Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) poli27 válasza ptesza (#6739) üzenetére


poli27
Topikgazda

Boron nitride?

(#6752) poli27 válasza axlfsi (#6744) üzenetére


poli27
Topikgazda

Pl abst nyomtattam és látvanyos volt, sokkal szebb volt az aux venti álltal hűtött rész, mintva másik oldal pedig egyforma két oldala volt.

(#6753) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#6750) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] variometrum, ha pezsti vagy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6754) Imy válasza Joshi (#6749) üzenetére


Imy
veterán

A karbonmintás+ ragasztó is jó lehet, a másik szürke fényes az PEI? Nagyon fénylik, így nem tudom mi az.

(#6755) Imy válasza poli27 (#6752) üzenetére


Imy
veterán

De hogyan tudja a 2 ventit vezérelni az alaplapod? 1 csati van rajta, és 4 vezetékes (azaz PWM szabályozás + RPM jeladó)

(#6756) Scallion válasza Joshi (#6745) üzenetére


Scallion
senior tag

Oké akkor ellenvélemény, simán lejön textured-röl , de nem olyan könnyen mint a pla. Még üvegre is simán nyomtam. Nem kell fűtés. de ne higgy senkinek , próbáld ki mindkettőt.

(#6757) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#6753) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi! :R ... és ahogy elnézem hirtelen a külföldi olcsóbb forrásokat, nem is olyan rossz ár ez itt nekik (5.5k/.5kg) - igaz?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6758) Joshi válasza Imy (#6754) üzenetére


Joshi
titán

A képen látható, de a felülete egyébként tükör sima.

Viszont meg vagyok lőve, mert nem tudom hogy kell a külső hengerről betölteni a filamentet. Ez a TPU olyan puha mint a fos. Gondolom kézzel kellene feltolni az extruderig?

(#6759) AndrewTdi válasza Joshi (#6758) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, egész az extruderig

(#6760) Joshi válasza AndrewTdi (#6759) üzenetére


Joshi
titán

Na rendben is vagyunk. Eldugult ez a sz@r. :O :W Most mit kell ilyenkor csinálni?

(#6761) Joshi válasza Joshi (#6760) üzenetére


Joshi
titán

Gyorsan rányomtam a PLA-t így szerencsére megindult. :B Azt hiszem nekem ennyi elég is volt a TPU-ból.

(#6762) fabula válasza Joshi (#6761) üzenetére


fabula
őstag

Milyen keménységű TPU-t próbáltál nyomtatni? A 95A az, amit elég jól lehet nyomtatni, de még a 90A is jó. A 70-80A az már túl lágy a Bambunak, legalább is ezt írták többen több fórumon, mert könnyen begyűrődik az extruderbe.
Ja és még nagyon fontos, hogy a TPU erősen higroszkópos, nyomtatás előtt alaposan ki kell szárítani.
Nézd meg ezt a reddit bejegyzést [link], ehhez itt vanak a beállítások képei: [link] .
Olvasd el a reddit bejegyzéshez írt hozzászólásokat is, pl. a retract visszahúzási sebességre vonatkozókat, illetve hogy a volumetric speed 95A-nál megemelhető 2-ről 5-re.

[ Szerkesztve ]

(#6763) Joshi válasza fabula (#6762) üzenetére


Joshi
titán

Végül csak azért is újra megpróbáltam, és most úgy tűnik jó lesz. :DDD Mindenesetre nagyon kellemetlen anyag. A dobozán nincs rajta hogy milyen számozású TPU, de elvileg 95A, mert itt azt írják. Köszi, majd elolvasom amit linkeltél. :R

(#6764) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Az utóbbi pár nyomtatásomnál megfigyeltem, hogy kb mindig azonos magasságban anomáliák látszanak a print-eken. felületi hibák, függőleges falon layer shift szerű "elszúszások", kitüremkedések, stb. Van erre tippetek? Az orsókon látszólagnem nincs semmi dzsuva.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6765) Joshi válasza Joshi (#6763) üzenetére


