Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) w580 válasza Tomika75 (#6100) üzenetére


w580
tag

Kár szomorkodni, amennyi buktám volt előző 5 évben, saját magam miatt :))
Had kérdezzem meg, neked ez az első 3d nyomtatod ? :B

(#6102) Tomika75


Tomika75
tag

Nem. Van egy MK3S+-om is. Én is buktam már elég sokat de mivel eléggé zavar, hogy a PTFE cső súrlódik a tetőhöz szerettem volna minél hamarabb megcsinálni a magasítót.
Meg ha már van objektum kizárás, gondoltam miért ne használnám? A siettség pedig azért volt mert ASA-val nyomtatok és felvállt az egyik réteg ami miatt folyton leesett az extruder burkolat és nem akartam, hogy lehűljön a nyomtatótér az állás miatt és tovább vetemedjenek a dogok.

(#6103) TheProb


TheProb
veterán

Aki aktívan használ (Ali-s) CHT hotend/nozzle-t, meg tudná osztani, hogy milyen beállításokat változtatott, miket kalibrált, stb.?

Én nem tudtam vele értelmezhetően nyomtatni, mert folyamat olyanok lettek a nyomatok, mint ha kevés lenne a hűtés. Próbáltam a hőfokkal játszani, de sokkal nem lettem előrébb.
Most szeretnék megint nekifutni, de jó lenne tudni, hogy mire kell figyelni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6104) poli27 válasza TheProb (#6103) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én alapon nyomtatom szinte semmit nem allitottam a bambu filaknal pl

(#6105) 2thletme2day válasza TheProb (#6103) üzenetére


2thletme2day
őstag

Dettó mint Poli. Felszereltem a hotendet és mindenféle beállítás változtatás nélkül ugyanúgy nyomtatok a generic profilokkal mint a gyári hotenddel.

(#6106) w580 válasza TheProb (#6103) üzenetére


w580
tag

Hy, gyári hőelem és hőmérőt hasznaltál? Meg lett kenve gyári hővezető pasztával? ( van bambus video ahogy össze rakják). Hőelemet is meg a hőmérőt is megkell.

Illetve azt a részét is megkell, amit hűtőbordába megy bele (heatbreak). Ide jó cpukhoz használt paszta is.

Ha ezek mind rendben vannak, gondolom van hozzá sima fúvóka is, próbáld meg esetleg azzal.

(#6107) poli27


poli27
Topikgazda

Uj firmware a p1 hez flow calibracio javítas az előzőhöz.

(#6108) TheProb válasza 2thletme2day (#6105) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom akkor nálam hol a hiba...

#6106w580: Igen. A heatbreak-et mondjuk nem kentem, csak a thermisztort és a patron felfekvési pontját. 1 dolgot basztam el, hogy a nozzle menetére is kentem a grease-ből, utána füstölt is mint a veszedelem... :U :DDD

De amúgy igen, 1:1-ben raktam át a gyári patront/thermisztort. Nem hiszem, hogy sokan számítana, de a kínai grease-t használtam, nem a bambuét (tudom, Bambu is csájna, de értitek mire gondolok)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6109) Tomika75


Tomika75
tag

Volt esetleg valakinek ma nyomtatási probléma a távoli nyomtatással?
Én ma úgy jártam, hogy Handy-ből akartam elindítani a nyomtatást, el is indult de a felfűtésen kívül nem csinált semmit. Többször is elindítottam de folyamatosan ez történt.
Aztán megpróbáltam a Stúdióból is akkor viszont error code 4030-at írt ki szóval úgy sem ment. Annyi, hogy melóból próbáltam ezeket elindítani a nyomtatást nem otthoni hálózatból.
Annyi, hogy frissítettem a firmware-t.

