Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Scallion


Scallion
senior tag

Egyébként azért haragszom rá, mert mindig adok esély neki, aztán utólag sajnálom az elvesztegetett időt. De továbbra is ki fogom próbálni, egyrészt,mert.hülye vagyok , másrészt.meg hátha jobb lesz :DDD :DDD

(#6602) fabula válasza Scallion (#6591) üzenetére


fabula
őstag

OK, legyen neked igazad. Mondjuk én csak Orca-t használok régóta, de érdekes módon eddig semmi komoly problémát nem tapasztaltam, de biztos én vagyok az egy szál kivétel, ami erősíti a szabályodat :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6603) fabula válasza Scallion (#6592) üzenetére


fabula
őstag

Igazad van, végül is teljesen felesleges fórumokat olvasgatni, mert ott úgy is csak hülyeségeket írnak (egy hülye százat csinál alapon is :D ). Ja, hogy ez is egy Bambu fórum? Hoppá, ezt benéztem :DDD .
Akkor annak sem lehet hinni, amit itt írnak, ezt is felesleges olvasgatni :DD .
Megértettem, többet nem olvasok fórumokat, nehogy félrevezessenek :DDD .

Amúgy remélem már reggeliztél, mire ezt olvasod :K .

[ Szerkesztve ]

(#6604) Scallion válasza fabula (#6603) üzenetére


Scallion
senior tag

Már reggeliztem :D. Igazad van , (kivéve orca ) Néha van hasznos infó. De általában nekem olyan kérdéseim vannak amikre nincs válasz, még itt is ha visszalapozol legtöbb kérdésemre ,fingja sincs senkinek. Amúgy az angol fórumokon sem. Nyelvet gyakorlom itt meg ,hogy ne felejtsem el a gyökereimet ,vagy gyökereket :D

(#6605) Imy válasza fabula (#6590) üzenetére


Imy
veterán

Ezért lenne jó egy köztes átmenet a 0.5-ös nozzle. Alapból csak 4 féle nozzlet tud lekezelni a Bambu, és csak az is van hozzá (0.2, 0.4, 0.6, 0.8).
Másból meg lehet kapni más méretet, pl: 0.25, 0.3, 0.5, 1.0, 1.2).

A CHT betét kopására én is kíváncsi lennék, habár az csak a nyomtatási sebességre lehet hatással esetleg, ha nagyon elkopik.

(#6606) Scallion


Scallion
senior tag

Kérdés , valaki próbálta a Qidi tech ASA-kat? Elég élénk szinei vannak meg nem is drága, de ,olyan gagyinak tünik ez a gyártó.

(#6607) Imy


Imy
veterán

Juupine-s hotend nekem ma már 2. alkalommal jár így. Nem értem miért. Mintha túlmelegedne, és az anyag beragadna. PETG-vel járok így 250 fokon nyomtatom a SUNLU PETG-t. Valami ötlet, hogy ez miért? Tegnap raktam fel, a Sunlu PLA is 1x beragadt, de azt ki tudtam rántani. De ma az extrudert kellett szétszednem, annyira beakadt.

[ Szerkesztve ]

(#6608) ptesza válasza Imy (#6607) üzenetére


ptesza
senior tag

Flow ratio : 1
PA: 0.042
Nozzle : 225
Max vol speed: 12

Ezekkel a beállításokkal nyomtatok Sunlu PETG-t. Plusz egy kicsit lehalkítottam a ventiket, hogy lehessen mellette élni.
Már elnyomtattam pár tekercset de még nem volt dugulás és még méretpontos is.

(#6609) fabula válasza Scallion (#6604) üzenetére


fabula
őstag

:C

(#6610) fabula válasza Imy (#6605) üzenetére


fabula
őstag

Igen ez érdekes, mivel valahol olvastam még régebben, hogy eredeteileg a RepRap projekt 0,5-ös (és 0,35-ös) fúvókákat használt, csak később az E3D V4 hotendje miatt álltak át a gyártók a 0,4-re és valahogy ez lett a kvázi "szabvány". Utána meg ehhez képest a 0,5 nem lett volna sokkal nagyobb, ezért lett 0,6 és 0,8 meg 1 mm-es és kisebbnek meg a még működő 0,2-es (bár van még 0,1-es is, de nagyon dugulós).
Ajánlom figyelmetekbe még ezt a videót, itt 1:47-tl beszél Thomas erről a témáról: [link] .

(#6611) Scallion válasza fabula (#6610) üzenetére


Scallion
senior tag

Ez így volt, akkoriban még csak 3-as filament volt.

