Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Lookup válasza brumi1024 (#5048) üzenetére


Lookup
tag

Na, ezt örömmel hallom, most megspóroltál nekem egy kis filamentet. Tegnap nem is néztem, hogy csavarozva van-e a P1S-ben vagy ragasztva :D

Amúgy tényleg bolondbiztos a nyomtató összerakása, el sem hittem, hogy ilyet is lehet. Mondjuk nem 15 perc volt hanem vagy 45, de csak azért mert minden egyes csavart megcsodáltam rajta :DD

(#5052) Paserák Gőcs válasza csokisbugyi (#5047) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Csak óvatosan kérdem meg, hogy mennyi manapság a szállítási idő?
Én múlt szombat reggel rendeltem meg a P1S+AMS kombót, de a kezdeti levleken túl még semmilyen értesítést nem kaptam.

(#5053) Lookup válasza Paserák Gőcs (#5052) üzenetére


Lookup
tag

Pénteken rendeltem és tegnap jött meg.

(#5054) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

elegoo szürke? 4300, vigyétek már el ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5055) fabula válasza Mr.Csizmás (#5054) üzenetére


fabula
őstag

Elvitték :D .

(#5056) ptesza válasza fabula (#5055) üzenetére


ptesza
senior tag

Azt mi okozhatja, hogy nem minden poop megy a gödörbe? Néhányat szétszort a build platen.

(#5057) fabula válasza ptesza (#5056) üzenetére


fabula
őstag

Nyomtasd ki ezt minimum PETG-ből [link] (én ABS-ből nyomtattam) és sokat fog segíteni.

(#5058) csokisbugyi válasza Paserák Gőcs (#5052) üzenetére


csokisbugyi
tag

eleg hosszu volt... vasarnap rendeltem, irtak hogy 2 csomagba fogjak szallitani valami okbol kifolyolag. mondom ok. de az elso csomag ami szerdan jott az a 2 ajandek Filament volt. a nyomtato az amssel csutortokon jott. szoval 4 nap.

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#5059) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#5054) üzenetére


axlfsi
veterán

nevegyeel:))

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#5060) poli27 válasza Mr.Csizmás (#5023) üzenetére


poli27
Topikgazda

A pastamatic jobb sztem :)

(#5061) Mr.Csizmás válasza poli27 (#5060) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R van konkrét remix amit ajánlanál?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5062) poli27


poli27
Topikgazda

Meg is jött Jaketől a jóáru cuccos :D Egy kis boron nitride paszta a jobb hővezetésért, meg egy 70 fokos szárító, a sovol az 50 fokkal nem elég gyors szerintem :) Ha valakinek kell a sovol eladó lesz majd az aprón :D

(#5063) w580 válasza poli27 (#5062) üzenetére


w580
tag

Nekem már régóta van SUNLU, nem rossz, de kell hozzá adapter pici résnyire nyitva legyen, mert meg marad benne a pára....nem tud kiszellőzni.

(#5064) kovacszk válasza poli27 (#5062) üzenetére


kovacszk
senior tag

70 fokon a pla már bőven lágyul, már az 50 fok is necces lehet némelyik fajtánál.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5065) poli27 válasza kovacszk (#5064) üzenetére


poli27
Topikgazda

Pla-t nem nagyon szárítgatom, a petgt annál inkább meg az abs-t :) Azoknak meg jobb és gyorsabb a nmagyobb hőfok.

(#5066) poli27 válasza w580 (#5063) üzenetére


poli27
Topikgazda

A sovol dupla szárítója is ugyanilyen... de most találtam silicagél tárolót az oldalára... Az majd felszívja a párát... :)

(#5067) kovacszk válasza poli27 (#5065) üzenetére


kovacszk
senior tag

Bocsi hogy bele vau vau, csak a képen materialnál pla van, azt hittem azt is tettél bele :), tudom hogy az mindegy, csak a hőfokot állítod, nekem is van egy.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5068) poli27 válasza kovacszk (#5067) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem tudom mit csinál ha az át van állítva, mert se hőfokot semmit nem változtat :D

(#5069) brumi1024 válasza poli27 (#5068) üzenetére


brumi1024
veterán

Hőfokot és időt változtat egészen addig amíg manuálisan bele nem nyúlsz.

