Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) poli27 válasza Scallion (#5549) üzenetére


poli27
Topikgazda

Sima imbuszt :)

(#5552) Scallion válasza poli27 (#5551) üzenetére


Scallion
senior tag

:D

(#5553) poli27 válasza Scallion (#5552) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az első képen lévő :D

(#5554) Lookup válasza Scallion (#5552) üzenetére


Lookup
tag

Néha én is nyelvi korlátokba ütközök, pedig én magyar honban élek, de minden műszaki tartalmat angolul fogyasztok :D

(#5555) kovacszk válasza poli27 (#5553) üzenetére


kovacszk
senior tag

Hengeres fejű, belső kulcsnyílású :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5556) 2thletme2day válasza fabula (#5544) üzenetére


2thletme2day
őstag

Elértek az ilyen visszhangot bambuékhoz is és reagáltak is....

We noticed some skepticism about our Top Mount design, and here is our answer.
The A1 printed a 14-minute Benchy with 4 fully loaded spools on top. Thanks to the rigid structural design and the special Z-Stiffeners included in the Top Mount components set, A1 is firmly secured to the table during the high-speed printing process.
[link]
Only 1 day left until the Bambu Lab A1 product launch! Stay tuned!

(#5557) Imy válasza Imy (#5533) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki, mi lehet a megoldás, és hol lehet beállítani? Frissítés előtt jó volt.

(#5558) 2thletme2day válasza Imy (#5533) üzenetére


2thletme2day
őstag

Az anyag beállításoknmál a hűtés fül alatt az exhaust fan nem ezt hivatott állítani?

(#5559) Imy válasza 2thletme2day (#5558) üzenetére


Imy
veterán

Rossz helyen nézem?

(#5560) poli27 válasza 2thletme2day (#5556) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azért sokszor látni hogy beleng azért a teteje... :D

(#5561) Mr.Csizmás válasza poli27 (#5560) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de azért adják hozzá az Y talpat is, nem? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5562) Lookup válasza Lookup (#5455) üzenetére


Lookup
tag

Személyes tapasztalat a devil design pla-hoz:

4 napnyi szenvedés után elengedtem. A fehér devil design pla számomra használhatatlan. Nem tapad rendesen az asztalhoz és nem lehet vele szépet nyomtatni, tök mindegy hogy alsó vagy felső réteget, vagy a vertikális rétegződést nézem. Valamint a tárgy tapintásra is durva, mint a finom csiszolópapír. Bár a spulnin is ilyen a filament, szóval gondolom ez a sajátosságuk. Többször végig mentem a kalibrálási folyamat összes lépésén de egyszerűen nem tudtam megbékélni az eredménnyel...

A sötét kék, világos zöld és sötét rózsaszín anyagok egy fokkal jobbak, de azok sem probléma mentesek. Azokat talán fel tudom használni értelmes projektekhez.

Mindeközben ha bármi mással kellett nyomtatnom (bambu pla basic, bambu pla tough, sunlu pla meta, creality pla, devil design asa, polylite petg) mind hibátlan volt, akár gyári profilt használtam, akár saját magamnak kalibráltam. A ma érkezett fehér polyterra pla egy kész megváltás volt ezután a tortúra után. :D

(#5563) fabula


fabula
őstag

A 3D nyomtatós fórumra írtam, a duplikálás elkerülése miatt ide csak linkelem: [link] .
Szerintem jópofa leírása a dolgoknak, érdemes elolvasni :DDD .
Scallionnak külön a figyelmébe ajánlom a 2. szintet :DD .

[ Szerkesztve ]

(#5564) poli27


poli27
Topikgazda

Bakker a 2 hete amsben lévő PLA tough filament törik mint a ropi akkor bontottam ki azóta benne figyel a gépben... Ennyire még nem találtam törékeny filamentet, ez ilyen szar, mert akkor többet nem veszek.... Még egy szárítást megnézek de nem fűzök hozzá remányeket...

(#5565) Scallion válasza fabula (#5563) üzenetére


Scallion
senior tag

Cselédek :D Egyről 14-re ugrottam. :DDD

(#5566) Scallion válasza poli27 (#5564) üzenetére


Scallion
senior tag

Figyu én kezdek gyanakodni ,hogy az ams csinálja. Nekem 2 hét után minden pla eltörik az ams-ben ,gyártótól függetlenül.

