Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Bubukain válasza Mr.Csizmás (#6400) üzenetére


Bubukain
senior tag

ams lite-om van, ahhoz nem jár :D

(#6402) Rolly válasza Bubukain (#6401) üzenetére


Rolly
veterán

nekem a p1s combohoz sem járt extra orsó... csak a minta anyagokkal amit kaptam...

(#6403) Bubukain válasza Rolly (#6402) üzenetére


Bubukain
senior tag

ha már csomagolás. a meglepetés csomag ami a videókban szerepel, (lámpa, egér, motorblokk) az benne volt a csomagban valakinek? mert nálam csak az üres helye volt a szivacsban

(#6404) Imy válasza Bubukain (#6403) üzenetére


Imy
veterán

Csak próba filament, én 3x0,25 kg-ot kaptam (Zöld PLA, PLA support anyag, PLA carbon fekete) X1C

[ Szerkesztve ]

(#6405) fabula válasza Rolly (#6402) üzenetére


fabula
őstag

Én meg utólag, külön vettem az AMS-t a P1P-hez amikor volt rá 50 € kedvezmény és négy üres orsóval jött :D .
Elég vegyes a kép.

(#6406) Imy


Imy
veterán

Ma többszínű tárgyat nyomtattam. Filament váltásokkor a purged filamentet ahova beereszti az megtellett, a nyomtató jelzett is. Többször kipiszkáltam, de feltelt.
Ezzel mit lehet csinálni? Így még nem jártam, igaz sokat színesen nem nyomtattam.

(#6407) JaniS válasza Scallion (#6392) üzenetére


JaniS
senior tag

Ha van Synology NAS, amin fut a docker vagy akár egy Raspberry Pi, akkor ezt ki lehet próbálni: [link] Ha nem ismered a dockert, akkor a Synology NAS-on a telepítéshez itt a legjobb leírás, úgy általában a legjobb forrás ennek a román srácnak a munkája: [link] A Spoolman egyszerű program, kérdés megfelel-e az igényeidnek. Nálam egy Pi-re telepítve van, de odáig még nem jutottam, hogy el is kezdjem feltölteni rá az adatokat. (Ha dockerben használod, akkor feltétlenül legyen mountolva a hostban a leírásban szereplő mappa, különben egy upgrade után elvesznének az adatok.)

(#6408) poli27


poli27
Topikgazda

Nekem is volt benne az AMSben 4 orsó 3db alacsonyabb hőfokot bíró átlátszó, és 1db fehér ami 75 fokot bír szárítóban tehát nylonhoz is jó pl :)

(#6409) Scallion válasza JaniS (#6407) üzenetére


Scallion
senior tag

Kösz. Sajna Qnap-om van. Raspim van azon kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6410) Imy válasza Imy (#6406) üzenetére


Imy
veterán

Ahogy olvastam ez megoldhatja a problémát, de nem tudom. Más már járt így?

(#6411) bbmt válasza Scallion (#6409) üzenetére


bbmt
senior tag

Qnap-ra is van Docker. Csak bírja a vas.

A kanál a gyengék villája

(#6412) Scallion válasza bbmt (#6411) üzenetére


Scallion
senior tag

TS-412, nem megy ezen már semmi :DDD . Felraktam pi-re. De még csak nézegetem.

(#6413) Bubukain


Bubukain
senior tag

A támaszt hogy célszerű állítani? Így jó ha a nyomat PLA és a támasz PETG?
Az érintkezőréteg gondolom azt jelenti hogy csak az lesz PETG ami az objektummal érintkezik, tehát nem az egész támasz.

(#6414) AndrewTdi válasza Bubukain (#6413) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Érdemes még a top Z distance és Top interface spacing értékét 0-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#6415) ptesza válasza Bubukain (#6413) üzenetére


ptesza
senior tag

Ilyenkor be lehet állítani a Z távolságot is nullára, hiszen nem tapadnak egymáshoz.
Az öblítési mennyiségeket emeljed meg. (600 körülre)

