Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) TheProb


TheProb
veterán

Nemtom ez volt-e már linkelve, de hasznos írás: Bambu Lab Mods to be cautious about | Bambu Lab Wiki

Btw: Bentobox-ot használ még valaki 5V-is ventikkel? Nekem eléggé úgy tűnik, hogy a javasolt 5V-os ventik nem tudják áthúzni a levegőt a HEPA-n és a szénrétegen. (Amúgy a P1 internal USB portjára kötöttem a ventiket)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7502) Mr.Csizmás válasza TheProb (#7501) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pi internal az hoki a ventihez, max a saját hűtésére jó. mobiltöltővel küldd meg kívülről legalább.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7503) Imy


Imy
veterán

X1/P1 AMS-ébe használtok valamit ami megvezeti a filametet? (ami a spoolról tekeredik le)

(#7504) fabula válasza Imy (#7503) üzenetére


fabula
őstag

Én ezt [link] és hozzá ezt [link] használom, eddig bevált.

(#7505) Dalee


Dalee
aktív tag

Új hotend.

(#7506) poli27


poli27
Topikgazda

A V-Spooler inspirált, és elkészítettem a saját verziómat: r/BambuLab (reddit.com)

Ój filament tekercselő lesz nemsokára kiadva, olyan mint a vspool :)

(#7507) fabula válasza poli27 (#7506) üzenetére


fabula
őstag

Jól néz ki és főleg az tetszik, hogy zajtalanul teker :DDD . Lehet éjszaka is használni :D .

[ Szerkesztve ]

(#7508) Imy válasza poli27 (#7506) üzenetére


Imy
veterán

Szükség van ennyi áttekerőre? Én pár év, és kifogyok ami nem AMS kompatibilis. :D Mondjuk egy jó részét már átekertem, szerintem kb 15-20 spoolom van ami nem AMS kompatibilis...

(#7509) poli27


poli27
Topikgazda

P1 firmware, még beta de ez lesz benne:

Version OTA 01.05.04.00:[New features)Non-LAN binding via PIN code on the studio side (in conjunction with Bambu Studio v01.09 Beta4 and up).Users can bind P1 devices to the computer that is not on the same local area network (LAN) using a PIN code on the studio side
Improved manual flow calibration parameters management. (in conjunction with Bambu Studio v01.09 Beta3 and up) Auto-save the manual flow calibration parameters; Support creating managing new PA parameters; Support setting PA configuration files on the filament settings page
Third-party filament support.Users can create and manage custom filament profiles in Studio. These custom filaments can then be selected in Device filament slots
Device name display.Custom device names from Handy or Studio can be displayed in the settings menu
Added carbon rods lead screws maintenance notice
Improved color display for gradient and dual-color filaments
Auto filament verification when printing with 3M files from an SD card
[Feature Optimizations)
Added secondary confirmation when stopping a print
Added switch to join/exit experience program in the Device menu
Optimized Total Print Time Calculation
Revised HMS display, added heatbed abnormal protection
Added filament verification for “Reducing purging through retracting filament”

(#7510) ptesza válasza poli27 (#7506) üzenetére


ptesza
senior tag

Ezen sem látom azt, hogy megoldották volna a szálfeszítést. Vagy csak nem jól nézem?

[ Szerkesztve ]

(#7511) poli27 válasza ptesza (#7510) üzenetére


poli27
Topikgazda

milyen szálfeszítést?

(#7512) axlfsi válasza poli27 (#7509) üzenetére


axlfsi
veterán

Aki Panda Touch-t használ, csak óvatosan! (érdemes várni, míg Nagyfáék biztonságosnak írják).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7513) poli27 válasza axlfsi (#7512) üzenetére


poli27
Topikgazda

miért? :) Nem e kémkednek vele? :D

(#7514) ptesza válasza poli27 (#7511) üzenetére


ptesza
senior tag

Valami olyasmi mint a pastamaticban a két TPU lap. Az fékezi a spoolt és szépen feszesen tudja feltekerni.

(#7515) axlfsi válasza poli27 (#7513) üzenetére


axlfsi
veterán

:C ...nem!
Hanem a Panda Touch alapjaiban vezérli a gépet és ha egyszer gondol egyet a Bambu és lezárja ott, ahol nem kéne, akkor nem fog működni onnantól kezdve a Panda
Csak szólni akartam (nekem van és onnan tudom, mert erre külön felhívja a figyelmet a Bigtreetech, amikor telepítesz).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7516) Joshi válasza axlfsi (#7515) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy ilyen kütyüm, már mint amivel vezérelni tudom a gépet. Ezt úgy hívják, hogy PC amihez egy 32"-os kijelző jár. :DD

ui.: amúgy volt ez már téma, de azért köszi a figyelmeztetést. :R

[ Szerkesztve ]

(#7517) fabula válasza Joshi (#7516) üzenetére


fabula
őstag

Lehet vezérelni PC-ről, laptopról, telefonról, tabletről és végül a "gagyi kijelzőről" a gépen is, ha nagyon muszáj. Én speciel nem értem, minek a Panda touch. Az árán sok sokkal hasznosabb dolgot lehet venni a géphez, pl. hotendeket, filamenteket, tartalék alkatrészeket a kopó dolgokból, stb. :D .
Amúgy a gépen lévő kijelzőt kb. soha nem használtam, mióta az AMS meg van :K .

