Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Scallion válasza Imy (#5250) üzenetére


Scallion
senior tag

A nylon még nekem sosem vált fel. A minőséget néztem volna meg. A cf-nylont

(#5252) Tomika75 válasza tothferenc (#5237) üzenetére


Tomika75
tag

Jó neked én még kifizetni sem tudtam!
Már két levelet is kaptam tőlük, hogy legyek türelemmel mert látják a jegyemet de a nagy leterheltség miatt nem tudtak vele foglalkozni ne nyissak új jegyet a témában.
A megrendelésem pedig közben átváltott lejárt fizetési határidőre.
Úgyhogy válaszoltam a levelükre, hogy azért kicsit aggódom nehogy töröljék a rendelést, mivel én időben jeleztem a problémát arról én nem tehetek, hogy ők nem tudtak vele időben foglalkozni.

(#5253) Dalee válasza poli27 (#5244) üzenetére


Dalee
aktív tag

Köszi!

(#5254) Imy válasza Scallion (#5251) üzenetére


Imy
veterán


(#5255) poli27


poli27
Topikgazda

Sztem egész jó, még fiokot meg build plate tartót is lehet nyomtatni hozzá :)


[ Szerkesztve ]

(#5256) fabula válasza poli27 (#5255) üzenetére


fabula
őstag

Szépen nő a bábeli tornyod :D .

(#5257) Imy válasza poli27 (#5255) üzenetére


Imy
veterán

Nekem az ekkora torony be sem férne a szekrénybe, így is éppen csak felnyílik az AMS.

(#5258) Lookup


Lookup
tag

Creality CR-TPU, Generic TPU profil. Mi okozhatja a problémát? Rossz pressure advance érték? Kevés flow? Túl magas max flow cap?

[kép]

(#5259) poli27 válasza Imy (#5257) üzenetére


poli27
Topikgazda

En tudom variálni a polcot lefele :) 200cm magas szekreny ;)

(#5260) w580 válasza poli27 (#5259) üzenetére


w580
tag

Off téma, mennyire jó a súlypontot magasra rakni rezgéls/rezonancia szempontból? én úgy tudom az volna lényeg, lehető legalacsonyabbon legyen. :F

(#5261) poli27 válasza w580 (#5260) üzenetére


poli27
Topikgazda

Semmi baja nincs, rezgescsillapító lábakon van, igaz kileng de nincs rezonancia... :)

(#5262) Tomika75


Tomika75
tag

Na úgy néz ki sikerült megoldani a problémát és ki tudtam végre fizetni a P1S-t.
Kérdés: melyik lapot érdemes megvenn hozzá? A Cool Plate vagy a High Temperature-t?
Rezgéscsillapító láb kell alá vagy elég a gumi járdalap (2,5 cm) ami most a Prusa alatt van vagy a láb az jobb?
Ha rendelek filamentet a tagságival akkor hozzá tudok rakni más tételt vagy azt külön veszi?
Melyik Ikeás szekrényben fér el?
Illetve milyen tartalék cuccot kellene még hozzá vennem?

[ Szerkesztve ]

(#5263) Imy válasza Tomika75 (#5262) üzenetére


Imy
veterán

Nekem IKEA Plasta-ban van, nézd meg, kicsit feljebb tettem fel képet.
Platet rendelj Aliról, én vettem gyárit, de több min2x áron van. Alis platem is van, és azt többet használom.
Rezgéscsillapító szerintem nem kell.