Mert ha a PLA közé PETG keveredik akkor el fog törni annál a rétegnél. Nem elég ha a szín már kicserélődött és kitisztult. Nem maradhat nyomokban sem.
Ha pedig a PETG közé PLA kerül akkor pedig tapadni fog a support és nem lehet leszedni. Lehet , hogy poli27-nek is ez volt a problémája nemrég.
Ha csak kicsi az alkatrész akkor tudsz kísérletezni de ha nagy akkor jól gondold át mielőtt indítod.

oké: látom közben más is írta a Z távolságot

[ Szerkesztve ]

(#6416) Bubukain


Bubukain
senior tag

köszönöm az infókat
az öblítési mennyiséget azt hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#6417) fabula válasza Bubukain (#6416) üzenetére


fabula
őstag

Itt:

(#6418) Bubukain válasza fabula (#6417) üzenetére


Bubukain
senior tag

csak a szememet nem szúrta ki :D köszönöm.

más, két problémába futottam bele.
kifogyott a filament a nyomtatás felénél kb, megállt a nyomtatás rendben majd kiírta, hogy rakjak be új filamentet a folytatáshoz. Én azt gondoltam hogy egyszerűen kiválasztom hogy melyik AMS-en lévő tekercsről folytassa, de csak akkor engedte tovább ha a kifogyott filament helyére befűztem egy újat. Tényleg nem lehet bármelyik AMS-ben lévő befűzött filament-el folytatni a nyomtatást?

a másik, hogy hiába tettem a régi helyére az új filamentet, látszólag folytatódott a nyomtatás de sajnos nem jött anyag a fúvókából. kiraktam oldalra a fejet, akkor kinyomott magából egy kis filamentet, tehát befűződött rendesen és nem volt elakadva, de amint rányomtam a folytatásra, akkor megint nem jött semmi csak üresen ment a fej a nyomvonalon. Ennek mi lehetett az oka? Valaki futott bele ilyenbe?

(#6419) Imy válasza Bubukain (#6418) üzenetére


Imy
veterán

A második bekezdésedre reagálok.
Én amikor tettem bele egy másik tekercset, akkor rendben folytatódott a nyomtatás. Befűzte, nyomott egy kis anyagot ki, és ment a tárgy fölé. Észre sem lehetett venni, hogy hol fogyott el az anyag.

(#6420) Bubukain válasza Imy (#6419) üzenetére


Bubukain
senior tag

én is erre számítottam, de nem ez történt, és nem értem hogy miért

(#6421) w580 válasza fabula (#6417) üzenetére


w580
tag

Sziasztok! Valami "Bug" -ba sikerült belefutnom, az orca slicer petg+pla is gond. Viszonylag hibátlan petg profilom van, overhang, bridging is, rendben van.

A 45 fokos falat nyomtatok, befelé dőlő,t az valami ramaty lesz. Próbáltam több felső réteget hozzáadni, lassabb sebesség, nagyobb hőfok, -5% Flow, de nem akar jó lenni. Ha ez eleje jó, az oldala rossz :D :U :)) Tippek ?

Lehet Gyroid kitöltés a gond ?

[ Szerkesztve ]

(#6422) poli27 válasza w580 (#6421) üzenetére


poli27
Topikgazda

falsorrrendet próbáltad variálni? :)

(#6423) w580 válasza poli27 (#6422) üzenetére


w580
tag

Azzal még nem, de eddigi 3d pálya futásom során ilyenbe még nem futottam bele :( Pedig, nem ma kezdtem.

(#6424) Imy


Imy
veterán

Most ebben a like és letöltésben kérném a segítségeteket: Lámpaernyő
:R :R :R

(#6425) fabula válasza Bubukain (#6418) üzenetére


fabula
őstag

Beállítottad az AMS beállításainál, hogy folytassa a következő orsóról a nyomtatást? Alapértelmezetten ez nincs beállítva.
A másik, hogy ha beállítod is, csak akkor folytatja a következő orsóról, ha az ugyan olyan anyagtípusra (pl. PLA) és színűre van beállítva (az nem baj, ha a valóságban eltérő színűek, ha manuálisan átállítod a színt ugyan olyanra és nem Bambu a filament NFC csippel :) , de anyagra meg kell egyezniük).

