008) gyuromoj


gyuromoj
veterán

'Star Wars: The Force Awakens': An Exclusive EW Gallery of New Photos

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76009) james001 válasza gyuromoj (#76008) üzenetére


james001
veterán

C3PO kölcsönkérte Big Boss robotkarját? ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#76010) brownus válasza Dilikutya (#76004) üzenetére


brownus
veterán

b singer állítólag az xmen után verne nemo kapitányát vinné vászonra!?!? imádtam azt a könyvet kölyök koromban, kíváncsi lennék rá...

(#76011) atike válasza gyuromoj (#76008) üzenetére


atike
nagyúr

....eh.... Lehet lecserélem a Firefoxot... Még mindig nem tudom lapozni az EW galériáit... :F

(#76012) #54715584 válasza atike (#76011) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam simán megy a legújabb verzióval, x64.

(#76013) atike válasza Archanon (#76001) üzenetére


atike
nagyúr

....esélytelen.... Szerintem is.

Érdektelenségbe fulladna kis hazánkon kívül... Itt meg... Az 10-20.000 ember aki megnézné... Miattuk megint csak anyagi csőd lenne. Nincs rá ember aki pénzt adna. Hacsak... De ez már politika lenne... :DDD

(#76014) atike válasza #54715584 (#76012) üzenetére


atike
nagyúr

....nálam meg semmi. Látom a nyilat, ráviszem a kurzort, katt, a nyíl vált, de a kép nem meg semmi... Megnéztem IE alól... :DDD

(#76015) dokee78 válasza dokee78 (#75990) üzenetére


dokee78
félisten

True Grit 7/10
Hát ez sem az igazi,nem is igazán éreztem a western hangulatot. :(

Na majd holnap a The Wild Bunch vagy Unforgiven,bár ezt régen láttam.

(#76016) Dilikutya válasza brownus (#76010) üzenetére


Dilikutya
félisten

Verne mégis csak eladható nemzetközileg, Gárdonyit viszont nem ismerik. Egy jó adaptációnak én is örülnék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76017) Tibiajax válasza darál0w (#76007) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nyugtass meg, hogy utána betettetek valami..egészen mást...

:D

(#76018) szilva01


szilva01
őstag

Tudom, hogy ez eléggé lehetetlen megmondani, de a következő leírás alapján keresek egy filmet: van egy kém/ügynök, akit elküldenek egy küldetésre, ahol megjelenik az apja, aztán együtt kell dolgozniuk. Bónusz megjegyzés: valószínűleg akciófilm. :DDD Ha valaki véletlen ráismerne nagyon hálás lennék. :)

(#76019) FoxiestFox válasza dokee78 (#76015) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És még így is 7? Ha nekem valami nem igazán jön át, az közepes alattit kap... <=5...

(#76020) dokee78 válasza FoxiestFox (#76019) üzenetére


dokee78
félisten

5 alatt csak a szar filmekre adok.
Ami unalmas vagy éppen asylum.
Ez azért jobb volt azoktól.

(#76021) S e t h válasza szilva01 (#76018) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem láttam a filmet, de így a leírás alapján olyan mint vmelyik Die Hard epizód, talán az utolsó.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76022) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Star Wars kép- és infóáradat! (tudom a képek már voltak, de a többi eddig kimaradt)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76023) darál0w válasza Tibiajax (#76017) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ÉN betettem ;] :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#76024) Dilikutya válasza szilva01 (#76018) üzenetére


Dilikutya
félisten

Austin Powers: Aranyszerszám. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76025) atike


atike
nagyúr

Dr Strange forgatási videó.... Spoiler....? :)

(#76026) szilva01 válasza S e t h (#76021) üzenetére


szilva01
őstag

Köszönöm, az lesz az.

