Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Rolly


Rolly
veterán

a p1sre fel lehet rakni a a1 cserélhető hotendjét? :) vagy erről ne állmodjak? eddig csak a gyári 0,4-es hotenddel nyomtattam ... gondolkodom, hogy össze kellene rakni egy kis upgradet... hardener cuccokkal és cserélhető hotenddel...

(#6252) w580 válasza Rolly (#6251) üzenetére


w580
tag

Semmi köze nincs hozzá, teljesen más.
Megoldás kinai hotend lehet, sokan használjuk itt már, ott van lehetőség csak nozzle cserére. Keress vissza, elég sok írás van már róla.

[ Szerkesztve ]

(#6253) poli27


poli27
Topikgazda

Ez marha jó sztem :)
[link]

(#6254) fabula válasza poli27 (#6253) üzenetére


fabula
őstag

Tényleg, de mire is jó ez az űrlap, ami elkéri a Bambunál regisztrált e-mail címemet?
Amúgy meg ha ilyet akarsz csinálni, mint a képen, egy négyzethálóval fel lehet vágni a modellt :DDD .

(#6255) poli27 válasza fabula (#6254) üzenetére


poli27
Topikgazda

Csak hogy érthetö legyen a Bambu csinálja! :

(#6256) Lookup


Lookup
tag

Spectrum PETG-vel van valakinek tapasztalata? Mennyire macerás dolgozni vele?

(#6257) Mr.Csizmás válasza Lookup (#6256) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem volt többféle, transparentek is. szerintem hibátlan, prusa/bambu szint (ez több éve volt, azóta passz)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6258) fabula válasza poli27 (#6255) üzenetére


fabula
őstag

Ja, úgy már más, ez nem volt nekem egyértelmű az űrlapból. Köszi :R .

(#6259) Imy válasza Lookup (#6256) üzenetére


Imy
veterán

Én 2018-19 környékén vettem belőle, még van valamennyi, de teljesen jó anyag.

(#6260) fabula


fabula
őstag

Benchy rajongóknak, itt az új Bambu 3D Benchy: [link] :DDD .

(#6261) Joshi válasza fabula (#6260) üzenetére


Joshi
titán

Ez nagyon menő. :DD :R

(#6262) Imy


Imy
veterán

Valaki már találkozott ilyen hibaüzenettel? Mit csinálhattam ami miatt nem válthatok be pontokat? Valahol meg lehet nézni mi volt az ok? :F

[ Szerkesztve ]

(#6263) ptesza válasza Imy (#6262) üzenetére


ptesza
senior tag

Ilyent még nem láttam. (kaptam) Legutóbb nyitottam egy ticket-et és érdeklődtem. Másnap már be is tudtam válatni a pontokat.

(#6264) Imy válasza ptesza (#6263) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, akkor írok nekik, hogy mi ez.

(#6265) 2thletme2day válasza Imy (#6264) üzenetére


2thletme2day
őstag

Lehet valaki jelentette az accod valami miatt. Eddig ilyet nekem még nem dobott pedig már pár kupont beváltottam. De amúgy ott van egy határidő és a community guidelines. Gondolom abban benne van, hogy ezt miért kaphattad.

(#6266) Silent77 válasza Imy (#6248) üzenetére


Silent77
veterán

Ne az accessories-re nyomj, hanem Spare Parts. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6267) fabula


fabula
őstag

Kijötta Bambu Studio v01.08.04.51, kisebb javításokkal.

(#6268) Tomika75


Tomika75
tag

Na nem jött be a tető nyomtatásom ASA-ból. [link] Kétszer is újra nyomtattam különböző elhelyezésekkel,de valahol mindig volt egy kis vetemedés ami miatt nem tudtam összerakni rendesen. Reszeltem, csiszoltam de nem igazán lett jó és szét is jöttek a rétegek mikor feszegetve próbáltam összerakni. Lehet kíváncsiságból kipróbálom PLA-ból, mert nekem kicsit túl passzentosnak tűnik a tervezés. Esetleg mit javasolnátok miből nyomtassam, hogy azért meg legyen a megfelelő hőtűrése?

(#6269) w580 válasza Tomika75 (#6268) üzenetére


w580
tag

Hát Asa nagy tárgyakhoz nem olyan egyszerű, ABS+ esetleg ? vagy petg esetleg petg cf

(#6270) kovacszk válasza Tomika75 (#6268) üzenetére


kovacszk
senior tag

Én ABS-bő nyomtattam tetőt, át kellett méreteznem 100.5%-ra és úgy tökéletes lett, szerintem ezeket pla-ra meg petg-re tervezik, az nem zsugorodik anyit.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6271) Imy válasza 2thletme2day (#6265) üzenetére


Imy
veterán

Bejelentettem, és megoldották a hibát.