Joshi
titán

Ha már a nozzleban van a TPU, akkor Benchy nem maradhat ki. :DDD

(#6766) TheProb válasza Joshi (#6765) üzenetére


TheProb
veterán

Mi az istenre nyomtatsz?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6767) axlfsi válasza Joshi (#6765) üzenetére


axlfsi
veterán

Azannya, egész szépen kijött a TPU-ból ez a csónak! :) ... milyen beállításokat használtál? A fabula által linkelt reddit topicban leírtak alapján jártál el? (jövő héten veszek én is TPU Pöstön).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6768) axlfsi válasza TheProb (#6766) üzenetére


axlfsi
veterán

Válogass kedvedre! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6769) Joshi válasza TheProb (#6766) üzenetére


Joshi
titán

Pl amit axlfsi is linkelt. Azt hiszem ez smooth pey, itt is vannak szép mintázatok.

De nem az a durva, hanem hogy a francba lesz olyan a modell alja mint a lap mintázata?! :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#6770) Joshi válasza axlfsi (#6767) üzenetére


Joshi
titán

Alap Generic TPU, illetve amit írt a volumetric speedet egyelőre 4-re raktam. A filament profilon túl pedig van egy lassú "ASA" beállításom azt használtam.

(#6771) fabula válasza Joshi (#6770) üzenetére


fabula
őstag

Állítólag nagyon jótékony még a retract 1 mm-re állítása is.

(#6772) Scallion válasza Joshi (#6765) üzenetére


Scallion
senior tag

Pedig majdnem feladtad :D

(#6773) Imy válasza Joshi (#6769) üzenetére


Imy
veterán

Én csak karbon mintázatót vettem (azt sme sokat használom), a többi nekem már túl csicsás. Aztán élőben lehet annyira nem is rosszak.

(#6774) Joshi válasza fabula (#6771) üzenetére


Joshi
titán

Majd még kísérletezek vele. :K

(#6772) Scallion még azt se tudtam hogy a külső tár használatakor az AMS-t ki kell kapcsolni. Addig bénáztam, amíg majdnem bedugult a nozzle. Szerencsére már tudom mi a menete a dolognak, most már azért jobban megy. :B

(#6773) Imy szerintem nagyon jól néz ki, érdemes kipróbálni néhány mintát ami tetszik az embernek. :K

(#6775) poli27 válasza Joshi (#6765) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én most rendeltem Bambu HF TPU-t ami sose fog elfogyni... 1kg os tekercse árulják csak sajna... :D Kivi leszek, eddig csak Eryone tpu használtam.. :) Ez a High Flow kivi leszek mit tud.. :D

(#6776) poli27 válasza fabula (#6724) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én nem nagyon tudok englishül, :D Csak picit... de ha te tudod hol kell ilyet írni megtehetnéd :D

(#6777) fabula válasza poli27 (#6776) üzenetére


fabula
őstag

Használd a DeepL-t, egész jól fordít a MI :DDD .

(#6778) axlfsi válasza poli27 (#6775) üzenetére


axlfsi
veterán

...annyiszor írod már, hogy mennyire sok kredited, meg abból filamented van, hogy a végén még őszintén megsajnállak :P

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6779) poli27 válasza axlfsi (#6778) üzenetére


poli27
Topikgazda

Most vásároltam le nullára :D :P 650€ volt.. De akkor se értem miért nem lehet 1kg os kiszerelésben venni a tput .. ha nem kuponnal vettem volna 20e ft a tekercs...

(#6780) fabula válasza poli27 (#6779) üzenetére


fabula
őstag

Én már őszintén sajnállak is :DDD . Kár, hogy nekem nincsenek ilyen "gondjaim" :D .

[ Szerkesztve ]

(#6781) Imy


Imy
veterán

Indulok markerword "pályázaton". Szeretném megkérni, akinek van rá ideje, csak töltse le a modelleket. Ha tetszik persze nyomtassd is ki.
Montessori Circle game
Montessori number game for children

(#6782) borg25


borg25
senior tag

Sziasztok!
Kipróbáltam a betonlap + gumilap combót. A 60x60-as gumilapból kivágtam egy 40x40 részt, és azt számoltam, hogy bőven maradt annyi, hogy még egy réteget alárakjak.
Valaki már próbálta 2cm gumilappal? Van rá tapasztalat?