(#5070) poli27 válasza brumi1024 (#5069) üzenetére


poli27
Topikgazda

Aha akkor azért nem csinált semmit, mert belenyúltam a hőfokba :D Időt nem állít csak hőfokot, de érdekes hogy pl a Petg-t 50 fokra teszi a PLA-t 55 fokra, Én pont fordítva tenném :D

(#5071) w580 válasza poli27 (#5070) üzenetére


w580
tag

Csak kézibe szoktam, petg 55-60 fok körül 24órára berakom.

(#5072) poli27


poli27
Topikgazda

A Makerword on kiszedték a 200 letöltés 1 hónapon belül, és a 600 pont jutalmat... fuck :D

(#5073) kentucky válasza fabula (#5057) üzenetére


kentucky
őstag

Ezer hála :R

(#5074) Imy válasza Imy (#5032) üzenetére


Imy
veterán

Valakinek felesbe szürke vagy fehér PLA?

(#5075) poli27


poli27
Topikgazda

Találtam egy jó videót, amivel FTP kapcsolaton keresztül elérhetjük a P1 es nyomtató sd kártyáját, kvázi nem kell kivenni és átrakni a gépbe :D Működik kipróbáltam !
(34) Hozzáférés a Bambu Lab nyomtató SD-kártyájához hálózaton keresztül. - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#5076) Imy válasza poli27 (#5075) üzenetére


Imy
veterán

Miért, alapból nem tudsz rá másolni a Bambu Studióval?

(#5077) kovacszk válasza poli27 (#5075) üzenetére


kovacszk
senior tag

Szerencsére már csak rövid ideig kell, az 1.5 fw-ben elvileg már benne lesz hogy a stúdióból el lehet érni mint az x-ekét. Stúdiót már felkészítették rá az előző frissítéssel.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5078) poli27 válasza Imy (#5076) üzenetére


poli27
Topikgazda

Eddig nem tudta a P1.

[ Szerkesztve ]

(#5079) poli27 válasza kovacszk (#5077) üzenetére


poli27
Topikgazda

Igen olvastam :)

(#5080) Tomika75 válasza poli27 (#5078) üzenetére


Tomika75
tag

Na ez megint egy új infó. Akkor nem csak a 110 fokos ágy és a kamera minősége a különbség.

(#5081) poli27


poli27
Topikgazda

Ma van 25. Es nem elérhető...

(#5082) Imy válasza Tomika75 (#5080) üzenetére


Imy
veterán

Hát nem, de tényleg össze kellene szedni az összefoglalóba a különbségeket.
De amit nem írtál az a fém burkolatú ház a P1 ellenében ami műanyag. Az alaplap is erősebb a kijelző és a kamera miatt, de lehet más miatt is. Illetve a LIDAR az X1C javára ami az egyik nagy előnye.

(#5083) Rolly válasza Imy (#5082) üzenetére


Rolly
veterán

Mi az előnye a lidarnak?

(#5084) poli27 válasza Imy (#5082) üzenetére


poli27
Topikgazda

Már linkeltem 1 hete kb egy összefoglaló táblázatot :)

(#5085) poli27


poli27
Topikgazda

Találtam egy érdekes szellőzési moddot :

(#5086) TheProb válasza poli27 (#5078) üzenetére


TheProb
veterán

Mármint mikor? Mert nekem mióta megvan a nyomtató, azóta így szedem le róla a timelapse-eket.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5087) dippe válasza poli27 (#5075) üzenetére


dippe
tag

Mire jó az FTP? Mi az use case?
Én is olvastam róla, de semmi értemét nem találtam eddig. Nyomtatás nem indítható csak studioból vagy a gépről.