(#5567) fabula válasza poli27 (#5564) üzenetére


fabula
őstag

Más PLA is tört nekem, ha hosszabban benthagyatam az AMS-ben, ezért ezt már nem teszem. Volt amelyik bírta két hétig is, másik meg 2 nap után törni kezdett az a réteg, ami felül volt. Ez szerintem típusfüggő. Még csak nem is gyártófüggő, mivel a Sunlu PLA fehér és rózsaszín ilyen gyorsan törős volt, a feket, szürke, zöld, stb. meg nem. Talán a színező adalékanyagtól függhet? Más tippem nincs.
Modjuk mindkettőt szárítottam, és utána működött, de azóta ezeket tartósan nem hagyom bent az AMS-ben.
Pedig van az AMS-ben két alsó és két első szárító tartály tele sárga szilikagél golyókkal és a páraszint sem magas benne. Középre egy hőmérséklet és páramérő van téve bele.
A te törős PLA tough filamented milyen márka és milyen színű?

[ Szerkesztve ]

(#5568) Imy válasza Scallion (#5566) üzenetére


Imy
veterán

Mitől tenné törékennyé? Hogy alacsonyan tartja a páratartalmat.
Én Esunnal jártam úgy, de az már a csomagból kivéve is olyan volt... Nem gyári csomagolás, hanem én csomagoltam be, 2018-as filament volt.

(#5569) poli27 válasza fabula (#5567) üzenetére


poli27
Topikgazda

Bambu zöld.

(#5570) poli27 válasza Scallion (#5566) üzenetére


poli27
Topikgazda

De mi a f@xtól? Komolyan nem értem amúgy, túl kiszárítja az ams a szilikatárolók miatt pl?

(#5571) fabula válasza Scallion (#5565) üzenetére


fabula
őstag

Király :R :DDD !

(#5572) Scallion válasza Imy (#5568) üzenetére


Scallion
senior tag

Pontosan ,túlszárítja.

(#5573) fabula válasza poli27 (#5570) üzenetére


fabula
őstag

Hát az nem annyira valószínű, mert azért nem nulla bent a páratartalom, nekem olyan 31-35 közötti szokott lenni, persze muszáj kinyitni időnként és akkor bemegy a őpára, ami nálam a szobában 52%, ezért változik. A szilikagél golyók még sárgák és nem zöldek, tehát olyan sok párát még nem vettek fel.
A filamentszárítóban is olyan kicsivel 30% alattira megy le 4-5 óra szárítás után.
Én sem igazán értem és nem találok rá ésszerű magyarázatot.

(#5574) Scallion válasza fabula (#5571) üzenetére


Scallion
senior tag

Á kamuzok. Az hányas szint ,hogy még nyomtatók se voltak csak zárt körben szerencsétlenkedtünk a mendel-el sanguinonlappal. Kb prusajózsi akkor szenvedett a sajátjával. A bath-i egyetemre mentünk kuncsorogni az öreghez. Sose ért rá.

[ Szerkesztve ]

(#5575) Scallion válasza fabula (#5573) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha logikusan átgondoljuk akkor csak a túlszárítás marad. Az enderen kint a csupaszon nem tört ennyire. Neked igen?

(#5576) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok!
Karbantartáshoz lenne kérdésem:
- Z-Axis Vezető orsók (Megzsírozni) - milyen zsírt ajánlotok amit itthon könnyen beszerezhető?
- Szíjjvezető görgő (Olajozás) - sima műszerészolaj megfelelő ugye?
Köszi!

(#5577) w580 válasza k.daniel91 (#5576) üzenetére


w580
tag

Szia!
Z orsók esetében mindenki másra esküszik, én eddig összes 3d nyomtató esetében hígabb általános zsírt használtam. Nyilván előtte nem szöszölő ruhadarabbal és féktisztítóval meg kell tisztítani

Gyári leírás: [link]
" Szíjvezető görgő (Olajozás) " Szerintem felesleges, mert görgőbe csapágy van + alul felül alátét, múltkor néztem pont egy videóban, illetve ugyan ilyen görgőből van még vagy legalább 4 de inkább több.
1. Akkor a többi görgővel mi van azokat nem kell olajozni ?!
2. Nagyjából zárt az a csapágy, fenntartásom van azzal kapcsolatban hogy az olaj megy ahová kell- szerintem nem
3. Ha nem vagy óvatos akkor minden össze olajozol főleg a szíjat, ami aztán rosszabb mint ha semmit nem csinálnál.

[link] itt látszik is hogy valamiféle csapágy van benne + 2 porvédő alátéttel.

