Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) poli27 válasza Scallion (#6699) üzenetére


poli27
Topikgazda

A beépítettet pl pont amikor kéne nem tudod használni :D Mert ugye az kiszívja a levegőt és megy be a hideg... ABS-ASA nem díjazza :D PLA-PETG nél meg nem kell mert minek :D

[ Szerkesztve ]

(#6702) Scallion válasza poli27 (#6701) üzenetére


Scallion
senior tag

Én használom ASA-nal is igaz csak 20%-on.

(#6703) poli27 válasza Scallion (#6702) üzenetére


poli27
Topikgazda

Úgy meg sztem semmit nem csinál :D

(#6704) axlfsi válasza poli27 (#6674) üzenetére


axlfsi
veterán

Hm, értelek, ... végülis van benne valami, de tény, hogy nagy rajongói tábora volt a Bentonak és sokan hittek benne, de nyilván az a méretű torony, azzal a maréknyi szénnel azon a pár cm vastagságon, sokat nem szűrhet meg igazából.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6705) ptesza


ptesza
senior tag

"Az aktív szén rendkívül nagy porozitású anyag, melynek nagy belső felülete 600-1500 m2/g tartományban, amely nagy mennyiségű gáz vagy folyadék fázisú anyag megkötését teszi lehetővé."

Egy bentóban 100-200g aktív szén is lehet. Nem hinném, hogy empirikusan kellene hozzállni az aktív szénhez. Utána kellene nézni de szerintem valaki ezért Nobel díjat is kapott. Működik. A bento box olyan amilyen. Nem sok matek lehet a tervezése mögött. Volt egy szabad hely ahova csinált egy dobozt. Ahhoz, hogy jobbat lehessen csinálni mérni kellene a belső levegő milyenségét. A szimat sem rossz de azt inkább a finom gőzölgő kávéhoz használnám.

(#6706) fabula válasza ptesza (#6705) üzenetére


fabula
őstag

Egyetértek :C .

(#6707) zozo668


zozo668
csendes tag

Sziasztok
Egy pár napja boldog tulajdonosa lettem én is egy P1SC-nek.Már előtte elolvastam minden hozzászólást ,de most elakadtam 1 picit.Adott egy multi color model aminek a színes része 0,4mm magas és utánna már csak egy színben fut ,lehet -e azt a 0,4mm magasságot egy külső fallal és a többit kettő akár három fallal leszeletelni?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#6708) axlfsi válasza fabula (#6377) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia, sziasztok!

Tudtok esetleg most olyan forrást, ahol készletről van elérhető aktív szén? ... a korábban linkelt forrásnál most nem kapható sajnos.

(ITT van és picit olcsóbb is, de nem igazán beszédes a terméklap, nem tudom, hogy gőz általi aktivált-e)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6709) Scallion


Scallion
senior tag

Mondjatok már egy jó univerzális filament clipet. Nem szeretnék kísérletezni. Annyi hogy gyantából fogom nyomtatni. A mambué tökéletes, de a többihez is kellene.

(#6710) dippe válasza Imy (#6607) üzenetére


dippe
tag

Szia,

pár ötlet, ha még aktuális a hotendes probléma:

- egyszer megszívtam, mert nem jól volt a csatlakozó bedugva -> érdemes megnézni, hogy jól a helyére pattant-e

- ha esetleg a termisztor furatában nincs elég paszta / kiszáradt

- a csavarokat húzd át amik a hűtőbordához nyomják az acél csövet

[ Szerkesztve ]

(#6711) poli27 válasza Scallion (#6709) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#6712) fabula válasza Scallion (#6709) üzenetére


fabula
őstag

Ilyet én is szeretnék :DDD . Már vagy hatfélét kipróbáltam, amit a "volág legjobbjaként meg a nagyi kedvencekként" aposztrofáltak, de egyik sem vált be.
A Bambu orsókra tervezett "banán alakú, az orsó filament rögzítő lyukakba bepattanó az jó nekem is, de volt fent műanyag Sunlu orsóhoz való ugyan ilyen elvű is, nyomtattam is gyorsan egy marékkal, azután amikor az első ilyen filament rögzítős tekercset betettem az AMS-be, elkezdett akadni, úgyhogy az sem jó nekem :N :W .

