Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) ptesza válasza Mr.Csizmás (#6550) üzenetére


ptesza
senior tag

A Bambu is tervez egy ilyen adatbázist ha minden igaz. Lehet csak gossip.

(#6552) Scallion válasza axlfsi (#6549) üzenetére


Scallion
senior tag

Az nem 2 kiló kenyér otthon? :((

(#6553) poli27 válasza Scallion (#6552) üzenetére


poli27
Topikgazda

:K :W

(#6554) Nunder válasza axlfsi (#6549) üzenetére


Nunder
őstag

Keresgélek már egy ilyen leltár megoldást egy ideje, mert az Excel-típusú nyilvántartást rühellem. Én lehet teszek ezzel egy próbát, még akkor is ha manuális a process.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6555) axlfsi válasza Scallion (#6552) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom,... gondolom attól függően hol veszed, talán még annyi sem jön ki belőle 🤷

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6556) poli27


poli27
Topikgazda

Release v0.5.0 · unlimitedbacon/stl-thumb · GitHub

Csak megtaláltam, ugye amultkor kérdeztem, sztem ez a legjobb stl betekintő, , nem kell társítani mint a 3d wievert, maradhat a bambu társításon :)

(#6557) AndrewTdi válasza poli27 (#6556) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ez pl nem tud stp/step -et. Az F3D azt is tudja. STL mellett. És szintén maradhat a Bambu társításban.

(#6558) Imy


Imy
veterán

Markerworld modells hungary csoport. Az markerworld oldalra feltöltött fileokat meg tudod osztani, és a tagok kölcsönösen letöltik. Így egy pár értékes ponthoz lehet jutni. Csatlakozzon aki szeretne.

(#6559) Nunder válasza AndrewTdi (#6557) üzenetére


Nunder
őstag

Ennek is az a gondja mint a többi hasonlónak. A méreteket nem írja ki. Pedig nagyon jól néz ki. Amit anno linkeltem az kiírja. Igen, lehet, hogy társítani szeretné a file típusokat, de nem kötelező.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6560) poli27 válasza Nunder (#6559) üzenetére


poli27
Topikgazda

melyikre gondolsz a 3d viewer?

(#6561) Nunder válasza poli27 (#6560) üzenetére


Nunder
őstag

Erre

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6562) TheProb


TheProb
veterán

Tovább folytatódik a 0,6-os nozzle-ös szopásom... :U
Kínai CHT szarakszik oké, mondom berendelek egy Bambu hardenes steel-t és átrakom rá a thermisztort és a patront. Jobb a helyzet de messze tökéletes. Elhatározom, hogy hanyagolom a CHT témát és felrakom a Bambu-s 0,6-ot, azzal csak jó lesz...

Hát, talán még szarabb a helyzet, mint a CHT-val. Frissen bontott Bambu PLA-val layer és wall separation van. Aztán ha az nem lenne elég, megint warpol minden, mint a szemét, hiába fújok rá 3DLAC-ot. Seam-nél olyan gap-ek vannak, hogy beleférne egy nyáriszünet. De PA kalibration-nél meg a default érték tűnik a jónak. Ez komolyan egy vicc már. :W

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6563) Imy válasza TheProb (#6562) üzenetére


Imy
veterán

Én vettem gyári 0.2 és 0.6-ot is, de eddig hagytam a gyári 0.4-el, és a CHT is meg van, a 0.2-est terveztem donornak.
De nem értem Te miért szívsz vele, próbáltad másik nozzle-val?

(#6564) TheProb válasza Imy (#6563) üzenetére


TheProb
veterán

Ennyi másik nem elég? :D A stock 0,4-el semmi gond, a 0,6-os CHT (itt a 0,4 sem volt az igazi) és Bambu-s csak szopás.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6565) Imy válasza TheProb (#6564) üzenetére


Imy
veterán

Az fura, hogy csak a 0.4-el jó, a 0.6 pedig nem jó.

