Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) poli27


poli27
Topikgazda

Komolyan akkora idióták vannak...

(#7102) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7101) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rég kiégtem már az angol bambu csoportokon :U :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7103) Bubukain válasza poli27 (#7099) üzenetére


Bubukain
senior tag

ikea platsa szekrényben van, én 2 polcot tettem alá

ezt le tudod fotózni nekem?

(#7104) poli27 válasza Bubukain (#7103) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#7105) Bubukain válasza poli27 (#7104) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm, hogy ez nekem nem jutott eszembe.
a második polcot csak ráraktad az alatta lévőre, vagy ott is használtad a rögzítő csapokat?

(#7106) poli27 válasza Bubukain (#7105) üzenetére


poli27
Topikgazda

A rögzítő csapok tökéletesek hozzá, kb 1mm van a két polc között, de úgyis görbül annyit a közepén, hogy összeérnek :)

[ Szerkesztve ]

(#7107) Bubukain válasza poli27 (#7106) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm

(#7108) Emunem válasza poli27 (#7104) üzenetére


Emunem
aktív tag

:R

"... hát persze ..."

(#7109) Emunem válasza poli27 (#7104) üzenetére


Emunem
aktív tag

Közben volt valami, és lejart a szerkesztési idő, Szóval:
:R Köszönöm a képet. Nekem a 60-as lesz, egy pár fiókkal. Tervek vannak az erősítésre, a gyári polcot úgy ahogy van kukázom, helyette vágattam egy 3 rétegü préselt ragasztott lapot. No meg lesz egy pár mod rajta, de majd késöbb rakok fel én is pózolós képet...

"... hát persze ..."

(#7110) fabula


fabula
őstag

Ez milyen már :F . Kiflexelte az AMS alját, hogy ne kelljen szétszedni, ha beragad a filament miatt :DDD .


[ Szerkesztve ]

(#7111) Nunder válasza fabula (#7110) üzenetére


Nunder
őstag

Mehet redditre a DiWHY subra :) Igazi redneck engineering.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7112) tepenzed válasza fabula (#7110) üzenetére


tepenzed
őstag

arra már nem volt esze, hogy a modot kinyomtassa, amivel kb sosem fog előfordulni

(#7113) AndrewTdi válasza fabula (#7110) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mondjuk csinálhatott volna bambu is egy levehető ajtót oda.

(#7114) Scallion válasza fabula (#7110) üzenetére


Scallion
senior tag

A háttérböl meg a retkes lencséböl is lejön ,milyen igényes tudós ember :DDD

(#7115) Silent77 válasza tepenzed (#7112) üzenetére


Silent77
veterán

Melyikre gondolsz?
hirtelen nem ugrik be.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7116) Scofield007


Scofield007
csendes tag

Sziasztok,

Hol módosíthatom a Bridge overlap értékét a Bambu Studióban vagy az Orca Slicerben?
Alább csatolok egy képet, amely megmutatja, hogy pontosan mi a problémám. A modell egy hídteszt, ahol a problémámat szemléltetni tudom. A Bambu Studion belül látható, hogy van egy kis átfedés a híd elején. Orca Slicer esetén viszont egyáltalán nincs ilyen. A profil és beállítások ugyanazok, nem változtattam semmit.
Megpróbáltam az "infill/wall overlap" beállítást a "Strength" fül alatt, de semmi sem változott. A fejlesztői mód engedélyezve van.
Melyik paraméter változtatja ezt a beállítást?

(#7117) fabula válasza AndrewTdi (#7113) üzenetére


fabula
őstag

Ebben egyetértünk, bár ha jó minőségű filamneteket használ az ember, akkor nem annyira szokott beleragadni, de azért néha előfordult már nekem is.

(#7118) fabula válasza Scallion (#7114) üzenetére


fabula
őstag

:C

(#7119) dippe válasza Scofield007 (#7116) üzenetére


dippe
tag

Ez engem is érdekelne.

Valaki régebben olyan trükköt mondott, hogy el kell forgatni az asztalon a tárgyat, így az infill is változik. Nekem 1x működött. Emlékeim szerint az infill patternt is át kellett állítanom. Valamint nem volt mindegy, hány réteg került a bridge-re, mert máshogy fillelte.

(#7120) Imy válasza fabula (#7110) üzenetére


Imy
veterán

Érdekes megoldás. :D
Én 3-4x szedtem szét, régebbi PLA ami törött, és azért ragadt benne. De 2 csavar, 2 csatlakozó, jah meg a filamentet kell kiszedni. Kb 5-7 perc alatt meg van.

