Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) TheProb válasza poli27 (#7395) üzenetére


TheProb
veterán

Ez fasza, már csak egy ellendarab kell a hotend felőli csatlakozókra és tényleg fél sec alatt lehet cserélni a hotendet. :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7402) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hát ez érdekes... Most indítottam nem rég egy teljes nyomtatási alaptrületű (kivéve az alapáértelmezetten tiltott zóna) nyomtatást PETG-ből. Ha már ilyen nagy lesz az alap gondoltam feldobom az első réteget így PEO lapra kezdtem el nyomtatni. Elindítottam a nyomtatást és azt vettem észre, hogy olyan mintha messze lett volna a fej az asztaltól. Nem volt szép az első réteg, hézagok voltak a vonalak között. Leállítottam a nyomtatást és kis guglizás után azt olvasatam smooth peire kéne állítani a laptípust a szeletelőben. Megnyitom a szeletelőt és látom, hogy amúgy is smooth pei-re van állítva. Sose használtam eddig smooth pei beállítást csak textured pei-t. Mindegy is.. Hát mondom átállítom textured pei-re a lapot. Elindítom a nyomtatást erre most tökéletes az első réteg. Józan paraszti ésszel lehet ésszerű lenne a smooth pei-t használni viszont a gyakorlatban a textured sokkal jobb első téeget ad. Ki érti ezt...

Amúgy ilyen nagy alapterületű tárgynál szerintetek számít bármit PETG-nél a nyitott/csukott ajtó? Nem szeretnék reggelre arra ébredni, hogy felváltak a sarkok.

#7394Imy

Jelenleg semmit konkrétat nem tudni róla de gondolom benne lesz minden ami az A1-ekben. Azon kívül csak találgatni lehet. Elvileg idén jön. Ennyi tűnik egyelőre biztosnak.

[ Szerkesztve ]

(#7403) ptesza válasza 2thletme2day (#7402) üzenetére


ptesza
senior tag

PETG-t Textured PEI -re szoktam nyomtani én is. (az van :D)
Poli tanácsára használom hozzá a Bambu folyékony ragasztóját, hogy ne tapadjon hozzá annyira, hogy tönkremenjen a lap.
A ragasztót nem kell mindig használni. Összesen 2x kentem be vele a lap egyik felét. Jól tapad a PETG a PLA és az ABS-t is kipróbáltam már rajta.

(#7404) poli27


poli27
Topikgazda

Kell valakinek egy komplett vision ház p1phez fekete?? 6db mort subite sör meggyes ( lidlibe van). Amikor csináltam kb 35e ftba volt.... Persze már nem ennyire tiszta a plexi :)


[ Szerkesztve ]

(#7405) Emunem válasza poli27 (#7404) üzenetére


Emunem
aktív tag

6 "spéci" sör felér 2023 év 35e Forintjával... :Y jó kis infláció. :DDD (Poén mod Off)
Miért lesz a váltás, lett egy P1s, vagy gyantás házat csináltatsz? (Itt sokan csináljak)

Más: van valami lista, vagy oldal, ahol valami értelmesebben leírják, hogy melyik anyaghoz melyik lap ajánlott, vagy melyiket hogyan használd. Pár videót megnéztem, vannak metszéspontok, de kb mindegyik arról szól, hogy !neki! melyik a legjobb. Vagy ez egy amolyan megfoghatatlan, mérhetetlen dolog, amit mindenki magának tapasztal ki?
Bocs, ha láma a kérdés.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7406) poli27 válasza Emunem (#7405) üzenetére


poli27
Topikgazda

Megvettem a P1S csomagolást, szebb :)
Melyikhez melyik lapot, ezt nálam az dönti el, milyen felületet akarok :)

(#7408) Emunem válasza poli27 (#7406) üzenetére


Emunem
aktív tag

Akkor nincs semmilyen ökölszabály, ami minden esetben alap, és onnan lehet a többit ki kísérletezgetni?
(Ahogy sok helyen olvasom, van a mindenes Textured PEI, meg a többi... :DDD )

Igen, elég jól sikerült egy háza van a p1s-nek.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7409) Imy válasza poli27 (#7407) üzenetére


Imy
veterán

De kérdés minek? A Bambu háza viszonylag gyorsan bemelegszik.

(#7410) Imy


Imy
veterán

"We're excited to introduce a significant update to the AMS aimed at reducing filament purge!💪Our new "Long retraction when cut" feature can save up to 25% of filament purge volume during filament change. For now, this feature will be available as a public beta release in Bambu Studio, supporting Bambu PLA Basic and Bambu PETG Basic on X1-Carbon printers by default. We plan to expand compatibility to include all X/P series and other filaments in future updates. To experience this update firsthand, download the public beta version of Bambu Studio at https://github.com/.../BambuStudio/releases/tag/v01.09.00.69 and update your X1C printer to firmware version 1.07.03.00.Special thanks to LeonFisherSkipper on GitHub for sharing this brilliant idea with us!"

