Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Mr.Csizmás válasza Imy (#6650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is egy google drive-s sheet excelen van, szín-név, kb. mennyiség meg gyári link ha valakinek mutogatni akarom :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6652) poli27 válasza Imy (#6650) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az exel t is el tudod felejteni :D

(#6653) poli27 válasza TeebyKay (#6646) üzenetére


poli27
Topikgazda

Tegnap óta használom még nem alakult ki, igazából csak egy nagyjábóli leltárt akartam :D 70kg filamentet nem egyszerű megjegyezni :D

(#6654) poli27


poli27
Topikgazda

Kell vkinek egy bento box kinyomtatva, én inkább a másik oldalra is aux hűtőt szerelek be, mert nagyon hiányzik onnan, sokkal szebbek azok az oldalak ahol megy... :)

(#6655) fabula


fabula
őstag

Na én is megvettem a SpoolStock-ot és felkerült a telóra meg a PC-re is az emuba.
Felvittem pár bontatlan tekercset tesztképpen és egész jó, szerintem jobb, mint az excel táblázatos megoldás, állok is át.
Nem igazán értem Imy hozzászólását, mert az excelben is manuálisan kell levonni az elhasznált mennyiséget, így ott is rossz lesz a nyilvántartás, ha "párszor elfelejti valaki" vezetni a fogyást.
A SpoolStock szerintem jobban áttekinthető. Persze mindez csak az én véleményem :DDD .
poli27-nek pedig köszönöm a tippet :R .

(#6656) axlfsi válasza fabula (#6655) üzenetére


axlfsi
veterán

A tipp az enyém volt! :P :K ... csak én spúrkodtam és mindjárt azt kérdeztem, szokott-e ez akcióba lenni (azóta az 1990 Ft-ból már 2190 Ft lett :D, lol)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6657) fabula válasza axlfsi (#6656) üzenetére


fabula
őstag

Akkor neked is köszi :D :R . Én poli27-től láttam, hogy ki is próbálta, ezen buzdultam fel :DDD . Azt meg én írtam, hogy emuval megy PC-n is :DD .

[ Szerkesztve ]

(#6658) Imy válasza Imy (#6607) üzenetére


Imy
veterán

Újrapasztáztam a hozzá kapott pasztával, és ma PLA-val nyomtattam. 2-3 színcsere után ugyanúgy most a PLA beleszorult, de az extruder szétszedést megúsztam.
Teljesen el vagyok most már bizonytalanodva, hogy mi okozza a problémát.
Ha más nyomtatón nem szedtem szét, és nem raktam össze a 6-7 év alatt 30-50x hotendet, akkor egyszer sem. Ez meg itt szívat. A szenzor lehet nem érintkezik a heatblockkal, de ennyire nem?

(#6659) Imy válasza fabula (#6655) üzenetére


Imy
veterán

Az igaz, mindkettő rossz, ha nincs vezetve.
Nem kell sok filamentet tartani, és nincs ilyen gond. :D Habár ma megint rendeltem 4kg Bambu anyagot, meg márciusra még tervezek 8kg-ot amíg van filament tagságom, és ha lesz annyi kuponom. De a másik lényeg, hogy legyen filament a shopban. :D

(#6660) axlfsi válasza fabula (#6657) üzenetére


axlfsi
veterán

Naja, körbeköszöjük mindenkinek! :R ... a végén meg kell vennem nekem is.
A kérdés nekem még mindig kicsit az, hogy vajon egy online (saját) adatbázist használ és nem localban az eszközön (telefonon alapból) ahol fut és így a PC-n használt program is felhőbe szinkronizálva, ugyanazt mutatja, amit a mobil és fordítva vagy sem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6661) Dalee válasza fabula (#6649) üzenetére


Dalee
aktív tag

@Mr.Csizmás, @fabula: Azt hiszem félreértettük egymást. Természetesen megtaláltam az Ios app store-ban a SpoolStock appot, de gondolom hiába telepítek fel egy android emulátort, az androidon belül még egyszer meg kellene vennem az appot. Mondjátok ha nem, bár nem hiszem, hogy össze lenne kapcsolva a két rendszer, azaz ha az egyikben megvettem a másikban nem kellene.

(#6662) Mr.Csizmás válasza Dalee (#6661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ahh, szerintem eltérően kódolja az adatbázisát a filerendszer sajátosságai miatt. imho írj a fejlesztőnek, hogy lesz-e cloud sync, vagy más megoldás erre :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6663) Scallion válasza Mr.Csizmás (#6662) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha cloud sync lenne ,akkor tutti havi előfizetésre váltana. valakinek fizetni kell a szerver havi költségét.Hacsak nem a saját google cloud-ra gondolsz?

