Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) zozo668


zozo668
csendes tag

Sziasztok

Tőlem tapasztaltabbakat,hozzáértőket kérdeznék,az alábbi modelt szeretném kinyomtatni ami 250x250x5mm,az utolsó két réteget más színben szeretném,kikapcsoltam az asztal kizárási területét,kinyomtatnám hozzá azt a kis alkatrészt ami bent tartja a filament vágó pöcköt,de itt jön a probléma ,lehetséges-e valahogy ezt megoldani még ha manuálisan is cserélem ki a filametntet?

Más de evel kapcsolatos, a törlőtornyot lehet -e máshová elhelyezni mint pl.a prusasliccerben?

(#7152) poli27 válasza zozo668 (#7151) üzenetére


poli27
Topikgazda

Csinálj a szeletelőben egy pauset jobb oldalon a képeden a rétegvonalnál ott ahol a szinváltást akarod, kifűzöd meg be a másikat, persze kinyomsz hátra kakit a tisztítás végett, és rányomsz a folytatásra, nem is lesz törlőtorony!

[ Szerkesztve ]

(#7153) Scallion válasza Mr.Csizmás (#7150) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát a giccsért szépségért meg kell szenvedni. :DDD

(#7154) zozo668 válasza poli27 (#7152) üzenetére


zozo668
csendes tag

Őszintén mondva a szünet eszembe sem jutott,ezer hála és köszönet! :R

(#7155) TheProb válasza zozo668 (#7151) üzenetére


TheProb
veterán

"de itt jön a probléma ,lehetséges-e valahogy ezt megoldani még ha manuálisan is cserélem ki a filametntet?" Ezt a mondatot nem értem, mi is pontosan a gond?

PurgeTower-t tudod pakolgatni a build plate-en, ugyan úgy, mint a nyomtatandó modellt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7156) tothferenc válasza fabula (#7136) üzenetére


tothferenc
senior tag

Koszi. Taviranyito es muszaki termekek nyomogombjainak milyen kemenyseget erdemes hasznalni? Tpu-bol nem nagyon nyomtattam meg, egy-ket kivetellel, es azt is kapott anyagbol, aminek nem tudtam a kemenyseget.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#7157) zozo668 válasza TheProb (#7155) üzenetére


zozo668
csendes tag

Nem cseréltem még manuálisan filamentet ennél a gépnél,nem voltam biztos hogy a kikapcsolt tiltott területekkel nem -e teszek olyat ami esetleg valami kárt okoz a gépben,a purge tower-ra már rájöttem hogy lehet tilitolizni.

(#7158) TheProb válasza zozo668 (#7157) üzenetére


TheProb
veterán

Jaa. Én többször nyomtattam már "full capacity"-n és bár én AMS-t használok, de nem tudsz kárt okozni. Mivel nem fogja tudni elvágni a szálat, hibát fog dobni. Ilyenkor kézzel nyugodtan be lehet nyomni a cutter-t, majd nyomsz egy "resume"-ot.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7159) poli27


poli27
Topikgazda

MakerLab (makerworld.com)
Láttátok az új Ai scannert, meg a 3D to Relief Sculpture készítőt? :D

(#7160) fabula válasza poli27 (#7159) üzenetére


fabula
őstag

Igen, ki kellen már próbálni :K .

(#7161) zozo668 válasza TheProb (#7158) üzenetére


zozo668
csendes tag

Van AMS, de azt hittem hogy "full capacity-n" el kell felejtenem annak a használatát,még jobb ha így megoldható,ez olyan félautomata csere lenne.Hálás köszönet! :R

(#7162) poli27


poli27
Topikgazda

Jópofa ez a voronoi studio :D

(#7163) fabula válasza poli27 (#7162) üzenetére


fabula
őstag

Megvetted?