(#7121) Joshi válasza Imy (#7120) üzenetére


Joshi
titán

A két csavar még nem is lenne gond, de azoknak a kábeleknek a hossza vicc kategória. Tulajdonképpen agyf_szt kapsz mire visszadugod annyira rövidek a kábelek. Amúgy Bambu mérnökei tényleg gondolhattak volna a könnyebb szétszerelésre. Amióta többször beletörött a PLA, én azóta kikapcsolás előtt teljesen kihúzom a filamenteket. Eddig az ABS és ASA-val nem volt ilyen gond, azokat befűzve lehet hagyni.

ui.: korábban beszéltünk a modell nem homogén oldalfaláról. Engem tényleg érdekelne, hogy nektek zseblámpával megvilágítva hogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7122) Joshi válasza tepenzed (#7112) üzenetére


Joshi
titán

Légyszi linkeld ezt a modot. Köszi. :R

Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#7123) Imy válasza Joshi (#7121) üzenetére


Imy
veterán

Annyira nem rövidek, csak okosan kell kiszedni. :D Minden cm kábel + pénz. :P

(#7124) Imy


Imy
veterán

Megszűnt a Filament Membership, mindenkinek van kedvezmény. Érdekes, de nem baj. :D

(#7125) ptesza válasza Joshi (#7122) üzenetére


ptesza
senior tag

Ez az AMS helper nevezetű csoda. Az ötlet jó volt de nem ért a koma a print in palce-hez. Ezért nem lehetett feloldani a tengely elfordulást.
Ez a változat már a nincs fenta MakerWorld-ön. Gondolm a sok negatív visszajelzés miatt.

(#7126) Imy válasza ptesza (#7125) üzenetére


Imy
veterán

Ez az AMS helper nem lehet jobb? Nekem is valamit kellene nyomtatnom rá, mert időnként erőlködik, meg nehezen húzza, ha hülyén van tekercselve a filament.

(#7127) ptesza válasza Imy (#7126) üzenetére


ptesza
senior tag

Biztosan jól vezeti meg a szálat . Van egy kis fészek pont ott ahol a filamenttel érintkezik. Azt nem tudom mire vélni. Meg mivel magas ezért szerintem kell majd egy furcsa kéztartés befűzésnél.

(#7128) smithsys


smithsys
aktív tag

Nem tudjátok vajon miért nincs készleten a Variometrumnál Coffee barna filament?
Én tudom... :D :D :D
Napi, vagyis inkább heti print! :)


" Kavics, Te kő! Szívünkben örökké élni fogsz." :DDD :DDD :DDD

Mondja valaki, hogy a Bambu nem nagy dolgokra hivatott! :))

[ Szerkesztve ]

(#7129) Emunem válasza smithsys (#7128) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ez saját kreálmány? :) Gondolom több darabból. Nice.

"... hát persze ..."

(#7130) Emunem


Emunem
aktív tag

Na, hivatalosan is átvettem az imént a kis Bambut. Kicsomagoltam, ellenőriztem, hogy nincs-e törve amit itt láttam, hogy említve volt. Bekapcsolás nélkül egyenlőre minden ok. Ment is vissza a dobozba, nehogy megsérüljön, mert bár volt 2 szabad napom (Home-Office, kevés betervezett munkával) a vége az volt, hogy kb 6-ig egy percet nem tudtam foglalkozni a nyomtató bútorjával. Mintha megérezték volna, hogy pont szabadabb vagyok... :((( Míg nincs kész a hely, addig marad a dobozban. :U

A csomagolás sztem gyárilag is 1. osztályú. Kis túlzással focizni lehetett volna vele. :K

érdekes, hogy nem egyszerre jön meg az egész csomag, az alkatrészek még Németo.-ban vannak. Másnak is így volt? :F

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7131) ptesza válasza Emunem (#7130) üzenetére


ptesza
senior tag

Na pont ilyen a betervezett HomeOffice. Olyankor még túlóra is befigyel néha amikor egy kicsit lógni akarok. :)
Nem kell túlgondolni. Két hetes csomagokban dolgozom és a produktum a legfontosabb. El tudok intézni ezt azt munka közben, ha kell.

(#7132) fabula válasza Emunem (#7130) üzenetére


fabula
őstag

Ha gépet rendelsz, akkor azt mindig külön adják fel és arra mindig van szállítási költség.
Az egyszerre megrendelt alkatrészeket, filamenteket külön csomagban küldik, azokra összegtől függően lehet szállítási költség, de általában nincs, mert úgy is több mindent vásárolsz :D .
Ezt egyébként le is írja a Bambu, hogy a gép mellé nem csomagolnak semmit, hiába egszerre rendeled.