Más: kaptam email-t a Bambutól, hogy bekerültem a szerencsés kiválasztottakba akik kapnak 2 tekercs transparent PETG-t kipróbálásra más is kapott ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#6110) Imy válasza Tomika75 (#6109) üzenetére


Imy
veterán

Hol regisztráltál a filamentekért, vagy csak mert van nyomtatód?

(#6111) fabula


fabula
őstag

Kijött az Orca 1.9.0 hivatalos kiadása [link] , lehet próbálgatni :D .

(#6112) Tomika75 válasza Imy (#6110) üzenetére


Tomika75
tag

Nem regisztráltam sehol csak beleegyeztem, hogy kapjak értesítéseket az újdonságokról meg valami tesztelésről is írtak de már nem emlékszem pontosan.
Gondolom nyomtató tulajnak is kell lenni, mert azt írták ha megváltozott közben a szállítási címem akkor írjam meg nekik.

[ Szerkesztve ]

(#6113) w580 válasza fabula (#6111) üzenetére


w580
tag

Már nyomom is :))

(#6114) TheProb


TheProb
veterán

X1plus community Bambu Lab firmware

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6115) axlfsi válasza Silent77 (#6098) üzenetére


axlfsi
veterán

Ácsi! A kert végében álló kukorica góré egerei nem számítanak ide! ;] :P

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6116) Imy válasza Tomika75 (#6112) üzenetére


Imy
veterán

Igazad van, én is benne vagyok, csak nem találtam, hogy hol van. beteszem a képet, ha másnak kérdése lenne.

(#6117) poli27


poli27
Topikgazda

Mi annak a proginak a neve ami 3mf meg stl fileokat a windows intézőben megjeleníti? :)

[ Szerkesztve ]

(#6118) Imy válasza poli27 (#6117) üzenetére


Imy
veterán

Windows? Alapból megjeleníti, 3D nézegető vagy micsoda.
Régen használtam, amikor nem MAC-em volt.

(#6119) fabula válasza Imy (#6118) üzenetére


fabula
őstag

Itt egy videó: [link] . Alapból az ingyenes Windows 3D Viwer-kell telepíteni a Microsoft Store-ból, ha nincs fent neked.

(#6120) w580


w580
tag

Sziasztok, adódott egy kis gond. ABS+ Orca Max Flow tesztet csinálnék éppen, alis Cht clone hotend.
Na most az lehetséges hogy nem tudja 30 mm3/s Flow felett tartani 275 fokot ?
Lehet hogy, itt már a gyors anyag áramlás lehűti a hotendet ? Szépen ment teszt és nem tudom tovább futtatni, mert ahogy megy 2-3 kört szépen , 270->265 fokra visszahűl nozzle, úgy hogy megy a fűtés. :U

(#6121) poli27 válasza fabula (#6119) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem erre gondoltam, valaki lineklt egy másikat, itt alapértelmezésnek kell megadni a programot, és ez így nem jó mert nem tudom a bambuval megnyitni csak sima kattintással :D

(#6122) ptesza válasza w580 (#6120) üzenetére


ptesza
senior tag

Wao. 30mm3/s is már nagyon jó.

Már a határait feszegeted. :)
Szerintem ez nem a nozzle hanem inkább a hotend lehet.
A legtöbb alis 320°C és 35mm3/s ad meg viszont nekem úgy rémlik, hogy volt olyan ami ennél magasabb hőfokot is tudott. (de most nem tudom megtalálni...)

mod: itt 500°C is le van írva, de ... :)
Esetleg a hotenden levő vetit vennéd vissza egy picit?

[ Szerkesztve ]

(#6123) poli27 válasza ptesza (#6122) üzenetére


poli27
Topikgazda

Akkor megolvad a heatbrake be, sztem azt nem is lehet lejebb venni :)

(#6124) w580 válasza ptesza (#6122) üzenetére


w580
tag

Hol lehet vissza venni ? Mert látom h pwm-s... :D
Annyi kiegészítés, hogy 100% megy fűtés, és szépen 1-1-1-1-1 fokokkal csökken a hőmérséklet.
Végülis elengedem, vettem biztonságos 25-26 éréket, 0.2 magasággal 0.4 fuvival az kb. gyenge 400mm/s

[ Szerkesztve ]

(#6125) ptesza válasza poli27 (#6123) üzenetére


ptesza
senior tag

Igaz. Benéztem.
A Part Cooling FAN-ra gondoltam de az most nem segít.

