Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Scallion válasza fabula (#5299) üzenetére


Scallion
senior tag

Ennyire nem igényesek :D , mint látható. Viszont 2 kábelt is adtak egy olyat ami most volt rajta meg az erősebbet amin nincs a gumiátvezető. Neked melyik alapod van? A régi vagy az uj aminek az alján van 2 szögletes rés?

[ Szerkesztve ]

(#5302) Dalee


Dalee
aktív tag

Lehet, hogy egy kép erről: hangszóró és szöveg

(#5303) smithsys válasza fabula (#5276) üzenetére


smithsys
aktív tag

Valóban, az lemaradt. Sima PLA-nál 15-re van beállítva gyári hotenddel.

(#5304) poli27 válasza Dalee (#5302) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jó drága lesz sztem, és tök felesleges :D a kínai high flow is király a maga 6e ft os árával :D

(#5305) Dalee válasza poli27 (#5304) üzenetére


Dalee
aktív tag

Prusára tavaly év elején vettem, de elég vegyes volt a tapasztalatom. A színes gyűrű a 0,4-es fejről leégett, pedig csak párszor nyomtattam vele ABS-t

(#5306) fabula válasza Scallion (#5301) üzenetére


fabula
őstag

Látod ezt meg sem néztem, most meg már elég macerás lenne szétszedni mindent, hogy alánézhessek. Nyomtat szépen és ez a lényeg.
Estleg ha arra gondolsz belül nézve a hátsó menets orsótól jobbra van két keskeny rés az alapon, ezt be szokták tömni, van hozzá nyomtatható fedél.
Ez miért fontos amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#5307) Scallion válasza fabula (#5306) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem fontos, csak kiváncsi voltam.

(#5308) Scallion válasza Dalee (#5305) üzenetére


Scallion
senior tag

Én is gondolkodtam rajta mert eléggé átgondolt nak és premiumnak tünik, de ha ilyenek vannak.

(#5309) fabula


fabula
őstag

Kijött az Orca 1.8.1 [link] .

(#5310) Mr.Csizmás válasza poli27 (#4789) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

noob kérdés: az előzmény SF profilokat hogy lehet beházasítani, hogy a P1P is lássa? Orca 181, legújabb. :F :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5311) Dalee


Dalee
aktív tag

Régebben vettem Sovol többszínű silk filát papír spulnin. Ez az első papír spulnis nyomtatásom. Ezt az adaptert találtam hozzá a Maker World lapon. Most nyomtatom épp, de hogy fog ez 'ragadni' a spulnira? A három merevítőnél ragasszam rá szigszalaggal?

(#5312) Tomika75


Tomika75
tag

A bambu filament tagságot hogyan számolja? Havonta vagy 30 naponként? Mert azt értem, hogy 6 hónap a tagság, de én 25-én vettem a nyomtatót és onnan indult. Na most akkor 1-én nullázódott és buktam 1 hónapot?

(#5313) poli27 válasza Tomika75 (#5312) üzenetére


poli27
Topikgazda

látod a tagságod meddig érvényes és ki tudod számolni :D

(#5314) poli27 válasza Mr.Csizmás (#5310) üzenetére


poli27
Topikgazda

Most nincs meg mit is szeretnél :D

(#5315) Mr.Csizmás válasza poli27 (#5314) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

x1-es profilokat hogy látná az orca P1-el :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5316) poli27 válasza Mr.Csizmás (#5315) üzenetére


poli27
Topikgazda

Átváltod P1S re és látja szerintem :)

(#5317) Tomika75 válasza poli27 (#5313) üzenetére


Tomika75
tag

Azt látom, hogy meddig érvényes, én arra voltam kíváncsi, hogy 25-től25-ig számolja az 1 hónapot vagy 1-től 31-ig.
Már csak a vásárlás miatt, hogy hogyan ütemezzem?

