Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jobb topikot nem bírtam vadászni így ide dobom, de ha tudtok jobbat hallgatom.

Adott egy mikrofon, név szerint SGM-X amit azért vettem, mert hát ne doboz hangon szóljon a hang amit veszek videóhoz. Fényképezőn nincs 3.5mm ezért kötném be szegényt vagy ipadra vagy diktafonba, nem mozgatva van úgysem akkor meg miért ne. Ma az egyik elviekben PH-n nagyon nagy archoz elvittem a dolgot ő azt mondta ez spéci mikrofon ez így simán nem fog működni semmiben...igaz azt én mondtam neki, hogy hát ha talán bekapcsolná és hát ez egy direkt videós mikrofon...na mindegy, szerinte nem.

Tényleg lehetetlen egy eleve 3.5mm-es ilyenre megalkotott eszközt bekötni bármibe? Én erősen kétlem, ipad azért szívás, mert ugye a dugója nem szabvány és háklis az eszközökre, de egy splitterrel ez megoldható lenne.
Külső hangkarival is próbáltam de az sípol mint a barom pedig az sem volt olcsóság. Ötletek? 1 elosztót már vettem az nem jó de annak is bekötési gondjai vannak mert hát miért is lenn egyszerű az élet, többet nem akarok venni, kéne egy szaki aki tényleg ért a dolgokhoz vagy kábel ami betonbiztos. Tud valaki ilyet?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92202) quailstorm válasza #85154688 (#92194) üzenetére


quailstorm
nagyúr

északi híd amúgy lehet annyi, G41-em van is

de az egy kiakadt szenzor lehet

[ Szerkesztve ]

(#92203) Lompos48 válasza nova001 (#92197) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Konkrét módszert nem ismerek, de egyedüli azonosítója a szériaszámán kívül.

(#92204) mezis válasza Lompos48 (#92196) üzenetére


mezis
nagyúr

A WAN port MAC address-e menüből állítható. (Egyes szolgáltatók MAC address alapján azonosítanak, hw. csere után így nem kell telefonálni.)
Lehet, hogy a WiFi, LAN MAC address-ei is módosítható.

mezis

(#92205) Lompos48 válasza mezis (#92204) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak akkor működik hosszútávon, ha a router bootolásánál egy scriptet futtatsz, ami áttállítja a MAC címet. Anélkül visszaáll az eredeti cím minden újraindításkor. A script futtatás pedig általában nem lehetséges az eredeti firmware-es készülékeknél. (Ha jól tudom :) ).

[ Szerkesztve ]

(#92206) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#92199) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Felrakva a BS playert ő akadásmentes lejátssza az 1080p mkv anyagokat.(felrakott egy rakás codeket ugye).
Bár, ha a codec, azt nem értem, elvileg VLC tartalmaz beépítve mindent.

A VLC most már kevésbé akad, viszont a hang kb 3-5mp-ként elnémül egy 500ms-ra.

Gyanítom valami hardvererőforrás gondja lehet.
De nem igazán változott semmi, ugyanúgy és ugyanazokat raktam fel egy új rendszer telepítésénél. :( :(

(#92207) Wollf


Wollf
tag

Üdv!

Adott a jelenlegi VGA-m.

[link]

Mivel ilyet már nem kapni sehol, (legalábbis Én sehol nem találtam) ezért arra lennék kíváncsi, hogy milyen VGA-t vegyek mellé a Crossfire-hoz, és mekkora tápot a rendszer "hajtásához"?

A RAM... Szintén nem kapni sehol (nem találtam).

[link]

Tehát. RAM-ot is szeretnék, még 8 GB-ot. Jelenlegiek mellé milyet vegyek?

Jelenlegi konfigurációm:

Lap: Asrock 970 extreme4
Proci: AMD FX 8350
RAM: -
VGA: -
HDD: 1db 1TB, 2db 500GB, és 1 db 250GB
SSD: 1 db 128GB
TÁP: Chieftec 450 Watt

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#92208) #65675776 válasza #85154688 (#92194) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem valószínűleg, hanem biztosan. Giga-nak szokása volt egy időben terminálatlanul hagyni a nem használt szenzorportokat.