Dili.: Természetesen ez volt az első ötletem nekem is.
:DDD

(#76027) bAtt001


bAtt001
addikt

Liza a rókatündér

sikerült megnézni ez a remekművet, komolyan mondom majd leszakadtam a fotelről közben annyira váltotakozott bennem a "miazistentnézek", a "nemááár", és a hangosan nevetés :D bevallom mielőtt megnéztem azt hittem valami mese lesz, úh nagy lett a meglepetés hogy egy kiváló filmet kaptam. annyira abszurd karakterek voltak benne, öröm volt nézni őket, a zene is imádnivaló, a képi világ is abszolút a helyén.

egy igazi gyöngyszem, 8/10

(#76028) oriic válasza bAtt001 (#76027) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az elmúlt évek legjobb vígjátéka szerintem. :)

Live-Die-Respawn

(#76029) bAtt001 válasza oriic (#76028) üzenetére


bAtt001
addikt

az egyik legjobb az biztos, soundtrack, ezt a karaktert annyira bírtam benne :DDD

(#76030) Pearce


Pearce
aktív tag

"Mint utólag Ridley Scott nyilatkozataiból kiderült, Neill Blomkamptől azért vették el az Alien folytatást, mivel Scott kiharcolta a FOX-nál, hogy a jövőben csak ő lehessen az, aki a franchise sorsát tovább egyengeti, mivel nagyon bánja a döntését, hogy anno az első film után elengedte a projektet, és más rendezőkre hagyta a folytatást." via Vox

[ Szerkesztve ]

(#76031) devil-k


devil-k
nagyúr

Akasztófa
The Gallows

5/10

Nem lett volna rossz, hogyha visznek bele még egy kicsivel nagyobb csavart. Az ötlet nem rossz egyébként, csak mintha kifáradt volna a végére a dolog. Az az igazi, parasztmód ijesztgetős kézikamerás horror.

Tudja valaki, hogy a színészek neve és a filmbeli karakter név miért egyezik meg? Van egy kis eltérés, de ez nem véletlen lehet.

- mozi bolondéria -

(#76032) spiky03 válasza devil-k (#76031) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is tervbe van a megtekintése. Az asszony szereti a horrorokat. :)
De addig nem nézem meg amíg össze nem áll rendesen a rendszerem. :)

Biztos nem akartak sokat agyalni a nevek kitalálásán. :DDD ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76033) gerii válasza Pearce (#76030) üzenetére


gerii
addikt

Én személy szerint azt sajnálom hogy visszatért hozzá. + ha miatta nem lenne Bolygó neve halál, egykettőre kicsinálnánk. ;]

(#76034) Jim-X válasza spiky03 (#76032) üzenetére


Jim-X
őstag

Mazlista vagy... Nalunk az asszony nem szereti (fel, rosszat almodik stb ;] ) ugyhogy a hazimozin csak szokoevente tudok megnezni egyet-egyet... :W

A játék az nem játék!

(#76035) spiky03 válasza Jim-X (#76034) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam szereti. De van, hogy utána valami mesét kell neki betenni, hogy este tudjon aludni :DDD Meg nem meri levinni este egyedül a kutyát. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76036) devil-k válasza spiky03 (#76032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálunk nem szereti, szóval azokat mindig magam nézem. :((

- mozi bolondéria -

(#76037) Bad Pritt válasza Pearce (#76030) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elvették? Mármint nem ő csinálja az Alien 5-öt? Ez nekem új. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76038) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#76037) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... pár hete hónapja tudni hogy leállították a projektet és ő is más munka után néz... :K

Várható volt mondjuk... mivel a Chappie nem volt sikeres szerintem utólag Ridley stoppolta az egészet és a The Martian sikerén felbuzdulva meg a Prometheus 2-őt nyomva átvette az irányítást minden Alien téma fölött. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76039) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#76038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt tudtam, hogy a Prom 2 miatt eltolták kicsit a filmet, de azt nem, hogy lelépett a csávó. Szomorú, ennyit arról, hogy milyen jó az, ha valaki szenvedéllyel veti bele magát egy projektbe.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76040) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Holnap barátnő szeretne, horrort nézni. Én viszont szökőévente egyszer ha nézek ilyesféle alkotást. Most a horrorra rákeresve átpörgettem az utolsó pár oldalt és csak az Insidous-t találtam, esetleg mást tudtok mondani nagyjából a kétezres évektől? Véres (annyira) ne legyen. Köszöntem! :R

halahala

(#76041) devil-k válasza xenom0rph (#76040) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez jó választás lesz! :K