(#6272) poli27


poli27
Topikgazda

Ha valaki akarna ilyet venni 20e ft :) Kezeli az AMS-t is, sztem ennyiért nem sok :)
BIGTREETECH Panda Touch 5'' Display for Bambu Lab Printers – Biqu Equipment

Facebook Ez egy videó a működéséről :)

(#6273) fabula válasza poli27 (#6272) üzenetére


fabula
őstag

Minek, csak útban lenne és előbb-utóbb leütném róla :DDD . 20 e Ft-ért inkább filát veszek mint csicsát :DD .

[ Szerkesztve ]

(#6274) Imy válasza poli27 (#6272) üzenetére


Imy
veterán

Jó cucc, de akinek kell vegyen X1C-t. :D

(#6275) poli27 válasza fabula (#6273) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az a jó benne, nem csak ottt működik, bárhova teheted, akár az asztalodra is :)

(#6276) fabula válasza poli27 (#6275) üzenetére


fabula
őstag

A telefonom is kitehetem a Handy appal bárhol, otthom meg ott az Orca/BS a PC-n. Üveggyöngy a vadaknak :DD.
Mindenki szeretne még egy bőrt lehúzni a Bambu sikeréről :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6277) ptesza válasza fabula (#6276) üzenetére


ptesza
senior tag

Mondasz valamit. Amikor elkezdték fejleszteni a P1 touch-ot már akkor volt szó arról, hogy lesz majd nagyobb is nemsokára. De nem így képzeltük el... Jobb lett volna megépíteni, flashelni, nyomtatni hozzá dobozt meg a satöbbi. Így nem is kell. :D

(#6278) fabula válasza ptesza (#6277) üzenetére


fabula
őstag

De még jobb nem megvenni és nem is megépíteni, flashelni, meg nyomtatni hozzá dobozt, mert minek? AMS mellett semmi szükség a nyomtatóra a nagy színes kijelzőt rakni, a gyérit se hasznlom szinte semmire, havonta egyszer, ha hozzányúlok, szerintem :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6279) Joshi válasza fabula (#6278) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan. Amióta meg van a P1S csak akkor nyúltam a kijelzőjéhez, amikor firmware frissítés volt.

(#6280) Tomika75 válasza Joshi (#6279) üzenetére


Tomika75
tag

Én is ezt akartam írni. Nekem még a fólia is rajta van, semmit sem csinálok vele. Mindent a BS-ból vagy Handy-ből.
Más: Esetleg van róla valahol adat, hogy a nyomtatótérben mekkora a legmagasabb hőfok? Még mindig küzdök a tető anyagválasztással. ABS-ABS+-om nincs itthon, a Bambutól szerettem volna venni,de semmilyük sincsen. Szerintem a PETG az kevés lenne. Esetleg PC szóba jöhetne szerintetek vagy PETG CF?

(#6281) Lookup válasza Tomika75 (#6280) üzenetére


Lookup
tag

P1S-nél nekem nem ment 45 fok fölé a levegő hőmérséklete, pedig még a felesleges nyílásokat is leragasztottam papírszalaggal és hajszárítóval előmelegítettem a nyomtatóteret. Hátul, jobb oldalt van a hőmérőm a szénszűrő felett.

(#6282) ptesza válasza Tomika75 (#6280) üzenetére


ptesza
senior tag

Lehet venni a Bambunál ABS-t . A refillek közt is nézz körül. Van piros kék és sárga.
A PETG 80-85°C ig használható, legalábbis ezt találtam a neten róla. Tartok tőle ha ennél magasabb kamrahőmérséklet kell akkor van ott egy csomó más dolog is ami nem fogja bírni.
Most egy másik projekten dolgozom, de ki fogom nyomtatni azt a risert én is. PETG lesz szerintem.

(#6283) Scallion válasza Tomika75 (#6280) üzenetére


Scallion
senior tag

Leggagyibb kingroon petgböl nyomtattam, semmi baja pedig ASA-t nyomtatok sokat. Egyébként a réteg tapadás problémád a rossz ASA miatt van. A legjobb ami én találtam a winkle ASA. Több voront is ebből nyomtattam.

(#6284) Imy válasza Scallion (#6283) üzenetére


Imy
veterán

Én ASA-t keveset nyomtattam, én AzureFilm-et használtam, az is teljesen jó.
Bambus ASA milyen lehet?

