Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Tomika75


Tomika75
tag

Hát nem lesz karira nyomtatóm :O .
Leveleztünk egyet Antonyval és csak sikerült rájönniük, hogy a hiba nem az én készülékemben van! De mivel ez eltartott 3-4 napig ezért későn adták fel és még mindig arra vár, hogy előkészítsék nemzetközi szállításra.
Úgyhogy bevehetik!
Az utolsó levelük végén írták, hogy kapok majd egy email-t amiben értékeljem őket. Na az nem jött meg, gondolom nem merték elküldeni mert sejtik, hogy igen lehúznám őket!

(#5752) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5732) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megint :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5753) Rolly válasza Mr.Csizmás (#5752) üzenetére


Rolly
veterán

mikor a nyomtatást indítod melyik színt választod ki? Mert én mindig ott választok színt és eddig mindig rendben volt ...

(#5754) Mr.Csizmás válasza Rolly (#5753) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eddig ott választottam, aztán pár hónapja volt, hogy a sync-et nyomogassam, hogy szinkronban legyen. well :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5755) ptesza válasza Mr.Csizmás (#5754) üzenetére


ptesza
senior tag

Még sosem használtam a sync-et.

(#5756) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5752) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom még mindig a Change Filamentről van szó. Ha megnézed hogy nálam az Orca Slicerben a Change Filamentnél milyen lehetőségek vannak, akkor feltűnhet, hogy a valós 1-es helyen lévő Türkíz PLA-t nem is tudom kiválasztani, mert a korábbi fekete ASA van ott. Szóval én elengedném ezt a kiválasztási lehetőséget, vagy nem tudom hogy nálatok mi működik máshogy mint nálam. Az is lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5757) poli27 válasza Joshi (#5756) üzenetére


poli27
Topikgazda

nyomj a szinkronizálásra az ams el, és máris megváltozik a filament ennyi az egész... mindig szinkronizálni kell ha átállítod af ilamentet az amsben...

(#5758) poli27


poli27
Topikgazda

Végre megjött, ez nagyon hiányzott eddig :)

(#5759) ptesza


ptesza
senior tag

Fogyjon csak a silk filament. Karácsonyi szalvéta tartó.

(#5760) poli27 válasza poli27 (#5758) üzenetére


poli27
Topikgazda

Plusz ez az aktív zajszűrés fantasztikus :D

(#5761) brumi1024 válasza Joshi (#5756) üzenetére


brumi1024
veterán

Ahogy poli írja, erre való a Sync gomb. :K A Prepare fülön bármilyen filament profilt választhatsz, annak beállításait fogja használni (ott lehet több anyag is mint AMS slot). A Sync összeszinkronizálja a slicert az AMS-ben lévő beállított filamentekkel. Jelen formájában pont úgy működik a Change filament, ahogy kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#5762) Joshi válasza poli27 (#5757) üzenetére


Joshi
titán

+(#5761) brumi1024

Szerintem nem arra való a sync. Akkor kell az AMS-t szinkronizálni, ha cserélsz filamentet. Itt most nem erről van szó. Ha a change filament opciónál választod ki a filamentet ahogy Mr.Csizmás is teszi, akkor szerinte váltania kellene a filamentet. Magyarul azzal a filamenttel kellene nyomtatnia.

[ Szerkesztve ]

(#5763) poli27 válasza Joshi (#5762) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azért nem tudod kiválasztani mert nem szinkronizáltad az AMS slotokat a slicerrel... Ha szinkronizálod máris azok a filamentek lesznek kiválaszthatóak amik az amsben is ennyi...

(#5764) brumi1024 válasza Joshi (#5762) üzenetére


brumi1024
veterán

Magyarul azzal a filamenttel kellene nyomtatnia.

Azzal teszi, ami a prepare fülön be van állítva első helyen. Az pedig akkor lesz szinkronban az AMS-szel, ha szinkronizálsz.

[ Szerkesztve ]

(#5765) Joshi válasza poli27 (#5763) üzenetére


Joshi
titán

Igen, syncronizálni kell, így már a kiválasztott helyről nyomtatott a Bambu. Viszont Mr.Csizmás korábban azt írta, hogy ~90%-ban nála is működik, de néha viszont nem. Akkor lehet hogy ő is elfelejti ilyenkor szinkronizálni az AMS-t?

(#5764) brumi1024 direkt elindítottam a nyomtatást és a change filamentnél választottam ki a zöld pla-t, majd szinkronizáltam az AMS-t. És igen, a zölddel nyomtatott, holott a bal menüben maradt az 1-es helyen a türkíz. Ez így egy kicsit összekeveri az embert, de Mr.Csizmás még mindig azt mondja, hogy csak néha nem működik ez a funkció. Ami nagyon gáz, ha éppen PLA helyett mondjuk ASA-val kezd el nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#5766) brumi1024 válasza Joshi (#5765) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen. Alapvetően a syncet az eredeti X1+AMS kombóhoz találták ki, ezért ilyen furcsa a működése, hogy két közeli helyen kell ugyanazt állítani, látszólag függetlenül. X1-en berakod a filamentet, a saját kijelzőjén kiválasztottad, hogy mit raktál be, ezt pedig szinkronizáltad a slicerrel. Ez volt az eredeti workflow, ha jól emlékszem 1 éve még nem is volt ez az AMS nézet a Device fülön.