(#6664) Mr.Csizmás válasza Scallion (#6663) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amikor írtam, a viber jutott eszembe, az a google drive-re syncel backupot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6665) Imy válasza Imy (#6658) üzenetére


Imy
veterán

Íme néhány kép, de a torokban is benne van a filament (torok tetejétől kb 4-5mm-re), a hideg részben. (Ez PLA)

(#6666) Scallion válasza Imy (#6665) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem sok minden van ott. Cseréld a termosztátot, cseréld a fütöelemet, cseréld a ventit, nézd meg rendesen müködik e az extruder. csatlakozó jó ,kábel jó. ennyi. ja meg hogy van e kosz a fejben, felfütöd maxra áttolsz rajta abs. Ennyi.

(#6667) Dalee


Dalee
aktív tag

Próbáltátok a Spoll Stock appban beolvasni az NFC tagját a Bambu spulniknak. Sajnos nekem a céges iphone-ban még csak nem is látom az NFC bekapcsolást úgy le van tiltva a policy-ban.

(#6668) Dalee válasza Mr.Csizmás (#6662) üzenetére


Dalee
aktív tag

Amikor először elindítottam, kiírt egy hosszú kódot, amire azt írta ki, hogy ha át akarom menteni az adatokat másik készülékre akkor szükség lesz rá.

(#6669) axlfsi válasza poli27 (#6654) üzenetére


axlfsi
veterán

Mivel a Bento box volt hivatott ellátni a légszűrést az aktív szénszűrés által, így valójában erről a lehetőségről letszel? ... vagy, hogy kell elképzelni, hogy mindkét oldalon "csak" egy aux venti lesz? ... kíváncsiságból kérdzem csak :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6670) fabula válasza axlfsi (#6669) üzenetére


fabula
őstag

Van jobb oldali AUX venti BentoBox-al egybeépítve is [link] .

(#6671) axlfsi válasza fabula (#6670) üzenetére


axlfsi
veterán

Hoppácska! Ez nem is rossz ötlet, köszi az infót! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6672) poli27 válasza Imy (#6658) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ a paszta amit hozzá adnak egy forintot nem ér amúgy... milyen hőfokon mit nyomtatsz ?? Nyitva van a nyomtató pl? Mert ha nagyon meleg van bent akkor is bedugul... A heatbreak ventije működik?

(#6673) poli27 válasza Scallion (#6663) üzenetére


poli27
Topikgazda

Cloud sync van ma programban, mert van benne az azonosító sor amit el is kell mentened, hogy ha átmész másik eszközre azzal tudod visszaállítani, tehát valahonnan szinkronizál azzal :)

(#6674) poli27 válasza axlfsi (#6669) üzenetére


poli27
Topikgazda

Sztem lofaxt nem ér a bento box, legalább is sztem, szagot nem szűr meg, mert ha nem kapcsolom be véletlenül akkor is annyi szag van mint ha bekapcsolom... :D AZ a mennyiségű szén ami benne van, szerintem egy nyomtatás alatt telítődhet.... egyedül a szálló részecskéket szűrheti meg a hepa miatt... :D Én inkább rakok egy ventit a másik oldalra is, és szebb nyomtatásom lesz, mint a bento boxot nézegessem :D

[ Szerkesztve ]

(#6675) Imy válasza poli27 (#6672) üzenetére


Imy
veterán

Az a gond, hogy csak az a pasztám van.
Sunlu PLA 220 fokon. Nyitva az ajtó, gyári hotenddlel ugyanezen beállítások mellett nem volt gondom.

(#6676) Imy válasza w580 (#6462) üzenetére


Imy
veterán

Most olvasom, korábban volt róla szó, hogy a heatbreaket is meg kell kenni, ami megy bele a hűtőbordába. Lehet én itt csúsztam el, és azért melegszik a heatbreakem, és azért dugul el. Már más elképzelésem nincs, a nem gyári hővezető paszta miatt nem hiszem hogy ekkora szívás legyen.

(#6677) poli27 válasza Imy (#6675) üzenetére


poli27
Topikgazda

Slice engineering Mosquito Boron Nitride Paste - 3DJake International
Veszel egy ilyet és ennyi... kb 4 nap alatt megkapod... Én se kentem meg az a részt és semmi baja.. És vegyed feljebb 230 fokra a hőmérsékletet, mert sztem az a baj, nem tud kijönni az anyag rendesen, és az extruder meg tolja befele....

