Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) ptesza


ptesza
senior tag

Mit találtam. :)

(#6902) borg25 válasza poli27 (#6900) üzenetére


borg25
senior tag

Félig igazad van, mert már most van új árukészlet, én már meg is rendeltem a platet és a PTFE adaptert :)

(#6903) ptesza válasza borg25 (#6902) üzenetére


ptesza
senior tag

Transzparens PETG nekem ma meg is érkezett.

(#6904) ptesza válasza fabula (#6331) üzenetére


ptesza
senior tag

A rétegidővel kapcsolatban agyalok már egy ideje. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Szoktam nyomtatni egy bizonyos dolgot rendszeresen amin vékony kiálló pöckök, kampók vannak. Elég könnyen le lehetett törni. Most sokkal jobb, hogy a min rétegidőn emeltem a leírás alapján.
Amit nem nagyon értek az az, hogy ez miért a filament beállítások közt van. Ez simán lehetne szerintem a model beállításai közt. (is)

(#6905) fabula válasza ptesza (#6904) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem azért, mert filament függő. Rengeteg féle PLA van pl. és a rétegidő sokban függ ezek tulajdonságaitól, mint pl. a rétegtapadás.
Perzse tehetnék bárhová, de alapvetően én azt az elgondolást látom a BS-ben és persze az Orca-ban, hogy alapvetően a beállítások a gép tulajdonságaihoz vagy a filament tulajdonságaihoz köthetően legyenek csoportosítva.
Persze ez csak a személyes véleményem :D .

[ Szerkesztve ]

(#6906) poli27


poli27
Topikgazda

2024. február 29. (youtube.com)

Erre van ötlet? Silk plat nyomtatok petg supporttal, és amikor a plat tölti be normálisan ahogy kell, kinyomja a fejből a másikat, és mikor végzett akkor, felpörgeti a ventit a lehűtés miatt kis gombóc lesz, de amikor a plat cseréli petg re, akkor a videón látható módon működik, és minden egyes cserekor ott kell asszisztálni, mert nem jól csinálja a cserét, filament kinyomás közbe 100% pörgeti a ventit tehát nem kis gombóc lesz hanem hosszú szál, és ezt megcsinálja 4x... Majdnem a fejre ragad már a végén a cucc... Mi a fuck ez??

[ Szerkesztve ]

(#6907) ptesza válasza poli27 (#6906) üzenetére


ptesza
senior tag

Már azt hittem, hogy csak nálam van valami gebasz. A sárga szín a silk anyag. Egy ideje nekem is ilyen bunkókat sz@rik. Akkor figyeltem fel rá, amikor feltépte azt a kis fedelet ami pont azért felelt, hogy a belepottyantson. A wiper el is görbült.

(#6908) ptesza válasza fabula (#6905) üzenetére


ptesza
senior tag

A paraszt logikám mondja, hogy minimum rétegidő benne van a filament profilban. Akkor a szeletelő felülbírálhatná ha annál hosszabb időt szeretne a felhasználó. Lehet egyszer ilyen lehetőség is lesz majd.

(#6909) poli27 válasza ptesza (#6907) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ilyen hosszú szálakat is gyárt... Persze nem esik ki a wc ledobón... kézzel kell kipiszkálnom... most nem is merem itthagyni éjszakára....

(#6910) ptesza válasza poli27 (#6909) üzenetére


ptesza
senior tag

Valamit elkuffantottak Bambuszék.

(#6911) poli27 válasza ptesza (#6910) üzenetére


poli27
Topikgazda

de miért csak a petgnél csinálja?

(#6912) poli27 válasza poli27 (#6911) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nah én ezt feladom, ez baszik normálisan cserélni petgnél, nyitottam rá ticketet... Nem normális az ami a videón is látható... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6913) axlfsi


axlfsi
veterán

édesjóistenem! EZ a gyászkarika kb. mindig elfogy 10 perc alatt, ... már a 4. feliratkozásom mulasztom el. Kezdem unni...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6914) poli27 válasza axlfsi (#6913) üzenetére


poli27
Topikgazda

Dehát van belőle kosárba tudtam tenni :D

(#6915) axlfsi válasza poli27 (#6914) üzenetére


axlfsi
veterán

Kizárt dolog! ... szerintem nem EU-t nézel.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6916) poli27


