Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Scallion válasza fabula (#6350) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha röhögni akarsz ajánlom elektrotanya forumot én oda járok röhögni :DDD

(#6352) ptesza válasza Scallion (#6351) üzenetére


ptesza
senior tag

Ennyi nyomtató építés után meg megszerzett tudással a kezedben miért nem csináltál már egy saját nyomtató márkát? Mint a Bambu például. Erősen off, hogy CD meghajtókról kell itt társalogni. Légyszíves tedd off-ba ha csak arról akarsz chatalni, hogy milyen tapasztalt vagy. Köszi.

(#6353) fabula válasza Scallion (#6351) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, megnézem :D .

(#6354) fabula válasza ptesza (#6352) üzenetére


fabula
őstag

Ne vedd ennyire a szívedre, csak poénkodtunk kicsit amúgy boomer módra :DDD .
Ennél sokkal több nem ideillő tma is volt már a fórumon :K .

(#6355) Scallion válasza ptesza (#6352) üzenetére


Scallion
senior tag

Jogos, bocsi. felét sem tudom mint amit szeretnék.

(#6356) ptesza válasza Scallion (#6355) üzenetére


ptesza
senior tag

Öri bari.
Csak valahogy rám is értendő a parsztozás mert én is nemrég óta járok ide.

[ Szerkesztve ]

(#6357) Scallion válasza ptesza (#6356) üzenetére


Scallion
senior tag

totál nem gondoltam senkire. Én azokhoz nem szólok. Nem vagyok gyógypedagógus :D

(#6358) Nunder


Nunder
őstag

Haverom szólt, hogy jött egy ilyen post az Official BambuLab Users FB csoportba. Mivel nem vagyok benne, ezért nem tudom, hogy mennyire valid a dolog, de ha hinni lehet neki, akkor a 3rd party kijelzők és HomeAssistant integrációk supportját FW-ből fogják "tiltani" P1S/P1P vonalon.

Lehet ez is olyan lesz, mint az X1Plus FW, hogy az elején mindenki hőzöng, aztán meg majd közös nevezőre jutnak a felek.

Ennyit szűrtem le, se FB-csoportba, se YT-ra nem megyek kommentet olvasni, mert rám nem vonatkozik, inkább csak ilyen FYI.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6359) poli27 válasza Nunder (#6358) üzenetére


poli27
Topikgazda

Le is tiltom a fw frissítést xx

(#6360) w580 válasza poli27 (#6359) üzenetére


w580
tag

Sajnos ezért is kell vigyázni zárt rendszerhez 3rd party cuccok illesztésére :U :U

(#6361) Rolly


Rolly
veterán

Két színnel kellene nyomtatnom. Sárga-fekete színben. Hogy tudom legjobban csökkenteni az esélyét, hogy a sárga színben látszódjon a fekete?

(#6362) ptesza válasza Rolly (#6361) üzenetére


ptesza
senior tag

link

Itt van egy kis leírás ami segít minimalizálni a kiöblített anyagot.
Vigyázz, ne használj két eltérő anyagot. Pl minkét szín legyen PLA. A gyártó nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#6363) KisBundi


KisBundi
őstag

A1-nél AMS nélkül meg lehet valahogy oldani manuálisan a színcserét vagy csak macerásan a tárgy szétvágásával a szeletelőben? Nem szeretnék komplett színes figurákat nyomtatni, de lehet +1-2 szín jól jönne. :U

(#6364) fabula válasza KisBundi (#6363) üzenetére


fabula
őstag

Bambu Studio-ban, Orca slicerben a szeletelés után a jobb oldali csúszkát beállítod színváltáshoz szükséges rétegre, jobb egérgommbal rákattintasz a csúszka "+ jelű gombjára" és a felugró menüben beállítasz egy Szünet hozzáadását. Nyomtatás közben a szünet alatt manuálisan filamentet cserélsz és rákattintasz a nyomtatás folytatására.
Így lehet évek óta minden egy fejes nyomtatón egymás feletti rétegekben színt váltani :) (csak az változott, hogy melyik szeletelőben hol lehet a szünetelést beállítani).
Ezzel a módszerrel egy rétegen belül (egy szintben) nem lehet színt cserélni :N .

[ Szerkesztve ]

(#6365) Rolly válasza ptesza (#6362) üzenetére


Rolly
veterán

köszi a tippet, ahogy nézem talán anyagban is kevesebbet eszik, de a váltás minősége javult...

(#6366) Bubukain


Bubukain
senior tag

Megérkezett az A1 mini amit rendeltem. Azt kell mondjam így a prusa mini után, ég és föld a bambu javára. Egyedül a Smooth PEI lapot hiányoltam az alapcsomagból, én azt jobban szeretem a PLA nyomtatásnál. Az AMS lite-ot pedig tényleg vétek lett volna kihagyni, egyszerűen qrva jó.