(#5264) fabula válasza Tomika75 (#5262) üzenetére


fabula
őstag

Akkor visszafelé: hardned steel hotend fullosra szerelt 0,4-es és 0,6-os és hardned steel extruder gears (már ha koptató anyagokat is akarsz nyomtatni), valaminat filament cutter, filament törlő. Mást egyenlőre szerintem felesleges venned.
Én Alis lapokat használok, gyári csak az eredeti fekete textured PEI van (neked már arany textured PEI-vel szállítják), azzal sem volt eddig gondom. Egész jók és több mintával kaphatók, meg texured/smooth kétoldalas PEI is van. Eddig ezek nekem beváltak.
Én nem tennék alá "gyári" rezgéscsillapító lábat, de ez mindenkinek a saját megítélésére van bízva. A fórumokon inkább negatív vélemények vannak túlsúlyban ezzel kapcsolatban.
Én a "szokásos" alapot használom hozzá, 1 cm vastag kemény gumi alátét (mosógép rezgéscsillapító), azon egy 40x40x4 cm-es beton járdalap és azon a nyomtató, eddig jól működik, elég stabil.
Én a Cool Platet nem venném meg, mert minek és még ragasztózni is kell. Már sok PLA-t elnyomtattam sokféle verzióban és gyártótól, elég a tetőt levenni és gond nélkül lehet nyomtatni textured PEI vagy smooth PEI, PEO, PET lapokra.
Ha meg az AMS-t a nyomtatóra teszed, akkor van sokféle riser, amivel a tetőt is lehet szellőzőre állítani. Én nem szeretem a túlbonyolított dolgokat és ezt használom: [link] , eddig kiválóan bevált, a PLA-hoz PETG-hez feljebb teszem a tetőt és szellőzik, ABS-hez meg ASA-hoz meg lejjebb teszem és bezárom, a belső hőmérséklet nálam a Vision házas P1P-vel 45 C-re áll be zárva kis előmelegítéssel, így jól működik.
High Temperature szintén minek, mikor ASA-ig bezárólag (beleértve a CF változatokat és a TPU-t, szintén mindent ki lehet nyomtatni az Alis lapokra, amik változatosabb felszíneket adnak (pl. karbon vagy gyémánt vagy "hologrammos" és sima).
Bármit rendelsz a nyomtató mellé a Bambu-tól, akár tartalék alkatrészeket, akár filamentet, azt mindenképp külön szállítják és azokra 50€ felett nincs szállítási költség, a nyomtatóra viszont mindenképp van (az AMS-re is, ha külön veszel).

[ Szerkesztve ]

(#5265) Tomika75 válasza fabula (#5264) üzenetére


Tomika75
tag

Megnéztem az Alin hát igen nagy a választék, mindegy melyiktől rendelek vagy ha nem akkor mi alapján döntsek? Nem ismerem ezeket a forgalmazókat.
Őszintén megvallva én még soha az életben nem vettem semmit az Aliról sem Ebay-ről, semmilyen külföldi gyűjtőoldalról sem.
Kérdés: Ha különböző gyártóktól vásárolok akkor mindegyiknek külön fizetek a szállításért, vagy beteszem a kosárba és csak egy díjat számolnak fel?
Elnézést a tudatlanságomért!

(#5266) fabula válasza Tomika75 (#5265) üzenetére


fabula
őstag

A Juupine a legmegbízhatóbb és legbeváltabb bolt Alis Bambu cuccokhoz.
Ha van szállítási díj és több különböző boltból rendelsz, akkor ha van szállítási díj, minden termékre felszámítják.
Én már legalább 10 éve rendelek Ali-ról, Bangood-ról, Geekbuying-ról, TomTop-ról, stb, de eddig semmi gondom nem volt, pedig már több száz rendelésről beszélünk... :D .
Ha valami nem jön meg a vállalt határidőre, akkor van visszatérítés, én eddig egy esetben vettem, igénybe de egy hónappal a lejárat után megjött a termék is :DDD .
Egy esetben pedig hibás terméket küldtek, írtam a boltnak és szó nélkül küldtek másikat, a hibásat meg nem kellett visszaküldeni.
Eddig ennyi, szerintem kiváló arány :D .
Arra figyelj, hogy bármit veszel, olyan boltból vedd, ahol sok az eladott termék és sok a pozitív értékelés. Kb. csak erre kell figyelni, na meg a külföldi fórumokra, ahol sokkal többen írnak véleményeket pl. az Alis termékekről vagy akár a Bambu alkatrészeiről (pl. rezgéscsillapító láb).

