Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Joshi


Joshi
titán

Én most szárítottam ki a szilikagélt a sütőbe ~70 C°-on ahogy fabula ajánlotta. Kb fél óra volt és már narancssárga volt, pedig talán ha kétszer kevertem meg. Nincs sok dolog vele, cserébe olcsó.

Amit viszont észrevettem, hogy ha az AMS-be befűzve hagyom a PLA-t (~egy hétnél tovább), akkor hajlamos beletörni az AMS PTFE csővébe. Most azt csinálom, hogy nyomtatás befejezése után simán kihúzom és ügy hagyom az AMS-be. Így nincs semmi gond vele. Az ABS és az ASA-t nem kell kifűzni, azzal eddig nem volt gondom.

(#6802) poli27 válasza Joshi (#6801) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ha benne hagyod magába az amsbe én azt tapasztaltam pla esetében az is elég hogy törjön mint a ropi a felső pár sor... Én már kiszedem a plat belőle :D

(#6803) Joshi válasza poli27 (#6802) üzenetére


Joshi
titán

Ha kifűztem, akkor nem tapasztaltam problémát. Persze aki sokat nyomtat sokféle színnel, az úgy is kiveszi.

(#6804) Scallion válasza Joshi (#6801) üzenetére


Scallion
senior tag

Volt ez téma, azt hiszem annyiban maradtunk, hogy valami kiszárad belőle ami már nem megy bele vissza. Nekem is törik, ha benne hagyom

(#6805) Imy


Imy
veterán

Bento box aljába beterveztem egy kapcsolót. Hátha másnak is hasznos, itt a link: [link]
Illetve aki letöltené, likeolja annak pedig megköszönném.

(#6806) Nunder válasza axlfsi (#6750) üzenetére


Nunder
őstag

Sokféle TPU-t próbáltam mostanában, Sunlu nekem nem vált be, főleg a fehér (nagyon ereszti át a fényt) Én a Bambu félét használom meg a 3D Jake-est, csak a hőfokokkal variálok.

Bambu TPU 235C, 3D Jake 245C.

Ha valakit érdekel, van pár kikísérletezett TPU profilom, még multi-color nyomtatásnál is működik. (Manuálisan adagolva persze)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6807) fabula válasza Nunder (#6806) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem sokakat érdekel a jó TPU profil :D , ha megosztod megköszönjük.
Köszi az infókat is :R .

(#6808) poli27


poli27
Topikgazda

[link]
Kivi leszek erre :)

(#6809) fabula válasza poli27 (#6808) üzenetére


fabula
őstag

Egy újabb Bambu klón. Semmivel nem fog többet tudni, akkor meg minek?

(#6810) Joshi válasza poli27 (#6808) üzenetére


Joshi
titán

Kickstarteres cuccért 1000$?! :Y ;]

(#6811) axlfsi válasza Nunder (#6806) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi az infókat! Még nem sikerült megvennem és nem is döntöttem el, honnan, kiét próbáljam ki, de mindenképp hasznos lenne a TPU-s profilok számomra is :R

... 3djake-ra most ránéztem és borzasztóan nagy a kínálat, ami nem semmi. Nyílván nem a legjobb árak, de próbából lehet nézek valamit tőlük.

Azt mondod, hogy a 3djake jó? 750gr-os kiszereléseket látom, 17k/t áron (és a legolcsóbbak között pedig GEETECH majd eSun (13-14k/Ft-os árakon).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6812) axlfsi válasza Scallion (#6798) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt?
... nagyon jópofa! Csak kár, hogy olyan sokára szállítanak.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6813) poli27 válasza Joshi (#6810) üzenetére


poli27
Topikgazda

A bambu is kickstarteres volt :D

(#6814) Joshi válasza poli27 (#6813) üzenetére


Joshi
titán

Én már a bejáratott terméket vettem, de aki bátor az úgy is megveszi. :DDD

(#6815) Mr.Csizmás válasza Joshi (#6814) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