(#5088) TheProb válasza dippe (#5087) üzenetére


TheProb
veterán

Amit írtam, lehúzni a timelapse-eket. Kb ennyi értelme van.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5089) dippe válasza Tomika75 (#5080) üzenetére


dippe
tag

több is van még...
Obj. kizárás a gép touchos képernyőjéről, hardened extruder cuccok, MQTT vezérlés ami pl. jó bed mesh grafikus megjelenítésre, home assistantból vezérlésre, gyakoribb frissítések (legalábbis amikor én vettem, a P1 el volt hanyagolva kicsit), lidar, és még biztosan van más is...

(#5090) fabula válasza dippe (#5087) üzenetére


fabula
őstag

Pl. a timelapse felvételek PC-re másolásához nem kell kivenni az SD kártyát a nyomtatóból és átrakni egy kártyaolvasóba. Ez a P1P-re és a P1S-re vonatkozik még egy darabig, amíg ki nem adják az újabb 1.5-ös firmwaret hozzájuk, ugyan is a Bambu Studio 1.8 beta már tudja ezeknél a nyomtatóknál is a közvetlen másolást a kártyáról (csak még kellene hozzá az új firmware), ami csak az X1C-nél volt meg eddig. Ha nem sürgős, vagy nem használntad eddig sem, akkor kivárhatod és már nem kell az FTP-s megoldás, lesz gyári.

[ Szerkesztve ]

(#5091) dippe válasza fabula (#5090) üzenetére


dippe
tag

Jaja, jó lesz :)
Én pl. az objektum kizárásnak is örülök, még ha cloud only is. Néha nagyon hasznos lett volna eddig is. Bár többnyire LAN-on használom a gépet...
Amit nagyon hiányolok, hogy MQTT- n NORMÁLISAN elérhető legyen a P1P. Iszonyat buta, szinte semmire nem jó. Pedig onnantól LAN only sok mindent meg lehetne oldani bambu studio/app nélkül. Akár pl. automatizálást mint timelaps áttöltést a nyomtatás végeztével, stb.
Továbbá szeretném látni a bed mesh-t. Az az érzésem, hogy nekem sem teljesen egyenes a bed, és használat közben történt vetemedés.
A gyári szintezés sem volt jó. Szoftveresen korrigálta, de az mégsem ugyanaz.

Ezek szándékos butításnak tűnnek számomra. Az a sejtésem, hogy az X1 vonalat nem akarják megszüntetni, tehát illik mindig egy lépéssel a P1 előtt járni. Egyéb esetben sok csalódott user lesz...
Persze azon is dolgoznak, hogy az MQTT ne legyen szabványos, néha direkt keresztbetesznek az open source fejlesztőknek. Viszont X1hez legalább van régebbi, jól támogatott firmware, és szerencsére a downgrade-et nem tiltják.

(#5092) fabula válasza dippe (#5091) üzenetére


fabula
őstag

Részben igazad van, de azért azzal nem értek egyet, hogy a P1P "szinte semmire nem jó".
én már nagyon sokat nyomttam vele sokféle anyaggal és erre a célra nagyon is jó :D , legalább is nekem.

(#5093) brumi1024 válasza dippe (#5091) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek szándékos butításnak tűnnek számomra. Az a sejtésem, hogy az X1 vonalat nem akarják megszüntetni, tehát illik mindig egy lépéssel a P1 előtt járni.

Nem feltétlen szándékos butítás, jelentősen erősebb az X1-ben a SoC ami a kijelzőt és minden kommunikációt vezérel. Ez volt az ok pl arra is, hogy később jött a skip object feature a P1-re.

[ Szerkesztve ]

(#5094) Dalee


Dalee
aktív tag

Próbáltátok már az Sunlu fa filamentet?
Mi a tapasztalat, illetve a nyomtatási paraméterek?