- mozi bolondéria -

(#76042) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Spectre Guinness rekord robbantás

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#76043) aizen92 válasza radi8tor (#76042) üzenetére


aizen92
addikt

Michael Bay: [link]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#76044) bok92 válasza radi8tor (#76042) üzenetére


bok92
addikt

Nem semmi. Mindenesetre a film sem volt rossz. :)

(#76045) bagyulajuve válasza radi8tor (#76042) üzenetére


bagyulajuve
addikt

gondolom csak 1x vették fel :DDD

Resistencia eterna

(#76046) Dilikutya válasza aizen92 (#76043) üzenetére


Dilikutya
félisten

A James Bond filmek már akkor tele voltak ilyen fináléval, amikor Bay még a lepkét csattogós lepkét tolta, tévhit, hogy az egyszer használatos díszletek totális romba döntése tőle származik. Az első film, ahol Blofeld megmutatta az arcát, a Csak kétszer élsz is így ér véget, a bázisnak rejtekhelyül szolgáló hegy repült a levegőbe - legfeljebb csak az akkori technikával nem robbantottak fel ténylegesen egy ekkora létesítményt. Főleg, mert filmbeli szerepe szerint az jóval nagyobb volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76047) Dilikutya válasza bok92 (#76044) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem tetszett. Nekem a Sean Connery érát juttatta eszembe. Bond keményen elintéz mindenkit, sorban fekteti a nőket, és közben mindenhez van valami szellemes, néha cinikus megjegyzése. Connery karaktere volt ilyen, Roger Moore később kicsit átesett a ló túlsó oldalára, ami az angolosságot illeti.
Kimondottan bírtam Christoph Waltz szerepét is, igaz, hogy egy az egyben azt játszotta, amit a Becstelen brygantykban vagy a Django elszabadulban, de akkor is tetszett. Nem túl magas, vékony testalkatú, már önmagában ez jó egy ilyen megalomániás szuperbűnözőnek, mint Blofeld, de a karaktert is jól hozta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76048) Bad Pritt válasza Dilikutya (#76046) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tőle származik, de nála minden így robban fel mindenhol. A James Bondok robbanásai elbújhatnak egy Armageddon vagy Tf mellett, kivéve persze ezt a robbanást, de ez Guinness rekordot is ér azzal a lendülettel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76049) Dilikutya válasza Bad Pritt (#76048) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért mondjuk ez egy elég gyenge összehasonlítás, tekintettel arra, hogy az Armageddonban egy meteorit raj tarolja le a fél világot, a Transformers-ben meg földönkívüli óriásrobotok, míg Bond csak egy bázist repít a levegőbe általában. Csak míg Bay-nél ez mind CGI, addig Mendes valóban eldurrantotta Blofeld bázisát. A Transformers robbanásai egy deka Guiness rekordot sem érnének. A régi Bond filmekben azért volt nagy durranás bőven, még Pierce Brosnan-nál is, a Transformers korban forgatott Bond filmek közül meg a Spectre az első, ahol már ennyire nagyban megy a játék, az első három tulajdonképpen a felvezetés volt, hogy Bond eljusson ehhez a szervezethez, és a széria legikonikusabb ellenségéhez.

Teljesen értelmetlen bárkinek is ide trollkodnia Bay-t, a CGI és az igazi egész egyszerűen nem egy kategória, nem egy súlycsoport. Örülök neki, hogy vannak filmesek, akik még nagyban is használják a hagyományos technikákat. JJ Abrams-től is sokat várok az új Star Wars-ban, ő is rengeteg díszletet épített, és külső helyszíneken forgatott.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76050) pohár válasza Dilikutya (#76049) üzenetére


pohár
félisten

Bay is igen szereti használni a pyrotechnikát, már ahol lehet ésszerűen használni (nem acélhíd rakétával szétrobbantásáról beszélek nyilván), szóval most nem jött be a Bay-fika :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.