Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) Bowser válasza inf3rno (#91450) üzenetére


Bowser
aktív tag

Két másik géppel próbáltam azzal megy :) Szóval a billentyűzet hibátlan. A gépemben van a hiba :(

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#91452) inf3rno válasza Bowser (#91451) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondtad, hogy azzal meg másik billentyűzetek mentek, szóval ez alapján nem lehet biztosra mondani, hogy miben van a hiba.

Buliban hasznos! =]

(#91453) kenwood


kenwood
veterán

Adott egy Z77 Sabertooth alaplap
Semmilyen eszkoz nincs rakotve,se sata,se usb.
Csak a proci,lap,ram,tap.
Ahogy a tapot aramot kap,rogton beindul a cpu venti,de nem indul el a POST.
A power gombot megnyomva jon a POST is.
Kikapcsolasnal pedig a monitor kikapcsol,de a cpu ventije porog tovabb.
clr cmos,tapcsere,procicsere,ramcsere volt.egyik sem segitett.
mi lehet a megoldas?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#91454) Vakegérke válasza kenwood (#91453) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem a táppal nincs rendben valami. Fölöslegesen ad áramot a CPU ventilátornak, meg talán magának a CPU-nak is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91455) emery2


emery2
tag

Üdv fórumtársak !

Szakamai segitséget szeretnék kérni. Adott egy asztali gép MSI K9A2 CF alaplappal. Ez a gép az egyik barátom gépe. Eddig XP operációs rendszer futott rajta, azonban az idők szavára hallgatva feltettük rá a Win7-et. A rendszer szépen fel is állt, viszont van a hanggal egy pici esztétikai gond. A hangrendszerre 5.1 -es hangszóró szett van rákötve. Ha a teszt üzemmódot lefuttatom, mind az 6 hangszóró müködik, azonban ha
bármilyen lejátszóval valami mp3-at hallgatunk csak a két front és a mélysugárzó szól.
Próbáltam állitgatni de nem jött össze.

Mi lehet a gond ? Köszi a segitséget előre is.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#91456) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdésem, hátha tud valaki segíteni :)
Van nekem egy Logitech G430-as fejhallgatóm. Tökéletesen működött, míg nem újra teleptettem a windowsomat. Az óta nem akar rendesen szólni. Feltettem a Logitech Gaming Software programot, de valamiért nem szól még sem rendesen. Abszolút 0 mélye van, a 7.1 nem akar szólni, nincs térhangzás.
Vajon mi lehet a gond? Mit rontok el, hogy most nem akar rendesen működni? :U

:R

(#91457) mezis válasza Bowser (#91451) üzenetére


mezis
nagyúr

A gépedben van a hiba, az biztos. No de sw vagy hw ? Ezt döntené el inf3rno javaslata. Már ha megfogadnád.

mezis

(#91458) varmi2 válasza emery2 (#91455) üzenetére


varmi2
nagyúr

Le kell tölteni, és fel kell telepíteni az adott zene lejátszó szoftver egyik kiegészítőjét, direct sound, vagy ehhez hasonló a neve. De igazából zenét sztereóban kell hallgatni, 2.0 hangfalon, nem 5.1ben

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#91459) VoidXs válasza #73959936 (#91350) üzenetére


VoidXs
nagyúr

NTFS-ben át tudsz irányítani mappákat máshova, végső esetre ezt ajánlom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#91460) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ez a piros szöveg a címlapon valamiféle hiba a prohardveren?
Nem első eset :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#91461) cattus válasza makoss (#91460) üzenetére


cattus
őstag

Nem hiba, a Lenovo reklám része, csak egy ideig lesz ilyen a főoldal.

Do the thing!

(#91462) genndy válasza makoss (#91460) üzenetére


genndy
addikt

Miért lenne az? Nekem is ilyen, Gondolom leginkább az aktuális hátteres reklámhoz igazodik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#91463) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

van egy oylan problémám, hogy nem indul a gépem. A Ventik felpörögnek és kb 5 másodperc múlva leáll a gép majd újraindul és ezt csinálja folyamatosan. Tegnap kezdődött egy ilyen probléma, akkor még csak annyi volt, hogy amikor bekapcsoltam eljutott a BIOS POST screen utánig, majd amikor a Win bootolni kezdett volna leállt. Akkor furcsálltam a dolgot, de mivel újraindítás után elindult rendesen nem fogalkoztam vele. Aztán ment jópár órát a gép probléma nélkül, leállítottam és amikor ma akarom indítani ugyanezt csinálta. Beléptem a BIOS-ba hogy megnézzem nincs e valami elállítódva, meg megnéztem a hőfokokat és mindent rendben találtam. Leállítottam és indítás után ugyanez volt. Azután csináltam egy CMOS resetet mert nem indult a Win sehogy se, és azóta a BIOS se jön be, csak a fekete képenyrő és 5 másodperc után leáll.