[ Szerkesztve ]

(#5267) Tomika75 válasza Imy (#5263) üzenetére


Tomika75
tag

Néztem a Platsa-t,de sajna nincs olyan szín ami jó lenne. Az előtérbe fogom kitenni ahol más a színvilág és asszony megölne, ha belerondítanék a belsőépítészetébe. Van amúgy szekrényem amit a Prusához csináltam az asztalos kollégámmal,de mikor elmondtam a feleségemnek, hogy abban lesz kint a Bambu közölte az tuti nem mert nem illik a kinti bútorzathoz. Szóval fel van adva a lecke,mivel a szobában nem hagyhatom a hangossága miatt így is úgy kellett összelogisztikáznom a nyomtatásokat mindig, hogy éjszaka ne menjen pedig a Prusa jóval halkabb állítólag.
#5266fabula köszönöm, akkor megpróbálkozom a rendeléssel bár én el vagyok átkozva ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#5268) gba


gba
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Az alany egy Bambulab A1 Mini AMS-Lite-al.
Akár BambuSlicer, akár OrcaSlicer, mindkettőnél ugyanaz a helyzet.
Hiába egyszínű a nyomtatás, a rétegek között a fej mindig kimegy oldalra, oda, ahol a "poop"-ot csinálná a gép, de csak vár 1 másodpercet, nem csinál semmit és visszamegy oda, ahol abbahagyta és folytatja a nyomtatást.
Ha a szeletelőben P1P-t állítok be, akkor nem jelentkezik a probléma, ha A1 Mini-t, akkor igen. A szeletelés után, ha bekapcsolom, hogy jelezze ki a travelt, akkor ott látható (kép csatolva).
Sajnos nem jöttem rá, hogy mi okozhatja. Esetleg valaki tapasztalt már ilyet?

NDS és GBA flash-kártyával

(#5269) poli27 válasza gba (#5268) üzenetére


poli27
Topikgazda

A timelapse simát bekapcsoltad :)

(#5270) gba válasza poli27 (#5269) üzenetére


gba
tag

Hiába állítom át hagyományosra, akkor is ugyanúgy szeleteli le, hogy mindig odaviszi a fejet. P1P profilnál megfelelően működik, de A1 Mini-nél nem.

NDS és GBA flash-kártyával

(#5271) gba válasza gba (#5270) üzenetére


gba
tag

Megvan a megoldás. Az A1 Mini-nél ki kell kapcsolni a Timelapse-t, csak akkor nem csinálja.
Itt a link a wiki-ből, hátha másnak is ilyen problémája lenne.
[https://wiki.bambulab.com/en/software/bambu-studio/Timelapse]

NDS és GBA flash-kártyával

(#5272) Mr.Csizmás válasza gba (#5270) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amikor print plate-t nyomsz, itt se legyen:

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5273) fabula válasza gba (#5270) üzenetére


fabula
őstag

A hagyományos a bekapcsolt timelapse egyik változata, ezt írta poli27 is neked, hogy az a bekapcsolt timelapse, ha hagyományosra állítod :) .
Az alapján már ki is kapcsolhattad volna és nem kellett volna wikit sem nézni :D .
A fene ezekbe a modern printerekbe :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#5274) bentami


bentami
csendes tag

Sziasztok.

Legkésőbb Dec 20ra boldog P1S+AMS tulaj leszek.(1. nyomtatóm) Remélem jól döntöttem, tetszik hogy out of the box jó képességekkel bír a gép, nem kell piszkálni. Egyedül a kisebb nyomtatási méret miatt aggódom, de mivel sok esetben megoldható a tárgyak darabolásával, ezért nem annyira számít.

Mire megérkezik szeretnék venni filamentet. Eryone 10 es csomagon gondolkodom.
Abból is a PLA+ High Speed típuson
Érdemes megfizetni a felárat? (a sima Eryone PLA hoz képest) A nyomtató sebességét elnézve nem hülyeség ha valóban high speed a PLA+.
Illetve specialból a Wood, Marble, Glow 3as csomagon. (ha esetleg valakinek van velük tapasztalata)

Ha jól olvastam akkor kapásból nyomtathatok 4 szett karimát a papír spoolokra hogy AMS kompatibilis legyen. Van ebből tuti frankó bevált darab?