A második problémádra tippem sincs, én ilyet nem tapasztalta és még csak nem is olvastam sehol róla, hogy ugyan abba a slotba helyezve a filamentet befűzi és nem folytatja vele a félbemaradt nyomtatást.
Esetleg olyan lehet, hogy nem fűtött fel megfelelő hőmérsékletre a hotend és azért nem adagol, de ez is csak egy halvány elképzelés, azt pedig, hogy ilyet miért csinálna, nem is sejtem.

(#6426) fabula válasza w580 (#6421) üzenetére


fabula
őstag

Először is hiába adsz több felső réteget hozzá, az a falszámot az oldalán nem változtatja meg, márpedig hiába 45 fokos az oldal dőlése, az akkor is fal és felső réteg lesz, tehát esetleg a falszámot lehet növelni.
Amint poli27 is írta, a falsorrenddel is lehet variálni.
Lehet a a vonalvastagsággal is variálni, én pl. csökkenteném, bár nem tudom, te milyennel nyomtattad, mert azt nem írtad, ahogy más adatot sem :) .
Végül ehhez a PETG-hez behangoltad a profilt? Nem lehet, hogy már vizes az anyag és szárítottad nyomtatás előtt? A Bambu Studio-val próbáltad nyomtatni, ha már szerinted az Orca-val lett ilyen?

(#6427) w580 válasza fabula (#6426) üzenetére


w580
tag

Szia!
- Fal sorendel lehetne játszani, csak az meg minden mást esetben lesz rossz.
- Bamubu studióval nem próbáltam
- anyag amsben van ott pára tartalom 15%
- profil be van hangolva minden más esetben hibátlan.
A falak számával felesleges játszani, ahogy nézem, mert rakja ezt "segéd kitöltést". Látszik, hogy az túl van extrudálva, sok lenne a flow. :U

3d cubic kitöltéssel mintha jobb lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#6428) fabula válasza w580 (#6427) üzenetére


fabula
őstag

Milyen sormagassággal nyomtattad? Én megpróbálnám 0,12-vel a 0,4-es fúvókával.
Ha pedig túlextrudál, akkor még sem tökéletes az a profil :D . Az, hogy más esetben nem látszik, még nem jelenti azt, hogy a flow értéke jó, hiszen pont az ilyen kritikusabb részek hozzák ki a kisebb hibákat, egy függőleges fal pl. nem annyira.

(#6429) w580 válasza fabula (#6428) üzenetére


w580
tag

Este próbálkozok még :R 0.91 vagyok, Lidar kezdésnek 0.94 hozta ki. ahhoz képes már vettem vissza, de most már nagyon kíváncsi vagyok, ránézek este...

(#6430) fabula válasza w580 (#6429) üzenetére


fabula
őstag

Más fórumokon olvastam, hogy sokan kikapcsolják a lidart és manuálisan hangolják a filamentet az Orca-val, mert jobb eredményeket kaptak egyes szálakkal, amiket nem a Bambu gyártott.

(#6431) w580


w580
tag

Én is így szoktam, csak kezdésen nagyolást azzal csinálom, utána megyek át kézire. :R

(#6432) Scallion válasza w580 (#6427) üzenetére


Scallion
senior tag

Megy a tárgyventid?

(#6433) w580 válasza Scallion (#6432) üzenetére


w580
tag

Igen, persze,35 a mi% 70%max. illetve túlnyúlásnál 100%. Petg, így aux van off.

(#6434) Bubukain


Bubukain
senior tag

próbáltam nyomtatni egy kis alkatrészt PETG-vel de sajnos nem lett jó.
General PETG profillal nyomtattam, először alapon, aztán a sebességet átállítottam csendesre ami elvileg fele olyan gyorsan nyomtat de így sem lett jó teljesen.
van valami ötlet esetleg?


(#6435) ptesza válasza Bubukain (#6434) üzenetére


ptesza
senior tag

Ez a PETG milyen gyártó?

(#6436) Joshi válasza Bubukain (#6434) üzenetére


Joshi
titán

Mintha a hűtéssel lenne gond.

(#6437) Bubukain válasza ptesza (#6435) üzenetére


Bubukain
senior tag

(#6438) ptesza válasza Bubukain (#6437) üzenetére


ptesza
senior tag

Az pedig jó minőség. Van hozzá kalibrációm és nagyon jó felület minőség és méretet ad. Megtennéd, hogy kipróbálod?