(#6678) Imy válasza poli27 (#6677) üzenetére


Imy
veterán

Köszi szépen, be is rendelem! Akkor ezt tesztelted, olyan mint a Bambué?
Eddig nem volt gond a hőfokkal, én úgy látom, hogy a torok melegszik nagyon meg, lehet meg kellene kennem a torok csövét ami a bordával melegedik.

(#6679) w580 válasza Imy (#6676) üzenetére


w580
tag

Mivel gyári ott bele van préselve, jól hőelvezetés, az alis azért nem olyan passzentos, mivel ott nem lehet 100 fok így sima cpura való hővezető pasztával kentem meg. Poli által linket jobban hőálló, fúvóka menet, fűtő elem, hőszenzor, melegebb helyekre javasolt tudomásom szerint.

(#6680) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

AMS lite-hoz filament szárításra van valakinek tapasztalata, ezek közül működőképes lehet valamelyik? ikea samla vagy esteleg ez?

(#6681) Scallion válasza Imy (#6676) üzenetére


Scallion
senior tag

A nevében benne van basszus, miért akarod hogy vezesse a hőt jobban?Nehogy megkend a hűtőborda felőli részt. Gondolkozz már.

(#6682) Scallion válasza poli27 (#6674) üzenetére


Scallion
senior tag

Ugyanez a véleményem ,csak nem akartam a kedvüket elrontani. :DDD

(#6683) fabula válasza poli27 (#6674) üzenetére


fabula
őstag

Lehet, hogy igazad van, de a szagnak nem biztos. hogy köze van a mérgező részecskékhez. Attól, hogy "szaga" van, még szűrhet ki nem egészséges dolgokat.
Pl. az emberi végtermék is szagos, de nem mérgező belélegezni :D . Szerintem :DDD .
Azt egyébként honnan lehet megállapítani, hogy telítődött a szén meg a hepa szűrő? Üzemórában ugye nem lehet, mert többféle anyagot is nyomtatok és van aminek több a mérgező részecske kibocsátása, meg van aminek kevesebb. Szerintem :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6684) poli27


poli27
Topikgazda

Csóri :(

(#6685) Imy válasza Scallion (#6681) üzenetére


Imy
veterán

A hűtőborda és a heatbreak között jó hővezetés kell, hogy a hűtőborda el tudja vezetni a hőt a heatbreak hideg feléről. És igen, valószínű ezért ragadt bele nekem az anyag, mert a hideg oldal nagyon megmelegedett. Vagy a termisztorom miatt melegedett fel nagyon, de arra kisebb az esély.
[link]

(#6686) Scallion válasza fabula (#6683) üzenetére


Scallion
senior tag

Ajánlok egy kísérletet amit én elvégeztem. Felveszel egy gázálarcot beleteszed a legjobb szűrőt ami van (vegyi üzemben dolgoztam) meggyújtasz mondjuk egy füstölőt és fölé hajolsz mondjuk 20cm-re és levegőt veszel :D.

(#6687) poli27 válasza Imy (#6685) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem kell megkenni, cht fuvoka van a fejbe? Ha igen emelj a hőfokon mert torlódik a szál es beletömítí a heatbreakbe... es nem azert mert megolvad :) nem tud olyan gyorsan megolvadni ahogy nyomja az extruder.

(#6688) w580 válasza Scallion (#6681) üzenetére


w580
tag

Már bocsi, de neked ezek alapján lövésed sincsen hogyan működik ez egész dolog.
Heat Break ( hő törés ) benne van nevébe ketté választja meleg és hideg oldalt.

Heat Break ( hő törés ) aminek feladata lehetőleg vékony, sávban elválassza 250 fokos heat blockot a hotend többi részétől, azon dolgoznak ez sáv lehető legkisebb legyen. Elméletben ha húznál vonalat, aminek egyik fele 20fokos másik 250fok lenne ez lenne legjobb. Mivel sajnos valóságba nem olyan egyszerű, így rossz hővezető fémből pl titán csinálják és felső felét hűtőbordával hűtik.

Ami a dugulást okozza "heat creep " (hőkúszás) okozza. Hideg oldal túl meleg, elégtelen hűtés miatt. Minél alacsonyabb filament olvadáspontja, ott problémásabb a dolog. Mondanom se kell PLA legkényesebb.