(#92209) Glaz-dozfhut válasza Norbi095HUN (#92200) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem a videókártya a ludas. A képen is ott van, meg emlékeztem is a típusára, mert nekem is olyan van és azt egy 2009-es építésű géppel kaptam. Lassan '16 van. Tesztelted másik kártyával? Rémlik, hogy volt egy másik, most nem kerestem vissza a válaszaidat, de az az "új" kártya sem volt jobb.

- Glaz-doz-fhut -

(#92210) bercesb


bercesb
csendes tag

Sziasztok!

Meglévő házamat kipakoltam és új konfigot raktam bele: 775 -öst váltottam 1151 -re. A probléma az indításnál kezdődött: nem indult el a gép, pedig minden az alaplapi kézikönyv leírása szerint volt csatlakoztatva.
A probléma látszólag az volt, hogy az alaplap nem kapott áramot (már csak azért is, mert az audio kimenetnél van az alaplapnak (Gigabyte GA-B150M-D3H) egy LED -e és az nem világított; pedig mint utólag kiderült alapból világít, ha áramot kap, már csak azért is, mivel a BIOS -ban alapértelmezetten arra van állítva, hogy világítson). Multiméterrel rámértem a tápra, az rendben volt. Gondoltam akkor a bekapcsológomb környékén van a gomb, tehát megpróbáltam egy másikkal, semmi. Ezután egy másik táppal is megpróbáltam, csodák csodájára azzal ment a lap. Ezt követően visszaraktam az újonnan vásárolt tápot, amivel elsőre nem ment, majd észrevettem, hogy az ATX csatlakozónál maradt még kb.1 körömnyi kis rés, tehát nem teljesen volt belenyomva az alaplapi foglalatra (csak mivel mind2 fekete, így csak jó fényviszonyok mellett látszódott).
Ekkor úgy tűnt, hogy minden szép és jó, csupán ennyi volt a gond. 2 napig ment is jól az új konfiguráció. Idő közben kiderült, hogy az előlapi USB csatlakozókat elfelejtettem bekötni. Bekötöttem és onnantól kezdve ismét nem indult a lap. (pedig legfeljebb csak a táp kábelezéséhez értem hozzá egy picit). Próbáltam rengetegszer újra csatlakoztatni a tápot -figyelve az előbbi probléma-, de semmi.
Gondoltam akkor itt az alaplapnál lesz valami kontakt hiba, mivel a tápok jók és nem is a bekapcsológombnál van a gebasz. Úgy voltam vele, hogy mivel teljesen új eszközökről van szó és van rájuk cseregarancia is, szóval akkor visszaküldöm a lapot. Igen ám, csak hogy a processzor kivételénél/védő tok felhelyezésénél elhajlott néhány tüske az LGA foglalaton, így a bolti garancia ugrott, a lap pedig ment a gyártóhoz.

Hogy addig ne maradjak gép nélkül, összeraktam a régit. Ekkor jött a hidegzuhany: ugyanaz a hiba, mint az újnál, tehát hogy nem lehet elindítani, pedig mindent ugyanúgy raktam össze, ahogy az volt. Próbáltam az új táppal is, de semmi.

Ötletek? Tudom ezt eléggé összecsaptam és biztos ki is hagytam néhány lényeges információt, de sietségemben ez most így sikerült. Legfeljebb rákérdeztek és leírom. :)

[ Szerkesztve ]

(#92211) genndy válasza bercesb (#92210) üzenetére


genndy
addikt

Simán lehet a bekapcsoló gomb is kontakhibás. Próbáltad az alaplapon a lábakat simán egy pillanatra rövidre zárva bekapcsolni? (gomb se csinál mást)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#92212) Outlander válasza bercesb (#92210) üzenetére


Outlander
őstag

Hát.... szerintem nem kellett volna sajnálni azt az 1-2 ezer ft-ot h egy hozzább értő személy megcsinálja neked.

Gondolom távtartókat nem használtál, mivel a foglalat is elhajlott,fogadd külön gratulációmat, mert kell hozzá agyalni hogy rendesen sikerüljön..

Szaal, igazából 1 tanácsom van, kérj meg valakit aki ért hozzá / vidd be a helyi ajánlott boltba/szervizbe...