(#6713) fabula válasza axlfsi (#6708) üzenetére


fabula
őstag

Akváriumi aktív szenet ne vegyél, mert az jellemzően nem savmentes, erre már régebben felhívták a figyelmet valamelyik fórumon. Csak biztos forrásból érdemes venni.
Magyarországon csak a korábban általam linkelt Zen3D shopot tudom, hogy biztos nekünk jó savmentes aktív szenet árulnak.
EU-ból pl. itt lehet venni: [link]

(#6714) fabula válasza poli27 (#6711) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, ezt már használom, de még mindig nem az igazi, pár használat után kitágul és nem rögzít olyan jól, mint az elején. Én ezt tapasztaltam.

(#6715) Scallion válasza poli27 (#6711) üzenetére


Scallion
senior tag

Köszi

(#6716) Scallion válasza fabula (#6712) üzenetére


Scallion
senior tag

A nagyi kedvence nagyon nehezen kezelhetö :DDD

(#6717) fabula


fabula
őstag

Megjelent az Orca 1.9.1, a legérdekesebb talán a törlés előtti filament viszahúzás, amit már többen kértek, hogy ne ragadjon annyi felesleges anyag a nozzle-ra, valamint javítottak a PA kalibráción és az automatikus tájoláson.
Még nem próbáltam, de remélem ezek jobban fognak működni (kivéve Scalliont :DDD ).

(#6718) TeebyKay válasza fabula (#6714) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én úgy szoktam, hogy a videóval ellentétben nem az elsö kört akasztom bele a kampós részbe és aztán dugom bele a nyílásba, hanem többet hagyok rá, a beakasztás után még 1-2 kört tekerek és utána dugom a lyukba, így meghúzva kicsit jobban szokott nekem megszorulni.
Aztán lehet csak placebó az egész :D

[ Szerkesztve ]

(#6719) poli27 válasza fabula (#6717) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZt megoldhatnák már végre mindegy hol (bambu/orca), ne húzza már vissza az amsbe a kibaxott filamentet legyen egy opció rá, és ha ugyanazzal nyomtatok ne kakliljon megint feleslegesen... Ezt miért ilyen nehéz megoldani, spórolni lehetne vele időt meg filamentet...

(#6720) dippe válasza fabula (#6713) üzenetére


dippe
tag

A zen3d normális áron adja - szerintem sokkal olcsóbban máshol sem találtok.

Egyébként nehéz megmondani mi igaz ... én pl. pont fordítva "hallottam": az érzékeny (és drága) trópusi halak felfordulnak a szennyezett-savazott víztől. Hasonló a növényeknél.

Én kis hazánkban nem is találtam olcsón, ipari, savazott aktív szenet. Mindenhol gőzöltet találtam légtechnikai célokra - de lehet rossz helyen néztem :) . Ami savazott volt, az mind spéci felhasználásra való pl. vegyészet, ahol fontos az aktiváló anyag.
Persze az usa-ban tényleg vegyes a felhozatal, ott vannak savazottak - lásd amazon.

Az én logikám: a gőz egyszerűbb és olcsóbb, mint a sav + annak a kimosása...

Én ipari, növénytermesztéshez való, levegőszűrésre optimalizáltat vettem (szemcseméret, porózusság, gőzölt).
Az ipari gyártók leírják hogy mit árulnak. A hátrány, hogy nincs kis kiszerelés.