(#5318) Mr.Csizmás válasza poli27 (#5316) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

érdekes, most elvileg látja :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5319) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#5318) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért, mert minden X1 profilhoz hozzáadták a kompatibilis nyomtatók közé a P1S-t, viszont a P1P-n eleinte nem volt kamrahűtés, zárt tér plusz extra tárgyhűtő sem.
Alternatíva: kiexportálod a profilokat, meg mondjuk egyet a P1P félék közül és editálod a compatible printers fieldet (meg esetleg az inheritet ha X1-es profilból származ le), majd mentés és import. Én ezt csináltam a finomhangolt profiljaimnál, amikor látni akartam P1P-n.

[ Szerkesztve ]

(#5320) Tomika75


Tomika75
tag

Devil design filamentet nyomtatott már valaki Bambuval?
Van itthon jó pár kiló és nem szeretném, ha mennének a lecsóba.

(#5321) poli27 válasza Tomika75 (#5320) üzenetére


poli27
Topikgazda

Miért menne a lecsóba? :D A Bambu mindent kinyomtat kb... max ha az amsbe nem megy bele áttekered...

(#5322) fabula válasza Tomika75 (#5320) üzenetére


fabula
őstag

Nekem régi, kb 4 éves Devil Design PETG tekercseim vannak itthon és a Bambu kiválóan nyomtatta őket némi szárítás után (előtte is végig vákumozva és szilkagéles zacskókkal együtt tároltam mindet).

(#5323) dugesz77 válasza Tomika75 (#5320) üzenetére


dugesz77
őstag

PETG-ből szinte csak DD használok. Semelyik nyomtatomnál (Ender3, PrusaMK3S+, P1P) nem voltgondom vele. Egyik legstabilabb gyártó/alapanyag.

(#5324) Lookup válasza Tomika75 (#5320) üzenetére


Lookup
tag

DevilDesign ABS+ és ASA hibátlanul megy a Generic ABS / ASA profillal :DD

(#5325) Tomika75


Tomika75
tag

Köszi, megnyugtattatok!

(#5326) w580 válasza Tomika75 (#5325) üzenetére


w580
tag

Eddig Petg teszt győztes nálam, JAYO elég jó még most ezt próbálgatom, eryone klasszisokkal rosszabb.

(#5327) poli27


poli27
Topikgazda

Products (lightyeardirect.com)
Ha valaki esetleg G10 es felületet szeretne a tálcán :) Nem olcsó de cserébe jó drága :D

G10 - The best print surface you've never heard of. https://www.youtube.com/watch?v=g0PK4oXbJT8G10 vs Ultrabase Build Plate |
My FAVORITE 3D Printing Surface https://www.youtube.com/watch?v=qHSe0Y0dF4M

[ Szerkesztve ]

(#5328) fabula válasza poli27 (#5327) üzenetére


fabula
őstag

Én is nézegettem, sokan dicsérik meg sokan csak hype-nak tartják, mondván jobb a PEI.
Ezért nem is vettem eddig :) .
Ez a G10 üvegszál/epoxi laminátum lemez amúgy már korábban is feltűnt a Bambu előtt is, mint tárgylemez, de akkor is valahogy elhalt az érdeklődés.
Ha jól emlékszem Maker's Muse készített róla videót. Amúgy ez kb ugyan olyan anyag, mint a NYÁK lapok alaplemeze, amire a rézréteget ragasztják, errefelé FR4-nek is hívják.
Most láttam, hogy linkelted is MM videóját :D .

[ Szerkesztve ]

(#5329) Imy válasza w580 (#5326) üzenetére


Imy
veterán

Nekem a SUNLU szimpatikus, akciósan rendeltem Aliról, kb 2 kg-ot már elnyomtattam.

(#5330) Imy válasza poli27 (#5327) üzenetére


Imy
veterán

Hááát.
Nekem az alap lapok teljesen jók. Az engineering paltet, és a textured PEI-t szoktam használni, van karbon mintás PEI lapom is, azt kipróbáltam az is jó.
Nem tudom ezek mivel adnak többet. :D

(#5331) Scallion válasza fabula (#5328) üzenetére


Scallion
senior tag

Basszus be ne vedd már, egyrészt ezekkel kezdtük vagy 10 éve. Az első Ender 3-akon ez volt a nyomtatólemez peivel bevonva. Olyan mint amikor jönnek ,hogy a vályogház milyen fasza, mert az új generáció nem tudja, hogy mennyire szar, nem véletlen hogy téglából építkezünk. A nyájösztön meg nagyon erős a mostani generációban, egy hülye 100-at csinál :D ..