K1 userek? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6816) zozo668


zozo668
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok hogy működik ez a kamrahőmérséklet?Szerintem itt valami nem jó ha jól gondolom,de lehet rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#6817) Nunder válasza axlfsi (#6811) üzenetére


Nunder
őstag

3D Jake-es drága, de ha kitapasztalod akkor jó anyag. A gyárilag megadott hőmérsékleti adatok viszont Bambu esetében nem mérvadóak, ezt többen is írták értékelésben. Először azért vettem, mert hirtelen nem volt más, másodszor pedig konkrét szín miatt, mert elég sok féle van nekik.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6818) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Bambu slicer-ben a modellek javítása hasznos funkció? Megegyezik azzal mikor 3d builderben megnyitom a projektet és jelzi, hogy hibásan van definiálva és javítani kell?

Bambu appon keresztül hozzáférek valahogy az A1 mini-ben lévő SD kártyához?

[ Szerkesztve ]

(#6819) poli27 válasza zozo668 (#6816) üzenetére


poli27
Topikgazda

p1 en nincs kamrahőmérséklet...

(#6820) zozo668 válasza poli27 (#6819) üzenetére


zozo668
csendes tag

Köszönöm,még új nekem ez.

(#6821) JaniS


JaniS
senior tag

Használ valaki Sunlu High-Speed PLA-t (AMS-ben)? Mik a tapasztalatok vele? Szálazásról olvastam, ami hőmérsékletfüggő és filament törésről az AMS-ben (néha), valamint néhány esetben nem túl szárazon érkezett a tekercs. Keresek valami olyan filamentet, amivel próbákat nyomtathatnék, a minőség kevésbé fontos ebben az esetben, mint a sebesség. Láttam az R3D-nek is van hasonló és a Polymaker-nek is (Polysonic), de ezek erre a célra túl drágák.

(#6822) poli27 válasza JaniS (#6821) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ Eryone facebook csoportjukba most is ki van rakva, HS filamentet ha ki akarod próbálni, irsz a moderátornak privit megrendeled az amazonról, és visszatérítik (én már vettem így, csak a szállítást kellett fizetni, a termék árát visszadták... :) És ki tudod próbálni!

(#6823) ptesza válasza poli27 (#6822) üzenetére


ptesza
senior tag

Teszek vele egy próbát. Köszi

(#6824) smithsys válasza TeebyKay (#6818) üzenetére


smithsys
aktív tag

Igen, néha szükséges is.
Olyannyira megegyezik azzal, hogy ugyanaz a motor csinálja.
Az uccsó kérdésedre nem tudom a választ, mert bármennyire is szégyellem, még sosem néztem. :B
Momentán pedig nem tudom megnézni, mert nincs kéznél a Mini. :(

(#6825) Joshi válasza TeebyKay (#6818) üzenetére


Joshi
titán

Prusa Slicerben sokáig benne volt a NetFab, lehet hogy ugyan ez a javító algoritmus van minden szeletelő progiban (már amelyikben van). Azért hasznos, mert a 3D modellnek zártnak kell lennie, illetve gondolom még más egyéb dolgot is néz. Én mindig átellenőriztetem, főleg bonyolultabb modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#6826) TeebyKay válasza smithsys (#6824) üzenetére


TeebyKay
őstag

+ #6825Joshi:

Köszönöm, én is erre a következtetésre jutottam miután kiírta a bambu app hogy Windows segédprogram használatával végzi a javítást. Pont volt egy modellem, ami az istennek se akart letapadni, first layernek csak néhány pöttyöt rakott a nyomtató, de javítás után ez megszűnt. Kár, hogy az ilyen jellegű hibákat nem jelzi automatikusan a slicer úgy mint a 3d builder, de ezentúl először ott is ránézek a modellre.

más: Nagyon szálasodik az új sunlu filamentem, telepókhálóza a modelleket, mi ennek általában az oka és az elhárítás módja?