[ Szerkesztve ]

(#5578) TheProb


TheProb
veterán

Ezeket gyorsan lerabolták, pedig csak a hotend 60GBP-ért kicsit vaskos ár szvsz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5579) fabula válasza Scallion (#5575) üzenetére


fabula
őstag

Érdekes, amit írsz, mert nekem régebben a nyitott bowdenes nyomtatón ha sokáig kint hagytam rajta a filament tekercset, akkor az a része kezdett eltöredezni, ami a hoszzú PTFE csőben volt, meg még utána esetleg egy tekerésnyi, a többi nem.
Ekkor szoktam rá, hogy a nyomtatás befejezése után elraktam a tekecseket (hja csak nem nyomtattam másnap vele tovább) egy vákumos tasakba.
Most ugyan ez van az AMS-ben is, a PTFE csőben lévő és az AMS-ben a tekercsen a külső szálak kezdenek el töredezni.
Ami érdekes, hogy nem minden PLA filamenttel csinálta nekem, mint ahogyan azt fentebb írtam.
Furcsálom, hogy ilyen jelenségről még soha egyik fórumon sem olvastam az elmúlt több mint 5 év során (pedig elég sokat követek vagy követtem) és a "túlszárításról" sem, pedig ennek másnál is elő kellett volna fordulni már régebben is.
Ami a te teóriádat támasztja alá az az, hogy olyat már olvastam, hogy a PLA a filament szárítóból kivéve kezdett el töredezni. Mondjuk nekem ilyen még nem volt.

(#5580) fabula válasza w580 (#5577) üzenetére


fabula
őstag

Én MOL Liton EP2-őt szoktam használni a fém rudakra, sínekre és a menetes orsókra is vékonyan kenve, eddig még minden nyomtatómon működött.
Amit a görgők olajozásáról írsz, az nekem is szemet szúrt, de hát valamiért csak leírták a Bambu mérnökei, bár úgy odajuttatni az olajat, hogy mást, pl. a szíjat ne kenje össze, elég körülményes lehet. Mondjuk egy injekcós frecskendővel és tűvel gondoltam a gögőket olajozni, de eddig még nem próbáltam, mert nem láttam értelmét.
Más fórumon már olvastam, hogy ha nyikorogni kezd, akkor meg kellett olajozni a szíjvezetőket, de ezt is inkább a nyomtató aljában lévő, a Z orsókat hajtó szíj kapcsán írták le és száraz, szilikonmentes PTFE kenőanyagot javasoltak hozzá, pl. ilyesmit: [link] vagy ilyet: [link] .

(#5581) Scallion válasza fabula (#5579) üzenetére


Scallion
senior tag

plusz még ha a töredezettet beteszem a szárítóba ,az nem segít rajta. Én úgy gondolom ,hogy a túlszárítással valami kipárolog az anyagból. ami már nem kerül vissza, hiszen ha szabadon hagynánk akkor a nedvesség visszadiffundálna bele. Persze lehet fszság amit gondolok. :DDD

(#5582) fabula válasza Scallion (#5581) üzenetére


fabula
őstag

Nem is olyan nagyon elképzelhetetlen, amit írtál. Valami oka nyilván van és még ez tűnik eddig a legvalószínűbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#5583) poli27 válasza fabula (#5580) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem a gorgot kell olajozni, hanem ahol felfekszik a műanyagra a görgö :)

(#5584) w580 válasza poli27 (#5583) üzenetére


w580
tag

Így már mindjárt más a dolog fekvése, de akkor sem értem, többi helyen nem fekszik fel :U ?!

(#5585) Scallion


Scallion
senior tag

369font az A1 csupaszon. Éri :DD

Ahogy mondtam ams-el a p1p alá lőtték be (509). Szegény Prusa.

[ Szerkesztve ]

(#5586) 2thletme2day válasza Scallion (#5585) üzenetére


2thletme2day
őstag

Komoly... És ennek is 100 fokig fűthető az asztala mint a P1P-nek. Dobozolással ABS is mehet vele. A1 mini csak 80 fokig fűthető. Ams-el együtt 650euróból itthon van magyar címre.

(#5587) poli27 válasza Scallion (#5585) üzenetére


poli27
Topikgazda

A prusát egyáltalán nem sajnálom, évekig semmilyen fejlesztést nem csinált jóformán, csak beszedte busás haszonnal a gépei árát.... így fogunk látni egy bukást lassan szerintem belőle...

(#5588) Scallion válasza poli27 (#5587) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem adok nekik fél évet ,de ne legyen igazam.

(#5589) koxkids válasza Scallion (#5585) üzenetére


koxkids
őstag

Uhh, elég jó ár ;]

Egy gyors kérdés, ahogy néztem van lehetőség telefonról nyomtatni, valaki próbált már egy pl iPaden rajzolt fájlt kiküldeni rá? Gyanítom hogy nem nagyon tud felhőben szeletelni és/vagy nincsen iPadre megfelelő szeletelő program.. jól gondolom? PC mindenképp kell. :F

(#5590) poli27 válasza koxkids (#5589) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ akkor működik, mikor a Makerwordre fel van töltve a file és van hozzá nyomtatási profil is, ezt pedig csak gépen lehet megcsinálni :)

(#5591) fabula válasza koxkids (#5589) üzenetére


fabula
őstag

Van hozzá a telefonos Handy app, abból tud a Makrworldbe feltöltött fájlokat nyomtatni.
Ez van almás oprendszerekre is [link] :) .

