Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) poli27


poli27
Topikgazda

Hydra PRO - Advanced Bambu Lab AMS by humebeam - MakerWorld

Megjelent a Hydra pro változata :) Ez már beépítve tartalmazza a visszahúzás javítását pl :)

(#5702) Imy válasza poli27 (#5701) üzenetére


Imy
veterán

Ez tök jó, de ekem még mindig nem oldja meg a gondomat. A 210 mm átmérőjű régi átlátszó AzureFilm spoolokra még mindig nem jó.
Így nekem marad az áttekerés sajnos. Most amiket veszek arra figyelek, hogy jó legyen az AMS-be. AzureFilm filamentet is skippelem, mert drágább, mint a SUNLU, de a SUNLU akkor is olcsóbb, ha a variometrumból rendelem.

(#5703) Silent77 válasza Nunder (#5690) üzenetére


Silent77
veterán

woow, ez igen! :C
link van hozzá? :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5704) poli27


poli27
Topikgazda

Egy új hotend megint : Panda Series – Biqu Equipment
Plusz még pár dolog lesz Bambuhoz.
Lehet, hogy egy kép erről: szöveg
Egy touch kijelző :D
画板 2+.png__PID:14191cc4-790d-465b-99fa-d8bf5768347a

[ Szerkesztve ]

(#5705) Imy válasza poli27 (#5704) üzenetére


Imy
veterán

Látom 1000-el megy a tuning gyártás a Bambuhoz. De minek? Szerintem a gyári kivitel elég jó, avgyis nekem nem volt eddig vele semmi gondom. A flowrate az OK, hogy növeljük.
A kijelző minek, P1 szériára?

(#5706) Imy


Imy
veterán

3Dsets új modellek, a két dömper. Én eddig 3-at nyomtattam ki, az egyik már teljesen össze van rakva, a másik kb 80%-on tavasz óta, azóta nem volt vele időm foglalkozni, a harmadikat meg csak kinyomtattam.

(#5707) fabula válasza poli27 (#5704) üzenetére


fabula
őstag

Hát most sokan rárepülnek a Bambu nyomtatók sikerére. Úgy látszik, mióta inkább Bambut vesznek sokan, alábhagyhatott a 3D nyomtató alkatrészeket gyártó cégek forgalma és próbálnak újítani Bambu-hoz való alkatrészekkel :D .
Bizots kevesebb lett a tuningoló és a nyomtató építő kedv :DDD .

(#5708) fabula válasza Imy (#5705) üzenetére


fabula
őstag

Rossz a kérdés, nem minek, hanem miért ne üljenek fel egy sikeresen futó vonatra?
Sokan vesznek Bambut,akiknek ez az első nyomtatójuk, nekik most még sok mindent el lehet adni egy darabig :DDD .
Az emberek alapvetően elégedetlen természetűek, egyrészt azt gondolják, hogy ezek az új "tuning" alkatrészek majd javítják a tudásbeli hiányosságokat (user error), meg ha vesznek ilyneket, akkor úgy érzik, hogy már ők is csináltak valamit, "tuningoltak", mert azt olvasták a fórumokon, hogy az milyen menő :DD .
Egyik Bambu fórumon olvastam, hogy a feltett kérdésekből azt a következtetést vonta le egyik fórumtag, hogy a nyomtatási hibák kb. 80%-a user erreor :D .
Röviden: fogyasztói társadalom és kapitalizmus, adj el mindenféle, akár nem szükséges dolgot azoknak, akik elhiszik és megveszik.

[ Szerkesztve ]

(#5709) poli27 válasza poli27 (#5704) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#5710) fabula válasza poli27 (#5709) üzenetére


fabula
őstag

Egyszóval drágák és egy hobbi felhasználónak nem jelentenek semmi előnyt az "új frissítések" :D .
Ezt a kijelző siránkozást nem igazán értem a P1-ekkel kapcsolatban, mióta meg van az AMS jó, ha kétszer használtam :DDD . Persze a Biqu szuperképernyő jó lehet azoknak, akik farmokat üzemeltetnek, de a többi ... :F
Az "olcsó, csak szerszámmal cserélhető" nozzle-val szerelt CHT fúvókás hotendek mindenre is jók egy hobbistának (kipróbáltam), aki meg még gyorsabban akar nyomtatni az csak vegye meg a Biqu Revo Panda hotendet sok pénzért :D . Nyilván annak érheti meg esetleg, aki sokat termel vele és nem hobbiból nyomtat, ott lehet, hogy jelent valamit a sebességnövekedés a gyorsabb flow miatt.
Én elég ritkán cserélek nozzle-t, ahhoz meg jó a "szerszámos csere" is, az sem sokkal bonyolultabb, csak hát az emberek lusták, és ilyenekkel meg lehet vezetni őket, hogy "szerszám nélküli fúvókacsere" (lásd a kapszulás kávét és a vele járó plusz szemetet, ami szinte senkit sem érdekel, mert kényelmes).
Szóval nekem nem gond az a néhány, szerszámot igénylő fúvókacsere :D .
Az "olcsó" alis lemezek meg nekem beváltak, nem fogok többet fizetni a Biqu-nak meg a Fystec-nek ugyan azért :D .
Persze mindez szigorúan csak az én véleményem :DDD .
Amúgy mind nagyon szuper :DD .