poli27
Topikgazda

Szerintem a sunlu gyártja a filamentet a Bambunak... Pontosan ugyanúgy megszopatott az új Bambu dual color silk filamentje, mint a sunlunak a silk fehérje.... High temp plate 3dlac spray , és nem tudom leszedni róla a filamentet annyira belekenődik vagy nem tudom hogy mondjam, a bed scraperrel kell lekapargatni, csak az meg összebassza a felületét....de ez igaz a pei re is... arról is alig tudom leszedni nyomot hagy... a sunlut ezért basztam ki majdnem a picsbe, mert ugyanezt csinálta... Én 99% ban biztos vagyok benne ez Sunlu filament... Érdekes az Eryone silk filamenttel még nem volt ilyen problémám...

(#6917) poli27 válasza axlfsi (#6915) üzenetére


poli27
Topikgazda


[ Szerkesztve ]

(#6918) axlfsi válasza poli27 (#6917) üzenetére


axlfsi
veterán

ÉS AZT HOGY?!?!?! :U :Y :F :F :F
... bejelentkezve IS ugyanaz; notify when available ... ez egy vicc :(((

Ha a P1 alkatrészeit tallózom, ott is csak annyit látni a listában, hogy majd 03.10 előtt raktáron lesz;

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6919) Imy válasza axlfsi (#6918) üzenetére


Imy
veterán

Én is meguntam az erre való várakozást. Vegyél egy ilyet.
Egy ilyen adaptert terveztem hozzá, és kb 1 hónapja tökéletesen működik. Amire vadászol ahhoz is kell egy közdarabot nyomtatni, mert ha rácsavarozod, megtöri a PTFE-t, és akadhat.

(#6920) Scallion válasza poli27 (#6916) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerintem nem, de az alapanyagot valószínű ugyanott veszik. Nem sok ilyen gyár van. Tudom, hogy a sunlu népszerű otthon, de nem jó.

(#6921) poli27 válasza Scallion (#6920) üzenetére


poli27
Topikgazda

Neked nem volt még ilyen? A guta megüt, hogy összebaszta a zsír új lapomat, amire alig párszor nyomtattam...

(#6922) axlfsi válasza Imy (#6919) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszönöm a tippet! :R
... mindettől függetlenül, nem értem, hogy nekem miért nem mutat készletet!:F
Lehet prioritizalnak egyes felhasználókat a "szintjükhöz" képest? Nem tudok másra gondolni,...
Ha Polly megnézné kijelentkezve, sőt, incognitóban (illetve magyar IP-ről - még ez is számíthat), kíváncsi lennék... de mindegy is :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6923) Scallion válasza poli27 (#6921) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem nyomtatok olyan alkatrész amihez silk kellene :DDD . Sunlut teljesen elengedtem, nagyon lecsökkent a múlt évben a színvonala.Hazudok, mert pár éve egyszer nyomtattam :D

(#6924) Scallion válasza ptesza (#6907) üzenetére


Scallion
senior tag

Most ,hogy mondjátok , nekem sem tisztít normálisan.

(#6925) poli27 válasza Scallion (#6924) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nezd meg a videot petgnel ezt csinálja, de mikor plat tisztít akkor jo cserekor... de igy ott kell állni asszisztálni.... eddig a hutes akkor ment mikor kinyomta a megfelelo mennyiséget, most menet kozbe is megy, ezért hosszú szálakat csinál a hutes miatt ami elakad a nyilasba... :W

[ Szerkesztve ]

(#6926) fabula válasza poli27 (#6925) üzenetére


fabula
őstag

Nekem bármelyik silk PLA-nál (Eryone, e-Sun, Sunlu) lényegesen vastagabb szál jön ki a fúvókából tisztításkor, de ez a silk filamenteknél normális, legalább is több fórumon olvastam, ezért egy nagyobb bumszli jön létre a fúvúkánál és nem a szokásos rúgószerű kaki. Ezt tényleg nehezen törli le és nem is mindig sikerül. PETG-t mostanában nem nyomtattam, ezek szerint változott valami az újabb firmware-ben, mivel korábban azt is normálisan tisztította, mint a PLA-t. Nem is értem, miért kell a PETG tisztításkor végig mennie a hűtésnek, nem sok értelmét látom. Annak, hogy törlés előtt közvetlen egy rövid időre hűtik a szálat van értelme, mert kissé megkeményedik a fúvókánál és így könnyebben lejön a tisztítón és nem ragad rá, mert nem teljesen lágy.