[ Szerkesztve ]

(#6827) Joshi válasza TeebyKay (#6826) üzenetére


Joshi
titán

"más: Nagyon szálasodik az új sunlu filamentem, telepókhálóza a modelleket, mi ennek általában az oka és az elhárítás módja?"

Több oka is lehet. Érdemes a filamentnek megtalálni azt a minimum nyomtatási hőfokát, amin még jó minőséget nyomtat. Általában a túlolvasztott filament is hajlamos a szálazásra. Aztán erőteljesebb retract-ot kell alkalmazni (extruder visszahúzás), illetve a travel speed (utazó sebesség) növelni kell. Persze vannak gyengébb minőségű filamentek is, amiknél mindig lesz egy kicsi szálazás. Vagy van olyan filament is mint pl a PETG, ami anyagánál fogva eleve hajlamos a szálazásra.

[ Szerkesztve ]

(#6828) Scallion válasza TeebyKay (#6826) üzenetére


Scallion
senior tag

A cura nekem szokta jelezni. Nem szolt az sem?

(#6829) fabula válasza TeebyKay (#6826) üzenetére


fabula
őstag

Nekem jelezte már a BL és az Orca is, ha hibás volt a model stl fájlja és felkínálja, hogy a Windows appal kijavítja, tehát automatikusan jelezte a jobb alsó sarokban, de ha figyelmen kívül hagyod és felszeleteled, abba nem szól bele. A döntést rádbízza :D .

[ Szerkesztve ]

(#6830) TeebyKay válasza fabula (#6829) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én sajnos még egy ilyen értesítést se láttam, csak azoknál a modelleknél veszem észre a hibát amit a 3d builder-el is megnyitok. Lehet, hogy kikapcsoltam véletlenül valami értesítést?

(#6831) poli27 válasza TeebyKay (#6830) üzenetére


poli27
Topikgazda

Lebegő konzol pl ezt szokta írni ha hiba van :)

(#6832) TeebyKay válasza poli27 (#6831) üzenetére


TeebyKay
őstag

Lebegő részeket szokott írni, de olyankor supportot kell berakni mert általába valahol kilóg a modell egy része.

(#6833) fabula válasza TeebyKay (#6832) üzenetére


fabula
őstag

Hidd el, poli27-nek igaza van, nekem is így jelzett már kétszer is.

(#6834) TeebyKay válasza fabula (#6833) üzenetére


TeebyKay
őstag

Elhiszem, én csak arra értettem, hogy nekem még nem írt úgy lebegő részeket, hogy ne valami kilógó rész alá kellett volna supportot rakni, és ezzel meg is szűnt a hiba.

szerk.: letöltöttem most egy hibákkal tele lévő modellt, és ennél tényleg megjelent egy olyan üzenet a modell neve mellett jobb alul, hogy 1417 hibás él (javítás). Ez lehet, hogy máskor is volt már, nem túl észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#6835) TeebyKay válasza Joshi (#6827) üzenetére


TeebyKay
őstag

Egyelőre gyári beállításokkal használom a slicer-t. Vannak már sunlu filamenthez és A1 minihez bevállt beállítások amivel csökkenthető a szálazás? Wanhao és Creality filamentekkel nem volt ilyen gond alapbeállításokon.

(#6836) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nagytopicba bedobtam, ide is:

Creality CR-PLA Matt tengerészkék - Filament | Alza.hu 5990 alzaplus ingyen szállítással megéri ez is, 7300 volt eddig. :K (a feltöltött képeket ne nézzétek, egyiket se sikerült eltalálniuk, erről lenne szó :DDD CR-PLA Matte Navy Blue)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6837) w580


w580
tag

Sziasztok!
Ha esetleg valakit érdekelne:
Bambu fan átalakító sima 4pin venti csatihoz.
[link]

(#6838) Silent77


Silent77
veterán

Első TPU nyomtatásom.
Sunlu fekete. generic TPU beállítás.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6839) axlfsi válasza Silent77 (#6838) üzenetére


axlfsi
veterán

ha Sunlu tpu-t tudol jó áron, dobjá üzit, tess! :R:K:DDD

btw nem néz ki rosszull ;) (jó öreg ecigi,... letettem azt is 4 éve :P...de neki köszönhetem, hogy egyik napról a másikra, 20 év után a dohányt is anno...)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6840) fabula válasza axlfsi (#6839) üzenetére


fabula
őstag

Variometrum, van sokféle szín és készleten is van: [link] .

