Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Imy válasza axlfsi (#7448) üzenetére


Imy
veterán

Én is teljes áron vettem a nyomtatót, meg az AMS-t, kb 1800 euró volt.

Amúgy igaz van sok haszontalan, de van hasznos dolog is. Én is raktam fel ezt-azt, volt akinek az is hasznos volt, amire azt mondtam nem lesz nagy szám.

(#7452) poli27


poli27
Topikgazda

Filament csere után eltolódik a rétegem.... erre van ötlete valakinek ? Reseteltem ujrakalibráltam es semmi....

(#7453) 2thletme2day válasza poli27 (#7452) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én a filament vágónál és környékén keresgélnék először. Nincs vágáskor semmilyen fura hangja? A fejét mozagtó szíj kellően feszes? Gyanús az eltolódás iránya miatt.

(#7454) poli27 válasza 2thletme2day (#7453) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nincs semmi fura hang... a szíj elég feszesnek tűnik...

(#7455) 2thletme2day válasza poli27 (#7454) üzenetére


2thletme2day
őstag

Folyamatosan mászik el minden filament cserekor vagy csak egyszer?

(#7456) poli27 válasza 2thletme2day (#7455) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nah ezt nem néztem, de mindjárt kipróbálom :) Igazából eddig kifogyáskor vettem észre, mikor betöltötte a másik filamentet... ugye automatikus váltás... de mindjár nyomtatok valami tesztet több színnel és kiderül...

(#7457) Joshi válasza poli27 (#7452) üzenetére


Joshi
titán

Itt az X és vagy Y pozíciód megy el, de annak mi köze a filament cseréhez? Már mint azt értem hogy filament csere után van ez az eltolódás, de azt kellene kideríteni, hogy ez fizikai probléma, vagy szoftveres.

(#7458) Emunem válasza poli27 (#7456) üzenetére


Emunem
aktív tag

Nincs valami porvédőd, ami az utóbbi időben raktál fel?

"... hát persze ..."

(#7459) poli27 válasza 2thletme2day (#7455) üzenetére


poli27
Topikgazda

csak az első színváltáskor ha jól látom... az utánna lévőknél nem csúszik el...

(#7460) poli27 válasza Emunem (#7458) üzenetére


poli27
Topikgazda

Bakker de igen... akkor meg is van a hiba thx :D :C

(#7461) w580 válasza poli27 (#7460) üzenetére


w580
tag

Vigyázni kell ezekkel "upgradekkel" :D Pontosan mi volt baj a porvédővel ? Tudsz egy kis infót írni róla?

(#7462) poli27 válasza w580 (#7461) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem tudom, most levettem... majd kipróbálom megint a színcserét... remélem az volt a ludas :D

(#7463) axlfsi válasza Imy (#7451) üzenetére


axlfsi
veterán

Mi a MW profilod? Megnézem, letöltögetek, teccikélem, ha az segít, szívesen :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7464) Imy válasza axlfsi (#7463) üzenetére


Imy
veterán

Ez lenne a profilom.
Köszönöm előre is a segítségedet! :)

(#7465) Tomika75 válasza Imy (#7464) üzenetére


Tomika75
tag

Én is adtam egy tokent a kábeltartóra.
Esetleg van még akinek szüksége lenne tokenre? Maradt még egy.

(#7466) fabula válasza Tomika75 (#7465) üzenetére


fabula
őstag

Ha esetleg adsz egyet nekem is, azt hálásan megköszönöm :R .
Itt van a profilom: [link] .
Ha más is letölti a terveimet és lájkolja, azt is megköszönöm mindenkinek :R .
Még csak most kezdtem el feltöltögetni, már szedem össze a többi saját tervemet is és gyűjtöm a fotókat hozzájuk, hogy fel tudjam tenni. Hamarosan lesz több minden is.

[ Szerkesztve ]

(#7467) Tomika75 válasza fabula (#7466) üzenetére


Tomika75
tag

Rendben! Letöltöttem a modelljeid és ment a token a tojásra!

(#7468) Imy válasza Tomika75 (#7465) üzenetére


Imy
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, kedvességedet!!! :R :R :R

(#7469) fabula válasza Tomika75 (#7467) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm a segítséged :R .