(#5095) Tomika75 válasza poli27 (#5084) üzenetére


Tomika75
tag

Jó ez az összefoglaló táblázat,de itt csak azt látjuk mi van az egyikben és mi a másikban.
Ez alapján azt mondja az ember, hogy nem igazán érdemes X1-et venni. A tudás beli különbségeket viszont nem tudja max. akkor amikor már vett egyet és kiderül mit tud és mit nem? A kamera felbontással pl.sajna nem vagyok tisztában így nem tudom a különbséget sem. Azt sem tudom, hogy a problémásabb filamentek nyomtatása csak a fúvóka miatt nehézkesebb vagy van más is amit nem lehet orvosolni és csak az X1 tudja.
Mikor kérdeztem, hogy ugyan úgy tudok-e nyomtatni mindkettővel mondjuk PC-ről és közben meg tudom nézni kamerán minden rendben-e azt a választ kaptam, hogy igen. Aztán közben pedig kiderülnek az apró különbségek, hogy mégsem minden működik ugyan úgy.
Esetleg a topic összefoglalóban le lehetne írni a tényleges érdemi különbségeket a táblázat mellé.
Más: Melyik lapot érdemes megvenni még hozzá?
Én a Prusához megvettem a texturáltat és utána a szatént mert azt mindenki istenítette. Hát nekem nem igazán jött be a szatén, sokszor kellett ragasztózni mert nem volt túl jó a tapadása.

(#5096) Mr.Csizmás válasza Tomika75 (#5095) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

saját példa: P1-et vettem 1. mert csorokoporsó voltam vagyok, 2. az előd ender 3-nál is telóról, octopi-n nyomkodtam mindent, kalibráció, behúzáshoz bőven elég (volt) a gyári "kezelőfelület". 3. a kamera arra pont elég hogy ránézzek rendben van/nincs -> stop. (és nem is tervezem streamelni a nyomtatást) 4. és többi: a lidar, flow, stb. kalibráció megy manuálisan, sajnos nem vagyok olyan drága órabérben, hogy megérje :D :(

ui: aliról a PEO szivárványos lapok frankók, főleg a lapos dolgoknál.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5097) poli27 válasza TheProb (#5086) üzenetére


poli27
Topikgazda

A bambu studióban nem éred el P1 en az sd kártyát... Az most fog a köv firmwarel jönni és a 1,8 as studióval... Az ftp működött eddig bár én nem tudtam erről :)

(#5098) Tomika75 válasza Dalee (#5094) üzenetére


Tomika75
tag

Ez a szín van Polymakerben igaz nem fa töltetű,de szinte ugyan ez. Mogyorónak hívják és olcsóbb is mint a Sunlu. Még 3D expo-n vettem vagy Farkaséktól vagy a Fila-ment-től. Esetleg kérdezd meg valamelyiket hátha van/lesz náluk.
Itt is van: [link]
Amúgy ha jól emlékszem a papír tekercsekhez nyomtatni kell szegélyt, hogy működjenek az AMS-ben?

[ Szerkesztve ]

(#5099) Imy válasza Tomika75 (#5098) üzenetére


Imy
veterán

Működik a papír tekercs az AMS-ben, de nem ajánlott, mert elkoszolja. Igen nyomtass hozzá keretet. Mondjuk én papírtekercseset eddig nem vettem.

Én amit ajánlok fából, az az AzureFilm fa filamentjei a filamentpro-nál lehet kapni. Sajnos árban nem jobbak.

(#5100) smithsys válasza Dalee (#5094) üzenetére


smithsys
aktív tag

Mocskosul szálaz, folyik.
Valószínűleg az adalékanyag miatt.
Mindenképpen utómunkát igényel. Én csak olyan dolgokat nyomtatok belőle amit aztán viszonylag könnyen meg tudok pucolni / csiszolni, mert igényli.
Szinte biztos vagyok benne, hogy lehetne a beállításokon finomítani, és akkor jobb lenne vele a nyomtatás, de sajnos nekem nincs arra időm hogy egy filament beállítással órákat szöszöljek.
Viszont utómunkával szép végeredményt lehet elérni, és tapintásra is van egy kis faérzet.

Ez pl. abból készült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.