[ Szerkesztve ]

(#7518) Joshi válasza fabula (#7517) üzenetére


Joshi
titán

+1

(#7519) Joshi


Joshi
titán

(#7520) poli27 válasza axlfsi (#7515) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az MQTT felületet használja, mint a X-Touch. Ha azt lezárja a Bambu, abból nagy botrány lesz az tuti(mint ahogy már 1x meglépték, és utánna újra engedélyezték az MQTT elérést), mert sok embernek a HA alá van berakva a gép, és ez kell ahhoz..... Egyébként én pont most rendeltem egy Panda touchot, kiváncsian várom :)

[ Szerkesztve ]

(#7521) poli27


poli27
Topikgazda

Akinek be van dobozolva a P1P gépe cserélje ki a a fejkábelt az ajánlás szerint, tényleg nagyon törik a P1P hez adott... Az új rugalmas gumi borítással van, a régi sima műanyag, ami felveszi az alakot... Nekem 1100h után nem volt vele problémám, de most kicseréltem, ha már megvan a kábel :)

Valakinek kell egy Bento box? Sajnálom kibaxni, 2 Lidlis Meggyes sör az ára Mort Subite :)

Én megoldottam a kétoldali ventit, és még szűrő is maradt a gépben :) Simán vezérlődik egyszerre a kettő, egy adatperrel elosztva :)

(#7522) axlfsi válasza poli27 (#7520) üzenetére


axlfsi
veterán

Nagyon babául néz ki,...de persze full felesleges :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7523) poli27 válasza axlfsi (#7522) üzenetére


poli27
Topikgazda

A venti nem felesleges ;) Simán látható melyik oldalon van plusz hűtés ha olyat nyomtatsz ;) A szűrésnél meg kb jha lehet, de a semminél több :D

[ Szerkesztve ]

(#7524) TheProb válasza poli27 (#7521) üzenetére


TheProb
veterán

Ahhoz a fan duct-hoz/filterhez tudsz dobni egy linket?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7526) fabula válasza poli27 (#7523) üzenetére


fabula
őstag

axlfsi nem a ventire írta, hogy felesleges, hanem a Panda touch-ra :DDD .

(#7527) poli27 válasza fabula (#7526) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jha benéztem :D

(#7528) ptesza


ptesza
senior tag

Van egy ilyen harapós kutya tábla. Most hétvégén csináltam. Hátha jól jön valakinek.

(#7529) Imy válasza ptesza (#7528) üzenetére


Imy
veterán

Letöltöttem, de a számláló nem lépett +1-et. :F

[ Szerkesztve ]

(#7530) fabula válasza ptesza (#7528) üzenetére


fabula
őstag

Én is letöltöttem, nekem lépett a letöltés 1-re 0-ról :F .

[ Szerkesztve ]

(#7531) ptesza válasza Imy (#7529) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszönöm. Majd lépked. Ezek a kutyás dolgok be szoktak indulni.

(#7532) ptesza válasza fabula (#7530) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7533) Silent77


Silent77
veterán

Ide is beteszem.

Kértem kupont 4kg Creality CR-ABS Filament-re.
Kupon: NNNCRABS4KG
4kg Creality CR-ABS Filament - (1kg Black + 1kg White + 1kg Blue + 1kg Grey
E️U raktárból jön, nekem már fel is adták. $47.36

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7534) poli27 válasza Silent77 (#7533) üzenetére


poli27
Topikgazda

:R

rendeltem is belőle egy pakkot :)

(#7535) poli27 válasza Silent77 (#7533) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nekem is feladták gyorsak :D

(#7536) axlfsi válasza Silent77 (#7533) üzenetére


axlfsi
veterán

... na KÖSSZ! :U :P

:DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7537) Brain75 válasza Silent77 (#7533) üzenetére


Brain75
senior tag

Mit jelent a CR az ABS előtt ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#7538) poli27 válasza Brain75 (#7537) üzenetére


poli27
Topikgazda

Creality sztem :)

(#7539) poli27


poli27
Topikgazda

Az új Bambu Beta studioban, már ilyen az AMS nedvesség kijelzés :)

[ Szerkesztve ]

(#7540) Silent77 válasza Brain75 (#7537) üzenetére


Silent77
veterán

Nem tudom, én is arra gyanakszok mint Poli. :)

All: szívesen!

axlfsi Tudtam én, hogy ez hiányzik. ;]

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7541) Joshi válasza Brain75 (#7537) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem simán csak a Creality rövidítése.