Btw. én nem keringtetem bent a levegőt, hanem egy nagy méretű radial venti kiszívja a dobozból kb. 20dkg aktívszénen keresztül. Így ha véletlen savazott lenne, akkor sem kerül vissza a gépbe a levegő - bár ez nekem nem volt szempont.
Egyébként szinte szagtalan a végeredmény + szuper csendes. Előtte gyakran fájt a fejem sok szellőztetés mellett is. Szóval empirikus úton bizonyított a hatékonysága :D
Vettem PPM mérőt is, de sokkal nem lettem okosabb. 80-110 közt ingadozik a szobában szűrővel és anélkül is.

(#6721) Scallion válasza fabula (#6717) üzenetére


Scallion
senior tag

Ki fogom próbálni, mindig adok esélyt :DDD . Nem szeretem a buborékomat :D

(#6722) zozo668 válasza zozo668 (#6707) üzenetére


zozo668
csendes tag

Igen lehet rájöttem.

(#6723) fabula válasza TeebyKay (#6718) üzenetére


fabula
őstag

Köszi a tippet, kipróbálo, azután majd meglátom :K .

(#6724) fabula válasza poli27 (#6719) üzenetére


fabula
őstag

Jogos a dolog, esetleg írtál már nekik az Orca vagy Bambu Studio kéréslistára ilyet? Én korábban egyszer kértem az "egérfül" peremet, azután ehhez sokan csatlakoztak és egyszer csak betették az Orca-ba.

(#6725) fabula válasza dippe (#6720) üzenetére


fabula
őstag

Az a baj, hogy a legtöbb helyen, ahol találtam kis kiszerelést, nem írták, hogy savazott vagy gőzölt, így nem akartam megvenni bizonytalanra, mivel a Bento bent keringet és ez szerintem így jó az ABS és ASA nyomtatáshoz, hiszen így is éppen eléri a minimális kamrahőmérsékletet a Bambu. Ha a nyomtatóból kifelé szellőztetném, akkor lehűtené a kamrát, ezért nem is gondolkodtam ilyen megoldáson.

(#6726) dippe válasza fabula (#6725) üzenetére


dippe
tag

Jogos, én sem kockáztatnék pár 100Ft-ért.
Bevallom ABS-t nem nyomtattam még, csak ASA-val játszottam.

Kis érdekesség: Most épp 80fokos asztallal nyomtatok. Az előbb kíváncsiságból megmértem, és stabil 41 fok a benti hőmérséklet kis venti fordulatnál. Mondjuk nekem a gép oldala és teteje hangelnyelő szivacs, ami végülis hőszigetel. Fent nagy nyílások vannak. Szóval, ha ez elég, akkor a külső venti sem elvetendő.

(#6727) axlfsi válasza dippe (#6726) üzenetére


axlfsi
veterán

Hm, köszi a szenes infókat és Neked is fabula, ... (vadászom tovább akkor inkább és elengedem az akváriumosat).

"Mondjuk nekem a gép oldala és teteje hangelnyelő szivacs, ami végülis hőszigetel."

Dobnál 1-2 fotót esetleg róla? Kíváncsi vagyok, hogy néz ki és milyen szivacsot alkalmaztál... ha van értelme, én is megtenném, mert sokszor abban a helyiségnen alszom, ahol menne a nyomtatás az éjjel folyamán.

Köszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6728) Imy válasza fabula (#6725) üzenetére


Imy
veterán

Most akkor ér valamit a Bento vagy sem? Mert itt a napokban ment egy vita, hogy sokat nem ér. Én is legyártottam, de a mágnesek és az insertek nem értek ide (inserteket még fel sem adták)

(#6729) ptesza válasza Imy (#6728) üzenetére


ptesza
senior tag

Persze, hogy ér.

(#6730) poli27 válasza Imy (#6728) üzenetére


poli27
Topikgazda

Valamit biztos ér, de inkább placebó sztem :D Többet ér majd egy venti a másik oldalon, hogy az overhangek ott is szépek legyenek.... Ugyanis nagyon látványos a különbség a két oldal között, ahol éri a venti és ahol nem...