(#7411) poli27 válasza Imy (#7409) üzenetére


poli27
Topikgazda

csak 48-50 fokra ... ha ezzel 55-60 fokra lehet melegíteni, a kényes nyomatoknál sokkal kisebb a görbülés veszélye...

(#7412) bbmt válasza poli27 (#7411) üzenetére


bbmt
senior tag

Á ezek inkább Resines nyomtatókhoz vannak, ott is a házon belül kell berakni. Ahogy olvastam a hozzászólásokat az Amazonon, azt írják, hogy érdemes pár órával nyomtatás előtt bekapcsolni és akkor eléri a 30 fokot. Papíron tud 50 fokot, de még a kis nyomtatóknál pl elegoo mars2-nél is max 25-30 fokot írtak eredménynek.

A kanál a gyengék villája

(#7413) Scallion válasza poli27 (#7407) üzenetére


Scallion
senior tag

Gagyi szar .vettem a resinesekhez, visszakértem a pénzem. Egyébkén azokhoz sem szükséges mert nyomtatsz egy 10 perces valamit máris 40 fokos a gyanta a tálcában :DDD . A normálisabb nyomtatómban meg amúgy is van fűtés.

[ Szerkesztve ]

(#7414) poli27 válasza Imy (#7410) üzenetére


poli27
Topikgazda

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Bambu AMS The most reliable multi-color FDM solution Major update to reduče purge waste! Save up to 25% purge volume every filament change! CUT CUT&PURGE PURGE RETRACT CUT &PURGE This is how much we saved Old New InspredbyL”onFishekronGhub eo erSkipper”

(#7415) ptesza válasza poli27 (#7414) üzenetére


ptesza
senior tag

Első ránézésre kihagyom, amíg ez biztosan nem működik jól.

Az olvadt anyagot fogja elszakítani és visszahúzni az extruderbe és az AMS-be is. Erre kíváncsi leszek. De szerintem bukta.

(#7416) tepenzed válasza ptesza (#7415) üzenetére


tepenzed
őstag

ez a dolog már ezer éve működik, a bambu csak 1:1-ben átvette és belerakta a szoftverébe: [link] semmi újat nem találtak ki

(#7417) fabula válasza tepenzed (#7416) üzenetére


fabula
őstag

Így van, pont ezt akartam írni és linkelni. Amúgy meg ajánlják, hogy egyenlőre teszteljék a Bambu tulajok és jelezzenek vissza.

(#7419) fabula válasza poli27 (#7418) üzenetére


fabula
őstag

Szép, szép, de azért megvárom a teszteket és főleg a vásárlói visszajelzéseket. Ha jó lesz a K2 és a CFS is beválik, akkor az csak nekünk jó, mert végre lesz versenytársa a Bambunak és mehet az ár- és funkcióharc a vásárlókért :D .

(#7420) poli27


poli27
Topikgazda

(#7421) Joshi válasza poli27 (#7420) üzenetére


Joshi
titán

A videó elején a néni a felmosóvödörrel? :DD

(#7422) fabula válasza Joshi (#7421) üzenetére


fabula
őstag

Készenlétben volt, hogy fellocsolja Sam-et, ha elájulna a géptől :DD!

[ Szerkesztve ]

(#7423) fabula válasza poli27 (#7420) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem mindnyájan kíváncsiak vagyunk :DDD .

(#7424) poli27 válasza fabula (#7422) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azért a Bambu nagyon felkavarta nem egész 2 éve az állóvizet, ha ez nincs akkor még egy 1000. asztaltáncolós nyomtató lenne mindenhol... Szerencse hogy a fejlődés útjára lépett a többi gyártó is :D

(#7425) Joshi válasza poli27 (#7424) üzenetére


Joshi
titán

"Szerencse hogy a fejlődés útjára lépett a többi gyártó is"
Vagy inkább a koppintás útjára, az mindenképpen olcsóbb. ;]

(#7426) fabula


fabula
őstag

Ez mekkora ötlet, na meg poén [link] :D .

[ Szerkesztve ]

(#7427) Joshi válasza fabula (#7426) üzenetére


Joshi
titán

Ez tényleg jó. :C

(#7428) Imy válasza Joshi (#7425) üzenetére


Imy
veterán

Koppintás gyanús, de nagyon.
A másik lényeges, minőségre milyen? Szokásos Creality? Azaz használható, de azért közel sem tökéletes. Nekem volt Creality nyomtatóm, nem volt rossz, de törödést igényelt.

(#7429) Emunem válasza fabula (#7426) üzenetére


Emunem
aktív tag

:DD

"... hát persze ..."

(#7430) Rolly


Rolly
veterán

petg nyomtatással van gondom :(

- ha nem használok ragasztót akkor alig bírom leszedni, van hogy sérül is a nyomat leszedés közben
- ha használom a ragasztót akkor egy idő után magától leválik :(

15 cm magas "csöveket" kellene nyomtatnom :). Próbáltam textured és engineering platen-en is :) ...