(#6783) poli27


poli27
Topikgazda

I Built a Solid-State Dehumidifier Filament Dry Box (youtube.com)

Tök jó amsbe építhető szárító Stefan cnc kitchentől :)

(#6784) ptesza válasza poli27 (#6783) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi, hogy megosztottad.

Nagyon ügyes ez a gyerek! :K

[ Szerkesztve ]

(#6785) fabula válasza poli27 (#6783) üzenetére


fabula
őstag

Szuper, na meg az ára is :K .

(#6786) Scallion válasza fabula (#6785) üzenetére


Scallion
senior tag

145£. Köszönöm szépen ,nem kérem :DDD

(#6787) Mr.Csizmás válasza borg25 (#6782) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább szélesebbre számold, a 386x389 mm méret körül legyen csillapítás, olyan 450-500 körüli, mint dupla réteg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6788) JaniS válasza fabula (#6762) üzenetére


JaniS
senior tag

Recreus TPU 82A-t nyomtattam már többször, 2mm3/h volumetric speed-del, nem volt vele semmi gond.

(#6789) fabula válasza JaniS (#6788) üzenetére


fabula
őstag

Köszi az infót :R . Én még csak 95A-val mertem kísérletezni :D .

(#6790) JaniS válasza fabula (#6789) üzenetére


JaniS
senior tag

2mm3/s, azzal amit írtam sose lenne kész :)

(#6791) fabula válasza JaniS (#6790) üzenetére


fabula
őstag

Értettem elsőre is, hogy elírás :DDD .

(#6792) poli27 válasza Scallion (#6786) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ M es szériát nézzed az nem annyira vészes, és keretbe is van, egyszerűbb a beszerelése :) Szerintem én beszerelek majd egyet. utálom a silca géleket cserélgetni..... Szerintem az M2j1r bőven elég egy amsbe.... 0.25M3 és 2G/day páramentesítés :) MIvel ha szárazon teszed be akkor megtudja tartani , én nem szárítani akarom :)

[ Szerkesztve ]

(#6793) Imy


Imy
veterán

Erre is szeretnék pár letöltést, ha tetszik persze nyomtasd ki. [link]

(#6794) poli27 válasza Imy (#6755) üzenetére


poli27
Topikgazda

Csinálok egy splittert kábelből ennyi :) De a kamraventi helyére is be lehet dugni, annak amőgy sincs sok értelme csak hangos, és lofax levegőt szállít :D

(#6795) Imy válasza poli27 (#6794) üzenetére


Imy
veterán

Nem tudom mennyire működik, ha csinálsz egy Y elosztót. lehet a visszaküldött rpm jelek össze vissza mindent küldenek, egy DSO-val kellene rámérni.

(#6796) poli27 válasza Imy (#6795) üzenetére


poli27
Topikgazda

Teljesen jól működik a tach jelet kell kikötni, és akkor ugyanazzal a fordulatszámmal fog mindkettő működni :) Plusz a második ventinek kell adni direkt áramot, mert az alaplap nem biztos hogy elbírja :) Pcnél is így szoktak fan elosztót csinálni pwm vezéreltnél :)

[ Szerkesztve ]

(#6797) TheProb


TheProb
veterán

Bevált support settingeket meg tud esetleg osztani valaki? Egyik YT vidinyóból kinéztem egy so-so jó tree support-os cfg-t, de az sem az igazi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6798) Scallion válasza poli27 (#6792) üzenetére


Scallion
senior tag

Azt néztem amit ő használt. Szerintem megveszem a nagy sunlu szárítót.

(#6799) poli27 válasza Scallion (#6798) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ez továbbra sem fila szárításra van, hanem szárazon tartásra, arra meg baromi jó, ha az amsbe van a filament :D nekem sajnos az nem fér el, pedig megvenném én is :D

[ Szerkesztve ]

(#6800) Scallion válasza poli27 (#6799) üzenetére


Scallion
senior tag

Oké, majd számolj be a tapasztalatokrol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.