(#6367) szaki7 válasza szaki7 (#6318) üzenetére


szaki7
tag

Leírom, hogy sikerült elhárítani a hibát, hátha valaki ugyan ebbe belefut.
Szétszedtem az AMS-be vezető teflon csövet és a benne levő filamentet kihúztam. Szép lassan, amilyen ütemben a motor tolta.
Ezután az AMS felé toltam a filamentet, amig ki nem bukkant az üres orsó mellett. Ezután a kibukkant filamentet fogtam meg és húztam ki, szép lassan.
Ezzel a hiba elhárult. :)

(#6368) Scallion válasza szaki7 (#6367) üzenetére


Scallion
senior tag

Basszus senki nem válaszolt neked? Én akartam mert nekem többször bele tört a filament a csőbe csak elfelejtettem. Én szét szoktam szedni az AMS-t , könnyű csak 2 csavar és utánna már látni hol van elakadva.

(#6369) fabula válasza Bubukain (#6366) üzenetére


fabula
őstag

Gratulálok, üdv a csapatban :D .

(#6370) Imy válasza poli27 (#6231) üzenetére


Imy
veterán

Miylen anyagból nyomtattad a bentot? Én PETG-ből tervezem, nem hiszem, hogy gondja lesz, mert 60 foknál melegebb talán nem lesz bent a házban.

(#6371) fabula válasza Imy (#6370) üzenetére


fabula
őstag

Ha ABS-t meg ASA-t is akarsz majd nyomtatni, akkor inkább ASA, másodsorban ABS, szerintem. Lehet, hogy a PETG is elég, de én inkább nem kísérletezgetek, ezért ASA-ból nyomtattam.

(#6372) Imy válasza fabula (#6371) üzenetére


Imy
veterán

Egyenlőre nem akarok nyomtatni vele ABS-t és ASA-t, mert bent van a nappaliban a nyomtató. Van egy épített kint a garázsba, ha kell akkor ott nyomtatok azokkal a mérgező anyagokkal.

(#6373) poli27 válasza Imy (#6370) üzenetére


poli27
Topikgazda

Petg.

(#6374) poli27 válasza fabula (#6371) üzenetére


poli27
Topikgazda

Semmi baja, pedig rengeteg abst nyomtattam már :) petg birja a 60 fokos házat...

(#6375) Imy válasza poli27 (#6373) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, akkor azzal nem lövök mellé.

Mennyi időt bír ki egy HEPA szűrő, és egy adag aktívszén?
Ahogy látom innen rendeltél. Kb mennyi megy bele a Bentoba? illetve innen mennyi idő alatt jön meg, és a szállítás ingyenes? Esetleg erre ugye nem jön semmi adó?

(#6376) poli27 válasza Imy (#6375) üzenetére


poli27
Topikgazda

Adó nem jön rá, passzolom már párszor cseréltem asszem 2x szenet, kb 3 havonta cserélem, és a felénél több megvan még :D

(#6377) fabula válasza Imy (#6375) üzenetére


fabula
őstag

Itt is van aktív szén és gyorsan meg is jön, én tőlük vettem: [link] , ez is nyomtatóba való minőség.

(#6378) Imy válasza fabula (#6377) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez így jobb is, fele áron meg van.

(#6379) Bubukain


Bubukain
senior tag

Az áramlásdinamikai kalibrációt minden nyomtatás előtt célszerű bekapcsolni, vagy mikor kell?

(#6380) KisBundi válasza Bubukain (#6379) üzenetére


KisBundi
őstag

Adott tekercsnél csak egyszer kell csak vagy ha sokáig áll és nedves lehet a filament. :)

(#6381) Imy válasza Bubukain (#6379) üzenetére


Imy
veterán

Én mindig bekapcsolom, aztán lehet felesleges.
Azt nem tudom, hogy elmenti-e valahova. Ha igen, akkor tényleg felesleges.

(#6382) poli27


poli27
Topikgazda

Nem akar valaki a Bambutól nyomtatót/bármit venni? :D Van 500€ kuponom majdnem, de már van itthon vagy 50-60kg filament nem tudok többet hova tenni :D Megegyezünk :D

(#6383) Scallion válasza poli27 (#6382) üzenetére


Scallion
senior tag

Vegyél még egy ams-t :DDD

(#6384) Imy válasza poli27 (#6382) üzenetére


Imy
veterán

Ahogy írta Scallion vegyél AMS-t, vagy nyomtass többet. Vagy vegyél különlegesebb anyagokat, azok drágák. Pl a nylon carbon nagyon jó cucc, és jó drága az 1k majdnem 80 euró. :D