Neked ezen már kár erőlködnöd...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#92213) bercesb válasza genndy (#92211) üzenetére


bercesb
csendes tag

Igen, próbáltam, de semmi.

(#92214) gyetommy


gyetommy
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok-e olyan laptopba illeszthető 2 ethernet portos express cardról, amelyik ténylegesen le tud kezelni 2Gigabit/s sávszélességet?
Létezik ilyen kártya a piacon?
Ha tudtok ilyenről, kérlek osszátok meg velem a forrását.

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv:
Tamás

(#92215) gyetommy válasza gyetommy (#92214) üzenetére


gyetommy
csendes tag

FYI:

Időközben megtaláltam a megoldást:
USB 3.0 >> Dual Ethernet átalakító, ezzel biztosítható a névleges 2x1GB/s átviteli sebsség.

Itt találtok egy linket:
[link]

Üdv!

(#92216) zeorsdfd válasza bercesb (#92210) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

..és egyébként milyen tápról van szó?

(#92217) #65675776 válasza gyetommy (#92215) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó lesz az 1 Gb/s-nak is. Abban viszont egyáltalán nem lennék biztos, hogy az USB 3.0 ténylegesen is biztosít majd 2 Gb/s-ot.

(#92218) bercesb válasza zeorsdfd (#92216) üzenetére


bercesb
csendes tag

FSP Raider 550

(#92219) zeorsdfd válasza bercesb (#92218) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Akkor feltételezhető, hogy nem ott lesz a gond. Az "összeraktam a régit" résznél fognám meg a problémát, de szerintem én itt már kevés vagyok:-)

(#92220) bercesb válasza zeorsdfd (#92219) üzenetére


bercesb
csendes tag

Valóban összeszedetlenül írtam le az egészet. :) A lényeg, hogy a régi konfigot ugyanúgy raktam össze, mint ahogy az volt eredetileg (ami sok éven át működött). Igaz rémlik, hogy mintha régebben is lett volna hasonló probléma, csak akkor addig próbálkoztam, míg nem sikerült elindítani a masinát. :) A hétvégén lesz csak időm szétszedni mindent és újra egyesével összerakni.

(#92221) Norbi095HUN válasza Glaz-dozfhut (#92209) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Igen, az hogy beleraktam egy másik VGA-t az semmit sem segitett :F De hát, hogyan is segitett volna, mikor az 5450 az kb 9-szer sz@rabb mint a 4770? :C

(#92222) 66zio


66zio
aktív tag

Egy kép tulajdonságában, azon belül a részletek fülön lehet leírást adni a képhez a cím, illetve a tárgy mezőben. Tegyük fel van 100 ilyen elnevezett kép. Hogy tudok úgy keresni, hogy a kereső ne maga a címben, hanem abban a leírásban keressen amit a részleteknél adtunk meg? Meglehet ezt oldani az alap keresővel vagy kell hozzá külön program? Elég fontos lenne.

(#92223) Wollf


Wollf
tag

Üdv!
Adott a jelenlegi VGA-m.
[link]
Mivel ilyet már nem kapni sehol, (legalábbis Én sehol nem találtam) ezért arra lennék kíváncsi, hogy milyen VGA-t vegyek mellé a Crossfire-hoz, és mekkora tápot a rendszer "hajtásához"?
A RAM... Szintén nem kapni sehol (nem találtam).
[link]
Tehát. RAM-ot is szeretnék, még 8 GB-ot. Jelenlegiek mellé milyet vegyek?
Jelenlegi konfigurációm:
Lap: Asrock 970 extreme4
Proci: AMD FX 8350
RAM: -
VGA: -
HDD: 1db 1TB, 2db 500GB, és 1 db 250GB
SSD: 1 db 128GB
TÁP: Chieftec 450 Watt