K:0.025

Ajtó ablak nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#6439) Bubukain válasza ptesza (#6438) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm, beállítom így és nyomtatom

(#6440) Bubukain válasza Bubukain (#6439) üzenetére


Bubukain
senior tag

valamivel jobb lett, raktam fel egy képet az anyagáramlásról, hátha neked mond valamit.




(#6441) fabula válasza Bubukain (#6440) üzenetére


fabula
őstag

Ki van szárítva nyomtatás előtt az a PETG, mert ki kell szárítani, még ha gyári zacskóból vetted is ki.

(#6442) Bubukain válasza fabula (#6441) üzenetére


Bubukain
senior tag

kibontásnál szárítottam, de amióta felkerült az AMS-re azóta kint van a levegőn.

(#6443) Joshi válasza Bubukain (#6440) üzenetére


Joshi
titán

Az első 1-5 rétegnél nagyon nagy a dőlésszöge a modellnek. Lassítsd le a nyomtatási sebességet akár 50-60mm/s-re (első 8 rétegig) és adj neki ~80%-os tárgyhűtést. Csak a tárgyhűtés menjen semmi más. Aztán amikor már bebukik a modell oldala függőbe, már nyomtathatod gyorsabban is. Support nélkül az ilyen szöget még a PLA se szereti, nem hogy a PETG, ABS és ASA.

[ Szerkesztve ]

(#6444) Bubukain válasza Joshi (#6443) üzenetére


Bubukain
senior tag

Lassítsd le a nyomtatási sebességet akár 50-60mm/s-re (első 8 rétegig)

ezt hol tudom beállítani hogy csak az első 8 rétegig legyen lassabb? a tárgyhűtést azt megtaláltam

(#6445) ptesza válasza Bubukain (#6444) üzenetére


ptesza
senior tag

Ha megosztod a modelt, kinyomtatom ugyanezekkel a beálításokkal és akkor ki lehet szűrni , hogy mi a gond. A filament maga vagy a beállítások.

Még nem szárítottam filamentet 1x sem az utóbbi 8-9 hónapban. Főleg nem előre feltételezve, hogy valami nem jó. Pár guriga már lement abban a 390 órában. Az AMS-ben most 35% -ot mutat a kis műszer és csak a Bambu fajta silica zacskók vannak az AMS-ben. Mostmár cserélni fogom őket.

(#6446) Bubukain válasza ptesza (#6445) üzenetére


Bubukain
senior tag

(#6447) poli27 válasza Bubukain (#6440) üzenetére


poli27
Topikgazda

Itt a tárgyhűtéssel van valami sztem, mert azokon a részeken ahol jól kéne hűtenie, ott nem hül le az anyag és megereszkedik... működik jól a tárgyhűtő?

(#6448) Joshi válasza Bubukain (#6444) üzenetére


Joshi
titán

BS és OS elég bénán enged más sebességet beállítani. Ahogy nézem, csak egy bizonyos rétegvastagságban tud más paraméterekkel nyomtatni. A képen talán látható, hogy hogy is működik. Ha van egyszerűbb módja, majd valaki leírja.

ui.: lehet egyszerűbb lenne szeletelni lassú sebességgel, majd az adott magasságtól beszúrni a gcode-ba egy sort a gyorsabb paramétert.

[ Szerkesztve ]

(#6449) ptesza válasza Bubukain (#6446) üzenetére


ptesza
senior tag

Nálam is olyan lett, ugyanabból az anyagból.
Csak aztokat a filament beálításokat használtam amiket mutattam.

A belső kitöltést méhsejt és 25%.
A felső kitöltést koncentrikusra. (Nekem teszik)

Szerintem az okozza a problémát hogy a levegőbe nyomtat az alsó rádiuszon. Két féleképpen lehet segíteni rajta. Vagy supportot kell készíteni, vagy azt a rádiuszt letörésre cserélni ha lehetséges. 40°-ig jól szokott működni.
Egyéb részeken nálam jól néz ki. Tolómérővel mérve 31 mm a hossz szinte pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#6450) Imy


Imy
veterán

Ez a Bambu Filament Swatch egész jó. Nagyon szépen látni, hogy melyik szín milyen. Ezek alapján amíg van filament tagságom, és lesz elérhető filament biztosan rendelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.