Egyelőre amit ragasztóval kellett volna nyomtatnom az sosem sikerült (ASA is anélkül ment)

(#7431) ptesza válasza Rolly (#7430) üzenetére


ptesza
senior tag

A Bambu folyékony ragasztóját használd. Összesen 2x kentem be a textured PEI plate-et és utána már nem kell csak nyomtatni rá. Az asztal hőmérséklet 70°C és ha tényleg ilyen toronyszerű alkatrészeket nyomtatsz akkor legyen brim és jó közel.

(#7432) Rolly válasza ptesza (#7431) üzenetére


Rolly
veterán

köszi akkor szereznem kell majd folyékony ragasztót mert csak stiftes van.

(#7433) poli27 válasza Rolly (#7432) üzenetére


poli27
Topikgazda

Vagy vegyél egy 3Dlac sprayt ;) Alzában 3500ft..

(#7434) ptesza válasza Rolly (#7432) üzenetére


ptesza
senior tag

Én sem 'vettem. Adták a P1P-hz anno.

(#7435) TheProb válasza poli27 (#7433) üzenetére


TheProb
veterán

Egy ideje már nincs raktáron náluk :(

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7436) Joshi válasza poli27 (#7433) üzenetére


Joshi
titán

Alzán már hónapok óta nincs, viszont 3djake.hu oldalon ha 2db-ot veszel, akkor 3490Ft darabja.

(#7437) Imy válasza Rolly (#7430) üzenetére


Imy
veterán

Textured PEI-ről lejön a PETG is.
Többi laphoz meg ragasztó kell.

(#7438) poli27 válasza Imy (#7437) üzenetére


poli27
Topikgazda

nem... pl a Fekete Bambu textured pei lapnál rá sincs írva a petg... De ettől én is nyomtattam már sokszor rá, de kell lakk és akkor simán lejön :)

(#7439) Imy válasza poli27 (#7438) üzenetére


Imy
veterán

A fake lapra semmi nincs ráírva.
Én semmit nem használok, ragaszkodik egy kicsit, de lejön. Sosem tört semmi. A texturedet nem fújom kenem semmivel, mert nehéz lenne kimosni.

(#7440) smithsys válasza poli27 (#7404) üzenetére


smithsys
aktív tag

Hi poli!

Ment PÜ.

(#7441) poli27


poli27
Topikgazda

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „ANYCUBIC PANTONE Color Institute" Enter a World of Vibrant Colors Unleash Multi-Color Printing with ANYCUBIC and PANTONE Colors Learn More LearnMore > ADYC HIC CACI C CB M Interstellar InterstellarViolet Violet SpringLeaf Spring Leaf 2매서 TropicalTurquoise Tropical Turquoise Peach Fuzz”

(#7442) poli27


poli27
Topikgazda

Fax már kivan... mikor plat nyomtatok petg supporttal, továbbra is szarul öblít és hosszú szálat készít a petg öblítéskor, mert fullon megy a venti hozzá, emiatt eldugul a ledobó mindig... plsu most hozzájött filament cserekor rétegeltolódásom lesz.... ez mi a gyík lehet? Most lefuttattam egy kalibrációt hátha megoldja....

(#7443) poli27


poli27
Topikgazda

Láttátok a Makerworld újítást? (akinek nem tetszik a lefordítás, olvassa el eredetibe !)

(#7444) poli27 válasza poli27 (#7443) üzenetére


poli27
Topikgazda

[link] itt egy blogbejegyzés a változasról.... a pontok adását is visszavették nagyon !

(#7445) axlfsi válasza poli27 (#7444) üzenetére


axlfsi
veterán

Teljesen korrekt! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7446) ptesza válasza axlfsi (#7445) üzenetére


ptesza
senior tag

Már ideje volt, mert tényleg teletolták szarral azért a pár pontért.
Mindenki jól lefejte már... :D

(#7447) Imy válasza ptesza (#7446) üzenetére


Imy
veterán

Aki tudta kihasználta a rendszert. Én miután megvettem a nyomtatót kb 2 hónapig nem is foglalkoztam vele sajnos. Pedig volt benne potenciál. Most így a 2. AMS-re nagyon lasan fog megjönni a szükséges kupon mennyiség. :(

(#7448) axlfsi válasza Imy (#7447) üzenetére


axlfsi
veterán

Sajnálom, de ez van. Gondolj arra, hogy mások teljes áron, még csak nem is akciósan vették. Hátha kicsit megnyugtat :) (na, de most nem rosszból, no offense...).

Én már egyébként bele sem kezdtem, nélkülem is volt (és lett is :U )a hatszázhuszonhatodik remixből elég a szerencsétlenm platformon... aki pedig eleve kreatív és szép/ötletes dolgokat tervez, feltalálja magát (cults3d, stb).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7449) ptesza válasza Imy (#7447) üzenetére


ptesza
senior tag

Mennyi hiányzik? Összedobjuk neked. :)
Addig is amíg gyülekezünk, választok egy modelt tőled és küldök egy boost-ot.

[ Szerkesztve ]

(#7450) Imy válasza ptesza (#7449) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm! :R :R
Még 2 kuponra lenne szükségem, kb 1000 pontra. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.