Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Tomika75


Tomika75
tag

Na ezt még nem is láttam!
[link]
Akkor nem erőlködök a nyomtatással és a csatlakozók beszerzésével! Egyszerűbb lesz megvenni.

(#5953) Joshi válasza poli27 (#5952) üzenetére


Joshi
titán

Hosszútávon sajnos ez sem jó. :( Nekem már ez is hozzáér a tetőüveghez, pedig ABS-ből nyomtattam. Nincs mese, kell nyomtatni egy tetőüveg magasítót. Az viszont általánosan elmondható a Bambu P1S-ről, hogy szinte sehol nem hagytak kellő hézagot. Olyan szinten nincs hely a fej és a ház között, hogy ez nagyban megnehezíti a moddingot (pl világítás stb).

(#5954) poli27 válasza Joshi (#5953) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én fél évet használtam és nem ért hozzá :) azóta magasító van :)

[ Szerkesztve ]

(#5955) Tomika75 válasza poli27 (#5952) üzenetére


Tomika75
tag

Na ilyet kerestem!

Joshi Így viszont nem biztos, hogy kinyomtatom ha nem jó ez sem!
Nincs mese valamilyen magasítót kell néznem bár lehet addig kinyomtatok egy ilyet amíg meg nem találom az igazit.
YT-on volt egy beépített világítással, majd megkeresem azt is az jónak tűnt.

(#5956) Imy válasza Scallion (#5950) üzenetére


Imy
veterán

Én lehet kiveszem az Y-t amit nyomtattam hozzá, lehet az szivat. Inkább rendelek hozzá lehetséges A1 AMS lite Filament Hub-t. Most másra nem tudok gondolni miért akad el.
Az ívben tartót kb 1 hete szedtem le, jobb ahogy gyárilag van, mert az miatt is szívtam már meg. Hozzá ér a fedélhez. Azt meg nem akarom megmagasítani, mert nem férne el a helyén a nyomtató.

(#5957) poli27


poli27
Topikgazda

Már van ilyen is, ezzel nem kell mókolni, csak berakod és kész :D
eu.store.bambulab.com/en-hu/products/bambu-4-in-1-ptfe-adapter

[ Szerkesztve ]

(#5958) Scallion válasza Imy (#5956) üzenetére


Scallion
senior tag

Nah igen, az y. gyantából kinyomtattam 0,03-as rétegmagassággal .Akad.

(#5959) Scallion válasza poli27 (#5954) üzenetére


Scallion
senior tag

És minek a magasító ,ha nem ért hozzá? Nehogy azt mond ,hogy a ledek miatt :DDD

(#5960) poli27 válasza Scallion (#5959) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hogy ki tudjam nyitni a tetejét, úgy hogy az ams rajta van :)

(#5961) Scallion válasza poli27 (#5960) üzenetére


Scallion
senior tag

Jogos. Szerintem nem kell nyitogatni. Az igaz ,hogy te nagy méretü dolgokat nyomtatsz úgy vettem észre. Lehet neked nem árt. :D

(#5962) Joshi válasza poli27 (#5954) üzenetére


Joshi
titán

Megpróbálom a V2-t, annál a merevítő középen összeér. PLA-nál én a tetőt nem szoktam kinyitni csak az ajtót, eddig nem volt gond belőle pedig nyomtattam már elég nagy tárgyat is. Mondjuk a világítás modding miatt jó lehet a tető magasító.

Egyébként lehet hogy nálam azért ér hozzá egy picit a ptfe cső fixáló a tetőüveghez, mert már többször beletört az extruder előtt a csőbe a PLA és le kellett szednem ezt a távtartó izét. Lehet hogy megnyúlt egy kicsit.

(#5957) poli27 ez mire kell?

[ Szerkesztve ]

(#5963) axlfsi válasza fabula (#5945) üzenetére


axlfsi
veterán

...már nem elérhető a modell :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#5964) Rolly válasza fabula (#5945) üzenetére


Rolly
veterán

a fájlokat meg tudnád osztani velünk ? valahogy? Mert sajnos nekem csak a sárga elemek vannak letöltve :(

(#5965) fabula válasza axlfsi (#5963) üzenetére


fabula
őstag

Hát ez érdekes, amikor linkeltem, akkor még elérhető volt. Lehet, hogy a LEGO levetette? Nem elképzelhetetlen ez sem.