Már mindent kipróbáltam, kivettem az elemet, kihúztam a tápcsatlakozókat a lapból, és úgy csináltam a CMOS cleart, lehúztam az összes perifériát, kivettem a RAM-okat és csak 1-et hagytam bent, de semmi... :(

Van valakinek ötlete ? A lapra gyanakszom mivel az 1 hetes a gépben (Giga P45 DS3 ).

(#91464) zeorsdfd válasza makoss (#91460) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Art of Trolling - level 1000 :C

(#91465) emery2 válasza varmi2 (#91458) üzenetére


emery2
tag

Köszönöm. Sikerült megoldani. A hangbeállitásnál volt egy rejtett opció ait ha bepipáltam a sztereo hangot akkor kirakta az összes hangszóróra. Nem én hallgatom igy a zenét, hanem az egyik barátom és őneki a kifejezett kérése volt ez valamiért :)

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#91466) htc07 válasza makoss (#91460) üzenetére


htc07
addikt

adblock hm? :D

(#91467) Megane2000 válasza VinoRosso (#91463) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Lehet a tápod adta meg magát. Rossz esetben az alaplap.

(#91468) inf3rno válasza mezis (#91457) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kár erőlködni, ő úgyis jobban tudja. :))

Buliban hasznos! =]

(#91469) feri1014


feri1014
senior tag

Üdv!
Adott egy TP-Link TL-WN722N, ASRock 870 Extreme alaplap és egy Windows 10. A problémám az lenne, hogy random időközönként az USB sticket ledobja a Windows, mintha kihúztam volna és ismét csatlakoztattam volna az USB portba, közben hozzá sem nyúltam. Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt? :F

(#91470) mezis válasza feri1014 (#91469) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#91472) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok mondani olyan programot (lehetőleg ingyeneset) amivel vissza lehet ellenőrizni, hogy távollétemben mikor nem ment a net a gépemen?
Van mikor több órára magára hagyom...
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#91473) DrojDtroll válasza makoss (#91472) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ezzel vissza tudod nézni, hogy mikor mi történt hálózati téren

(#91474) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Ha véletlen negativot adtak akkor kihez kell fordulni?segitségeteket köszönöm!

(#91475) Bowser válasza inf3rno (#91468) üzenetére


Bowser
aktív tag

Szia ! Nem tudom jobban de sajnos nem volt lehetőségem ubuntut kiirni :(

Addig addig próbálkoztam mig megtaláltam a szoftveren belül egy olyan opciót, hogy "RESTORE". Kicsit tevékenykedett a program és rögtön jó lett. Köszönöm szépen az eddigi segitséget.

Cserébe lett egy angol billentyüzetem. :DDD

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#91476) Vakegérke válasza Szabó0922 (#91474) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Itt biztos tudnak segíteni.

Elnézést, tévedtem, nem él a topic. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91477) feri1014 válasza mezis (#91470) üzenetére


feri1014
senior tag

Mi az, amire figyelnem kellene ezekben a programokban?

(#91478) Szabó0922 válasza Vakegérke (#91476) üzenetére


Szabó0922
tag

Hova irjak? :O

(#91479) Humbucker


Humbucker
senior tag

Nem tudom hogy rögzítik újabban az alaplapot a ház tálcájához,de az én házam olyan, hogy kis menetes réz bigyókat kell a ház tálcájába csavarni, amibe szintén belecsavarunk ilyen kis műanyag bigyókat,és arra dugjuk rá az alaplapot ott ahol megvan a helye is az alaplapnak.Na nekem azok a kis műanyagok kellenének, olyat tudok venni vmi PC boltba külön vajon?

(#91480) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv. Barátom elhagyta nokia lumina telefonját részegen.(nem tudom melyik típus pontosan) A telefon még kicsörög, de levan némítva, és várja, hogy rátaláljon valaki a nagyvilágba. Van rá valamilyen mód, hogy behatároljuk, hogy hol lehet? mobilnet van rajta, de persze kivolt kapcsolva.

AMD+Ati powee'R

(#91481) inf3rno válasza Bowser (#91475) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na de legalább működik :-)

Buliban hasznos! =]

(#91482) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok!

Diagnosztikára/Adatmentésre/Internetezésre melyiket válasszam :

Dell E4200 avagy HP 2530p ?

Erre a két típusra szűkítettem a kört, volt már mind 2 márkából asztali/netbook-laptopom.. igazából Dell párti vagyok, viszont most nagyon meg tetszett a 2530-as..

Melyik lenne jobb választás?

Köszönöm előre is kollégák :R

•°o.OO.o°•

(#91483) Lompos48 válasza harcikoca (#91480) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Windows Phone app for windows. Ha a telefon regisztrálva volt a Microsoftnál, akkor a program megnyit egy böngészőablakot és olyan kb. kilométeres körben mutatja a zónát ahol a telefont "látta" valamelyik bázisállomás. Pl. így látom az enyémet. 1 perccel korábbi pozíciót mutat ahhoz képest, amikor "kértem" a pozíciót.