(#6612) fabula válasza Scallion (#6611) üzenetére


fabula
őstag

Igen, valóban ez is igaz, bár a fúvókaméretet nem kellene, hogy befolyásolja hogy 3-as vagy 1,75-ös átmérőjű a filament. Hogy miért a 0,4-et választotta az E3D, azt nem olvastam sehol :N . de miattuk ez vált általános alapfúvókává a hobbi nyomtatókban.

[ Szerkesztve ]

(#6613) Mr.Csizmás válasza Scallion (#6606) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

különcke masinájuk van de megvenném mert jónak tűnik. valszeg valami oem szállítja nekik, mint a sunlu is van pár fedőnéven.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6614) fabula válasza ptesza (#6608) üzenetére


fabula
őstag

Ezek a Juupine V2 0,4-es CHT nozzle-s hotendre vonatkozó beállításaid?

(#6615) Scallion válasza Mr.Csizmás (#6613) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem találtam más gyártónál ilyen szineket, na meg 1 rating van rajtuk

(#6616) Mr.Csizmás válasza Scallion (#6615) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk amazonnál könnyű megreklamálni, ha foscsy :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6617) Imy válasza ptesza (#6608) üzenetére


Imy
veterán

Úgy nézem, hogy nálam túlmelegedett az egész, de nem értem, hogy miért.

(#6618) Scallion válasza Mr.Csizmás (#6616) üzenetére


Scallion
senior tag

Szó nélkül viszi másnap a postás, de gondoltam rákérdezek.

(#6619) Scallion válasza Imy (#6605) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerintem ha felfúrnál egy 4-est 5-re tudnád paraméterezni hogy jó legyen.

(#6620) Scallion válasza Imy (#6607) üzenetére


Scallion
senior tag

Nincs kicsúszva a fejböl a termosztát?

(#6621) Imy válasza Scallion (#6620) üzenetére


Imy
veterán

Nincs, megnéztem. Nem kell még valahol pasztázni a termosztát (NTC szenzor) és a fűtőpatronon kívűl?

(#6622) Scallion válasza Imy (#6621) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem , a lényeg hogy ne menjen át a hő. venti forog rendesen?

(#6623) poli27 válasza Imy (#6621) üzenetére


poli27
Topikgazda

A gyárit használod hozzá, vagy amit küldtek vele thermoelemet meg hőmérő elemet?

[ Szerkesztve ]

(#6624) Imy válasza poli27 (#6623) üzenetére


Imy
veterán

Minden gyári alkatrészt átraktam (ventillátor, NTC, fűtőpatron).

(#6625) ptesza válasza fabula (#6614) üzenetére


ptesza
senior tag

Azt tényleg nem írtam. Standard Bambu 0.4.

(#6626) fabula válasza ptesza (#6625) üzenetére


fabula
őstag

Köszi :R .

(#6627) Xpredi01


Xpredi01
tag

Beléptem a klubba egy A1 minivel. Eddig ender3-am volt, hát ez kb úgy viszonyul hozzá, mint az email a postagalambhoz.. A 180x180 elsőre ijesztőnek tűnt, de használat közben jön rá az ember, hogy az esetek 95%-ban elég, a másik 5% felében meg 256x256 sem lenne az..

1-2 kérdés az utángyártott alkatrészekről.. Visszaolvastam, de kissé nagy a zaj.. valaki le tudná nekem tisztázni, hogy utángyártott:

-build plate-et és hotend-et melyik gyártótól, és honnan érdemes rendelni?

-sunlu filament bevált? (Nekem még a több éves filanora és Spectrum fikamentekkel sincs semmi bajom alap beállításokkal sem.., szóval nagyon nem lehet mellélőni, gondolom)

Köszi.

(#6628) Imy


Imy
veterán

Ha nem a Bambustudióban szeletelek fel egy modellt, és onnan indítom a nyomtatást, hanem a Bambu Handy-ból, akkor hogyan tudom elérni, hogy a korábban kikísérletezett asztal és nozzle hőfokot használja, ami a Bambu studióba van elmentve?

[ Szerkesztve ]

(#6629) TeebyKay válasza Xpredi01 (#6627) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szia

Én is féltem elsőre a kis build platetōl, de a bambu appnak van egy tök jó cut funkciója amivel dovetail jointal elvágom a túl nagy modelleket aztán a végén simán összetolom.