(#5275) smithsys válasza bentami (#5274) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én High Speed PLA-t nem láttam EU shop-ban, persze lehet hogy felületes voltam és nem néztem körül alaposan.
A simával gond nélkül mennek ezek a sebességek:

(#5276) fabula válasza smithsys (#5275) üzenetére


fabula
őstag

A sebességbeállításd egy dolog, de mekkora értéke van a filament profilban a max. volumetric speed-nek? Ha az kisebb érték, akkor az korlátozza a nyomtatás sebességét, hiába állítasz te be bármit rétegsebességnek. Pl. a Generic PLA profilban ez az érték gyárilag 12, a Bambu PLA profilban meg 22.
Ezt olvasd el hozzá: [link] , meg ezt nézd meg: [link] .

(#5277) fabula válasza bentami (#5274) üzenetére


fabula
őstag

Örülünk, hogy te is csatlakozol a Bambu csapathoz :D .
Azért arra felhívnám a figyelmed, hogy hiába "out of box" a Bambu P1S, lesz még rengeteg tanulnivalód a 3D nyomtatás technikájáról és technológiájáról, az anyagtípusokról és azok fontos tulajdonságairól, a különféle nyomtatási trükkökről, a nyomtatásbarát 3D tervezésről, a szeletelő programok beállításairól és még rengeteg más dologról :K .
Ez nem olyan, mint a laser vagy tintasugaras nyomtatás (bár volt olyan, aki azt is helyből el tudta rontani, out of box :DDD ), szóval ez az out of box kissé félrevezető lehet, ha ez az első 3D nyomtatód, bár kezdésnek jelenleg talán ez a típus (meg ax X1C, ha van rá pénz) a legjobb választás, azért készülj fel a meglepetésekre is :D .
Általában a PLA+ kissé jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a sima PLA párja, de az is gyártófüggő, mekkora ez a különbség. Jó ha tudod, hogy a PLA meg a PLA+ leginkább dísztárgyak, esetleg kisebb és nem túl meleg helyre kerülő (max 50 C) funkcionális tárgyak nyomtatására jó. Ugyan ezt a legkönnyebb ugyan nyomtatni, de ridegebb is, mint pl. a PETG vagy ABS, no meg a hőt sem bírja annyira, ezért pl. autóba kerülő tárgyak esetén nem is ajánlott semmire sem. Autóba vagy kültérre kerülő tárgyakat én pl. ASA-ból szoktam nyomtatni a hőállósága és az UV állósága miatt.
A sebességet valóban befolyásolja az anyag típusa, pl. a high speed anyagok jellemzően gyorsabban nyomtathatók, de ezt befolyásolja a nyomtató hotendje is, ez a együttesen max volumetric speed értéke, erről itt tudsz tájékozódni: [link] , meg nézd meg ezt: [link] .
Szóval bármilyen anyag is legyen, érdemes ezt jól beálítani, ha az adott nyomtató/anyag kombóban a leggyorsabban akarsz nyomtatni.
Kezdhetsz tanulni, mire megjön a nyomtató és nem csak itt a fórumon, hanem videókból is, remgeteg jó van fent a youtube-on, pl. Igor [link] , Teching Tech [link] , Stefan a CNC kitchen-en [link] , Thomas Sanladerer [link] , meg még egy csomó más.
Ezek az én tanácsaim, de a te döntésed, hogy mit fogadsz el belőle.

(#5278) poli27


poli27
Topikgazda

Csináltam egy ilyet, hátha valakit érdekel, a spool lockot amúgy is érdemes a bambu based spoolnikra kinyomtatni, így felirat is van hozzá :)
Bambu Spool lock and label Remixed by Poli27 - MakerWorld


(#5279) fabula válasza poli27 (#5278) üzenetére


fabula
őstag

Köszi! Amúgy neked lazult már ki Bambu orsó? Én eddig ilyet nem tapasztaltam, igaz csak 5 db eredeti Bambu orsóm van.

(#5280) poli27 válasza fabula (#5279) üzenetére


poli27
Topikgazda

Még nem adtam neki esélyt :D De szét tudja tekerni az ams... Facebookon láttam már jópár képet szétesett orsókról :D nekem lett most 30kg, szóval nem adom meg az esélyt mindet lockolom :D

[ Szerkesztve ]

(#5281) fabula válasza poli27 (#5280) üzenetére


fabula
őstag

:R

(#5282) Imy


Imy
veterán

Alin esetleg nincs jó áras SUNLU PETG vagy PLA, ami nem fehér, fekete, szürke, hanem valami más szín?