[ Szerkesztve ]

(#5711) Scallion


Scallion
senior tag

Most vettem észre hogy be lehet állítani az edzett fúvókát a BS-ben. Legalább nem zaklat többet a figyelmeztetésével :DDD

(#5712) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ezt fejtsétek meg: be van állítva hogy piros, erre richtig a fehérből szedi. :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5713) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5712) üzenetére


Joshi
titán

Akkor a fehér van beállítva. :DDD Az 1-es helynél mindenképpen azt a filamentet kell kiválasztani amivel nyomtatni akarsz.

Dobj egy képet erről.

[ Szerkesztve ]

(#5714) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5713) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eddig/általában működött, hogy az adott objektumon jobbklikk - change filament - mindenki boldog. most miért b*szik ki velem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5715) Joshi válasza Joshi (#5713) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy meg így néz ki az AMS tárazva. Még esetleg szinkronizáld le az AMS-t, lehet hogy beragadt valami bit. :D

(#5716) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5715) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt szinkron, előtte ugyanezzel a loaddal rendesen színezett :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5717) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5714) üzenetére


Joshi
titán

Nálad egyértelműen a fehér van kiválasztva, teljesen jó hogy fehérrel nyomtatott.

A képen is láthatod, hogy elsőre ki kell választani, hogy melyik filamenttel akarsz nyomtatni, majd utána a kékkel keretezettel betöltheted a saját filament profilodat is ha akarod.

(#5718) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5716) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy nem akar váltani a színek között?

(#5719) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5718) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valami olyasmi, de tök random :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5720) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5719) üzenetére


Joshi
titán

Ez melyik szeletelő?

Kipróbáltam, de a modellen kiválasztva nekem se működik. Ahogy láthatod zöldre váltottam, de valójában nem váltott. :N

[ Szerkesztve ]

(#5721) Joshi válasza Joshi (#5720) üzenetére


Joshi
titán

Nálam se a Bambu Studióval, sem pedig az Orca Slicerrel nem működik hogy a modellen váltok színt. Mondjuk én nem is használtam még soha ezt a funkciót.

(#5722) snowman


snowman
tag

Van valamelyikőtöknek egy tartalék P1 filament szenzora? Sikeresen kinyírtam, és most épp nincs raktáron a bambunál.

(#5723) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5720) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legújabb orca, sötét témával. de sztem nem kéne, hogy az AMS-nél az 1-es slotba kelljen rakni, mert az említett piros-fehér problem után a 4-esből simán ment zölddel, a tárgyon jobbklikkel átállítva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5724) poli27 válasza Mr.Csizmás (#5723) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mikor nyomtatod a tárgyat a nyomtatóra küldésnél is tudsz filamentet állítani :) Nem lehet hogy ott van elállítva?

(#5725) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5723) üzenetére


Joshi
titán

Nekem eddig mindig azzal a színnel nyomtatott, ami az 1-es helyen ki lett választva. Ha több színnel nyomtat az ember ott úgy is külön meg kell adni hogy milyen módban és milyen helyekről (A1, A2, A3. A4) nyomtasson.

(#5726) ptesza válasza poli27 (#5724) üzenetére


ptesza
senior tag

Itt ellenőrzöm én is minden alkalommal mielőtt elküldöm a nyomtatóra.

(#5727) Joshi válasza ptesza (#5726) üzenetére


Joshi
titán

Mr.Csizmás azt írta hogy korábban működött, meg aztán ha már van ez a funkció akkor működjön jól, vagy ne is legyen. Mindenesetre meg lehet említeni a Bambunak mint hibát, vagy magyarázzák el hogy mire való.

Talán arra is jó lehet ez a funkció, hogy szerkesztés alatt más színű legyen a modell, mert pl ha feketére van állítva, akkor gyakorlatilag semmi nem látszik a modellből. Viszont supportozásnál amúgy is szürkére vált a modell színe, szóval nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5728) Mr.Csizmás válasza poli27 (#5724) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez régebben is volt hiba/vagyis nekem bajom, és akkor mondtátok, hogy nyomkodjam a sync-et, azóta 90%-ban jó, néha csinálja ezt a színtévesztést :U megpróbálom reprodukálni a hibát majd.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5729) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#5728) üzenetére


brumi1024
veterán

Fura, színeztem is magam modellt, de sosem keverte még nálam.

(#5730) brumi1024 válasza Joshi (#5720) üzenetére


brumi1024
veterán

De itt most mi nem működik? Nem a 3-as slotban lévő filamenttel nyomtat?

(#5731) Mr.Csizmás válasza ptesza (#5726) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itt piros volt, igen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5732) Joshi válasza brumi1024 (#5730) üzenetére


Joshi
titán

Ha a #5727-nál lévő módszerrel választod ki a filamentet, akkor előfordul hogy nem vált filamentet. Mondjuk én így soha nem váltottam filamentet, szóval én meg tudok nélküle lenni.