(#5966) fabula válasza Joshi (#5962) üzenetére


fabula
őstag

Én a poli27 által a #5952 hsz-ben elsőnek linkelt PTFE Tube Guide-ot használom már régóta ABS-ből nyomtatva és bizony a PTFE cső kezdettől fogva a fej helyzetétől függően ezzel is hozzáért kcsit a P1P-re elkészült Vision ház 5 mm vastag plexi tetejéhez (pedig az nem hajlik és még plusz PTFE-t a lánchoz rögzítő kapcsokat is tettem rá ABS-ből).
Ettől függetlenül tökéletzesen működök május óta, majd hónapok óta az AMS-el is, nekem ezzel nem volt elakadás a fejnél.
Amikor pedig akciósan később megvettem az AMS-t, akkor nekem is rákerült a nyomtató tetejére (ezért volt már előre 5 mm-es plexiből a tető) és én is az ajtót nyitottam ki PLA nyomtatáshoz (egyszer felejtettem becsukva egy hoszabb nyomtatásnál, el is dugult a fúvóka :K ). Az ajtó meg nyitva eléggé útban volt, gyanús volt, hogy előbb-utóbb véletlenül nekimegyek és letörik.
Emiatt kinyomtattam egy egyszerű AMS tartót, amiben a tető feljebb is betehető és így felülről szellőzik PLA nyomtatáskor (ugye a meleg levegő felfelé száll) és azóta csak a tetőt teszem feljebb vagy lejjeb anyagtól függően és semmi sincs útban és a PTFE cső sem ér hozzá.
Ez az én tapasztalatom.

(#5967) fabula válasza poli27 (#5957) üzenetére


fabula
őstag

Ezt már decemberben láttam valamelyik fórumon, de nekem az általad ide korábban linkelt, két félből összecsavarazható Y elosztó is tökéletesen működik az AMS-el hónapok óta (természetesen külső orsóról is).

[ Szerkesztve ]

(#5968) fabula válasza Rolly (#5964) üzenetére


fabula
őstag

Én nem töltöttem le, csak linkeletem ide annak, akit érdekel. Arra sajnos nem golndoltam, hogy leszedik, ráadásul ilyen gyorsan.

(#5969) fabula


fabula
őstag

P1 nyomtatós fórumtársak, kijött a hivatalos 01.05.00.00 (20240102) firmware a nyomtatóinkra :C .
Lehet próbálgatni a motor zajcsökkentést :D .

[ Szerkesztve ]

(#5970) Scallion válasza fabula (#5969) üzenetére


Scallion
senior tag

Megvárom amíg kiszeded a gesztenyét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5971) Scallion


Scallion
senior tag

Én ezt a nyomi távtartót nyomtattam ki. Lötyög az illesztés mint katiban a gyerek.

(#5972) ptesza válasza Rolly (#5964) üzenetére


ptesza
senior tag

Nekem még megvan amit én használok fél éve probléma nélkül.
Felraktam a drive-omra ha kell valakinek akkor vigye ma.

(#5973) fabula válasza Scallion (#5970) üzenetére


fabula
őstag

Én is másokra várok :DDD , akkor már legalább ketten vagyunk :C .
Csak azért írtam róla, hogy minél előbb minél többen letöltsék és ha nem panaszkodnak rá, akkor majd én is frissítek :DD .

[ Szerkesztve ]

(#5974) Scallion válasza fabula (#5973) üzenetére


Scallion
senior tag

Kipróbálnám ,de ma fémmunkám van, holnap meg 6 órát fogok vezetni :W

(#5975) ptesza válasza fabula (#5949) üzenetére


ptesza
senior tag

SUNLU PETG -vel éppen ma próbáltam. A 1-es slotban volt a kezdett tekercs a 4.-ben pedig az új. Generic PETG volt beállítva meg a szín és még a megfelelő K-érték is. Simán kicserélte.

(#5976) fabula válasza ptesza (#5972) üzenetére


fabula
őstag

Ha jól értettem, Rolly a Lego dömpert kérte :DDD , de amúgy köszi, mert másnak viszont jól jöhet :R .