(#6731) Imy válasza dippe (#6710) üzenetére


Imy
veterán

Ma megjött a paszta amit itt ajánlottak. Sajnos nem oldotta meg, ugyanúgy beáll benne a filament.A heatbreaket is bepasztáztam, ami megy a hűtőbordába. A termisztor is meg lett kenve, és ütközésig benyomva.
Szerintem egy rossz darabot fogtam ki. Nem is. a nozzle okozza, mert azt is kicseréltem próba képen egy 0.6-ra.

Szerintem rendelek még egyet, hátha az jó lesz, habár nem lehet mindegyik rossz.

(#6732) 2thletme2day válasza Imy (#6731) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ez a pasztázás dolog szerintem itt túl van misztifikálva. A bambu a 4. nyomtatóm és ez az első ahol bármihez is használtam hővezető pasztát és ezen is csak azért mert adtak hozzá. Soha egyik korábbi nyomtatómnál nem volt hasonló problémam mint neked. Heat creepel még csak a neten találkoztam, clog meg max a töltött anyag, kis fúvókaméret combo miatt volt. Azt, hogy a gyári paszta egy forintot nem ér, nem tudom milyen mérés alapján lett így határozottan kijelentve. Én meglepődtem volna ha ez megoldaná a problémád.

(#6733) ptesza válasza 2thletme2day (#6732) üzenetére


ptesza
senior tag

30+ éve amikor az első vízhűtésemmel kísérleteztem már akkor kipróbáltam szinte minden lehetséges anyagot hővezető anyagnak. A kenhető és zsíros anyagok általában jól teljesítenek. Esetleg a tartóssággal lehet bibi. A lényeg az, hogy a melegedő és a hűtőfelületnek is síknak kell lennie. A sima nem biztos, hogy sík! A pasztát mindkét felületre vékonyan és egyenletesen kell felvinni. Ujjbeggyel szoktam eloszlatni mint ahogy a festéket kell ecsetelésnél.
A két felületet csiszolással lehet javítani. Egy üveglapon egyre finomabb vizes csiszolópapírral. Lehet Iminek is az a gondja, hogy a két felület közül az egyik nagyon konvex vagy épp konkáv. Mert egyik sem jó.

(#6734) Scallion válasza ptesza (#6733) üzenetére


Scallion
senior tag

Megvagy ,te voltál a szilvalekváros :DD

(#6735) poli27 válasza 2thletme2day (#6732) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem a gyári pasztáról volt szó, hanem amit az alis hotendhez adtak arról... az egy forintot nem ér, konkrétan 2 hónap alatt annyira megszáradt nekem, hogy az ntc-t alig tudtam kihúzni, és a melegítőlapkáról le kellett vakarni...

(#6736) poli27 válasza ptesza (#6733) üzenetére


poli27
Topikgazda

Akkor nagyon rosszul csinálod, ha ujbeggyel oszlatod el, ugyanis zsír kerül a kezedről a pasztába, ami rontja a hatékonyságát ;)

(#6737) ptesza válasza Scallion (#6734) üzenetére


ptesza
senior tag

Ennyire extrém dolgokat azért nem. :D Az élelmiszerek érthető okokból nem lettek felhasználva. De pl a Nivea kézvédő krém is jól működik.
Az tényleg a hőskora volt ennek a dolognak. A digitális fényképezés is még problémás volt (számomra), ezért is nem lett sok dolog dokumentálva. De jó-pár egység elkészült. főleg autóalkatrészekből. Voltak alu és réz blokkok is, különféle belső labirintus megmunkálásokkal és rögzítő készletekkel. Ha akkor nem hagyom abba akkor ez mára egy jó cég is lehetne. De nem volt egyszerű abban a csóró rendszerben bármit is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6738) *H* válasza poli27 (#6735) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha GD900 volt hozzá, az a heatbreak hideg végén használható, hogy elősegítse a hő elvezetését a hűtőbordába. Ahogy az általános egyéb paszták, ez sem használható a hotend részen, mivel a max. üzemi hőmérséklete legfeljebb 200 °C. A heatbreak, CPU, stb. ezt sosem éri el, de a hotend igen. Fűtőpatronhoz és termisztorhoz a Boron Nitride alkalmas.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#6739) ptesza válasza poli27 (#6736) üzenetére