(#6126) fabula válasza poli27 (#6121) üzenetére


fabula
őstag

Nem igazán értelek :) . Nekem nincs alapértelmezettként beállítva, csak a Fájlkezelőben be van állítva a Betekintő ablaktábla meg a Nagy ikonok és így egy stl vagy 3mf fájlra egyet kattinva mutatja a fájlkezelő az előnézeti képet, ha meg kettőt kattintok rá, akkor betölti a hozzá rendelt BS, Orca, stb. szeletelő. Gondolom ezt szeretnéd, vagy ha nem, akkor mit :F .

[ Szerkesztve ]

(#6127) Tomika75


Tomika75
tag

Esetleg valaki nyomtatott már Devil Design ASA-val? Ha igen milyen beállításokkal?
Kicsit utómunkázok a tetőnél és feltűnt, hogy néhol a rétegtapadás nem túl jó.

(#6128) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

Fel lehet már rakni a ma reggeli javított firmware-t ? 01.05.01 ?
Úgy értem hogy most már érdemes felrakni ?
Valami hiba volt az előzővel a flow rate calibrational, amit most javítottak.

Köszi

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#6129) AndrewTdi válasza poli27 (#6121) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ha gondolod, tedd fel a F3D cuccot, az a STP / STEP fileokat is meg tudja jeleníteni az intézőben, nem csak az STL 3s 3MF-et
STP/STEP fileból nyomtatva az eredmény szebb lesz, mint STL-ből.

[ Szerkesztve ]

(#6130) Nunder válasza poli27 (#6117) üzenetére


Nunder
őstag

Valamelyik Youtubertől láttam ezt (Papa's STL thumbnails) meg ezt (Papa's STL Viewer).
Elég basic cuccok, de teszik a dolgukat.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6131) fabula válasza Brain75 (#6128) üzenetére


fabula
őstag

Felrakhatod nyugodtan, csak a kalibrációs hibát javították, ami csak a BS-el nem működött. Én feltettem és már nyomtattam is pár dolgot vele, rendben működik az Orca 1.9-el :) .

(#6132) Brain75 válasza fabula (#6131) üzenetére


Brain75
senior tag

Szuper. Köszi.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#6133) fabula válasza Tomika75 (#6127) üzenetére


fabula
őstag

Én nyomtattam DD ASA-val, nekem az anyagáramlást (Flow rate) kellett levenni 0,86-ra, amúgy minden maradt a generic ASA profil szerint, így nekem működött (feketét és szürkét is nyomtattam így).

(#6134) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Rendelt valaki A1-es mostanában? Mennyi időt vett igénybe a szállítás? Én karácsony előtt rendeltem, de azóta sincs róla semmi infó. Elvileg Január 10-ig ide kell érnie. :U

(#6135) Tomika75 válasza KisBundi (#6134) üzenetére


Tomika75
tag

Ha nem látod a nyomonkövetésnél, hogy bármi történne akkor írj rájuk!
Én dec. 17-én kérdeztem meg tőlük, hogy mi a helyzet mert dec. 20 előttre írták a szállítást de nem látom sehol. Visszaírtak valami sablon szöveget, hogy nyomon tudom követni és ha rendeléstől számított 5 napon belül nem látok semmi változást akkor jelezzem meg nagy a leterheltségük stb....
Válaszoltam nekik, hogy az 5 nap már régen letelt ( még Black Friday-ben rendeltem) és gondolom a 20.-i megérkezést azt már elbuktam ugye? Egyáltalán karácsonyra megérkezik? Na ekkor küldték meg a csomagszámot és a státuszt, hogy kiszállítás alatt és a szállítási idő 3-10 nap között.
Nekem dec. 29-re érkezett meg.