(#5977) fabula válasza ptesza (#5975) üzenetére


fabula
őstag

Igen, így működik, azért gondoltam, amit a Bambu filákkal kapcsolatban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#5978) Joshi válasza fabula (#5966) üzenetére


Joshi
titán

Talán a V2 remix jobb lesz, meglátjuk. Linkelnéd azt a tető magasítót amit használsz? :R

Amúgy PLA-nál talán még azért nincs nagy jelentősége a tető megnyitásának (feltéve ha nyitva van az ajtaja), mert amúgy is mennek a ventik, amik nagy légáramlatot keltenek. Szerencsére eddig dugulásom nem volt.

(#5979) fabula válasza Rolly (#5964) üzenetére


fabula
őstag

Megkerestem neked a Bambu Official User Group-ban a készítő hsz-ét és őt itt érheted el [link] .
Esetleg írj neki, hogy levették a tervét a MW-ről és tudna-e neked segíteni.
Remélem tudtam segíteni.

(#5980) fabula válasza Joshi (#5978) üzenetére


fabula
őstag

Reménykedni mindig lehet :D . Én kinyomtattam a V2-őt és semmivel nem lett jobb, sőt, nálam rosszabbul teljesítette, ezért visszaraktam az első verziót, ami rendületlenül működik május óta.
Én ezt az emelőt használom, nekem bevált [link] .
Amúgy a dugulás akkor jött nekem is teljesen zárt háznál, amikor hosszabbat nyomtattam (és nekem nincs ház ventilátorom sem) és elég sok retract is volt. Ha kisebb tárgyakat nyomtatsz kevés retracttal és még házventilátorod is van, akkor működhet a zárt ajtós nyomtatás, de nem véletlen, hogy a zárt X1-hez eleve egy alacsonyabb hőmérsékletű cool plate-t adott a Bambu 35 C fokos ágyhőfok beállítással.
Én textured PEI-t használok leggyakrabban 55-60 C fokos ágyhőmérséklettel PLA-hoz, ami zárt házban jobban felfűti a nyomtató belterét és ezzel együtt a hotend hűtése is romlik, hiszen melegebb levegővel próbál hűteni.

(#5981) Scallion


Scallion
senior tag

Basszus most vettem észre ,hogy be lehet állítani custom printert a BS-ben. Miért nem szóltatok? :DDD

(#5982) fabula válasza Scallion (#5981) üzenetére


fabula
őstag

Hát mert nem kérdezted :DDD . Már elég régóta benne van :K .

(#5983) Joshi válasza fabula (#5980) üzenetére


Joshi
titán

Azért kinyomtatom azt a ptfe fixálót, mert nem is kell hozzá sok anyag és a nyomtatási idő se vészes. Köszi. :R

(#5969) fabula a micro sd kártya tartalma már elérhető, a motor zaj engem nagyon érdekel, én biztosan kipróbálom. :K :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5984) Scallion válasza Joshi (#5983) üzenetére


Scallion
senior tag

Szólj ha nem szorul egy idő múlva. (2 hét)

(#5985) Joshi válasza Scallion (#5984) üzenetére


Joshi
titán

Mi nem szorul? :U

(#5986) Scallion válasza Joshi (#5985) üzenetére


Scallion
senior tag

Bocs valamit félreértettem.Azt hittem a tefloncsö ívbentartót nyomtatod ki. De ezek szerint nem mert akkor nem kérdeznél rá ,hogy mi nem szorul.

[ Szerkesztve ]

(#5987) Joshi válasza Scallion (#5986) üzenetére


Joshi
titán

Azt nyomtatom ki, de ott nekem nem szorult semmi az előző verzióban. Miért a v2-nél lehet ilyen gond?

(#5988) Rolly válasza fabula (#5979) üzenetére


Rolly
veterán

köszi :)

(#5989) Scallion válasza Joshi (#5987) üzenetére


Scallion
senior tag

Hagyjuk mert csak lali válasza jutna eszembe az üvegtigrisböl :DDD . De azért összefoglalom, A tefloncsö p1p-n normál helyzetben , ha bedobozold ,karistolja az üveget, ha ráteszed ez az ívben tartót az is beleér az üvegbe, ha a kisebbet teszed rá, szorulni fog a FILAMENT a teflonban.

(#5990) fabula válasza Scallion (#5989) üzenetére


fabula
őstag

Így van, megerősíthetem Scallion-t, ezért tettem vissza én is az eredetit. A V2 kisebb ívben hajlítja meg a tefloncsövet, az eredeti meg nagyobb ívben és az jól is működik.

Elnézést, ezt Joshinak szántam, nem neked :) .