(#6385) PNP


PNP
őstag

(#6386) fabula válasza PNP (#6385) üzenetére


fabula
őstag

Ebből is látszik, hogy korrekt cég, elismerik a hibát és azonnal intézkednek. Ez azért nem egészen visszahívás, mert csak azoknak cserélik a nyomtatót, aki azt kéri, mert már hibás a fűtött ágy kábele és nem akarja vagy nem tudja ő maga átszerelni. Aki maga vállalja a kábel átszerelését, annak küldenek új kábelt és mellé kompenzációt a munkáért.
A többieknek küldenek kábelvédőt, illetve ki is lehet nyomtatni, aki szeretné, nem nagy ördöngősség a felszerelése.
Szerintem ez így rendben van, sokkal komolyabb cégeknél is volt már ilyen probléma, pl. nagy autógyártóknál is többször előfordult, hogy megpróbálták elsunnyogni a típushibás alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#6387) PNP válasza fabula (#6386) üzenetére


PNP
őstag

Semmilyen értékítéletet nem írtam, csak linkeltem a nyilatkozatukat.
Viszont nem értem, ez miért ne lenne visszahívás: amennyiben érintett vagy egy gyári hibában, javít(tat)ják, vagy kicserélik a terméket.

(#6388) Imy


Imy
veterán

Indultam Markerwordön a valentin napi játékben ezzel az egyedi vázával. Ha nem nyomtatod ki, egy letöltést megköszönnék, az nem kerül semmibe.
Illetve a többi modellemre is, ha még nem tetted meg, ha tudod használni, annak pedig körül örülök. :)

Ha más is megossza a profilját, én is segítek a letöltések számát növelni. :R

[ Szerkesztve ]

(#6389) ptesza válasza poli27 (#6382) üzenetére


ptesza
senior tag

Hogy tartod számon a sok filamentet? Ennyi darabnál már lehet keresgélni. Nekem is van 40+ kg. Egyenlőre egy excelt használok.
Nem mind Bambu, de sok szín és anyag variáció, valamint eltérő mennyiégek is.

(#6390) fabula válasza ptesza (#6389) üzenetére


fabula
őstag

Ja nekem is van vagy 50+ kg sokféle anyag és szín, én is excelt használok, de jó lenne valami egyszerűbb :K . Hatha poli27 tud valami jobb megoldást :) .

[ Szerkesztve ]

(#6391) Imy válasza fabula (#6390) üzenetére


Imy
veterán

Én is excelt használok, de nekem külön van pakolva a PLA és a PETG, és amiből sok van annak egy része kint a garázsban (jellemzően SUNLU 10kg-os rendelések).

(#6392) Scallion válasza fabula (#6390) üzenetére


Scallion
senior tag

Hogy én mennyit kerestem egy jó ,gyűjtemény vagy készletező programot, de semmi. Én is várom az ötleteket. Még az otthoni munkahelyemen volt egy webes program amit az egyik srác irt, és a nas on futott. Ha tudnék programozni jó lenne :DDD

(#6393) poli27


poli27
Topikgazda

Fejbe van kb mind :DD Nagyjából tudom mi van.... de most keresgettem és ez szimpinek tűnik, valaki próbálta már
?

Filament | SimplyPrint

(#6394) fabula válasza poli27 (#6393) üzenetére


fabula
őstag

Elkezdtem keresgélni és ezt találtam: [link] , videó itt van róla: [link] .
A leírása szerint együttműködik a BS-el és az Orca-val is, de ez webes program.

(#6395) TheProb


TheProb
veterán

Bambuék nem sietik el a filament restock-ot... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6396) Imy válasza TheProb (#6395) üzenetére


Imy
veterán

Én vasárnap rendeltem, mert a korábbihoz képest elég jól feltöltötték a készletet. Nem mondom, hogy minden szín van, de PLA-ból és PETG-ből tudtam rendelni ami kellett. Nekem ami kellett volna a 4in1-es PTFE adapter, de nem bírtam kivárni és megrendeltem az A1-hez valót, de jól tettem, mert az X1-hez valónak a beérkezési idejét kitolták most 02.10-ig. De addig meg lehet a filamentek fogynak el.

(#6397) Bubukain válasza Imy (#6396) üzenetére


Bubukain
senior tag

2 napja próbálok filamentet rendelni, de alig van valami az EU készleten
Amúgy ez a refill cucc mennyire könnyen cserélgethető? Gondolok itt arra, hogy rendelnék 4 db spool verziót a többit refill-ben csak nem tudom, hogy leszedhető-e róla a filament ha még nem fogyott ki? És csak cserélgetném a színeket az orsón.

(#6398) ptesza válasza Bubukain (#6397) üzenetére


ptesza
senior tag

Nem tudod leszedni az orsórol, mert szétugrik, mivel a pántszalagokat kihúzod amikor felteszed az orsóra. Van egy csomó nyomtatható orsó a MakerWorld-ön nyomtass pár darabot.

(#6399) Bubukain válasza ptesza (#6398) üzenetére


Bubukain
senior tag

megnézem, köszi

(#6400) Mr.Csizmás válasza Bubukain (#6397) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyél egy ams-t, ahhoz jár 4 db guriga alapból :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.