6687 poli27

Mindent is, meg kell kenni!
Régi V6 hotendes Prusákon is megvan kenve gyárilag általad linket hővezetővel:
Fúvóka menete, heat break mindkét oldala, tehát ami hideg hűtőbordába megy az is!
Csak mivel bambu gyári fixre van szerelve, nyilván azon te nem tudsz semmit csinálni. Illetve itt szorosabb zsugorkötést használnak, ami jobban átadja a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#6689) ptesza válasza poli27 (#6687) üzenetére


ptesza
senior tag

A hővezető pasztát arra találták ki, hogy kitöltse két sík felület között a mikro karcokat és jó hőkapcsolatot biztosítson. Máshova nem kell és nem is lenne hatásos. A lehető levékonyabb rétegben kell felvinni. Mindkét felületet vékonyan be kell kenni és összenyomni. Légmentesen összecuppan és ha még megy rá némi nyomás meg hőterhelés akkor a felesleg távozik.
Ezt már a hőskorban kitesztelték.
Egy vicces kép:

(#6690) Scallion válasza w580 (#6688) üzenetére


Scallion
senior tag

Nincs, de kinek is van dugulása? Csináld ahogy gondolod :DDD Más a valóság és az igazság. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6691) w580 válasza Scallion (#6690) üzenetére


w580
tag

Azért is lehet, mert lehet ami neked van kínai, pl szorosabb gyárilag. (gyártási tűrések, futar -csap) Kifogsz kisebb furatátmerőjű bordát, túlméretés heatbreak -el párosítva akkor neked eleve lesz elég hővezetés.

Nekem alis cht van pasztázva, 0 dugulás 250+ óránél járok.

Természetesen lehet az is gond, hőelem nem érintkezik jól heatblokkal és valójában általad beállított 220 fok -> 250fok. Szóval több ismeretlenes egyenlet.

[ Szerkesztve ]

(#6692) Scallion válasza w580 (#6691) üzenetére


Scallion
senior tag

Ehhehe, ez jó volt. A fizika szerint neked van igazad, de akkor nyilatkozz ha kipróbáltad mind a két módszert.

(#6693) Scallion válasza w580 (#6691) üzenetére


Scallion
senior tag

Amúgy meg kikérem magamnak, nekem svájci bambu nyomtatóm van , nem kínai.:DDD

(#6694) w580 válasza Scallion (#6693) üzenetére


w580
tag

Félre értés ne essék, Cht-s , cserélhető fúvókás, kínai hotendről van szó, amit alin tudsz rendelni. :DD

(#6695) Scallion válasza w580 (#6694) üzenetére


Scallion
senior tag

Értem csak kötekedek :DDD .

(#6696) Scallion


Scallion
senior tag

Észrevettem a bambu egy nagy elönyét, ha mellette tartom a gyantát nem kell felrázni. :DD

(#6697) Mr.Csizmás válasza Scallion (#6696) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6698) fabula válasza Scallion (#6686) üzenetére


fabula
őstag

Se gázállarcom, se füstölőm, a kísérlet miatt meg nem veszek ilyeneket :DDD :N .
Azt azért kissé hihetetlennek tartom, hogy a Bento semmit nem szűr ki, és azt sem hiszem, hogy a szűrés minőségét csak a szag jelzi.
Amúgy meg természetesen a Bento csak csökkentheti a káros anyagok kijutását, mivel a nyomtatón annyi rés és lyuk van, ahol simán kijön a szűretlen levegő is, ez azért nem egy gázálarc, ami teljesen jól zár :D .
Ha meg tényleg semmire sem jó, akkor legalább meg van az illúzió, hogy tettünk valamit az egészségünk érdekében :DDD .
Természetesen az ideális egy teljesen külön helyiség lenne, amely jól szigetelt az életterektől és csak kifelé van szellőzteve folyamatosan, de hát ez egy hobbi nekem és nincs rá keret (meg hely se), hogy külön 3D nyomtatós műhelyet építsek ki jó szellőztetéssel, úgy hogy azzal próbálkozom, amim van és reménykedem, Bento a nyomtatóban, mellette meg egy szobai légszűrő, ennyit udok egyenlőre tenni :D .
Ja meg amikor az időjárás engedi, nyitott ablak, de ez már csak tavasszal és ősszel megy, mivel télen fűteni, nyáron meg hűteni kell :K .

[ Szerkesztve ]

(#6699) Scallion válasza fabula (#6698) üzenetére


Scallion
senior tag

Nagyon keveset szűr, sajnos. Majdhogynem értelmetlen szerintem. Annyit szerintem a beépített is csinál. Ha kicsit megnyugtat akkor megérte. :K . Nekünk a lint miatt (nem tudom mi a magyar neve) mindig mennek a légtisztítók.

(#6700) fabula válasza Scallion (#6699) üzenetére


fabula
őstag

Elhiszem neked, de nekem nincs beépített, ez még egy P1S előtti P1P Vision házban, úgy hogy a Bento helyettesíti a beépítettet, talán az is valami :D .
Nem építettem bele házventilátort, nincs is kiluggatva a helyén a ház hátulja, így ez legalább nem zúg :N .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.