(#7133) fabula válasza fabula (#7132) üzenetére


fabula
őstag

Orca V2.0.0 beta sálvarrás példa (nem saját, angol fórumról):

A varrás a piros nyílnál van.
Ezt ki kell próbálni, nagy előrelépés a varrás elrejtésében.

(#7134) ptesza válasza fabula (#7133) üzenetére


ptesza
senior tag

Nagyon tuti. Gondolom szilárdságban még jobb is mert van átfedés. Vajon belül is ílyen jól néz ki?

(#7135) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, Budapesti viszonylatban honnan lehet kis mennyisegu TPU filat venni? Kaputaviranyito gombjat cserelnem/nyomtatnam ujra. :F

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#7136) fabula válasza tothferenc (#7135) üzenetére


fabula
őstag

Pl. náluk: [link] .

(#7137) Scallion válasza ptesza (#7134) üzenetére


Scallion
senior tag

Ugyanúgy néz ki mint kívül.

(#7138) Emunem válasza ptesza (#7131) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hát ja, csak ilyenkor az ember mérgelődik, hogy bezzeg az irodában ha ülnék akkor biztosan senki sem adna semmi sürgőset, ergo "lenne időm másra is".....

"... hát persze ..."

(#7139) Emunem válasza fabula (#7132) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ja, addig tiszta sor, hogy nem egy dobozban, de az a külön csomag jöhetne egyszerre a fő csomaggal... :U Végülis ha minden ok, akkor egy helyről egyszerre indulnak el. Mind1, most a péntekemet kivettem 100%-ra szabadnak. Mindjárt elrepül az a 14 nap, ha baj lenne nem árt, ha benne maradok. Helycsinálás nem is olyan egyszerű, mint gondoltam.

Amúgy kinek hol áll a gépezet? :B

"... hát persze ..."

(#7140) smithsys válasza Emunem (#7129) üzenetére


smithsys
aktív tag

Igen, saját, és igen, összesen 18 darab. :)

(#7141) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

HueForge és AMS user van itt? :F :B hogy lehet megoldani a 4-nél több szín felhasználását egy projektben?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7142) poli27 válasza Mr.Csizmás (#7141) üzenetére


poli27
Topikgazda

2 ams? :D

(#7143) poli27


poli27
Topikgazda

EZt láttátok, sztem egész jópofa réz fejjel a jobb hűtés miatt :) Szerintem kipróbálok egyet :)

For Bambu Lab Hotend V3 Assembly Bambulab Hot End Upgrade 3.0 Hardened Steel Nozzle Fit Bambu P1s Hotend X1c X1 P1p Print Head - AliExpress


[ Szerkesztve ]

(#7144) Imy válasza poli27 (#7143) üzenetére


Imy
veterán

Nekem nem vált be a juupine-s hotend. Gondolom nem csak nálam volt vele gond. Hiába vettem egy másik belsejét, akkor is állandóan eldugult.

Updated: Az új meg nem rendelhező. :F :W

[ Szerkesztve ]

(#7145) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7142) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valami olcsóbb hackre gondoltam, mint pl a nem használt slotban cserélgetés :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7146) poli27 válasza Imy (#7144) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nálam simán rendelhető 20$... Én sokat nyomtattam vele és nincs bajom...

[ Szerkesztve ]

(#7147) Imy válasza poli27 (#7146) üzenetére


Imy
veterán

Megrendeltem, mobil applikációból engedte.
Ezzel kíváncsi leszek milyen lesz.

Én így jártam az új heatbreakkel ismét, a PLA így beleszorul. A gyárival semmi gondom. A gyáriról lett átrakva minden, azzal gond nélkül megy a nyomtatás (elötte és utána is) :F

(#7148) Joshi válasza fabula (#7133) üzenetére


Joshi
titán

Felraktam én is a 2.0 bétát, kíváncsi leszek hogy milyen lesz a varrat. Most pont egy olyan modellt nyomtatok, aminél a régi varrat megoldás nagyon látszana, igaz hogy fehér a filament aminél nem annyira feltűnő, de meglátjuk.

(#7149) Scallion válasza Mr.Csizmás (#7145) üzenetére


Scallion
senior tag

Meg is válaszoltad magadnak :DDD

(#7150) Mr.Csizmás válasza Scallion (#7149) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] pirospöttyös meg is válaszolta :DD csak s*ggelős meló (úgyis a gép mellett van a nyomtató.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.