Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Paserák Gőcs válasza Scallion (#6000) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Bocs, én vagyok a bamba biztos, de amikor tefloncső ívbentartót említettetek, elsőre ez ugrott be.

(#6002) axlfsi válasza fabula (#5979) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi szépen, ez segített! :R (printablesen még fent van)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6003) Joshi válasza Scallion (#6000) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy én a szorulásos kérdésedet elsőre a motorok csendességére értettem, már mint hogy ez a funkció esetleg valami tengelyek szorulását okozhatja. :DDD Azért se értettem hogy most mi a kérdés. Azért mondtam, hogy sokkal konkrétabban kell kérdezni és válaszolni, mert csak a félreértéseket generáljuk vele. Az meg hogy egy v2-es modell szarabb mint az eredeti, hát arra inkább nem is mondok semmit. Amúgy is a stílusoddal volt bajom, mert sokadjára is lehet normális hangnemben válaszolni. Remélem ez utóbbi mondatom marad meg benned. :R

[ Szerkesztve ]

(#6004) Scallion válasza Joshi (#6003) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha véletlenül borsodban jársz életet menthet ha megszokod a stílusom. :DDD

(#6005) TheProb válasza Tomika75 (#5951) üzenetére


TheProb
veterán

De jó, hogy pont ma jött meg az AMS Light Hub... Mindegy, aki rendelt vagy van már neki, szerintem ez a legegyszerűbb megoldás P1/X1-hez: Bambu AMS External Spool Y Splitter using A1 Filament Hub by jayburd - MakerWorld

Én ezt nyomtattam ki. Az angled-öt nem javaslom, metr feszül a coupler.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6006) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Letöltöttem az új firmware-t és lefuttattam a kalibrációt. Nem mondom, hogy hangtalan lett a nyomtató de érezhetően halkabb és kicsivel másabb lett a kalibrációs rutin. Most megy a korábban már linkelt poop stop nevű cucc nyomtatása ABS-ből. Eddig jónak tűnik.

(#6007) Joshi válasza Scallion (#6004) üzenetére


Joshi
titán

Nekem olyan stílusom van, amilyet kapok. Nekem ezzel soha nem volt gondom. ;] Az a gond, hogy ezt a PH moderátorok nem mindig kezelik korrektül. Igazság szerint ezzel sincs gond, pont ezért kell mindig minden körülmények között higgadtan kezelni a dolgokat. A PH szemszögéből egyébként ez egy jó irány. :K

(#6008) brumi1024 válasza Paserák Gőcs (#5999) üzenetére


brumi1024
veterán

Szin egyezik? Azt is nezi milyen szint allitottal be neki. X1 mutatja, hogy mire fallbackel, ha elfogyna, nem tudom P1 szerian elohozhato-e ez valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#6009) poli27 válasza fabula (#5979) üzenetére


poli27
Topikgazda

LEGO Technic 42035 Mining Truck by GIGA PC | Download free STL model | Printables.com
Mert nem ő csinálta... csak feltöltötte nagyítva a makerword re... :) ez az ererdeti verzsön.. :D

(#6010) Scallion válasza Joshi (#6007) üzenetére


Scallion
senior tag

Lépj már tovább. Nyomtasd ki tartót aztán oszd meg velünk .hogyan vált be.

(#6011) fabula válasza poli27 (#6009) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, nekem nem kell, de másoknak jó lesz :D . Én nem "ellenőriztem", hogy honnan hová töltötte fel, csak tegnap érdekességképpen belinkeltem ide a Bambu Official Group face csoportból, mert én ott láttam és ott MW-s link volt.