[ Szerkesztve ]

(#5767) Joshi válasza poli27 (#5758) üzenetére


Joshi
titán

Nekem még nem él ez a funkció, pedig nem lát újabb firmware-t a nyomtatóra. Neked melyik firmware van a nyomtatódon?

(#5768) poli27 válasza Joshi (#5767) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#5769) Mr.Csizmás válasza Joshi (#5765) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de ezaz, hogy nem cserélek filamentet fizikailag, csak annyi hogy másik színből nyomtatok. a korábbi előnézeten látszik bal alul a modell, hogy sárga (arra is lett átállítva), mégis az előző menet feketéjét használja - közben nem volt hozzányúlva az AMS-hez fizikailag.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5770) Joshi válasza Mr.Csizmás (#5769) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de ahogy mondják, minden esetben rá kell nyomni a bal menüben az AMS szinkronizálásra.

(#5768) poli27 ja hogy még béta, akkor megvárom a végleges verziót. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5771) fabula válasza Mr.Csizmás (#5769) üzenetére


fabula
őstag

Neked van igazad, nálam is előfordult egyszer hasonló és le is állítottam a nyomtatást.
Nézegettem az okát és én azt vettem észre (P1P), hogy amikor rányomok a nyomtatótálcára küldésre, akkor a felugró ablakban nem az a filamentszín és AMS slot jelenik meg, mint amilyen a tárgy szeletelőben beállított színe (egyszínű volt a tárgy).
Természetesen előtte a megfelelő filament típusokat beállítottam a nyomtató fülön az AMS-ben, majd utána szinkronizáltam és utána állítottam be a tárgy színét a filamentcsere menüponttal a jobb gombos felugró menüben.
Azóta erre odafigyelek és nyomtatóra küldés előtt a felugró ablakban átállítom a filament slotot, amelyikkel nyomtatni akarok, onnantól már jó.
Érdekes, hogy többszínű nyomtatáskor ilyet még egyszer sem tapasztaltam, azaz nem cserélte fel a beállított színeket, csak egyszínű nyomtatásnál fordult elő.

(#5772) Scallion


Scallion
senior tag

Ezeket a filamenteket ismeri valaki?Kingroon

(#5773) Scallion


Scallion
senior tag

Magyarországon egyébként lehet paypal fiókot csinálni?

(#5774) smithsys válasza Scallion (#5772) üzenetére


smithsys
aktív tag

Talán fél évvel ezelőtt volt egy tekercs PLA-m tőlük, az teljesen átlagos, normálisan nyomtatható volt, bár akkor még Climberrel nyomtattam. Sajnos a PETG-ről nem tudok nyilatkozni, azt még nem próbáltam tőlük.

Igen, lehet magyarországon PP fiókot csinálni.

(#5775) Scallion válasza smithsys (#5774) üzenetére


Scallion
senior tag

Kösz. Ja lehet azt látom ,de hogy minek ?:D. Létezik olyan üzlet ahol lehet vele fizetni?

(#5776) Silent77 válasza Scallion (#5775) üzenetére


Silent77
veterán

Kintről vásárlás, stb. :)
2006 óta használom

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5777) Scallion válasza Silent77 (#5776) üzenetére


Scallion
senior tag

Anyósomnak akartam, de úgy hallom otthon paypal credit sincs. Én sokszor használom van egy 3000£-os keretem azt szoktam mert jol mutat a credit history-ban. :DDD . Akkor elengedem. köszi mindenkinek.

(#5778) Nunder válasza Silent77 (#5703) üzenetére


Nunder
őstag

Lego Mega-figure

Ez volt a kiindulópont, aztán skálázgatás, darabolás, beállítások finomhangolása.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5779) Brain75 válasza Scallion (#5773) üzenetére


Brain75
senior tag

Persze hogy lehet. NAgyon rég óta használom, szerintem kb 13-14 éve.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#5780) poli27 válasza Scallion (#5773) üzenetére


poli27
Topikgazda

Lehet de nem olyan mint a hanyatló nyugaton, itt a hard verzió van semmi extra xd

(#5781) Imy válasza Imy (#5749) üzenetére


Imy
veterán

Ma FW frissítés után megjavult, nem tudta beszintezni magát tegnap, és meguntam, időm sem volt foglalkozni vele... érdekes...