(#7164) poli27 válasza fabula (#7163) üzenetére


poli27
Topikgazda

Lehet bérelni havi 5$ a fusion 360hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#7166) Imy válasza poli27 (#7165) üzenetére


Imy
veterán

Ez tényleg az. De jó lenne, ha több férne bele, így csak a jelenlegi színpaletta fér bele, mármint ami a swatchokban van

(#7167) poli27


poli27
Topikgazda

Lol xd

[link] Wireless Charger Kit

(#7168) Bubukain válasza poli27 (#7167) üzenetére


Bubukain
senior tag

ez kell, megveszem :K

(#7169) Emunem válasza poli27 (#7104) üzenetére


Emunem
aktív tag

Itt hol a 2 venti? Egyet bal fent látok, másik? Mögötte? :U
Én még gondolkodom, hogy 2 legyen egymás mellett. A szűrő sokat levesz a teljesítményből... (Aktívszenes, 10 cm)

"... hát persze ..."

(#7170) poli27 válasza Emunem (#7169) üzenetére


poli27
Topikgazda

Igen van egy mögötte, pont ahol kifújja a levegőt hátul a chamber venti ott szívja kifelé, meg az a bal felső is előtte egyik szívott másik fújt , de nincs értelme, mert annyi rés van hogy mindenhol tud szívni, és a port nem fújja be a venti... és van egy a tető emelő hátuljánál is, ha nyitva van a tető akkor szívja ki a nyomtatótérből a meleget :)

(#7171) Emunem válasza poli27 (#7170) üzenetére


Emunem
aktív tag

van erröl képed? (" és van egy a tető emelő hátuljánál is") Neked csak szenes szűrő van?
Nekem is hasonló van tervbe, csak még nem vágtam ki neki a likat, mert először látni akarom, hol mennek el végül a kábelek. Egy fö elszívó van, de kell még az a második.
Hepa+szenes szűrő kicsit overkill kombó? Sokat lefojt a venti teljesítményéből... :(((

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7172) Rolly


Rolly
veterán

Wpc rögzítő klipszeket szeretnék nyomtatni. Milyen anyagból ajánlott? UV állónak kellene lennie. ASA vagy PETG szerintetek?

(#7173) fabula válasza Rolly (#7172) üzenetére


fabula
őstag

ASA

(#7174) Rolly válasza fabula (#7173) üzenetére


Rolly
veterán

Esetleg hazai beszerzéssel van jó asa lelőhelyed? Ha igen esetleg Bambo paramétereket is tudsz adni amivel p1sben tudok asat nyomtatni?

(#7175) fabula válasza Rolly (#7174) üzenetére


fabula
őstag

Én DevilDesign fekete és alumínium ASA-val nyomtattam eddig a Bambu generic ASA beállításokkal és jól működött. Itt lehet venni: [link] .
Mielőtt elkezdenél nyomtatni, 15 percig 100 C fokon fűtsd fel az asztallal a zárt kamrát és utána indíthatod a nyomtatást. Nekem a Vision házas P1P-ben olyan 48-50 C fok kamrahőmérséklet szokott lenni a behelyezett kínai hőmérő szerint.
Nem árt peremet használni, vagy a sarkok alá egérfület (az Orca tudja ezt is).

[ Szerkesztve ]

(#7176) Mr.Csizmás válasza Rolly (#7174) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alza, variometrum

generic asa profile, aztán lehet hangolni, meg finomítani. (ez bármelyik anyagra működik)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7177) Rolly válasza fabula (#7175) üzenetére


Rolly
veterán

Bambu Engineering Plate-et tervezek használni kell ragasztó vagy sem? Mert neten láttam mindenre is ajánlást... Gondolom ha szoknyát javasolsz akkor ragasztó se kell, mert így se tapad eléggé :)

(#7178) Imy válasza Rolly (#7177) üzenetére


Imy
veterán

ABS-hez én használtam ragasztót, de szerintem ASA-hoz is kell, hiszen írja a lap.
De itt látható melyik lap mihez jó, és kell-e ragasztó vagy sem. [link]

(#7179) Rolly válasza Imy (#7178) üzenetére


Rolly
veterán

köszi akkor rakok majd :) de ahol én láttam leírást ott nem írták, hogy kell:

(#7180) 2thletme2day válasza Rolly (#7179) üzenetére


2thletme2day
őstag

PEI lapon nálam eddig csak ASA-hoz kellett ragasztó. ABS is szépen lentmaradt eddig mindig ragasztó nélkül fűtött kabinnal. Érdemes a nyomtatás előtt elindítani az asztalfűtést és mellette 100%-on járatni az AUX ventit, hogy átmelegedjen a kamra. Ja és ami nálam nagyon sokat számított (viszonylag hideg garázsban van a nyomtató), hogy letakartam a fűtés és nyomtatás idejére egy pokróccal az egész nyomtatót. Pokróc nélkül 40 fok körülre sikerült csak felmelegíteni a kamrát, pokróccal letakarva viszont az 50+ megvan stabilan.