[ Szerkesztve ]

(#5592) Tomika75 válasza poli27 (#5587) üzenetére


Tomika75
tag

Annyira azért ne drukkoljunk neki!
Elég sokat bukna a nyomtatós társadalom, ha nem lenne a Prusa. Így is elég sokat köszönhetünk nekik. Anno ők voltak a Bambulab.
Nagyon nem lenne jó ha a Bambu egyeduralkodó lenne, már most is láthatóak a jelei ( folyamatos áremelések pl.).

(#5593) Nunder válasza Scallion (#5588) üzenetére


Nunder
őstag

Nem is lesz. Prusa megkerülhetetlen név, és a biztos terméktámogatási háttér, valamint a remek gépek a mai napig egyedülállóvá teszik őket. Bambu tanulhatna egyet s mást arról, hogy kell az ügyfelek reklamációit kezelni. Néha nézzetek fel a Bambu redditre, én néha örülök, hogy még nem kellett semmit gariztatnom egyik gépen se.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5594) Scallion válasza Nunder (#5593) üzenetére


Scallion
senior tag

Felépíttettek egy elég nagy birodalmat ha nézed a videóikat látod, ezt csak a bőven túlárazott gépekből tudták, és vitán felül túl van árazva, vagy a bambu lopja az alkatrészeket. Ha ez a bevétel eltűnik, elbocsátások leépítések ..stb lesznek. Addig kellett volna nyomni a fejlesztést amíg volt profit.Elkéstek.

(#5595) Scallion


Scallion
senior tag

Mindazonáltal a Prusa "The Road to 100,000 Original Prusa 3D printers" videója az egyik legjobb motivációs videó ,szerintem :DDD

(#5596) fabula


fabula
őstag

Kijött a Bambu Studio 1.8.2 végleges verziója [link] .
A változások listája is megtalálható ezen a linken. Nekem a legfontosabb az egyéni filamentek létrehozásának lehetősége, de sok más hasznos újdonság is van.

(#5597) fabula válasza Tomika75 (#5592) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem nem fog a Prusa eltűnni és valóban múlhatatlan érdemei vannak a hobby 3D nyomtatók fejlesztésében.
Szerintem viszont elkényelmesdtek és most a Bambu feltűnésével majdnem úgy jártak, mint annak idején a Nokia az érintőképernyős okostelefonok megjelenése után.
A Nokia-nak is elévülhetetlen érdemei voltak a mobiltelefonok fejlesztésében, nekem több is volt és a symbian oprendszeres okostelefonjaik a maguk korában nem is voltak rosszak, csak hát jött az iPhone, majd utána az androidos, sokkal modernebb érintőképernyős telefonok korszaka és a Nokia rosszul döntött (Microsoft ugye :) ), el is tűnt a mobiltelefon piacról.
Ha a Prusa nem változtat lényegesen és nem enged az áraiból, könnyen vele is ez történhet. Én sajnálnám, mert a verseny jó, és ezért örültem a Bambu innovatív megjelenésének.
Azóta nézzétek meg, hogy hány cég próbál valami Bambu-hoz hasonló nyomtatót csinálni, csak hát a Bambu most még lépéselőnyben van, de én szurkolok minden gyártónak a saját érdekünkben :D .

(#5598) Scallion válasza fabula (#5597) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerintem az lesz mint az ultimaker-el , szerintem kevés embernek van ilyen nyomtatója és én emlékszem mikor az volt az isten. Jött a prusa olcsóbban ugyanolyan minőséggel. (Nekem volt windows-os nokiám ,isten volt, egy fél éve adtam el japánba mert nagyon ritka volt, 525 sárga 1 gigás:DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5599) Joshi válasza fabula (#5596) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy az új Bambu Sutióban nincs benne a Z-offset állítási lehetőség.

Bambu Sudio v1.8.2.56

Orca Slicer v1.8.1

(#5600) fabula válasza Joshi (#5599) üzenetére


fabula
őstag

Tudom, ismerem mindkettőt elég jól :D , de ki állít manapság a Bambun szeletelőből Z offsetet? Automatikus a Z offset, vagy rosszul tudom? Nekem még nem volt szükségem soha Z offset állításra a szeletelőkből egyik nyomtatómhoz sem az elmúlt több mint 5 év alatt :) . Gondolom nem véletlenül nincs benne a BS-ben, pedig átvehették volna az Orca-ból, de nem sokan kérhették tőlük.
Amúgy én is az Orca-t használom(tam) eddig, de az egyéni filament beállítási lehetőség nagyon hiányzott - legalábbis nekem - az AMS miatt. Remélem az Orca hamarosan átveszi a BS újdonságait, mondjuk az 1.8.2 verziójában :) .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.