Valaki segítsen pls! :F

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#92224) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ha a konnektorba a fázis és a 0 értékét felcserélem, tehát ugye minden dugasznak rajta van hogy kell helyesen bedugni de mondjuk és forditva dugom be akkor abból lehet valami problémám? Csinálhat ez bármi üzemi zavart? pl képvillogást vagy helytelen tápellátást? Illetve hogy egy osztó 10 vagy 16 amperes az számít valamit?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#92225) VoidXs válasza BogyóBP (#92224) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Milyen konnektor? Milyen osztó? Ha úgy konnektor, hogy ami a falban van, abba teljesen mindegy, hogy dugod be. Ha az osztó elosztó, akkor egy gépnél teljesen mindegy, hány amperes, 2200 wattot úgyse fog enni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92226) BogyóBP válasza VoidXs (#92225) üzenetére


BogyóBP
addikt

Megnéztem a fali konnektorba fáziskeresővel hogy hol van a fázis és úgy dugtam be az elosztód hogy az N vagyis a föld az ne a fázisba kerüljön. Aztán a PC-m kábeleit meg úgy dugtam az elosztóba hogy megnéztem ott is hogy hol van a fázis és a kábelcsatlakozok végén lévő jelölés alapján úgy dugtam be hogy itt is az N földhöz kerüljön. Annyi még hogy a konnektorokba nincs földelés. Igazából azért foglalkoztat a dolog mert még a 70 ezer forintos professzionális monitorom is olyan hatást kelt mintha egy 60hz es CRT monitort néznék és kurvára zavar és idegesít. Nem beszélve arról hogy a szemem folyamatosan nyirja kifele (bántja). Gyak tök feleslegesen cseréltem le a monitoromat flicker free re. Most Dell P2414H van.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#92227) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv. Hogy tudok lementeni egy komplett megyitott oldalt operaban ? pl ezt képpel, mindennel együtt?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#92228) VoidXs válasza BogyóBP (#92226) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az egy hibás monitor lesz, nem lenne szabad a csatlakozó állásának bármit jelentenie, de a föld hiánya viszont elég veszélyes.

(#92227) harcikoca: Ctrl + S.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92229) zeorsdfd válasza harcikoca (#92227) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ctrl-P, print to pdf

(#92230) BogyóBP válasza VoidXs (#92228) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem annyira látványos a dolog de mégis észlelhető és zavaró. A monitor biztos hogy jó. 90000% százalék. Én inkább arra tippelek hogy a táp küld vissza valami zavaró jelet ami a monitoron megjelenik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#92231) Lompos48 válasza harcikoca (#92227) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mentés másként + teljes weboldal (gondolom így van magyarul). Egyébként Save as + Webpage complete.

(#92232) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Beszívtam ezt a mystartsearch adware-t, ki is vettem mindenhonnan, de még a rendszer visszaállítás sem tüntette el. Hogyan tudok tőle végérvényesen megszabadulni? (Az Avira is békén hagyja sajnos.) :F :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#92233) #85154688 válasza D4rkm4n (#92232) üzenetére


#85154688
törölt tag

Adware Cleaner.....[link]

(#92234) BogyóBP válasza Tikakukac (#92201) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez egy videokamerához való puskamikrofon, és szerintem nem fogod tudni használni semmi máshoz csak ahhoz. Azoknak a mikrofonoknak is van 3,5 es jack dugoja amin meg a hang a kamerába. Ha jól látom a vakupapucs csatlakozo is ott van az alján de lehet hogy csak a kép csalóka. Lehet hogy igaza van az arcnak és önmagában nem fog működni csak olyan eszközön amin megtalálható ez a csatoló felület is, pl egy komolyabb fényképezőgép (lehetőleg DSLR) vagy videókamera. Amúgy azzal is lehet webcamerázni ha ez a vágyad :) Bár gondolom költeni már nem akarsz rá.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#92235) pjen válasza BogyóBP (#92230) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem tudsz sehogy földelést csinálni,kölcsön kéne kérni egy szünetmentest hátha segít.

(#92236) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Adott egy 120 gigás Maxtor IDE vinyó több mint 1000 hibás szektorral, természetesen rogyásig mindenféle adatokkal.
Másolásnál kb az adatok nagy része nem olvasható.
Volna erre vmi spécibb program amivel többre lehetne jutni mentésileg esetleg?
Kösz!

(#92237) Tikakukac válasza BogyóBP (#92234) üzenetére


Tikakukac
titán

Van vakupapucs de csak tartó céllal, semmilyen elektronika nincs rajta.