(#6566) Joshi válasza TheProb (#6564) üzenetére


Joshi
titán

De ugye itt kiválasztod az aktuális nozzle méretet? Van a Bambun reset lehetőség? Ha van, akkor én mindenképpen elölről kezdeném a beüzemelését.

(#6567) Tomika75


Tomika75
tag

De jó!!!!
Kitolták február 24-re a 4 in 1 adapter érkezési idejét!
Mióta arra várok, hogy legyen mert rendelnem kellene 1-2 dolgot de nem akarok több részletben.

(#6568) poli27 válasza Tomika75 (#6567) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én a p1s burkolatra várok november óta, és mindig köv hóra írják.. közbe 1x nem volt raktáron... sok mindennel ezt csinálják szánalmas...

(#6569) Imy válasza Tomika75 (#6567) üzenetére


Imy
veterán

Én megvettem az A1-ét, amúgy is az X1/p1-hez szánttal az a gond, hogy alakítani kell amúgy is, mert ha rácsavarozod a házra, akkor nagyon meghúzza a PTFE csövet.

(#6570) TheProb válasza Joshi (#6566) üzenetére


TheProb
veterán

Persze, jó a print profile, plate type, stb.
Nyitottam ticket-et Bambuéknál, meglátjuk mit javasolnak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6571) 2thletme2day válasza TheProb (#6570) üzenetére


2thletme2day
őstag

Igaz nem cht, csak hardened steel de ha gondolom linkelj egy modellt. Ha gondolod kinyomtatom 0,6-os fúvókával és meglátjuk mi az eredmény. Nekem is cserélhető nozzle-ös hotendem van viszont csak 0,4-esből van cht-s..

(#6572) TheProb válasza 2thletme2day (#6571) üzenetére


TheProb
veterán

Jelenleg én sem CHT-val próbálkozok, hanem a Bambu-s 0,6-os HS hotend-el.
Innen letölthető, .3mf-ben töltöttem fel, ha tudod, akkor próbáld kinyomtatni as is és akkor kiderül, hogy a beállítások szarok-e.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6573) poli27 válasza TheProb (#6572) üzenetére


poli27
Topikgazda

hozzáférést kell adni a filehoz :)

(#6574) TheProb válasza poli27 (#6573) üzenetére


TheProb
veterán

Nyalja meg, ezt is variálták. Már jó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6575) poli27 válasza TheProb (#6574) üzenetére


poli27
Topikgazda

És mi a bajod vele pontosan, mert ezt 100% hogy elindítom és kinyomtatja 6 os fúvókával is :) 4 es fúvókával se nyomja ki neked, mert sztem ehhez felesleges a 6os...?

(#6576) TheProb válasza poli27 (#6575) üzenetére


TheProb
veterán

Leírtam, hogy mi a bajom. Nyilván nem a modellel van a gond. 0,4-el gond nélkül "kijött", nyilván azért akarok váltani 0,6-ra, mert azzal haladósabban lehet nyomtatni.

Amúgy azt már nem először veszem észre, hogy Orca-val több gond tud lenni. Most kinyomtam BS-el és felvettem 230fokra a temp-et, így jó lett (igaz nem volt már kedvem feszegetni a falakat, hogy megint szeparálnak-e...). Nemtom mit tud máshogy csinálni az OS, de akár akkor is tud eltérés lenni ha 1:1-ban ugyan azokkal a beállításokkal nyomtatom ugyan azt. Meg a warpolás is érdekes. OS-el miért warpol el, BS-el miért nem...? :U

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6577) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Megérkezett az A1 mini Combo. Kipróbálásképpen kértem kölcsön pár filamentet. Gamebird PLA , Esun PLA, Bambu PETG.
Teljesen amatőr módon belekezdtem, és csak csodálkoztam, hogy milyen tökéletes dolgokat tudok nyomtatni.
Ezután elmentem vettem 4 tekercsel az itt ajánlott SUNLU PLA filamentből.

És itt kezdődik a bonyodalom, az előzőleg Gamebird-ből hibátlanul kinyomtatott polip szálasodott picit, és az egyik lába is letörött, itt még nem gyanakodtam.