(#5283) poli27 válasza Imy (#5282) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#5284) Imy válasza poli27 (#5283) üzenetére


Imy
veterán

Ennyiért van a varinometrumnál is Sunlu, és az nem papírspoolos.

(#5285) Scallion válasza poli27 (#5280) üzenetére


Scallion
senior tag

Hülye fejjel széttéptem az elegoo papírtekercset anélkül hogy megnéztem volna rá lehet e tenni a bambu orsóra , úgyhogy most úgy van benne hogy nem lehetett az orsót középen összecsavarni és már a felét elnyomtattam :DDD még nem esett szét.

[ Szerkesztve ]

(#5286) w580 válasza bentami (#5274) üzenetére


w580
tag

Szia!
Eryone-ból PETG-t ne vegyél, nem bambu barát.( Nem szereti 100mm/s sebességet, vetemedik is elég jól stb..)
Sima pla-t is jól lehet nyomtatni.
Nekem van High speed pla+-om nem rossz, kicsit fényes, petg jellegű, viszont 300 belső fal a gyári fúvókával határeset, ha kicsit sűrűbb az anyag, nem fogja bírni.
Érdemes előtte kalibrálni a Max Volumetric Speed -et. gyári hotend ~22mm3/s felett már nem fasza.
Itt video: [link]
Itt tudsz kalkulálni: [link]
300mm/s hez 24mm3/s Volumetric Flow Rate kell.
Nekem benne van lentebb is említett alis hotend CHT clone nozzle-val így 30-32mm3/s Flow Rate-t tudok, ami elvileg elég 400mm/s hez.

Eryone high speed pla+ porfilom:

Remélem tudtam segíteni, ha csak 1-1 tekercset próbálnál, elég jól bevásároltam íj pm aztán adok át.

[ Szerkesztve ]

(#5287) w580 válasza poli27 (#5283) üzenetére


w580
tag

Én BF előtt vettem belőle Fekete PETG-T Szerintem egész jó, Eryone-hoz képest minden kép :D Én 5.5kg-t vettem 17200ft ért cak pak. Most 23000ft hát az nem olyan nagy biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#5288) Scallion


Scallion
senior tag

Felvilágosíthatnátok amúgy mert valamit nem értek. Én a 3d nyomtatásbol élek ebből vettem a házamat, kocsimat..stb ,de nekem összesen nincs itthon 30 kiló filament. Ha nem adjátok el akkor mia fszt csináltok vele? El ajándékozzátok? vagy ott van a sok kiló müanyag a házba mindenhol?

(#5289) w580 válasza Scallion (#5288) üzenetére


w580
tag

Minden színű pla-ból 1 bontott tekercs fekete fehér 2-3tek/2-3tek, Petg, fehér fekete, abs, stb. 20-30 tekercs szerintem nem olyan sok. 16tekercs van megbontva.

(#5290) Scallion válasza w580 (#5289) üzenetére


Scallion
senior tag

Mit csinálsz vele ha kinyomtattad?

(#5291) w580 válasza Scallion (#5290) üzenetére


w580
tag

Nyilván olyan nyomatok ami kellenek, kollégák, haverok, rokonság, mindig van mit csinálni. Ha ennyire megy ez big biznis, az fasza, jó lenne néha a szabad kapacitást pénzé tenni :C :DD

(#5292) Scallion válasza w580 (#5291) üzenetére


Scallion
senior tag

Hajrá :DDD

(#5293) fabula válasza Scallion (#5288) üzenetére


fabula
őstag

:DD !
Jó neked, hogy ebből ilyen szépen meg tudsz élni, de nem Mo-on ugye? Na nekünk ez a problémánk, hogy itthon ez nem igazán megy senkinek sem, csak melléktevékenységként valami más vállakozáshoz. Tudom, mert beszéltem 3D nyomtatós emberkékkel, akik ebből akartak megélni, de rájöttek, hogy ez itthon nem megy olyan könnyen.
Amúgy elég sok fila össze tud jönni a színek miatt, még akkor is, ha csak 3-4 féle anyaggal nyomtatsz magadnak, rokonoknak, haveroknak, ismerősöknek. Ezekből hirtelen sok lesz, ha megtudják, hogy van 3D nyomtatód :DD .