(#5782) Dalee válasza Scallion (#5772) üzenetére


Dalee
aktív tag

Pont ezt a csomagot vettem meg pár hónapja Kingroontól (EU raktár). A megrendelés után kaptam tőlük levelet, hogy nincsenek színek raktáron adnának 8 átlátszót, 1 fehéret, 1 ezüstöt és 3 feketét. Írtam, hogy nekem színesek kellenének. Vártam két-három hetet és megjött s vegyes színeket tartalmazó csomag. A nyomtatási minőséggel egyébként nincs bajom.

(#5783) Scallion válasza Dalee (#5782) üzenetére


Scallion
senior tag

Köszi. Vettem egy szines pakkot én is. Túl olcsó mondjuk. Na majd meglátom.

(#5784) Imy válasza Scallion (#5783) üzenetére


Imy
veterán

Linket tudsz hozzá adni?

5783 Scallion
AMS kompatibilis?

(#5785) Dalee válasza Imy (#5784) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én innen vettem, EU raktárból, de most épp nincs csak UK-ban.

Igen, AMS-be jó

(#5786) poli27


poli27
Topikgazda

Valaki bedobozolta az MMS-t :D

(#5787) w580 válasza poli27 (#5786) üzenetére


w580
tag

Továbbra sem értem ez miért jó ? :D Mennyivel jobb mint PL Sunlu S2 ből nyomtatni ?

(#5788) ptesza válasza poli27 (#5786) üzenetére


ptesza
senior tag

Mi fog ebből kisűlni?

(#5789) w580 válasza ptesza (#5788) üzenetére


w580
tag

Szerintem ez fel hypeolva, filament pazarlás :D

(#5790) kovacszk válasza poli27 (#5786) üzenetére


kovacszk
senior tag

A fedél mechanizmust át kéne ültetni AMS-re, alacsonyabb helyre faxán beférne így.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5791) axlfsi


axlfsi
veterán

Néha úgy tűnik 1-1 modell idővel eltűnik (gondolom szerzői jog probléma vagy csak meggondolja magát a feltöltő(?)), ami nekem most tűnt csak fel;

... ezzel gondolom nincs mit kezdeni, igaz? Nem is baj, ... csak ilyenkor bosszant, hogy vajon mik lehettek azok :D

Boldog Karit!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#5792) Imy


Imy
veterán

Pastamatic filament áttekerőhöz csináltam a "szegek" helyett csavaros rögzítést. Itt elérhető: [link]
További modelljeim: [link]

(#5793) poli27


poli27
Topikgazda

A Printablesen a Bambus szétnyitható dobozom a 3. helyen van a trending modelleknél :D
Bambu Lab Parts & Upgrades > 3D Printers | 3D models | Printables.com

[ Szerkesztve ]

(#5794) ptesza válasza poli27 (#5793) üzenetére


ptesza
senior tag

Grat! Szép munka!

(#5795) fabula válasza poli27 (#5793) üzenetére


fabula
őstag

:C

(#5796) Imy válasza poli27 (#5793) üzenetére


Imy
veterán

makerworld-re is rakd fel, ott kapsz érte pontokat, amiért kuponokat adnak.

(#5797) poli27 válasza Imy (#5796) üzenetére


poli27
Topikgazda

Tisztába vagyok vele már 800€ ért kaptam kuponokat :))

(#5798) Imy válasza poli27 (#5797) üzenetére


Imy
veterán

Az szép, már lasan egy nyomtató ára.

(#5799) axlfsi válasza Imy (#5796) üzenetére


axlfsi
veterán

Csak, hogy ez egy remix, más valakié a jog, aki eredetileg a printables-re tette fel és a két platform között még mindig megy a dráma, ... szép is lenne csak úgy belinkelgetni remixeket makerworldre coinokért :D ... azért Bambuék sem estek a fejükre (ill. Prusáék sem adják könnyen magukat).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#5800) axlfsi válasza poli27 (#5793) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó pofa ez a doboz (habár én is az a fajta vagyok inkább, aki - nem is tudom pontosan, talán fabula írta egyszer(?) - hogy ez a sok "szir-szar" már-már sok kicsit, de hát kinek, mi! :R ).

Viszont minden tisztelettel és jóindulattal szólok, hogy - szerintem - nem jól csináltad a remixet (és nehogy ebből bajod legyen). Habár már nem tudom, hogy utólag így mit tudsz vele kezdeni, ugyanis látszódnia kell pontosan, hogy kinek a szellemi tulajdonát remixelted. Mutatom egy példával (csak rányomtam a modelledre, mintha remixelni akarnám);
[kép]

Ehelyett te csak belinkelted a faszi profilját;
[kép]
... pedig nem is lehet elrontani, mert amikor indítod a remixet, eleve a platform beemeli a szerzőt;
[kép]
...így: [kép]

((csak nem fognak emiatt már kötekedni...))

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.