(#7181) fabula válasza Rolly (#7177) üzenetére


fabula
őstag

Én nem használok Engineering Plate-et, csak PEI, PET és PEO lapokat. Én az ASA-t textured PEI-re nyomtattam, nem kellett alá ragasztó. Kell viszont az előfűtés és 48-50 C körül már jól viselkedik.
Az ASA-nál nem a tapadással van gond, hanem az alsóbb rétegek eltérő, gyorsabb hűlése miatti vetemedéssel, emiatt felgörbülhetnek a sarkok az asztalról. emiatt kell a meleg kamra, meg a sarkokhoz egérfülek vagy szélesebb karima.
Én semmihez sem használtam még ragasztót a Bambu nyomtatón.
A PETG-t is le lehetett szedni kihűlés után a PEI-ről, bár attól kicsit tartottam, mert túl ragaszkodó tud lenni (egy régebbi nyomtatómon az üveglapból is kitépett egy darabot ragasztó nélkül), a PETG-nek inkább "tapadást rontó" elválasztó rétegnek kell a ragasztó :K .
De ha szeretnéd, ragasztózhatsz az ASA alá is, kárt nem okoz, utána le lehet mosni szappanos vízzel.

(#7182) Imy válasza fabula (#7181) üzenetére


Imy
veterán

A PETG az tényleg ragaszkodik, én nagyon sok üveglapot tettem tönkre, ha nem kentem rendszeresen ragasztóval. A Textured PEI-hez is nagyon tud ragaszkodni, a PLA szépen lepattanik róla, de a nagy felületű PETG az oda tud ragadni.

(#7183) fabula válasza Imy (#7182) üzenetére


fabula
őstag

Modjuk nagy dolgokat még nem nyomtattam a textured PEI-re PETG-ből, de akkor nagyobbakhoz majd kenek erre is ragasztót alá, jobb a békesség :D .

[ Szerkesztve ]

(#7184) TeebyKay válasza Imy (#7182) üzenetére


TeebyKay
őstag

PLA az textured PEI-ről már csak a lehűlés során a hőtágulás miatt le szokott válni nekem magától :D

(#7185) Imy válasza TeebyKay (#7184) üzenetére


Imy
veterán

PLA könyen leválik a Textured PEI-ről, de a PETG az már nem.

(#7186) Imy válasza fabula (#7183) üzenetére


Imy
veterán

Én sosem ragasztóztam a textured PEI-t, mert ha le kell mosni az problémásabb. Lejön ragasztó nélkül is, csak ragaszkodik egy kicsit. :D

(#7187) fabula válasza TeebyKay (#7184) üzenetére


fabula
őstag

A PLA az más, de nem jó mindenre.

(#7188) Joshi válasza Imy (#7186) üzenetére


Joshi
titán

A gyári Bambu Textured Pei lapról nekem feljött az ABS és az ASA is. De még nem nyomtattam olyan ASA-t, ami valamennyire ne vetemedett volna meg még ragasztóval is. Valószínű, hogy be kellene fűteni magasabb hőfokra a nyomtató belterét.

[ Szerkesztve ]

(#7189) poli27


poli27
Topikgazda

[link] Nem bambu klón dehogy meg a lap is 256mm xd Mondjuk a Bambu kiadhatna egy kijelző upgradet a p1 hez... mert az tényleg vicces még benne :)

[ Szerkesztve ]

(#7190) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7189) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a K1 nem volt az? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7191) 2thletme2day válasza poli27 (#7189) üzenetére


2thletme2day
őstag

A kijelző upgradehez alaplap upgrade is kellene mert nem elég erős a soc. Nem fognak kiadni semmit már a P1-hez. Nagyon nem értem ezt a kijelző fetisizmust sokaknál. Arra amire kell tökéletes. Ha több kell, ott van az app. Szépnek szép a nagy érintős kijelző, de arra , hogy ránezzek mennyi van még hátra a nyomtatásból bőven elég a jelenlegi is.