(#6012) poli27 válasza Paserák Gőcs (#5999) üzenetére


poli27
Topikgazda

Bekapcsoltad a funkciót, mert ha nem akkor nem fog menni... a filament betöltés melletti ikon a bambu studióban az ams nél. Plusz ugyanazt kell kiválasztani az amben filamentnek.. :)

(#6013) fabula válasza Paserák Gőcs (#5999) üzenetére


fabula
őstag

A nyomtató fülön az AMS beállításoknál bepipáltad az AMS filament backup opciót, mert csak akkor megy a folytatás másik slotból ha ez be van pipálva (gyárilag nincs) és ezután is csak akkor, ha azonos filament típus és szín van mindkét slotra beállítva.
Látom miközben írtam poli27 is ezt írta neked, szóval csak így lesz az :D .

[ Szerkesztve ]

(#6014) fabula válasza Scallion (#6010) üzenetére


fabula
őstag

... és Joshi. Nem is értem, min vitatkoztok meg minek. Rövid az élet, hogy ilyenekkel töltsétek, inkább nyomtassatok. Félreértettétek egymást és ennyi :DDD .
Aztán nehogy én kapjak ezért mindkettőtöktől :DD .

(#6015) ptesza válasza brumi1024 (#6008) üzenetére


ptesza
senior tag

Attól tartottam én is, hogyha nem készítem be az új tekercset a nyomtatás megkezdése előtt akkor problémázni fog és fog mint kiderült. P1-en nem látok ilyen funkciót.
Csak ennyit kell beállítani és a rekeszekben gondoskodni a megfelelő értékekről és szerintem a színről is.
Ki kellene próbálni 4 db üres tekercsre tekerni 1-2 méter filamentet és játszani vele kicsit. Nyomtatni egy first layert vagy valami kalibrációs valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Mr.Csizmás válasza ptesza (#6015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt írtam le pár hete, legyen bepipálva indítás előtt, és ugyanaz a típus (generic petg, pla,...akármi) és szín (mondjuk bal felső sarok fehér), majd mehet a menet, meg maradékmentés, a gép nem foglalkozik azzal mit kamuztunk be.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6017) Joshi válasza fabula (#6014) üzenetére


Joshi
titán

Nem vitatkoztam, egyszerűen sérelmeztem a sértegetését ahogy anno a tiédet is. Kb ennyi. Egy jó közösségnek nem ez az alapja.

Természetesen nincs semmi gond, csak ezt mindenképpen el kellett mondanom. :K Amúgy én még azt is vállalom, hogy ebben a topikban én vagyok a leghülyébb. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6018) fabula válasza Joshi (#6017) üzenetére


fabula
őstag

Elnézést, de én nem olvastam és nem is írtam neked szánt "sértegetést", nem lehet, hogy túl érzékeny vagy :D ? Én csak félreértést láttam, de lehet, hogy én rosszul látok :DDD Ezzel zárnám is részemről a témát :K .

[ Szerkesztve ]

(#6019) Joshi válasza fabula (#6018) üzenetére


Joshi
titán

Aki így indít neked egy választ azt te viccesnek találod? Ha igen, akkor lehet hogy én tényleg túl feszült vagyok. :DDD

Amúgy tényleg engedjük el a témát, mert megint ott tartunk, hogy bomlasztom a Bambu Lab topik hangulatát. :D

[ Szerkesztve ]

(#6020) ptesza


ptesza
senior tag

Nem vagyok modi de szerintem az utóbbi 35 hozzászólás 95%-a off.
Ez egy szakmai fórum lenne és nem lelkisegély.

(#6021) Joshi válasza ptesza (#6020) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem itt mindenki hülye, ahogy Lali mondaná az Üvegtigrisből. : ;]

(#6022) axlfsi válasza ptesza (#6020) üzenetére


axlfsi
veterán

Félistenként gondolnám már kapott elég hideget és meleget a fórumon, hogy ilyesmiken ne akadjunk fel, de valamiért most elképesztően sokáig megy ez a fingreszelés :U
...szerintem tuti szabin vannak még ;]:P

Btw nekem nem is tűnt fel semmilyen sértegetés, de még egy "furcsa stílus" sem,... pedig aztán van pár topik, ahonnan szerintem sírva lenne a hátraarc, olyanok vannak ott :DDD (és különösebb moderáció sem történik, csak ha már nagyon durván megy a személyeskedés).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6023) Tomika75