Én gyári kiegészítőket rendeltem a nyomtatóval együtt

Nekem is ugyan olyan jól működött a 10 éves wanhao filament is mint most a sunlu, nincs jelentős különbség

(#6630) Mr.Csizmás válasza Xpredi01 (#6627) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alis PEO, PEI lapok tökéletesek :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6631) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A képen látható PTFE cső megvezető/rögzítő bizbaszt szeretnék nyomtatni. Tudnátok adni egy bevált modell linket? Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#6632) fabula válasza Joshi (#6631) üzenetére


fabula
őstag

Én ezt használom, bevált ABS-ből nyomtatva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6633) poli27 válasza fabula (#6632) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azért ott a képen lévő mennyiséggel, szegény tefloncső nagyon törhet :D Pláne mikor vissza megy kakilni a fej... :D

(#6634) Joshi válasza fabula (#6632) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, nyomtatok pár darabot. :R

(#6635) poli27


poli27
Topikgazda

A mai napom filamet leltar volt xd... ez a spoolstock program egész jó ami 2e ft :) 85 tekercs filamentem van itthon 56kg xd
Az a sok mire bepötyögi az ember, utánna majd karban kell tartani a súlyt :)

(#6636) Scallion válasza poli27 (#6635) üzenetére


Scallion
senior tag

Nekem akciós volt :DDD

(#6637) Dalee válasza poli27 (#6635) üzenetére


Dalee
aktív tag

Van valami Qr kódos azonosítás, a könnyebb azonosítás végett? (Ne kelljen a nyolcvan gurigát végignézni.

(#6638) Dalee válasza Scallion (#6636) üzenetére


Dalee
aktív tag

Mi a titok?

(#6639) Scallion válasza Dalee (#6638) üzenetére


Scallion
senior tag

2 terrás google előfizetés, meg sok google cucc (pixel 8,nest,chromcast ) vásárlása :((

[ Szerkesztve ]

(#6640) Dalee válasza Dalee (#6637) üzenetére


Dalee
aktív tag

Még egy kérdés. Fel lehet valahogy Pc-n is tölteni az adatbázist, úgy kicsit gyorsabb lenne először?

(#6641) fabula válasza Dalee (#6640) üzenetére


fabula
őstag

Fel lehet tenni az alkalmazást PC-re is, csak előbb telepíteni kell egy android szimulátor programot, pl. az LDplayer 9-et [link] .
Kérdés, hogy szinkronizálódnak-e az adatok a PC és a mobil között.

[ Szerkesztve ]

(#6642) Scallion


Scallion
senior tag

Kár hogy az rfid-et nem tudja beolvasni.

(#6643) poli27 válasza Dalee (#6637) üzenetére


poli27
Topikgazda

Tudsz vele cimkét nyomtatni és igen van benne qr kódos azonosítás :)

És pc emulátorba is leszinkronizálja az adatokat ha megadod a kódot amivel ugye azonosít...

[ Szerkesztve ]

(#6644) Imy válasza poli27 (#6643) üzenetére


Imy
veterán

Ha jól értem mindent manuálisan kell felvinni, és majd amikor fogy a filament azt is beírni?

(#6645) poli27 válasza Imy (#6644) üzenetére


poli27
Topikgazda

Persze miert mire gondolsz hogyan működne másképp? :)

(#6646) TeebyKay válasza poli27 (#6645) üzenetére


TeebyKay
őstag

Utána szoktál mérni, hogy mennyi a tényleges fogyás, vagy a szeletelő által kidobott értéket veszed alapul?

(#6647) Dalee válasza fabula (#6641) üzenetére


Dalee
aktív tag

Az a baj, hogy iphone-t használok, így sajnos az android emulátor nem jó. Nem tudom van-e működő ios emulator, amin elindulna az app.

(#6648) Mr.Csizmás válasza Dalee (#6647) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] 500 ft lesz :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6649) fabula válasza Dalee (#6647) üzenetére


fabula
őstag

Az android emulátor, amit linkeltem jó, de nem a telefonra (iphone) való, hanem a Windows 10 vagy 11-es oprendszeres PC-re kell telepíteni, az androidos app azon belül fog futni egy virtuális gépen. A PC-re jó az emulátor az androidos programhoz és PC-n ezzel tudod használni is, csak a telefonodra nem tudod telepíteni.
Nem tudom, van-e android appokhoz iphone emulátor, de nem tartom valószínűnek ismerve a két cég viszonyát :D .
Ha az iphone-on akarod az appot használni, akkor meg kell nézned, hogy ez az alkalmazás meg van-e az Apple alkalmazásboltjában, és azt kell telepíteni a telefonodra.
Mr.Csizmás közben már linkelte is neked :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6650) Imy válasza poli27 (#6645) üzenetére


Imy
veterán

Hát sejtettem. De ha párszor elfelejti valaki, akkor nem lesz jó a nyilvántartás.
Én maradok az excelnél, de túl sok filamentem van, így azért nehéz. kb 85 kg egyéb, és 11 bontatlan Bambu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.