[ Szerkesztve ]

(#6927) Scallion válasza poli27 (#6925) üzenetére


Scallion
senior tag

Jaja tegnap petg-nél volt ilyen .Azt hittem szar a petg mert gagyi minőség amugy is. De így . Menjünk tüntetni a bambuhoz :DD

(#6928) Silent77


Silent77
veterán

Esetleg Jayo TPU-val van valakinek tapasztalata?
Kupon: 24CD08
Ár: $72.33/ 5,5kg TPU.
Ennyiért lehet meg kéne próbálni, de ennyit mire elnyomtatok. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6929) poli27 válasza fabula (#6926) üzenetére


poli27
Topikgazda

Igen és planál így is megy, csak a végén kapcsol hűtést, de petgnél a videón látható módon csinálja... menet közbe is hűti, ezért nem kis gombóc lesz belőle, hanem hosszú szál ami elakad...

(#6930) poli27 válasza Silent77 (#6928) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem jó a linked :D Amúgy sunlu lesz :)

(#6931) poli27 válasza Scallion (#6927) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én nyitottam rá jegyet, és szerintem próbaképpen visszateszem az előző firmwaret...

(#6932) Silent77 válasza poli27 (#6930) üzenetére


Silent77
veterán

Vettem már, tudom. Furcsa, hogy TPU ilyen olcsón van. Vagy nem? :D
Fura, mert jó a link, de ismét. Jayo TPU

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6933) Scallion válasza poli27 (#6931) üzenetére


Scallion
senior tag

Köszi mindannyiunk nevében :D . Szólj, ha jobb a régi.

(#6934) poli27 válasza Scallion (#6933) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az egyel régebbinél se jó... tuti firmware csinálja ezt és nem a bambu studio? MOst felteszem 2 vel régebbit ami még 1.04 es..

(#6935) poli27


poli27
Topikgazda

Meg mindig fos ezt gyártja... persze beakad mindig...

(#6936) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali, jól látom, hogy a P1P csak április 16 után jön meg / rendelhető? :W

gyári oldal helyett van másik 2 is, de azon 800+ € vételárat írnak...

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#6937) 2thletme2day válasza Emunem (#6936) üzenetére


2thletme2day
őstag

Terelik a népet a P1S felé. Gondolom csak mutatóba csinálnak már P1P-ket. Véleményem szerint amúgy ha már ennyit szánsz nyomtatóra akkor érdemesebb még megtoldani a budget és a P1S-et venni mert mindenféle modifikáció nélkül tudsz vele kb mindenféle anyagot nyomtatni. A 2 nyomtató közötti vételár különbségből szerintem pl még a P1P beburkolása sem lenne meg. Ha meg csak PLA és PETG van megcélozva akkor már inkább egy A1, olcsóbban mint a P1P. Bár az majd csak májustól lesz újra elérhető.

(#6938) poli27 válasza poli27 (#6935) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nah mind1 Orca vagy Bambu studio, és milyen a firmware.... petgvel jelenleg nem tudok színcserés nyomtatást csinálni... mert elmebeteg módon tisztítja a fúvókát, és a hosszú szálak beakadnak.. Már reseteltem is a gépet és semmi... mi a bánatos pics@ lehet vele?...

(#6939) Scallion válasza poli27 (#6938) üzenetére


Scallion
senior tag

Esetleg elkopott a tisztító, nekem tutti el van kopva.

(#6940) poli27 válasza Scallion (#6939) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mi köze a tisztítónak ahhoz, hogy szálkinyomás közbe bekapcsolja a ventit 100%ra, és ahelyett hoyg összetekerné, hosszú szálat csinál....?