Tomika75
tag

Na frissítettem a firmware-t és nem nagyon lettem okosabb. Igen most már látható az SD kártyán a timlapse, de csak azt a modellt látom amit nyomtattam és most sem látom mi van gyárilag a kártyán? De inkább eleresztem a dolgot.
Kérdés: tudok a p1-re modellt küldeni amit majd később nyomtatok ki? Ha nem akkor működhet az a trükközés, hogy ráküldöm nyomtatásra aztán mielőtt nekiállna megállítom és majd a handyből elindítom?

Nézegettem több tetőt is,de egyenlőre nem találtam olyat ami minden igényemet kielégítené úgyhogy kénytelen leszek egyet tervezni ( ha megy egyáltalán). Addig is arra gondoltam megcsinálom ideiglenesen ezt: [link] mivel ez van legközelebb ahhoz amit szeretnék.

(#6024) Joshi válasza Tomika75 (#6023) üzenetére


Joshi
titán

(#6025) Joshi válasza Joshi (#6024) üzenetére


Joshi
titán

Az Orca Slicernél ez még nem működik (bétát nem néztem), de valószínű hogy a következő végleges verzió már tudni fogja.

(#6026) Scallion válasza Tomika75 (#6023) üzenetére


Scallion
senior tag

Igen . A tálcára küldés helyett a sima küldést válaszd akkor a kártyára tölti fel.

(#6027) fabula


fabula
őstag

Na, feltettem én is az új 01.05-ös mai firmware-t és tényleg csendesebb lett a nyomtató, jól hallható a különbség.
Nyomtattam is vele és eddig semmi rendellenességet nem észleltem, bár ezt majd ugye az idő eldönti :D .

(#6028) Mr.Csizmás válasza fabula (#6027) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ráküldtem 50%-on egy 1d4h nyomtatást :D enyhe coil whine hangja van lassítva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6029) Scallion válasza fabula (#6027) üzenetére


Scallion
senior tag

Olyan mint a tesla , jobb lesz mint amikor megvetted :D

(#6030) Rolly válasza fabula (#6027) üzenetére


Rolly
veterán

nekem még nem ajánlott fel új firmwaret :( pedig már várom :)

(#6031) Tomika75 válasza Joshi (#6024) üzenetére


Tomika75
tag

Igen, erről beszéltem. Csak azt a modellt látod ami nem gyárilag van a kártyán de már eleresztettem a dolgot. Nem tudja és kész.

(#6032) poli27 válasza fabula (#6027) üzenetére


poli27
Topikgazda

A public bétára nem jön frissítés tehát az lett a végleges :D

(#6033) Tomika75 válasza Rolly (#6030) üzenetére


Tomika75
tag

A Stúdióban rámész a nyomtatóra, frissítés fül és ott mutatja a lehetőséget a frissítésre.

(#6034) Scallion válasza Rolly (#6030) üzenetére


Scallion
senior tag

Vagy kapcsold ki-be

(#6035) Joshi válasza Tomika75 (#6031) üzenetére


Joshi
titán

Ami gyárilag a kártyán van az nem egy modell (stl, obj stb), hanem egy gcode fájl (már egy szeletelt cucc). Ha azt akarod lementeni, ahhoz az SD kártyát be kell dugni a PC-be. ;) De ezt eddig is megtehetted, szóval nem értem a felháborodásodat. :N

Ha a gcode fájlokat akarod látni az SD kártyán és azt nem lehet látni, akkor írni kell a Bambu supportnak. Már az is előrelépés, hogy egyáltalán Bambu Studióból látható az SD kártya (P1/P1S).

[ Szerkesztve ]

(#6036) Joshi válasza Joshi (#6035) üzenetére


Joshi
titán

"Ha a gcode fájlokat akarod látni az SD kártyán és azt nem lehet látni..."
Ezt hülyén fogalmaztam meg. Szóval ha az SD kártyáról a gcode-ot akarod látni a Bambu Studióból, akkor írj a Bambu supportnak. Mert ez utóbbi valóban nem látható.