(#5294) Scallion válasza fabula (#5293) üzenetére


Scallion
senior tag

Persze ,hogy nem, ja és kell hozzá egy termék amit te találsz ki és csak te árulod egyedül. :DDD . És igen ,mi magyarok elég sakálok tudunk lenni .Sokáig tartott amíg kint ezt levetkőztem és már nekem is feltűnik. :DDD . Egyébként aggódom mert egyre több a 3d nyomtatós negatív hang, mert valljuk be a legtöbb csak szemetet gyárt hobbiból. nyomtatja a figurákat aztán kidobja.

(#5295) fabula válasza Scallion (#5294) üzenetére


fabula
őstag

Hát ez igaz sajnos. Én ha pénzért is nyomtatam eddig pár dolgot, akkor is csak nyersanyagárban, mert nem tudnék úgy sem annyit eladni, ami már megérné. Legalább a filament ára visszajön, én meg tanulok, gayakorlok a más pénzén :D .
Én eddig csak az elrontott nyomatokat - ebből már lényegesen kevesebb van - és most a Bambu kakit dobtam ki, de már elkezdtem gyűjteni a filament kakit, hogy szilikon formába öntsem majd, legalább valami "ajándéktárgy" legyen belőle, a semminél az is jobb :D .

(#5296) Scallion válasza fabula (#5295) üzenetére


Scallion
senior tag

Majdnem minden kijön olcsóbban és jobb minőségben, fröcsöntve ha sorozatban kell gyártani.Én a kezdetekben még egy ender 2-vel operáltam rögtön funkcionális tárgyakat nyomtam . Viktoriánus házakat újítottunk fel és oda mindig kell egy nem szabvány valami. távtartó ,ék kábelelvezető ,könyök. (esőcsatornámat már többször belinkeltem). Én ebben látom a hasznát, de ami manapság meg.. még a nyomtatógyártók is ,a legtöbb , figurákkal reklámozza a resinnyomtatóit. Nekem ez bóvli és anyagpazarlás.

[ Szerkesztve ]

(#5297) fabula válasza Scallion (#5296) üzenetére


fabula
őstag

Teljesen igazad van, engem is az vonzott a 3D nyomtatásban, hogy egyedi, nem megvásárolható dolgokat is ki tudok nyomtatni.
Igyekszem én is funkcionális tárgyakat nyomtatni, még a dísztárgyak is "megrendelésre", azaz kérésre készülnek.
Én csak itthonra meg pár ismerősnek nyomtattam eddig pótolhatatlan vagy egyedi, praktikus funkcionális tárgyakat, de azért elég sok minden összejött már és használatban is vannak.
Ebben jó az is, hogy sokszor a semmiből kell megtervezni ezeket, majd fizikailag megvalósítani a nyomtatóval. Nekem mindkettő jó szórakozás, ezért is csinálom :D .
Nem egy olcsó hobbi, de hát mi az, ha komolyan és szeretettel csinálod?

[ Szerkesztve ]

(#5298) Scallion


Scallion
senior tag

Hogy bambu is legyen :DDD felszereltem a p1s szettet, teljesen jó, pár szokásos faszság a manuálban. Hihetetlen hogy a videón mai napig úgy van, hogy a csávó fordítva szereli fel a hűtőbordát , látszik is hogy összezárlatolja a lábakat. Tettek ugyan oda 2 fotót hogy ne úgy szereld, de na :D

[ Szerkesztve ]

(#5299) fabula válasza Scallion (#5298) üzenetére


fabula
őstag

Biztos nem találják a csávót, hogy újravegyék azt a részt :DD . Mást meg nem akarnak, nehogy elüssön az eredeti videótól :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#5300) Imy válasza fabula (#5293) üzenetére


Imy
veterán

Ez így van. Illetve amikor kihagyhatatlan ajánlat van, akkor is bevásárol az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.