(#5731) Mr.Csizmás kipróbáltam és valóban látszólag átvált a zöld filára, de valójában az ASA filamenttel fog nyomtatni. De ugye felmerül a kérdés, hogy ha különböző anyagok vannak az AMS-ben, akkor mi alapján állítod be szeletelés előtt a dolgokat? Szóval mindenképpen a bal oldali menü opciók között érdemes filamentet választani.

[ Szerkesztve ]

(#5733) brumi1024 válasza Joshi (#5732) üzenetére


brumi1024
veterán

Érdekes, mindig azt használom, nálam jól működik.

(#5734) Imy


Imy
veterán

Makerworld-ön az új modellekhez feltöltött első nyomtatási profil után jöttek pontok, de ma egy új modell és új profil után nem. Itt mi a szabály, mert nem találom.

(#5735) ptesza válasza Imy (#5734) üzenetére


ptesza
senior tag

Az első 5 feltöltött model-re jár. A többinél csak akkor kapsz ha lesz rá értékelés.

(#5736) Imy válasza ptesza (#5735) üzenetére


Imy
veterán

A modelleknél tényleg csak az első 5-re jött 10 pont.
De a nyomtatási profiloknál a 11-ik modell első profiljáig jött. Azaza mennyi profilig jön, vagy ez havonta nullázódik, mint az értékelések?

(#5737) poli27 válasza brumi1024 (#5733) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nálam is hibátlanul müxik a kiválasztott filával.. nem értem a problémát :D

(#5738) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, aki masodiknak (sokadiknak) vett Bambu gepet, mit csinalt az elozokkel? Van egy moddolt Anycubic i3 Mega S nyomtatom klipperesitve. Viszont sanszos, hogy Bambu mellett nem nagyon fogom hasznalni. Adjam el?! Hagyjam meg, hatha....?!

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5739) Joshi válasza brumi1024 (#5733) üzenetére


Joshi
titán

+ (#5737) poli27

Nem tudom hogy nálam működik-e, a nyomtatást már nem indítottam el. :D A change filament lehetőséget soha nem használtam, de ezek után nem is fogom. ;]

(#5740) dugesz77 válasza tothferenc (#5738) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát nekem például a lerúgott Ender 3 kapott egy 5W-s gyári lézermodult. Nem a legerősebb ,de aminek én szántam arra tökéletes. Megúszta ,mert majdnem PET filamentgyártó lett belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#5741) Mr.Csizmás válasza tothferenc (#5738) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eladtam, upgradeket nézve bukóval, amit maszekban termeltem vele, inflációval együtt kb. nullára jöttem ki :D sok választás nincs, esetleg add le adományként egy iskolának, garantált jó karma :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5742) tothferenc válasza Mr.Csizmás (#5741) üzenetére


tothferenc
senior tag

Oh, ez tenyleg jo otlet. :C

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5743) poli27


poli27
Topikgazda

Összeraktam egy másik számítógépet mert a régit már lassúnak találtam, a régi i5 4690k/16gb ram helyett, AMD Ryzen 5 7600x 32gb ram, a vga ugyanaz maradt :D Hát bakker szeletelésben amit a másik csinált 30s ig ez kb 8-10s alatt megcsinálja :D Nagyon komoly a teljesítménybeli különbség köztük :D

[ Szerkesztve ]

(#5744) Mr.Csizmás válasza Imy (#5676) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Felraktam a szekrény belső felére:C és meg is világosodtam, hogy az ajtón belül van még kihasználatlan hely :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5745) 2thletme2day válasza Mr.Csizmás (#5744) üzenetére


2thletme2day
őstag

A bedeknek amúgy tökéletes helye van a tárgyasztal alatt a nyomtató aljában mindenféle tartó nélkül is szvsz. Pont mint a csipesznek, scrapernek és egyéb apróságoknak amiket néha használ az ember. Ezt amúgy nem kötekedésből írom, csak hátha valaki nem találja a bedeknek a helyét és nem akar mindennek tartót meg tárolót nyomtatni néha teljesen feleslegesen és pazarlóan.

(#5746) Mr.Csizmás válasza 2thletme2day (#5745) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tudom, de 1. craftolás öröme 2. porosodás csökkentve :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5747) Imy válasza 2thletme2day (#5745) üzenetére


Imy
veterán

Az asztal alatt nem sok hely van, ha több lapod van. Én oda nem rakok semmit, mert néha "lesüllyed" oda az asztal.

(#5748) Imy válasza Mr.Csizmás (#5744) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez tényleg szuper lett. :)
Van még pár új modellem, van pár karácsonyi dísz is, ér letölteni. [link]

(#5749) Imy


Imy
veterán

Volt már valakinek szintezési problémája?
X1C, ma már 5x indítom el ugyanazt a modellt (már többször kinyomtattam), de látszik első réteg nyomtatásakor, hogy messze van az asztaltól a fej.

[ Szerkesztve ]

(#5750) ptesza


ptesza
senior tag

Esetleg ha éppen nincs mit nyomtatni itt egy Enigma díszdoboz. Karira még jó lehet ajándéknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.