[ Szerkesztve ]

(#6037) Tomika75 válasza Joshi (#6035) üzenetére


Tomika75
tag

Amit rá küldök az is egy Gcode fájl nem stl,obj stb...
Nem akarom lementeni a kártyáról a modelleket. Egyszerűen csak szerettem volna a Stúdióból kinyomtatni, nem pedig a nyomtatónál barkochbázni, hogy melyik névhez mi tartozhat?
Nem vagyok felháborodva csak reméltem ezzel a frissítéssel ez az apróság is sikerülni fog. Hát nem jött össze nekik, tudomásul vettem.

(#6038) Joshi válasza Tomika75 (#6037) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen igazad van. Ha egyszer Bambu Studio látja az SD kártyát, akkor lásson rajta mindent is. :K Írni kell a Bambu supportnak, különben nem lesz előrelépés.

(#6039) Paserák Gőcs válasza ptesza (#6015) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Köszönöm a sok választ, az AMS Filament Backup be van csekkolva, a színt nem állítottam ugyanarra (gondoltam, ha már nem Bambu PLA, akkor tökmindegy, de ezek szerint mégsem).

Az merült fel bennem, hogy a meglévő maradék tekercseket (10-20-30g) így égetem el olyan modelleknél, ahol a szín nem számít.

(#6040) poli27 válasza Tomika75 (#6037) üzenetére


poli27
Topikgazda

Amúgy azt elárulod mi akkora probléma azon, hogy kivedd a kártyát és betedd egy olvasóba? :D Napok óta ezen pörögsz, már 150x meglehett volna oldani :D.... Amőgy is ajánlott a gyári xart lecserélni egy jobb fajtára, mert hajlamos hibázni miatt a gép...

[ Szerkesztve ]

(#6041) w580 válasza poli27 (#6040) üzenetére


w580
tag

Illetve tegyük hozzá még, semmilyen nyomtatónál nem érdemes előre szeletelt fájlokat használni. Régebben írták is egyik csoportban, sokszor rosszabb minőséget kapsz, mintha leszeleteled a saját profiloddal.

(#6042) Petie


Petie
veterán

Üdv
Utolsó pillanatban, de csak megjött karácsony előtt az X1CC. Eddig tetszik :)
Egy cimborámnak nyomtam ma ki egy Harry Potter Elder wand-ot. 38 cm-re nagyítva. Kipróbáltam, hogy elfér-e egyben. Elfért.. :D A vége kicsit csiszolásra szorult, de meg vagyok elégedve.
Azurefilm Pine filament.

[kép]

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6043) fabula


fabula
őstag

Na akkor tisztázzunk valamit. A BS meg az Orca 3mf fájlokat küld a nyomtatónak és azokat tárolja az SD kártyán. Ha az új firmware-el a BS-ben megnézed az általad feltöltött fájlokat, amit mutat, ott is látható, hogy a formátumuk 3mf.

A 3mf formátum sok mindent tud tárolni egyben. Ha figyeled a nyomtatót, akkor a 3mf fájl feltöltése után még a nyomtatás megkezdése előtt kicsomagolja abból a "g-code"-ot.
A g-code meg ugye teljesen más formátum, azokat nem mutatja és a BS-ben, Orca-ban nincs is gcode viewer, mint a PS-ben.
Amúgy meg ha valaki követte a fórumot, én már korábban leírtam Tomika75-nek, hogy vegye ki a kártyát olvassa be számítógépen, amit amúgy szintén beírt, hogy meg is tette.
Szóval én már senkit nem értek, aki ehhez hozzászólt újabban :DDD . Tomika75-öt sem, mivel már (állítólag) letöltötte a kártyáról a gyári g-code fájlokat és meg is nézte azokat a PS viewer-el :D .
A gyári noname micro SD-t meg tényleg erősen javasolt valami jobbra cserélni (én pl. egy 64 GB-os Sandisc-et tettem bele rögtön), mivel sok panasz volt rá a fórumokon, én pedig nem akartam megvárni, amíg a kártya miatt megy tönkre egy nyomtatásom :D .