(#7542) TheProb válasza poli27 (#7539) üzenetére


TheProb
veterán

Már 2-3 béta release óta.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7543) poli27 válasza TheProb (#7542) üzenetére


poli27
Topikgazda

De még béta... ki nem adták :P :DD

(#7544) TheProb válasza poli27 (#7543) üzenetére


TheProb
veterán

Mi? Beta Release = kiadott/publikus beta build. "Release" önmagában nem jelent stable vagy official build-et. Ne keveredjünk bele a git-es terminológiákba.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7545) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali, Asa nyomtatás elött állok (Medence kiegészítő).
Van valami, amit útravalóul tanácsolnátok? Sajnos csak STL-t kaptam, profilt nem hozzá.
Generic ASA, vagy Bambu ASA jó lehet alapesetben is? Szoknya, hőpajzs legyen ( ez mondjuk el sem fér a lapon, elvileg túlmegy a tálca peremén, holott még van egy csomó hely, fizikailag), hajszárítóval előfűtés, vagy inkább 10 perccel korábban kapcsoljam be maxra a lap fűtést? Melyik venti menjen , ne menjen? (Aux gyárilag ki van lőve, de tárgyhűtő az 80% megy)
Ez lenne az a bizonyos dolog saját részre. Finom beállításokat belőttem. (remélem [így] jól) Nagy dologról van szó, nem szeretném ha tapasztalatlanságom miatt sok anyag menne kárba, meg a medence vize se kellene, hogy kifolyjon. :U (fél kiló ha 6 rétegű a falvastagság :DDD ) Vagy a 6 réteg az overkill?

Elöre is 1000 köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7546) fabula válasza Emunem (#7545) üzenetére


fabula
őstag

Először is melyik típusú a nyomtatód és milyen típusú az ASA-d? Csak burkolt P1P, P1S és X1C jó ASA nyomtatáshoz.
Én a nyomtatás előtt a Vision házba burkolt P1P-men 15 percig járatom 100 C fokon az asztalfűtést úgy, hogy előtte felemelem a hotend közelébe. Van aki ekkor javasolja az AUX ventilátor járatását is 100%-on, én nem szoktam.
Ezzel a módszerrel a nyomtatás megkezdésekor 45-50 C fok között van a ház belső hőmérséklete és nem is esik vissza a nyomtatás közben.
Az ASA nyomtatásnál az AUX 0%-on van a tárgyhűtés 30-40%-on, egyébként a Generic ASA profilt használom a Devil Design ASA-hoz úgy, hogy az FR-t és a PA-t behangoltam az Oraca-val. A tárgyhűtést akkor érdmes növelni, ha áthidalások vannak a modellben.
Más gyártmányú ASA viselkedhet másként is, fórumokon volt már erről szó, hogy vannak rosszul és könnyebben nyomtatható ASA-k gyártótól függően. Nekem a DD-vel szerencsém volt (ez volt itthon már korábbról).

[ Szerkesztve ]

(#7547) poli27 válasza Emunem (#7545) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ez mire jó amúgy? Egyébként ha kinyomtatod Petgből, annak se lesz jó ideig baja, jó pár dolog van a medencéhez nyomtatva, és 1 nyár alat semmi baja nem volt :D Ne felejtsed el a modellt 101% ra növelni minden irányba, a zsugorodás miatt!

[ Szerkesztve ]

(#7548) Emunem válasza poli27 (#7547) üzenetére


Emunem
aktív tag

Most mondjuk pont olcsó, de amúgy horror áron adják.
Erre való. Nekem is hasonló medencém van, aztán a skimmer szinte az égnek mered, az meg nem jó, mert levegöt szívhat a pumpa, ami nem tesz jót neki. Ezzel egyenesen áll, több víz jut be a skimmer torkába.
Petg is jó, csak az nem annyira hőálló, mivel anthrazit szürkének kell lennie, hogy passzoljon a többi elemhez. ( 50 sima falú csövek, skimmer is anthrazit szürke, etc...) Ez egy másik hobby, ami a pénzégetésen kívül legalább az egész család, meg barátok is jól érzik magukat. :C :))

"... hát persze ..."

(#7549) Emunem válasza fabula (#7546) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hali,
Nyomi: P1S,
Fila: Eryone standard ASA (Nozzle temp: 230-260, Bed temp: 75-90).
Nekem logikusabbnak hangzik, ha lent hagyom, hogy az egész ház át legyen melegítve. De ha ezt mondja a tapasztalat, akkor így csinálom. :R Filament finomhangolást terveztem csinálni, azt hiszem már a rendes Bambu is tudja, Orca alatt ugyanazokat a menü pontokat találtam, vagy lehet valamit nem vettem észre?
Közben kérdeztem a készítőtől is, azt mondja ha sikerül 60 fokra felfűteni, akkor biztos nem lesz gond. 5 soros fal elég (én 6-ost csináltam), gyroid mintával (vagy valami strukturált minta, szal az is jó, amit én raktam be) Lehet megspórolok vagy 70 g anyagot így. :U

Köszönöm, jövő héten nyomtatom, mert most hétvégén nem leszünk otthon. Aztán szurkoljatok, mert ha valami félre siklik, akkor bizony már csak 1 dobásom lesz. A kettő együtt van vagy fél kiló egyenlőre.

"... hát persze ..."

(#7550) Emunem válasza poli27 (#7547) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ne felejtsed el a modellt 101% ra növelni minden irányba, a zsugorodás miatt!
Ja, fontos infó! Köszönöm. :R

"... hát persze ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.