ptesza
senior tag

Ide is el kellett jutni. Szilikon bázisú zsíros anyagba egy ujjlenyomat. Az ABS nyomtatásnál felszabadult ténylegesen mérgező anyagok nem okoznak problémát. Hiszen még élsz, tehát OK.
Ha próbáltál már valaha MX-4 pasztát felhordani akkor tudod , hogy milyen állaga van. Kínjukban szoktak pöttyöt nyomni meg X-et a proci tetejére. De érthető okokból ez csak akkor jó ha egy vékonyfilmet képez. Így sokszoros mennyiség marad alatta és a rossz hővezető anyagból a kevés is sok. Nehéz jó hővezető anyagot találni ami kenhető állagú. Próbálják ezüsttel dúsítani ezeket a pasztákat de szerintem ha nem működik úgy mint a reklámban akkor sem kell meglepődni. A másik gond pedig az lehet, hogy esetlegesen elektromos vezető is lesz. A mi esetünkben nem biztos, hogy jó lenne a Hotend szerelésnél. Lehet, hogy ilyen magas hőmérsékleten már nem is tudnak működni az ezüstözött paszták. Ezért is van az, hogy a Bambu is sima mezei szilion pasztát használ és a KIT-ek hez is azt adja.
Végeztem egy keresést. Amiket sikerült találnom szilikon hővezető paszták mind 200°C -ig használhatók az adatlapok szerint.
A BAMBU által osztogatott 0.5 grammos csomagokról semmi nem derül ki csak egyedül az, hogy 2W/mK a hővezetési tényezője. A szilikonpaszták jellemzően 1 alatt vannak. Az ezüstösek meghaladhatják az 5W/mK értéket. Szóval ez a BAMBU paszta nem lehet olyan rossz.
Folytatom a keresést hátha találok olyan fémezetlen pasztát ami 300°C-ig vagy felette is használható.

(#6740) dippe válasza Imy (#6731) üzenetére


dippe
tag

Sajnálom :( Furi, feltételezem a hőátadás már okés (paszta + meghúztad a csavarokat).
Gondolom a nozzle temp ok. (flow teszt)
Ha a cső fala is sima, akkor nem lehet szoftveres gond? Olyasmire gondolok, mint pl. kalibrációs gond. Lehet hogy alacsonyabb hőmérséklet mint amit kiír-> felgyűri az anyagot.
A másik, hogy valamiért leáll a heatbreak venti idő előtt. Halványan dereng, hogy hotend cserekor túlhevülés volt -> lekapcsolt az alaplap. Persze a filament meg megolvadt a heatbreakben...

Ha jársz Budaörs környékén, tudok neked adni egy hotendet kipróbálásra. Csak át kell cserélni a fűtést, mert az enyém P1P-s.

(#6741) dippe válasza axlfsi (#6727) üzenetére


dippe
tag

Előre is bocsika, félkész projekt és még kísérleti jellegű. Nyomtatni sem volt időm 2 hónapig ... Talán a következő hetekben lesz időm befejezni. (híres utolsó mondatok)