[ Szerkesztve ]

(#7470) poli27


poli27
Topikgazda

ABS-GF | Bambu Lab EU

Van új Glass fiber ABS filamentje a Bambunak :)

Level up your prints with Bambu ABS-GF! 👏 Bambu ABS-GF is infused with glass fibers for enhanced strength and heat resistance. Say goodbye to warping and hello to a smooth matte finish that hides those pesky layered lines.Whether you're printing a hook or a robot arm, Bambu ABS-GF is perfect for applications where strength, stiffness, and dimensional accuracy are important, while also getting an awesome fine matte finish.
Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Bambu Lab Bambu ABS-GF •Enhanced Strength and Stiffness •Greater Dimensional Stability Fine Matte Finish મડ J Sitting Cat Upright SittingCatUpright@hubuki @hubuki”

(#7471) Imy válasza poli27 (#7470) üzenetére


Imy
veterán

Erre kíváncsi lennék. Habár én a 3D-s pályafutásom alatt nem nyomtattam el 0.5kg ABS-t. (mert büdös)

(#7472) Emunem válasza poli27 (#7460) üzenetére


Emunem
aktív tag

Bevált?
Nekem csak a Z tengely (menetes szár) porvédője került fel, de túl szoros volt, emiatt tapadási problémáim voltak (több minden más egyéb mellett :U ) kicsit megreszeltem és már jó is volt. Érzékeny kis jószágok ezek, az olvasataimból az jön le, hogy minimális szorulás (egyéb gépeknél elhanyagolható szorulás) is befolyásolja a működését.
Ha nálad az volt a gond, akkor esetedben a bennrekedt hö, és annak nem tervezett tágulásai okozhatnak galibát. (Ezt írták)

"... hát persze ..."

(#7473) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Adott ez a modell (a nagy pálya): https://www.thingiverse.com/thing:3242958

Ennél és más hasonló modelleknél is azt figyeltem meg, hogy egy-egy rétegnél először a külső falat majd a belső falat készíti el a nyomtató, majd ahogy a próbálja a kettő közötti rést csinálni hozzáér a falhoz, végig darálja és előbb-utóbb letöri a modellt.
Többnyire a magas modelleket de rendszeresen letöri nekem a plateről.

Alacsonyabb modellnél is figyeltem már olyat, hogy belerakja a rács kitöltést, majd ahogy át akar menni felette a túlsó végére végig pengeti mint egy gitárt, ott is szerintem csak a nagy felületen lévő tapadás miatt nem törik le.

Nem húzza elég magasra a motor a fejet vagy mi lehet a gond?

(A1 mini)

[ Szerkesztve ]

(#7474) poli27 válasza TeebyKay (#7473) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem használunk rácsfeltöltést.... használj gyroidot, az nem keresztezi egymást, és megoldja a hibát !

[ Szerkesztve ]

(#7475) Tomika75 válasza poli27 (#7470) üzenetére


Tomika75
tag

Imádom,hogy minden hónapban valami új típussal jönnek ki de az, hogy a többi (pla,petg,abs) anyagból legyen végre raktáron és esetleg ne csak 2 fajta az nem fontos!
Nem tudom megérteni ha nem győzik az alap filamenteket gyártani akkor miért erőlködnek újabbnál- újabb típusokkal? Az pedig, hogy esetleg több típusból legyen ugyan olyan megeggyező szín az már csak vágyálom. Persze fekete, fehér és bambu zöld az van de más nem nagyon. Olyan nehéz lenne nekik kikeverni a színeket?

(#7476) TeebyKay válasza poli27 (#7474) üzenetére


TeebyKay
őstag

Viszont jelentősen megnyújtja a nyomtatási időt is. Kipróbálom azért, remélem csak ennyi a gond, bár a linkelt magas tárgynál pl pont nem csinál rácsot mégis kétszer letörte a bedről.

(#7477) poli27 válasza Tomika75 (#7475) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem ők gyártják a filamentet... sunlu stb gyártja nekik valamelyik nagyobb gyártócég :) De igen én se értem mi a f@xért nem tudják megoldani, hogy legyen mindig raktáron cucc...

[ Szerkesztve ]

(#7478) Imy válasza poli27 (#7477) üzenetére


Imy
veterán

Valószínű ennyire kelendő. Sok nyomtatót eladtak, és lehet nem kötöttek le elég gyártókapacitást a filament gyártó partnerüknél. És mire meg lesz a kapacítás, az idő. multi így működik.