(#6285) fabula válasza Lookup (#6281) üzenetére


fabula
őstag

Nekem a P1P-ben Vision házzal 45-49 C fokig megy fel a belső hőmérséklet. Nyomtattam így Devi Design ASA-t meg ABS-t, valamint Sunlu ABS-t és nem volt vele semmi gond.

(#6286) Tomika75 válasza ptesza (#6282) üzenetére


Tomika75
tag

Igen,de nekem fekete és fehér kellene.....
Scallion Devil Design ASA eddig nem volt vele probléma. Szép a nyomtatási kép, nincs tapadási probléma vele viszont egy kis feszegetésnél elvállnak a rétegek egymástól. De úgy döntöttem kinyomtatom PETG-ből és majd meglátom úgy milyen lesz? A lényeg, hogy minél hamarabb kiküszöböljem a PTFE cső súrlódását.

(#6287) fabula válasza Tomika75 (#6286) üzenetére


fabula
őstag

A Sunlu fekete meg fehér ABS is jól nyomtatható. Állítólag január vége felé lesz a Variometrumnál.

(#6288) poli27


poli27
Topikgazda

a bambu asa milyen?

(#6289) fabula válasza fabula (#6287) üzenetére


fabula
őstag

Drága :DDD .
Mondjuk fórumokon nem nagyon dicsérték.

[ Szerkesztve ]

(#6290) poli27 válasza fabula (#6289) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ingyen van annál olcsóbb semmi nincs :D

(#6291) fabula válasza poli27 (#6290) üzenetére


fabula
őstag

Ja, az már más, akkor jó a Bambu ASA :DD .
Én eddig ASA-ból csak Devil Design-t nyomtattam, az kis hangolás után jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#6292) Imy


Imy
veterán

Alin a SUNLU filament kuponokkal jó áron van megint: [link]
Pontokat is enged beváltani.
1 kupon csomag:
$33.42/3.34 - CHEU03 $189.38/$22.28 - CHER20 $278.5/$33.42 - CHEU30
2 kupon csomag:
[link]

Én a piros-kék PETG-t vettem.
Eredeti ár: 117.72$, fenti módszerrel 101.8$-ra levéve.
Ennyiért szerintem jó ár, színes PETG nem nagyon szokott ennyiért lenni, csak fehér, fekete vagy szürke...

[ Szerkesztve ]

(#6293) ptesza


ptesza
senior tag

Most, hogy lett ez a motorcsendesítés és a ventiket már leszabályoztam, egészen csendes lett. A silent módban már aludni is lehetne mellette ha nem lenne a gyorsjárat, vagy mozgásnak is nevezik. Gondolom G0 kóddal megy mint a kisőrült és ez hangos. Már keresgéltem de nemigazán találtam meg, hogy hol lehetne ezt beálítani.

(#6294) PNP válasza Imy (#6292) üzenetére


PNP
őstag

És milyen? (Eddig Devil Design, majd Azure PET-G-t használtam, mindekettő jó volt.)

(#6295) Imy válasza PNP (#6294) üzenetére


Imy
veterán

Nekem bejött a Sunlu. Olcsóbb és jobb mint az azurefilm.

(#6296) PNP válasza Imy (#6295) üzenetére


PNP
őstag

Közben megrendeltem, köszi a tippet.

(#6297) w580


w580
tag

Sziasztok!
Remixeltem egy hátsó szíjfeszítő takarót. Esetleg valakit érdekelne:
https://makerworld.com/en/models/150416#profileId-164126
Illetve kicseréltem MC fant- is mert már nagyon szar hangja volt, 40x20 Noctua ment a helyére, 3 fajta adapter nyomtattam, persze egyik sem volt tökéletes ( nem tudtam % méretezéssel belőni)
Így abból is átdolgoztam egy modellt....
https://makerworld.com/en/models/129262#profileId-140071

(#6298) Imy válasza w580 (#6297) üzenetére


Imy
veterán

MC fan mennyi idő után lett hangos?

(#6299) w580


w580
tag

500 óra kb. :))

(#6300) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sziasztok. Megjott nekem is a masfel meteres led szalag, ugyhogy cserelem a belso vilagitast. Viszont felvesz 1,6 A-t, igy nem fogom a gyari helyere bekotni, akarmennyien is bekotottek mar. Vagy veszek le a taprol kakaot, es DC-DC konverterrel lehuzom 5 Voltig, vagy a gyari csatlakozast megrelezem, szinten a taprol, igy ki-bekapcsolhato marad. Ki melyik iranyba indult el?:B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.