(#5332) Scallion


Scallion
senior tag

Vagy amikor divatba jött a resines nyomtatóknál a mágneses lap és most nézd meg hányan használnak olyat.Már akkor látszott ,hogy faszság.

(#5333) fabula válasza Scallion (#5331) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, de nem vettem be én sem :DDD . Azért nem is vettem ilyet és írtam, hogy időnként előkerül majd elfelejtődik megint :D .
Szerintem most sokan vettek Bambut olyanok, akinek ez az első nyomtatójuk és azokat jól be lehet etetni mindenfélével, ezt használják ki egyesek :D .

(#5334) Scallion válasza fabula (#5333) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem adok 4 évet és újra felfedezik a maszkolószalagot meg a kaptont :D

(#5335) poli27


poli27
Topikgazda

(#5336) poli27


poli27
Topikgazda

Sztem az egyik legjob legegyszerűbb szálrögzítés Bambu orsókra :)

Bambu Spool Filament Clip internal "Banana" and "Cucumber" by Officina23 - MakerWorld

(#5337) fabula válasza poli27 (#5336) üzenetére


fabula
őstag

Kinyomttam gyorsan 3-at és ráraktam a Bambu orsókra, tényleg patent a szálrögzítő. Köszi :R .
Ilyet kell tervezni a többi típusú orsóra is :D .

[ Szerkesztve ]

(#5338) Scallion válasza poli27 (#5336) üzenetére


Scallion
senior tag

Hú köszi. pont ezen gondolkodtam ,hogy lehetne megoldani.

(#5339) Imy válasza poli27 (#5336) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, kipróbálom, habár sok Bambu filamentem nincs. De kinyomtatom, kell a pont amit az értékelésekért kapok. :D

(#5340) Tomika75


Tomika75
tag

Éppen a másodállásban nyomom és van itt egy X1 amit a Stratasys-ek mellé vettek.
Mikor arra sétálok mindig nézegetm őket hogyan dolgoznak.
Megállapítás: Az ABS nyomtatás büdös az X1-nél. Nagyjából olyan 40 cm-ről már érzem a szúrós szagát.Kérdés: Mivel én az előtérbe fogom kitenni akkor ott telítődni fog az egész ezzel a szaggal? Azért kérdezem, mert a feleségemnek igen érzékeny az orra a szagokra, meg hát a kutyát is be szoktuk éjszakára engedni, hogy ne fagyjon meg. Így viszont tavaszra kinyírom?

(#5341) Tomika75


Tomika75
tag

Megpróbáltam jobban belemélyedni a típus hibákba.
-Ti a PTFE cső kopását hogyan oldottátok meg?
-Hátulra az Y elágazáshoz ( ne kelljen szétszedni a betöltőt ha külső tekercsről nyomtattok és nem az AMS-ből) melyik típus vált be?
-Még nem tudom, hogy az AMS a tetején lesz vagy külön( ha Ikeás szekrény lesz akkor talán a tetején-esetleg felette egy polcon). ha a tetején lesz akkor melyik terv vált be nektek tetőadapternek? Több fajta megoldást is néztem( tető nyitogatós/ oldalt szellőzős) és nem tudom melyik lenne jó. PETG vagy ABS,ASA kellene ennek a kinyomtatásához?
- Csukott szekrényben is lehet nyomtatni?

(#5342) Tomika75


Tomika75
tag

-Hydrát érdemes nyomtatni vagy inkább az áttekercselés és papír orsó keret nyomtatás?

Megnéztem itt használat közben a lábakat és tényleg nem lehet túl jó konstrukció. 2-3 cm-t simán ki leng nyomtatás közben.