(#6136) 2thletme2day válasza KisBundi (#6134) üzenetére


2thletme2day
őstag

Valószínűleg 10-e nem az érkezés hanem a postára adás határideje. Általaban ezt a hataridőt tartják is és ezt a határidőt adják meg. Nem a csomag érkezéséét. Onnantól kezdve, hogy feladták a csomagot olyan 4-5 nappal lehet számolni szállításra kb. Persze a hétvége meghosszabbíthatja ezt a szállítási időt. 10-e után ha nem kaptál csomagszámot mindenképp írj a supportnak, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6137) 2thletme2day válasza Tomika75 (#6135) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nincs nyomtkovetési szám szerintem még és úgy gondolom, hogy neked is azt írták, hogyha 5 napig nem mozdul miután megkaptad a nyomkövetési számot akkor írj nekik, nem akkor ha megrendelés után 5 nappal nincs még semmi infó. Kaptál egy feladási dátumot aminek lejárata előtt írtál nekik. Persze, hogy sablon szöveget kaptál.

(#6138) Imy válasza 2thletme2day (#6136) üzenetére


Imy
veterán

Amikor én rendeltem az X1C-t akkor hétfőn dél körül adtam le a rendelést, és péntek délelőtt nálam volt. Igaz ez októberben volt.

(#6139) fabula


fabula
őstag

Szerintem mindenki írja le, hogy amikor ő vette a Bambu nyomtatót, meg hogy akkor mennyi idő alatt ért ide, hátha attól hamarabb megkapja a kolléga :DDD .
A Bambu várható feladási időt ír, logikusan olyat nem is írhat, hogy mikor érkezik meg a megrendelőhöz, mivel EU raktárból tőle átveszi a német posta, attól meg a magyar posta és hát itt már kezd bizonytalanná válni a kiszállítás időpontja, ezt meg honnan kéne tudnia a Bambunak :F .
Kár ezen ötletelni, senki nem megy vele semmire, szerintem :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6140) Joshi válasza KisBundi (#6134) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy fabula is írja, attól hogy mindenki leírja hogy neki mennyi idő alatt jött meg a nyomtatója még a tied nem akkor fog megérkezni. Írj a Bambunak és meg fogod kapni a választ. Manapság nagyon népszerűek, gondolom rengeteg megrendelésük van.

(#6141) Scallion válasza fabula (#6139) üzenetére


Scallion
senior tag

Kicsit sajnállak benneteket a postai szarakodások miatt. De azért itt is előfordul probléma. Most nekem egy francia csomagomat dézsmálták meg (loptak belőle).Mivel az egész világra postázom ,tudom ,hol milyen a posta, lehet egyszer összefoglalom a tapasztalataimat :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6142) KisBundi válasza Joshi (#6140) üzenetére


KisBundi
őstag

Bocsánat, de itt most félreértések sorozata van. Nekem "ETA: Ship before Jan 10th" írtak, ami kis utánaolvasás után nem a célbaérkezesi időt jelenti, hanem a raktárból való kiküldés határidejét. Igazából én erre lettem volna kiváncsi, hogy várhatóan a megjelölt időpont előtt valóban postázni fogják-e vagy ez csak tájékoztató jellegű. :B

(#6143) smithsys válasza KisBundi (#6142) üzenetére


smithsys
aktív tag

Az "ETA" várható érkezést jelent, a "Ship before Jan 10th" pedig, hogy szállítják január 10. előtt. Ha átgondolod, ez eleve idióta megfogalmazás.
Ha már a feladó sem tudja, hogy mit beszél, akkor szerinted bárki tud korrekt információt adni arról, hogy mikor kapod kézhez??? :D
Sajnos ez "türelemjáték". Ha meg a posta is benne van a buliban (márpedig igen ), akkor idegőrlő türelemjáték. :DDD
Szóval igen, minden csak tájékoztató jellegű!!!