Próbáltam másik színnel is nyomtatni sunlu-ból, na az meg teljesen katasztrófa lett, le is kellet állítani, mert 3 másodperc munka után ment oldalra a fej selejtet termelni.

Nyomtattam utána pár dolgot Bambu PETG-ből hibátlanul, Esun PLA hibátlan.

Vissza Sunlu-ra, benchy nyomtatás, háromszor filament elakadást írt, de azért csinálta, a végém a kéménynél újra elkezdte a 2 másodperc nyomtatás szeméttermelést, le kellet állítanom ismét.

Csak a hőfokot állítottam 210 fokra a Sunlu-ra ráírtak alapján, mást nem.
Nagy örömet okozna, ha valaki elárulná miben vagyok béna, vagy mit kell beállítanom, hogy tudjak Sunlu-val nyomtatni.

(#6578) poli27 válasza DougButabi (#6577) üzenetére


poli27
Topikgazda

220 fokra nyugodtan vedd fel, én azon nyomtatom az a gyári beállítás a p1 en gondolom a minin is... De nyomtass egy hőtornyot és kiderül... meg nem árt flow kalibrálás sem pl :)

(#6579) TeebyKay válasza poli27 (#6578) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen 220 a minin is. Én is tegnap kezdtem el sunlu-t használni, kicsit nekem is szálasodik de más gond nincsen vele eddig.

(#6580) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre, tippre lenne szükségem egy problémával kapcsolatban, ami nálam eddig még nem fordult elő, sajnos nincs igazán tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

Pár napja ptesza kedves és hathatós segítégével elkészül a tálcám átméretezése, ami számomra pont megfelelő méretű, de sajnos a rétegek egymáshoz való tapadása probémás; a filament a már korábbról jól ismert, Alzás fekete-fehér csosmagból, a fehér, egy alap (generic) PLA beálítással, amit Orca felkínál és amivel eddig sosem vettem észre problémát egyéb esetekben. Mutatok pár fotót:


... egyszerűen akármennyire is próbáltam nagyon óvatosan, "kifordítani" egy fogóval a két kis supportot, felszakadtak a rétegek és elváltak egymástól... Ugyebár, a tárgy két darabból áll és egyenként akkorák, mint maga a munkaterület. Annak formájából adódóan, ahogy körbe-körbe megy a nozzle és építi meg a tálca széleit, meglehetősen "lassú" ugyebár, ... legalábbis én arra tippelek - józan, paraszti ésszel - hogy egyszerűen, mire "megérkezik" az újabb réteg, az másikra, már úgy "kihűl" az előző réteg, hogy "nem olvadnak össze" (de lehet, hogy most teljesen butaságot írtam és ennek így, ilyen formában nincs is jelentősége - nem tudom! :(

Mit gondoltok, milyen beállításokat érdemes változtatni, hogy jobb legyen a rétegek egymáshoz való tapadásra, ragadása?

Köszönöm előre is a tippeket!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6581) poli27 válasza axlfsi (#6580) üzenetére


poli27
Topikgazda

Száraz a filament? Elsőnek megszárítanám, másodjára nyomtatnék egy hőtornyot, mert lehet emelni kéne a hőmérsékleten, nem olvad eléggé, és ezáltal a rétegtapadása kisebb lesz, plusz megnézném a szíjakat a gépeden elég feszesek e, mert nem igazán találnak egymásra a fal szélső részei :)

[ Szerkesztve ]

(#6582) axlfsi válasza poli27 (#6581) üzenetére


axlfsi
veterán

A filament tuti szaraz, mert eleve 50% alatt van a helyisegben a paratartalom, de ettol fuggetlenul is; frissen bontottam a vakuumos zacsibol.