Ez egy electret mikrofon nem dinamikus ez a legnagyobb gond. Elviekben megvan a kis kapcsolás amivel menni fog normálisan, csak ez eleve is előerősített stb stb. bonyolult.

Egyébként simán használható minden szabványos 3.5mm-es bemeneten, gyönyörűen lehet számítógépekre is kötni nem ezzel van a baj. Azzal van a baj, hogy a noti alaplapija nagyon hulladék, az asztalim meg 80 kiló és ezért nem fogom bevinni magammal hangot venni. USB-s hangkari vevő része megint nem jó mert összegerjed, szintén mert dinamikusra van tervezve.

Nekem első körben szakember kéne aki tudja mi a helyzet. Van műszerész ismerős, de ők hanggal nem foglalkoznak, kapcsolást mutatom megoldják, de első körben tisztázni kéne ki kivel van...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92238) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

sziasztok valamiért nem kapcsol ki soha a gépem. be van állítva hogy telepről 15, hálózatról 30 pec múlva kapcsoljon ki, de nem teszi. Először valami állandóan futó médialejátszóra gondoltam, de nem. mi lehet a probléma?

(#92239) VoidXs válasza Tikakukac (#92237) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amid van, egy kondenzátoros mikrofon. +48 voltot kell rá kapcsolni, hogy használható legyen, és az így kapott amplitúdója 48 volttal el lesz tolva. A DSLR-ek már rá tudják adni a fantomtápot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92240) #65675776 válasza BogyóBP (#92226) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen kábellel van összekötve a monitor és a gép? VGA, DVI, DP?

(#92241) Tikakukac válasza VoidXs (#92239) üzenetére


Tikakukac
titán

Na végre valami nyelv amit kezdek érteni.

Ugye akkor itt már lesznek kicsit komolyabb dolgok is mint csati kiosztás variálás. Mire keressek rá? Van ilyen legyártva relatíve árában vagy marad a tákolás?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92242) BogyóBP válasza #65675776 (#92240) üzenetére


BogyóBP
addikt

Display Port. DVI és Analog van még a monitoron de az utóbbi az kilőve.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#92243) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Van valamiféle program arra, hogy Manuálisan változtathassam a CPU Ventillátor sebességét?
SpeedFan kizárva.
Köszi előre is! :DD

(#92244) mezis válasza Aureal (#92236) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, de annak a bioprocesszorodba kellett volna futni, hogy addig kell archiválni, biztonsági másolatot készíteni, amíg olvashatók az adatok ! :Y ;]

mezis

(#92245) Aureal válasza mezis (#92244) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen kösz az aktuális jópofaságokat, sokat segítettél, csak épp a vinyó nem az enyém hanem egy kétségbeesett rokoné akinek családi videók stb vannak rajta... Magamnak nyilván havonta mentem ami olyan így fel se merül a dead data kurkászás. :D

[ Szerkesztve ]

(#92246) #65675776 válasza Aureal (#92245) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kürt kft

BogyóBP: Akkor valószínűleg a monitor tápegységével van valami probléma. Vidd vissza garanciába.

[ Szerkesztve ]

(#92247) VoidXs válasza Tikakukac (#92241) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem egy olcsó mulatság.

(#92243) Norbi095HUN: BIOS elég, vagy működés közben akarod?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92248) Norbi095HUN válasza VoidXs (#92247) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Hát ha lehetne, akkor működés közben lenne jobb :K
Én egyébként olyan valamire gondoltam [már ha van] mint pl. a Catalyst-ben is van fordulatszám szabályzás, és azt el is menti, nem kell mindig beállitani sem azt mindig hogyha a gépet kikapcsolom stb :U

(#92249) Tikakukac válasza VoidXs (#92247) üzenetére


Tikakukac
titán

Most megpingeltem egy szakit, ha le tudjuk gyártani akkor az ha nem akkor bolti megoldás. Nincs jobb tippem már :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92250) #33253120 válasza BogyóBP (#92226) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahham... 90% eséllyel megszünik a vibra ha lesz földelés.
Ha működő gépnél ráraksz egy fázisceruzát a gépházra, és az halványan világít, akkor bizony a földhiány miatt moslék a kép.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.