[ Szerkesztve ]

(#6144) Imy


Imy
veterán

Van aki már kísérletezett a MarkerLab-bal?
Sikerült már vele táblát kinyomtatnom, de az a gondom, hogy úgy szeretném kinyomtatni, hogy a szöveg és minden alakzat lefelé legyen, és a tábla alja pedig felfelé. Csak az a gond, hogy a szöveget, és az alakzatokat a "base plate"-ből kiemeli, így nem lehetséges a nyomtatás.
Sokkal jobb minőséget lehetne elérni, ha teljesen síkba menne.
Itt látszik is a képen, ez egy példa csak.

(#6145) Joshi válasza Imy (#6144) üzenetére


Joshi
titán

A példádban lévő táblánál, ha a szöveg nincs kiemelve az alap piros táblából, akkor többszínű nyomtatás rengeteg anyag és időt fog felemészteni. Azért, mert minden egyes rétegnél színt kell váltania a nozzlenak. Ha viszont a szüveget kiemeled, akkor már nem fordíthatod meg a táblát, mert akkor az alap piros tábla a levegőbe lenne, tehát support kellene. Ha jól értettem a kérdésedet.

ui.: esetleg próbáld ki a felső felületek vasalása funkciót, az esetenként homogénebbé teszi a felületeket. Nem mindig működik jól ez a funkció, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#6146) Rolly válasza Joshi (#6145) üzenetére


Rolly
veterán

Azért ez így nem igaz... szövegek nyomtatásánál ha még lenne fordítva az adott tábla ésegy sikban lenne a szöveg, akkor összesen 2 anyagcsere lenne, mert az ilyen táblánál 2 rétegben van benne a szín a többiben csak a tábla színe... azaz az első rétegen lenne egy zöld-> fehér, majd a második rétegen pedig egy fehér -> zöld csere... a többi réteg már zöld lenne...

(#6147) ptesza válasza Imy (#6144) üzenetére


ptesza
senior tag

Az olyant úgy szoktam csinálni, hogy kell egy DXF fájlt menteni belőle. Ezt beimportálni a F360-ba egy sketch-re. Minden elemet 0.2mm-re kell kihúzni ugyanabban az irányban külön-külön body-ba. Így kapsz egy ilyen táblát ami csak egy réteg lesz. Ezt mindenképpen stl fájlként exportáljad ki mert a BS vagy az Orca csak azt bontja objektumokra.
Erre gondoltál?

(#6148) Joshi válasza Rolly (#6146) üzenetére


Joshi
titán

Előfordulhat, le kell szeletelni és úgy is kiderül.

Egyébként a képen látható értékekkel lehet levenni a szöveg és alakzatok kiemelését. Persze ez még mindig felfele van, de hátha működne. Vagyis 0.03-as réteggel biztosan nem lenne jó, oda minimum a 0.2 kellen, amennyi egy rétegvastagság.

[ Szerkesztve ]

(#6149) Joshi válasza Imy (#6144) üzenetére


Joshi
titán

Ha átszerkeszted a táblát, akkor a Bambu Studióban már át tudod fordítani a modellt. De csak találgatok, most nem tudom kipróbálni. :B

[ Szerkesztve ]

(#6150) Scallion válasza Imy (#6144) üzenetére


Scallion
senior tag

Azt is megcsinálhatod ,hogy elöször a feliratot nyomtatod ki, aztán a keretet rányomtatod úgy hogy a feliratot kihagyod. Szépen össze fog olvadni. Mindjárt lefotózom nekem ,hogyan sikerült.A Z-hop-ot kell megemelni kicsit hozzá. (Mondjuk ezt még ender 3-al csináltam.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.