(#6841) axlfsi válasza fabula (#6840) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, ismerem, már szemeztem velük, csak a kolléga nagy mágus ha jó áron kell valamit venni, gondoltam súg egy protippet,... de a végén Vario lesz, szerintem is (szinte már túl sok féle is van náluk,...
Te melyik márkát ajánlod?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6842) Silent77 válasza axlfsi (#6841) üzenetére


Silent77
veterán

Sajnos nem tudok. :( Én is varioról rendeltem, egy fekete, egy szürke.
Rég kiakartam próbálni, most itt volt az alkalom. :)

Én is ezzel szoktam le a cigiről 25 év után. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6843) axlfsi válasza Silent77 (#6842) üzenetére


axlfsi
veterán

... eloszor nullast toltam vagy 2-3 evig legalabb, aztan szep lassan elmaradozott, mar nem kivantam es lusta voltam hozza (mert, hogy volt vele melo rendesen; magam tekertem minden kazant, japan vatta, stb, 100-as nicbol, aromabol kevertem a levest is, stb ... meg darth vaper idejeben kezdtem, azok voltak a szep idok, ez a mostani ilyen-olyan poco-, elf-, stb bar-ok mar nem az a vilag!)

boccs az OFFért

Köszi, akkor Varionál választok valamit, ... lehet több félét is tesztből.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6844) poli27 válasza Silent77 (#6838) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jé még te is itt vagy? :D Azt hittem már nyomtatód sincs annyira eltűntél :D Sztem vizes volt a tpu... azért vannak benne bubik :)

[ Szerkesztve ]

(#6845) Silent77 válasza poli27 (#6844) üzenetére


Silent77
veterán

A nevem is mutatja, csendben figyelek. ;] Nyomtató marad, nem adnám el.
Meglehet, nem szárítottam, kibontottam és már nyomattam is. Bevallom utána sem olvastam, hogy kell TPU-t nyomtatni. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6846) fabula válasza axlfsi (#6841) üzenetére


fabula
őstag

Én is Sunlut vettem, eddig jó.

(#6847) fabula válasza poli27 (#6844) üzenetére


fabula
őstag

Ja, szárítani nem árt, nyomtatás előtt én is szárítottam.

(#6848) Silent77 válasza fabula (#6847) üzenetére


Silent77
veterán

Meddig érdemes szárítani, és hány fokon?

Sunlu TPU beállítást tudna valaki adni?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6849) fabula válasza Silent77 (#6848) üzenetére


fabula
őstag

Én 45 C-on szárítottam 5 órát a Sunlu S2 szárítóban.
Generic TPU profilban vedd le a max vol speed-et 3-4-re (van aki 2-vel nyomtatja) meg a retract-ot vedd fel 1 mm-re. Kb. ennyi.
TPU-t lassan kell nyomtatni, illetve nagyon ragad a texturált PEI-re, de ha csak kisebb felületű a tárgy, akkor azért le lehet szedni. Én ilyenre nyomtattam modellautóhoz gumikat, lejöttek egyben :D .
Ajánlják sima PEI-re nyomtatni, arról könnyebben lejön, illetve lehet ragasztót tenni alá elválasztó rétegnek.
Egyébként nézd meg a #6762 -hsz-emet.

[ Szerkesztve ]

(#6850) axlfsi válasza Silent77 (#6845) üzenetére


axlfsi
veterán

... ahhoz képest, egész jól kijött. Másoknak dugul, stb :)

#6846fabula köszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.