Ez a szivacs 12mm vastag, sűrű, matt anyag. Én is kaptam. Magas hőmérsékletű légtechnikai eszközökre rakják. Sajna a gyártóját, fajtáját nem tudom.
Mint látod, kicsit megbuggyan, mert lágy. Fel kellene ragasztani egy lemezre.
Amikor teljesen lezárom a dobozt, akkor jelentős a hangerő csökkenés. De a szellőzés úgy nem megoldott -> egyelőre fent van rés. De így is sokat csillapít, főleg a számomra zavaró venti hangon.
A gyári ventiket kizártam a ház hűtéshez, mert többen mondták, hogy hangos. Így egy nagy, gyakorlatilag silent légszűrő + aktívszén tartó végzi a melót. Az aktívszén tartót majd át kell terveznem, de egyelőre fukcióját betölti. Kb. 15-20dkg, kis szemcséjű aktív szén van benne.
+ kell tartó a ventinek, de nem egyszerű, mert nem akarom fúrni a vázat
+ az ajtót majd újra kell nyomtatnom, de már nem PLA-ból
+ még sok apróság
Szóval ha érdekel valakit a v1 megoldás, talán pár hét múlva meg tudom majd osztani a tapasztalatot.

(#6742) Imy válasza dippe (#6740) üzenetére


Imy
veterán

Rendeltem egy másik heatbreka+blockot, azzal kipróbálom. Szerintem valami nem jó vele, vagy a korábban beragadt anyag miatt ragad meg. Más már nem lehet. Mindent visszaszereltem a gyári hotendbe, és ott megy minden szépen, már több órát nyomtattam vele tegnap este óta.

(#6743) axlfsi válasza dippe (#6741) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi az infókat, érdekes projekt, ... majd érdekel a vége :) :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6744) axlfsi válasza poli27 (#6730) üzenetére


axlfsi
veterán

... "Ugyanis nagyon látványos a különbség a két oldal között, ahol éri a venti és ahol nem..."
MIlyen anyaggal való nyomtatáskor jön ez ennyire elő és lesz látványos az overhang?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6745) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. TPU-t még soha nem nyomtattam, most viszont kipróbálnám. Azt tudom, hogy az AMS-ből nem lehet. Milyen hőfokokkal kell nyomtatni? Nekem Sunlu fekete TPU-m van, a dobozon elvileg az van, hogy az asztalt nem kell fűteni. A topikban olvastam ellentétes ajánlásokat, valaki azt írta hogy lehet a TPU-t Textures Pei lapra nyomtatni, van aki meg azt mondta hogy nem érdemes. Vannak más lapjaim is.

(#6746) axlfsi


axlfsi
veterán

Nos, egy kicsit visszatérve a Bento és aktív szenes szűréshez; a korábban említett akváriumos webshopot nem ajánlom; egyrészt írják, hogy savmentes lenne így kockázatos némiképp, illetve most derült ki, 3 nap után, hogy "beszerzés alatt" a termék (miközben még mindig rendelhető és sehol nem jelölik, hogy "OK, de tudd, kedves vásárló, hogy pár hét is lehet mire megjön, ne várd másnapra". Na, mindegy, csak megemlítettem).

A másik, ami ajánlott forrás - de külföldi - pedig nagyon drágán szállít (szerintem)
[kép]

Viszont jó hír, hogy a jövő héten talán már lesz készleten zen3d-éknél.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6747) 2thletme2day válasza Joshi (#6745) üzenetére


2thletme2day
őstag

Beállítod szeletelőben a generic tpu profilt és nyomtatsz.. Legalábbis én ennyit tettem és szép lett az eredmény. A textured pei-re nagyon ragad. Nagy alapterületű dolognál azért nem egyszerű a tárgy leműtése az asztalról.

(#6748) Imy válasza 2thletme2day (#6747) üzenetére


Imy
veterán

Érdemes sima PEI-re ragasztóval, vagy enginneered platere ragasztóval.
A Texturedre PEI nagyon nem szerencsés, úgy kell leműteni.

(#6749) Joshi válasza 2thletme2day (#6747) üzenetére


Joshi
titán

+ (#6748) Imy

Ilyen lapjaim vannak a Textureden kívül.

(#6750) axlfsi


axlfsi
veterán

Apropó TPU: hol, honnan érdemes most vásárolni és legfőképp, milyet (már ha ebben a kérdésben egyáltalán van mit mérlegelni, mert nagy a szórás a minőségben, stb)?

Köszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.