(#7479) ptesza válasza Imy (#7478) üzenetére


ptesza
senior tag

Azért a sok 40 eurós kúpon amit ellőtek megugrasztotta a keresletet, mindent is megvettek. Most lehet változás lesz, habár ~7500 Ft -ot megér egy refill nekem.

(#7480) axlfsi válasza ptesza (#7479) üzenetére


axlfsi
veterán

7500-ért hozza neked a fila árakat?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7481) ptesza válasza axlfsi (#7480) üzenetére


ptesza
senior tag

19*400=7600Ft
Meg ha véletlenül összejön egy kúpon akkor meg még jobb.
[link]

(#7482) ptesza


ptesza
senior tag

Hát ezt nem hiszem el. Ekkora béna lennék?

Bambu stúdióban több tálcán osztottam szét a nyomtatni valókat. Az első tálcán 0.08 rétegvastagságú profillal szeretném a másodikon pedig a standard 0.2-vel. Ha az egyiknél beállítom akkor a másik is átvált kérdés nélkül. Valaki kipróbálná, hogy így van-e nála is vagy csak valamit elbénáztam?

(#7483) 2thletme2day válasza ptesza (#7482) üzenetére


2thletme2day
őstag

Valószínüleg a folyamatnál a globális van kiválasztva ami szerintem a default. Rákd át tárgyakra és akkor ki tudod választani a másik tálcán lévő tárgyakat és azokhoz külön be tudsz állítani eltérő szeletelési beállításokat.

(#7484) axlfsi válasza ptesza (#7481) üzenetére


axlfsi
veterán

Aye, így már értem, 4-es bundli :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7485) ptesza válasza 2thletme2day (#7483) üzenetére


ptesza
senior tag

Hát épp ez az. Ha átváltok a tárgyak/objects -re akkor eltűnik a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#7486) 2thletme2day válasza ptesza (#7485) üzenetére


2thletme2day
őstag

Az adott tálcán lévő tárgyra kattints ne a tálcára. Esetedben ez a kocka vagy a henger. ott vannak alul a szeletlési beállítások.

(#7487) PNP


PNP
őstag

Van valakinél Budapesten eladó A1 hotend (0.4 mm)?

(#7488) ptesza


ptesza
senior tag

TPU nyomtatással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Bambu Lab TPU95A HF anyaggal nyomtatok már szinte egy kiló elfogyott. Minden rendben van a gyári profillal és még gyors is mit egy PETG. Csőszerű tárgyakat kell nyomtatnom. A csövek belső oldala eléggé szőrös de ez nem akkora probléma, mert kívülről tökéletes. A fuzzy skin-el még szép és esztétikus is lesz.
Még több darab kellene és ez miatt lehet éjszaka is kellene nyomtatnom, viszont eléggé hangos.

Arra lennék kíváncsi, hogy a tapasztalatok alapján mennyire kellene hűteni? Kell neki a jó szellőzés? Be lehetne zárnom az ajtót?
Egy kicsit szeretném élhetőbbé tenni a dolgot de nem nagyon van időm kísérletezni vele.

(#7490) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

eSUN ABS+-t nyomtatok tegnap óta, sorozatban, egymás után. Viszont gyakorlatilag minden printelés lemegy probléma nélkül ludicrous módban, lehámozom az asztalról a nyomatot, majd rakom vissza és indítom a kövi kört. Azonban kb minden print eleje clog-al indul, amit csak cold pullal tudok orvosolni. Van esetleg tippje valakinek, hogy ez mi az istentől lehet? Tegnap egymás után 2 print lement gond nélkül, annyi volt a diffi, hogy nem ludicrous-ban nyomtattam, illetve ment a chamber venti. Egyiket sem gondolnám logikus hibaforrásnak...

Illetve még annyi plus, hogy mivel ez az eSUN spool nemtom milyen méretű, de nem fér bele az AMS-be, így "external spool"-ként etetem, szóval nyomtatás végén a fejben marad a fila. Baromi idegesítő minden print elején egy unclog processel kezdeni... :W

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7491) ptesza válasza TheProb (#7490) üzenetére


ptesza
senior tag

Abban módban szerintem túlléped a hotend képességeit. Azaz nyomja az extruder bele de a hotend nem tudja olyan gyorsan olvasztani és ezért 'félig szilárd állapotban kerül a nozzliba. A max volumetrikus sebességen vegyél vissza a filament profilban vagy jöhet a CHT nozzle ami azért biztosan többet bír. Én erre gyanakodnék illetve így indulnék neki de hallgass meg másokat hátha rosszul gondolom.