A hotornyos tippet es a szijak feszesseget ellenorzom; ez utobbival kapcsolatban: milyen modon lehet ezt igazan ellenorizni? mihez kepest es mennyire legyenek feszesek? megeshet, hogy idovel "fellazulnak"? ... a nyotato megvan egy ideje, de borzalmasan keveset hasznaltam eddig (3kg filament ment at rajta talan... szoval, hacsak nem gyarilag lazak a szijak, az a hasznalattol aligha lazulhatott fel szerintem, ... de persze barmi lehet). Van erre valami egzakt ajanlas, (wiki?) vagy ajanlott YT video? :R
Koszonom!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6583) poli27 válasza axlfsi (#6582) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az hogy zacsiból bontod, nem jelent semmi, mert nedvesen is becsomagolhatták :) Nem tudod milyen körülmények voltak csomagoláskor...

Belt tensioning procedure | Bambu Lab Wiki

(#6584) axlfsi válasza poli27 (#6583) üzenetére


axlfsi
veterán

jogos! :R
Koszi a linket!, .... kezdek majd egy hotornnyal, aztan meglatjuk.

A retegek egymason valo elcsuszasa kizarolag a szijak feszessegenek fuggvenye?
(sajnos, ez sem derult ki elobb, mert amiket eddig nyomtattam, mind joval kisebb meretu targy volt, nem ilyen, egybefuggo es az egesz talcat kitevo valami... itt ugye joval konnyebben es latvanyosabban kibukik, ha gond van).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6585) Scallion válasza axlfsi (#6584) üzenetére


Scallion
senior tag

Gyenge motoráramtól is csuszhatnak a rétegek. Bambu studióval kipróbáltad? (Szerintem az orca hulladék)

(#6586) Imy


Imy
veterán

CHT Nozzle-val kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés.
A CHT Harderned steel mennyire tartós, nem koptatják el a szálas anyagok?
A másik, hogy 0.4-es nozzlet nem ajánlják caron anyagokhoz, de volt akinek volt vele dugulása? Én a korábbi nyomtatómon 0.5-ös nozzlet használtam, és sosem dugult be a Treed nylon carbon anyagával.

(#6587) axlfsi válasza Scallion (#6585) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Ezzel most megleptél, erre nem is gondoltam. Eddig mindenkitől csak szuperlatívuszokban olvastam az Orca-ról,.. de akkor próbából lehet megnézem majd Bambu szeletelőjét is ... tényleg csodálkozva állok a véleményed elott, de elhiszem, ha neked ez a tapasztalatod.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6588) Joshi válasza axlfsi (#6580) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan milyen paraméterekkel nyomtattad ezt a tárgyat (sebesség, hőfokok stb)? Illetve ezt fektetett pozícióba kellene nyomtatni amihez nem kell support. Én nem találtam semmi különbséget Orca és Bambu Studio között.

(#6589) fabula válasza Scallion (#6585) üzenetére


fabula
őstag

Ez azért egyik kicsit erős, sarkos vélemény :) . Miből is vontad le ezt a következtetést? Légyszi részletezd nekünk is, hogy megérthessük, hol az a sok hiba az Orca-ban, amitől hulladék lett :D .

(#6590) fabula válasza Imy (#6586) üzenetére


fabula
őstag

Több külföldi fórumon is írtak dugulást CF anyagokkal eredeti (nem Alis cht klón) 0,4-es hotenddel. Mindenhol a 0,6-iost ajánlják az ilyen anyagokhoz, ami valahol logikus, hiszen ezek nem csak műanyagok, hanem szálas adalék is van benne, ami nem olvad meg, ezért sűrűbb lehet az olvadék a bozzle-ban, ami duguláshoz vezethet.
Volt aki azt írta, hogy ő CF anyagokat kinyomtatta 0,4-es nozzleval is és neki nem dugult, de kérdés, hogy mekkora nyomat volt, mert nagyobb tárgynál hosszabb nyomtatási időnél valószínűbb a dugulás kialakulása. Minden esetre lehet kísérletezni.