(#6941) Emunem válasza 2thletme2day (#6937) üzenetére


Emunem
aktív tag

Elképzelhető, hogy ez van a háttérben, amit te is mondasz. Eredetileg 300€ büdzséről indultam, és már karcolom az 1000-est pót alkatrészekkel, szekrénnyel. Ez is olyan hobbi, mint a többi: csak viszi a pénzt. :DDD (Rc modellezés és autós szimulátorozás mellé lassan a hétvégi mosogatás, takarítás már nem lesz elég a béke kedvéért :U )
Egyenlöre mondtam is egyik fórumtársnak, hogy egyenlöre parkoló pályára rakom 1 hétre, aztán döntök mi legyen. De bármerre is keresek, mindig a Bambura kanyarodok vissza minden teszt alapján, P1P, vagy P1S a vége. :D

Nagyon jó közösség van itt is, köszönöm a sok segítséget, meg a jó hozzáállást egy full zöldfülühez. :R

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#6942) Joshi


Joshi
titán

(#6943) Scallion válasza poli27 (#6940) üzenetére


Scallion
senior tag

nem tudom , nem figyeltem .Eddig a ventit a tisztítás végén a törlés előtt pörgette fel, azt mondod ez változott?

(#6944) 2thletme2day válasza Emunem (#6941) üzenetére


2thletme2day
őstag

Akármelyik bambut választod, nem fogod megbánni az fix., Eddig minden nyomtatóm mellé vettem egy valag pótalkatrészt és cserealaktarészt. Kb 2 alkalom volt amikor egy valamit elhasználtam. A többi azóta a szekrényben porosodik vagy már eladtam. Most bambunál úgy voltam vele, hogy ha kell is alkatrész max 1 héten belül itt van Németországból de mivel csak magamnak nyomtatok ezért nem gáz a dolog, így nem vettem hozzá semmit. Amúgy egy tartalék hotend van a dobozban. Ha a szekrényt a különféle anyagok nyomtatása miatt akarod akkor a P1S mellett már az nem lesz létszükséglet.

(#6945) poli27 válasza Scallion (#6943) üzenetére


poli27
Topikgazda

:K
2024. február 29. (youtube.com)
Nézzed a ventit... persze hogy nem tudja összetekerni, mert kihűti a szálat tök gyorsan a ventivel... A hosszú szál meg elakad a ledobónyílásban....

[ Szerkesztve ]

(#6946) Scallion válasza poli27 (#6945) üzenetére


Scallion
senior tag

Most néztem meg és a kezdetektöl is így csinálta. pont azért hűti vissza hogy a vékony szál elszakadjon mint ahogy el is szakadt nekem most. Az is igaz hogy ez pla. a petget viszont néha kihurcolja. Viszont neked többször megy vissza mint kellene. Nem konfigoltál el valamit?

[ Szerkesztve ]

(#6947) Mr.Csizmás válasza Emunem (#6941) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

P1SC, és gyártsál fizetőst is - nem nagytételben, szomszédnak virágjelölő, stb. amit basic is meg tudsz tervezni :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6948) Emunem válasza 2thletme2day (#6944) üzenetére


Emunem
aktív tag

Több ok is van: Ne lepje be a por, esztétika, praktikum (Cuccok egy helyen legyenek, ne kelljen 100 helyen keresni mi hol van), levegő szűrés gyakori szellöztetés helyett. (Lomos helyiségben - ami nem fűtött - van egy gyümölcs aszaló, meg egy levegős fritőz is, modellezős cuccaim, meg a höri néha, ha nagyon vergődhetnékje van. :)) ).
Nagyjából ez lenne az ok.

nem tudom, hogy a P1S-nél mennyire kell kisúlyozni a betonlapos megoldással. Elivleg a kiszemelt bútordarab elég masszív, max megerösítem valami rejtett fém elemekkel. Vész esetére van szép szürke betonlapom 50*50*4 méretben. ;]

"... hát persze ..."

(#6949) Emunem válasza Mr.Csizmás (#6947) üzenetére


Emunem
aktív tag

Megfordult a fejemben amúgy, hogy ha már van, akkor hozzon is a konyhára...

"... hát persze ..."

(#6950) poli27 válasza Scallion (#6946) üzenetére


poli27
Topikgazda

Kireseteltem a gépet is és az orca szeletelőt is felraktam a bambu helyett.... ugyanúgy csinálja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.