(#7492) TheProb válasza ptesza (#7491) üzenetére


TheProb
veterán

De hát direkt írtam, hogy a nyomtatások hiba nélkül végigmennek (több órás 1-1 printing), valami 2 nyomtatás között történik, mert mindig a következő session elejére dugul be a hotend.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7493) TheProb válasza TheProb (#7492) üzenetére


TheProb
veterán

btw most normál sebességen történt nyomtatás után is belekötött... érthetetlen számomra

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7494) Scallion válasza TheProb (#7492) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem variáltál a tiszítási mennyiséggel?

(#7495) ptesza válasza TheProb (#7493) üzenetére


ptesza
senior tag

Lehet, hogy csak okoskodom. Ha jól értem akkor hírtelen nagy mennyiségű olvasztott filamentre van szüksége akkor ez megtörténhet. Ha sikerül ezt túlélnie akkor már bemelegedve már teszi a dolgát. Nem lehet, hogy haldoklik valami a hotend körül? A termisztor, a fűtőelem, a venti vagy csak a pasztázást kellene újra megcsinálni.
Nekem ez a ludicrous mode nagyon idegen. Eddig kerültem , de egyszer tényleg gyorsabban kell majd valami...

(#7496) ptesza válasza ptesza (#7495) üzenetére


ptesza
senior tag


Agyaltam még rajta mert érdekes eset és eléggé X akta.
Az a véleményem, hogy amikor befejeződik a nyomtatás akkor a narancssárgával jelölt helyen már eleve át/túl van melegedve annyira, hogy képes megolvasztani már valamennyire a filamentet. Mire kiveszed az alkatrészt meg újra indítod addigra teljesen megszilárdul benne és lehet takarítani. Valahogyan gondoskodni kellene a narancssárga nyak részről. A ventilátor fordulatszámának növelése. Vagy a nozzle hőmérsékletének csökkentése. Vagy amikor kész van akkor manuálisan megemeled a nozzle hőmérsékletet amíg a cserével szöszölsz. De ehhez ott kell lenned.
Mit lehetne még ?

(#7497) TheProb válasza Scallion (#7494) üzenetére


TheProb
veterán

Azzal nem, közben ami még eszembe jutott:
- 20m3/s-re volt állítva a MVF (bambu ABS-nél 16 by def.)
- Kikapcsoltam a chamber fentit, hogy ne tolja ki a szobába a büdöset, úgy is bentobox-ozok

Ebből utóbbi az első 2, problémamentes nyomtatásnál defaulton be volt kapcsolva. viszont előbbi ugyan úgy 20-on volt.

#7496ptesza: Igen, a heat creep bennem is felmerült, a kikapcsolt chamber fan miatt is. Bár ugye ez általában alacsony hőmérsékleten olvadó filaknál szokott gondot okozni. Nem tudom, hogy ABS-t ez érintheti-e.

Hotend is furcsa volt az első szétszedésnél, gyakorlatilag a nozzle töve és a heat block találkozásánál szenes foltok voltak, ilyet még nem láttam. Illetve a heater is kicsit viseltesnek tűnik, a fehér kis téglalapon kilátszik a vezeték.

Egyébként csak én nem kaptam spare thermisztort/heatert a P1S-hez? Mert sok logikát nem látok abban, hogy 2 hotendet adnak, de tartalék elektronika nincs mellé...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7498) axlfsi


axlfsi
veterán

Vásárolnék a Bambu shopból, de nem érem el az 55 ojrót... valaki beszáll esetleg Pest megyéből és/vagy tudtok adni ötletet jó helyre elverni közel 50 ojrót a sztórban? :) :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7499) TheProb válasza axlfsi (#7498) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom mid van, de én épp most rendelek P1-hez thermistor/heater pakkot, A1-es nozzle wiper-t, meg hardenes steel extruder geart. Mondjuk 2 euró híja még így is van a free shippingnek... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7500) axlfsi válasza TheProb (#7499) üzenetére


axlfsi
veterán

írtam pm :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.