[ Szerkesztve ]

(#5991) Joshi válasza Scallion (#5989) üzenetére


Joshi
titán

Honnan kellene tudnom hogy milyen a v2? :F Pont azért kérdezem hogy érdemes-e kinyomtatni? Akkor nem érdemes kinyomtatni? Kérlek ne sértegess senkit, inkább normális hangnemben válaszolj (Ha nehezedre esik, akkor inkább ne is válaszolj).

(#5990) fabula nem véletlenül kérdezősködök.

[ Szerkesztve ]

(#5992) Scallion válasza Joshi (#5991) üzenetére


Scallion
senior tag

Bocsi. Ne szívd mellre. Csak most tudatosult bennem,hogy valószínűleg a 90-es években járhattál iskolába. Végig a filament útjárol beszéltünk, minden ehhez hasonló módosítás ezt a célt szolgálja ,erre megkérdezed, hogy mi szorul.

(#5993) Scallion


Scallion
senior tag

Más. Csak nem bírtam ki. Kipróbáltam a firmware-t. Az első réteg majdnem hangtalan. Fasza.

(#5994) Joshi válasza Scallion (#5992) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy a 90-es évekbe jártam iskolába és? Mi köze van ennek ehhez? Logikusan az ember azt gondolná, hogy a v2 jobb mint a v1. :DDD A v1 nem szorult, nem is gondoltam volna hogy a v2 szorul. Akkor annak mi értelme?Viszont te nem tudom mikor jártál iskolába, de hogy nem tudsz normálisan és értelmesen válaszolni az is biztos. ;]

Én azt gondoltam, hogy a v1-hez képest a v2 csak ennyiben más. De akkor az íven is változtattak?

[ Szerkesztve ]

(#5995) Scallion válasza Joshi (#5994) üzenetére


Scallion
senior tag

:DD. Nemá kiköptem a teámat. :DD :DD :DD. Amúgy igen pont onnan húzta vissza az ams a filamentet.

[ Szerkesztve ]

(#5996) Joshi válasza Scallion (#5995) üzenetére


Joshi
titán

Figyi, lehet hogy én vagyok nehéz eset, de ha az elején csak annyit írsz hogy ne nyomtasd ki a v2-t, mert az ívét kisebbre vették, ezért valószínű szorulni fog a filament. Na akkor ezeket a hsz-ket elkerülhettük volna. De nem, te folyamatosan sértegeted az embert. Végül is így is lehet. ;)

"Amúgy igen pont onnan húzta vissza az ams a filamentet."
Tehát nem az ívét változtatták meg, hanem az a szűkítés nem igazán tett jót a funkciónak? Még1x kérdezem, honnan a francból kellene nekem ezt tudni? A kérdésem pont ezért született. :K

[ Szerkesztve ]

(#5997) Scallion válasza Joshi (#5996) üzenetére


Scallion
senior tag

Mondom,hogy bocsi :D . Én végig azt mondom hogy ezek semmit nem érnek. lehet az új már jobb ,ezért kértelek hogy számolj be a tapasztalatodról, hogy szorul e két hét múlva. Nos ezek után szerinted nehéz eset vagy? :DDD Meg ne sértödj megint :N

(#5998) Joshi válasza Scallion (#5997) üzenetére


Joshi
titán

Nem vagyok gondolatolvasó. Azért nem értettem mire gondolsz. Remélem ezt te is megérted. ;) Álmomba nem gondoltam volna, hogy a v2 szorulhat. :))

[ Szerkesztve ]

(#5999) Paserák Gőcs


Paserák Gőcs
csendes tag

Sziasztok,
volna egy egyszerűnek tűnő kérdésem: AMS-ben (P1S-t használok) hogyan működik az "AMS Filament Backup" funkció?
Azt várnám, hogy ha kifogy egy tekercs, egy másik, azonos típusút (mind Generic PLA) automatikusan befűz egy másik slotból.

Ehelyett ott áll, és kézzel kell az eredeti helyére beraknom egy új tekercset, majd hosszas könyörgésre méltóztatik folytatni a nyomtatást. (Mondjuk a folytatás hibátlan.)

(#6000) Scallion válasza Joshi (#5998) üzenetére


Scallion
senior tag

Úgy gondoltam logikus volt a gondolatmenet, de lehet én tévedek. Megkérdezem a többieket. Nos uraim követhető voltam vagy Joshi látja jól?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.