(#7192) fabula válasza 2thletme2day (#7191) üzenetére


fabula
őstag

Egyetértek :C .

(#7193) poli27 válasza 2thletme2day (#7191) üzenetére


poli27
Topikgazda

A kijelzőnek saját vezérlője van, ahhoz nem kéne a p1hez alaplap update :D Az alaplapnak csak kommunikálni kéne vele ennyi... Kinek mi nem vagyunk egyformák... én ha ott vagyok mellette szeretném a kijelzőről betölteni az amsből a filamentet, és nem 86 gombnyomkodással bekapcsolni a világítást és sorolhatom a dolgokat :D És nem nem akarom a telómat odavinni... ez egy majd 1000€ masinánál alapnak kéne lenni ennyi :D Amióta felraktam rá a xtouchot sokkal jobb a dolog... de sajnos az amst nem kezeli....

(#7194) 2thletme2day válasza poli27 (#7193) üzenetére


2thletme2day
őstag

A P1P (ami ha jól tudom neked is van) közel sincs 1000€ listaáron. A kijelzőt, a 2 fps-es kamerát és a lidar elhagyását is a gyengébb soc számlájára írják. Igen, az Xtouch mintájára lehetséges, hogy lehetne kihozni egy gyári megoldást. A kérdés az, hogy megérné-e a pénzt, erősforrást. Jelenleg szerintem gőzerővel az idén bemutatandó zászlóshajón dolgoznak, + ugye májusban jön az A1 revíziója is. Meg persze próbálják utolérni magukat a megrendelésekkel.

(#7195) poli27 válasza 2thletme2day (#7194) üzenetére


poli27
Topikgazda

P1S van... már átalakítva... :D És úgy 1000€ ha nem több a kiszedett plexiket számolva ami majd 50e ft volt :D Kivi lszek a zászlóshajóra... ha lesz egyáltalán :D

[ Szerkesztve ]

(#7196) fabula válasza poli27 (#7195) üzenetére


fabula
őstag

Hát akinek van sok pénze, az sokat költ a P1P-re (is), akinek meg nincs, az megoldja olcsóbban és ésszerűen :DDD . Pl, nem rak rá még egy kijelzőt és olcsón vesz plexit :DD .

(#7197) 2thletme2day válasza poli27 (#7195) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ha minden igaz idén jön. A golden ticketek év végéig érvényesek. Remélem nem húzzák el addig mert lájérnak a gift cardjaim amiket arra tartogatok :DDD

(#7198) Xpredi01


Xpredi01
tag

Ki mit tippel amúgy, mi újat tud hozni a következő generáció?
Ami biztosnak tűnik:
-megkapja az A széria gyors hotend csere mechanizmusát.

Ami nagyon valószínű:
-Aktív munkatér fűtés, ezzel egybekötve valamiféle filament szárítás?

Elképzelhető:
-multitool, mert az AMS inkább továbbra is csak AMCS (auto material colour system)

Nagyot szólna:
-valamiféle megbízható kész-nyomat eltávolító mechanizmus, esetleg auto lap-csere?

egyéb:
-dinamikus flow állítás (teszem azt mérné a nyomat tömegét folyamatosan, ennek megfelelően korrigálhatná a flowt..)

Van még azért ebben a spagetti-fektető témakörben fejlődési potenciál..

(#7199) Imy válasza Xpredi01 (#7198) üzenetére


Imy
veterán

Én nem követem az eseményeket, de lesz valami event, vagy valamai amin bemutatnak valamit?

Az A széria gyors hotend cseréje nagyon jó lehet, jó lenne ha a régieket lehetne upgradelni.

Nagyobb nyomtatótér lehet még amiben fejlődhetne.

Amúgy az AMS sajnos nem a legkifinomultabb, és a spagettis rész sem, a fejtisztításon is lehetne még fejleszteni.

(#7200) poli27 válasza 2thletme2day (#7197) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én egy 2 fejes nyomtatónak örülnék, sokkal kevesebb hulladék pl a támasz nyomtatűsnál :D Tuti valamerre ebbe az irányba kell elmozdulniuk,. mert ha nem fejcserés a dolog akkor nem tudnak spróolni a tisztításon.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.