(#5343) Imy válasza Tomika75 (#5341) üzenetére


Imy
veterán

Nekem ez az Y elágazás vált be.
Hydrát én nem nyomtattam, és nem is tekercselem át. Ami tekercs nem megy bele az AMS-be, az a külső adagolóban van. Most már próbálok olyan filamentet venni, ami jó bele.
A nyomtató nem leng 2-3 cm-t, nem tudom mit láttál.
Én IKEA Plasta-ba raktam bele, nem nyomtattam semmiféle módosítást, ha nyomtatok pl PLA-t, akkor az ajtó résnyire nyitva van, és nincs vele semmi gond.

(#5344) poli27 válasza Tomika75 (#5341) üzenetére


poli27
Topikgazda

BOWDEN TUBE Y-SPLITTER Remixed by Poli27 - MakerWorld
Ha most nyomtatnám ezt nyomtatném ki : benlevi | Published - MakerWorld
Nekem ez van : X3D FLEXBOX (Stackable X1/P1 boxes) by DutchWorkX3D | Download free STL model | Printables.com

Simán lehet a szekrényben, én csináltam bele szellőzést amit egy digitális termosztát vezérel egy venti befúj egy meg ki :

[ Szerkesztve ]

(#5345) w580 válasza Tomika75 (#5342) üzenetére


w580
tag

Eryone papír orsókra 2x40p alatt kinyomtatható gyűrűt használok, így nem kell tekercselni ugyan ilyen van, jayo-ra is, az is patikán viszi az AMS.

(#5346) poli27 válasza Tomika75 (#5340) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én a nappaliban nyomtatom az ABS-t van egy bento box a p1ben, meg egy légtisztító a nappaliban, ha nagyon bebüdösít akkor kinyitom az ajtót kiszellőzni, de annyira nem szokott szar lenni :D

(#5347) fabula válasza poli27 (#5346) üzenetére


fabula
őstag

"a PTFE cső kopását hogyan oldottátok meg"
Cserével :DDD . Ha sokat nyomtatsz, előbb vagy utóbb, de minden mozgó alkatrész el fog kopni. A PTFE csövekben pedig állandóan mozog és súrlódik a filament, tehát elkerülhetelen a kopás. Filléres alkatrész, tarts belőle otthon pár métert. Nem kell a Bambu-tól venni, Aliról olcsóbban vehetsz pár métert, csak arra figyelj, hogy 4x2,5 mm-es legyen (a Bambu ilyet használ), mert a 4x2-esbe megszorulhat a filament.
Y elágazónak én poli27 korábbi javaslatára ezt [link] nyomtattam ki vagy két hónapja és azóta is korrekten működik, ezért nem is kerestem mást.
A szaghoz: egy BentoBox szűrő kell a házba és egy légtisztító mellé, én így használom, de a házventihez van fent terv a MW-ön mágnesesen csatlakozó torokhoz, amiről egy gégecsővel kivezethető a szabadba a kifújt levegő, ha ez lehetséges.

(#5348) fabula válasza Tomika75 (#5342) üzenetére


fabula
őstag

Hydrát szerintem csak akkor érdemes kinyomtatni, ha sok orsód van, ami nagyobb vagy kisebb méretű, mint amit az eredeti AMS kezelni tud. A Hydra nem oldja meg a karton orsó problémát.
A karton orsóhoz meg elég egy kis vászon szigetelőszalag (Tesa, Tracon), ezzel egyszer betekered a karton orsó éleit és simán használhatók - ha méretben beleférnek - az AMS-ben vagy nyomtatsz különféle méretű rápattintható műanyag peremeket minden gyártó karton orsójához, ha többfélét is használsz.

[ Szerkesztve ]

(#5349) Mr.Csizmás válasza fabula (#5348) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy rewinder, ha van üres spoolja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5350) Scallion válasza fabula (#5348) üzenetére


Scallion
senior tag

Ez a szalag jó ötlet. Annyit még hozzátennék amit sehol sem láttam leírva ,hogy van olyan papirtekercs amire ,ha nyomtatsz peremet , nem lehet lezárni az AMS-t. Pl 200mm es elegoo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.