Végül őszintén remélem, hogy senki nem sérettem meg, mert nem állt szándékomban :DD .

[ Szerkesztve ]

(#6044) Tomika75 válasza poli27 (#6040) üzenetére


Tomika75
tag

Nem jelent problémát. Nem pörgök csak nem értettem ha mindent tudok távolról megnézni,vezérelni stb.. akkor ezt miért nem? De mint már többször is leírtam eleresztettem. Lépjünk túl rajta.

(#6045) Tomika75 válasza fabula (#6043) üzenetére


Tomika75
tag

Akkor én tudtam rosszul azt hittem a 3mf csak azért van ott a végén mert bent maradt a modell elnevezésénél ahogy az szokott lenni mikor a tervezőből lementi az ember.
Nem tudtam, hogy 3mf fájlt küld a nyomtatóra amiben ott a gcode. Én a Prusából indultam ki ami úgy működik. Így már értem miért nincs a BS-ben gcode viewer.

Köszönöm a felvilágosítást és elnézést a tudatlanságomért!

(#6046) fabula válasza Tomika75 (#6045) üzenetére


fabula
őstag

Nem kell elnézést kérned, mind úgy kezdtük, hogy tudatlanok voltunk :DDD .
Ja és még most sem tudunk sok mindent, én pl. hetente tanulok valamit másoktól :K .

(#6047) Tomika75


Tomika75
tag

Neki álltam kinyomtatni a tető magasítót. A záró csúszka PLA-ból van gondoltam akkor PETG-ből csinálom a támaszokat ( úgyis van itthon egy DD transparent super blue ami a tekercsen nagyon jól néz ki de kinyomtatva egy rakás sz.r) megnéztem, hogy ha minden támaszt PETG-ből nyomtatok akkor sokkal több anyagot használok úgyhogy maradt csak az elválasztó réteg PETG. Hát nem lett egy világbajnok az eredmény, pár helyre vagy nem került belőle vagy más turpisság áll a dolog mögött mert volt ahova a PLA támasz került és szépen hozzáragadt a végtermékhez. Ennek apropóján elkezdtem jobban belemélyedni a dologba és meg kell állapítsam nekem a Bambu Wiki valahogy érthetőbben elmagyarázza mint a Prusa Tudásbázis a dolgokat. Bár az is lehet mivel eddig nem volt lehetőségem több színű- több fajta anyagú nyomtatásra ezért nem is foglalkoztam ezzel annyira. A Prusa ugye nem tud több fajta anyagot kezelni innentől kezdve pedig mindegy volt a támaszték ilyen szintű beállítása.
Amúgy aki ugyan így csinálja a támasztékokat (PLA-PETG,PETG-PLA) az állítgat valamit vagy csak az alapbeállításokkal használja? ASA,ABS,PA,PC-hez a PVA lenne a megoldás?

(#6048) Rolly válasza Scallion (#6034) üzenetére


Rolly
veterán

az újraindítás jött be köszi...

frissítés óta viszont hangosak a ventik? PLA esetén változott valami a ventik fordulataiban? Vagy csak eddig a nyomtató hangja miatt nem tűnt fel a ventik hangja?
Esetleg van valakinek valami tutiszuper venti beállítási tippje PLA mellé?

[ Szerkesztve ]

(#6049) poli27


poli27
Topikgazda

(#6050) w580 válasza Tomika75 (#6047) üzenetére


w580
tag

Flushing volumes-t érdemes magas értékre rakni, 850 (főleg amikor vissza vált a fő anyagra) ,mert ha rendes tárgyba pla estén petg kerül, az réteg elfog törni/repedni/válni.


Nekem így általában szokott sikerülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.