A másik az Alis hardned steel cht klón, aminek ugye a fúvókája HS anyag, de a cht "betét" réz. Nyilván a réz majd jobban kopik benne, de attól még szerintem elég tág határok között jól végzi a feladatát, a lényeg, hogy a nozzle hegye, azaz a végén lévő lyuk ne kopjon, az pedig ha valóban jó minőségű HS anyag, akkor nem fog jobban kopni, mint a Bambu HS hotend nozzle, szerintem.
Előbb-utóbb pedig minden nozzle elkopik és cserélni kell, törődj bele :D .

(#6591) Scallion válasza fabula (#6589) üzenetére


Scallion
senior tag

Attól amitől annó a sok "főzött" rom. Egy gyógyegér okosabb mint egy programozócsapat (ritkán de előfordul). A kalibráció el sem indul. A cf ASA profil hulladék. Petg profil szálaz, a hardened fejet rosszul kezeli. Meg a sok elokoskodott paraméter a profilokban. Használd ha akarod. Irtam ,hogy szerintem. Majd emberünk megmondja mit tapasztalt.

(#6592) Scallion válasza fabula (#6590) üzenetére


Scallion
senior tag

De most ,komolyan. Engem nem érdekel mit irnak a forumokban :DDD . Neked dugul el vagy nem? Mert nekem soha pedig vagy 12 tekercs különböző anyagot elnyomtattam. A legnagyobb a fürdőszobai külső szellőző rács ASA-CF. (Lehet reggeliznem kéne mert, agresszív vagyok, bocsi :D )

(#6593) TeebyKay válasza Scallion (#6592) üzenetére


TeebyKay
őstag

Bocsi offba is teszem mert nem témába vág, csak kicsit önellentmondásos a két hozzászólásod. Az előbb azt írtad, hogy egy programozó csapat (sok ember) általában okosabb mint egy, most meg azt írod, hogy egy ember egyéni tapasztalata fontosabb mint egy fórumozó társaságé (sok ember)? Lehet félreértettem amit írál, csak nekem ez jött le.

(#6594) Scallion válasza TeebyKay (#6593) üzenetére


Scallion
senior tag

Még sose találkoztál hülyékkel? :D . Mi a fontosabb , a mitikus igazság vagy a történelmi valóság? :DDD .Nyilván próbáld ki, de a legtöbben azt szajkózzák amit hallanak, így terjed a hülyeség. Ha neked mondjuk az orka bevállt akkor írd a tapasztalatokat, de tényleg csak akkor ha te sokat nyomtattál vele, nem az ,hogy mit hallottál róla.. (példa. A ford -t modell müködött alkohollal, az olajlobbi szesztilalmat csinált amerikában, vagy mindenki nagyon alkesz volt ,be kellett tiltani. Mi az igazság?)

(#6595) TeebyKay válasza Scallion (#6594) üzenetére


TeebyKay
őstag

Így már értem mire gondoltál :D

(#6596) ptesza válasza Scallion (#6591) üzenetére


ptesza
senior tag

Hiába keresem ezeket a dolgokat a neten. Nem lehet, hogy rossza csatornát nézel?

(#6597) Scallion válasza ptesza (#6596) üzenetére


Scallion
senior tag

De , ennek a csatornának valóság a neve. A net csak részben fedi át :DDD .De most már nyomtassunk. Valakinek van normális nylon (coppa) profilja?

(#6598) poli27 válasza Scallion (#6591) üzenetére


poli27
Topikgazda

Egyébként nekem is van rossz tapasztalatom az orcával... nem is használom több hónapja már... Sztem a Bambu saját maga által fejlesztett programja jobb, jobban működik eggyütt a géppel, és hamarabb leköveti a változáskat is amiket kiadnak a fw el pl... De ki mit szeret ennyi a nyitja, én nem szeretem nem használom már, de van aki arra esküszik, tudod mint az Apple meg a többi user :D

(#6599) ptesza válasza Scallion (#6597) üzenetére


ptesza
senior tag

Sajnos csak orca-hoz van. Úgy is kell? :DDD

(#6600) Scallion válasza ptesza (#6599) üzenetére


Scallion
senior tag

Kamuzol :DD .Amugy persze ha overture. Majd lefertőtlenítem ,hogy ne legyen orca-s :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.