Ha le van halkítva, erős csengetésre lehet bírni., le lehet zárni vagy akár törölni a személyes adatokat róla.

[ Szerkesztve ]

(#91484) cattus válasza Norbi095HUN (#91471) üzenetére


cattus
őstag

Erről mi a tapasztalatotok? Nem tartalmaz kártevő dolgokat, mint program? - Látatlanban is megmondom neked, hogy 99%-os valószínűséggel csak azt találnál rajta.

Illetve, mivel láttam hogy ingyenesen le lehet onnan tölteni fizetső App-okat, elsősorban ezért érdekelne a dolog. - Ez warez. Ne warezolj. Kérlek. Komolyan.

Do the thing!

(#91485) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

sziasztok! Pár hónapja láttam egy telefonra való benchmarkot. Valami felső pályán vonatozós-üldözős. Tudja valaki melyik lehet ez? Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#91486) makoss válasza DrojDtroll (#91473) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, olyan ami tud magyarul is olyan nincs ingyenes?
Ebből 1 kukkot nem értek :F :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#91487) Vakegérke válasza Szabó0922 (#91478) üzenetére


Vakegérke
veterán

A hirdetés alján van egy olyan lehetőség, hogy "Hirdetés jelentése". Ha nálad nem is látszik, a vevőnél igen, és akkor ő tudja megejteni a korrekció kérelmet.

Egyébként úgy tűnik, nincs már probléma. Megkerestelek a HA-n, és egy darab negatívot sem látok nálad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91488) DrojDtroll válasza makoss (#91486) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Sajnálom, magyarul tudót nem tudok :(

(#91489) feri1014 válasza feri1014 (#91469) üzenetére


feri1014
senior tag

Valakinek ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

(#91490) Vakegérke válasza feri1014 (#91489) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt próbáld ki, talán segít.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91491) feri1014 válasza Vakegérke (#91490) üzenetére


feri1014
senior tag

Remélhetőleg segít. :R

(#91492) Vakegérke válasza feri1014 (#91491) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy legyen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91493) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok

Adott egy 60 és egy 180 gb-os ssd. Előbbin csak rendszer van (win7) utóbbi nulla...Előbbit át szeretném tenni utóbbira (igaz ezáltal nem csak rendszer lenne rajta a későbbiekben,hanem másik partíció is.

A kisebbet le szeretném törölni majd és másra szeretném használni. Meg lehet-e csinálni mindezt és milyen programmal a legegyszerűbben ?

:R

(#91494) genndy válasza #73959936 (#91493) üzenetére


genndy
addikt

Meg lehet. Legalábbis nekem 8.1-nél működött:Win 8.1 #57366
Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Biztonsági mentés és visszaállítás
Elmented a komplett Win partíciót valami másik meghajtóra, kicseréled az ssd-ket, lemezről/pendriveról bebootolsz, megkeresed a lemezképet és visszaállítod. Így lesz a 180GB-s ssd-en egy 60GB-s partíció a Win7-el, a maradék helyen meg létre tudsz hozni egy másik partíciót.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#91495) #73959936 válasza genndy (#91494) üzenetére


#73959936
törölt tag

Számításaim szerint hétvégén érek oda...jutok oda, majd megosztom win7 alatt működik-e ?

:R

(#91496) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Remélem nem lógok ki túlságosan a topikból: 12V DC villanymotort keresek, lehetőleg RS-360SA, vagy SH modellt, vagy ezzel egyenértékűt. Annak ellenére hogy egy kínai termékről van szó, sehol nem találom az ebay-en kívül két napja.

Köszönöm a segítséget!

(#91497) philoxenia válasza aviator (#91496) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg itt is kérdezd meg !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#91498) necrobin válasza philoxenia (#91497) üzenetére


necrobin
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az PC néha lefagy (azaz megáll a kép, nem mozog az egér, és semmi nem történik), ha az FX8350-es processzor 8 magra van állítva (standard). Ha 6 magra leveszem, akkor ritkábban csinálja, 4 magon egyáltalán.

Az alaplapom egy ASRock 990FX Extreme 3, ez egy jó minőségű alapap,elvileg és gyakorlatilag is vinnie kellene szépen. Nem hinném, hogy a tápommal van a probléma, az egy 650W-os XFX táp, az aláírásomban láthatjátok a hardvereket.

Valaki, amikor megvettem, azt mondta, hogy talán azért lehet, mert az alaplap déli hídja túlmelegszik, de nem tudom, hogyan tudnék ellene tenni, ha egyáltalán valóban ez a probléma.

Segítséget kérnék, fontos!
Köszönöm előre is.

(#91499) demmer123


demmer123
őstag

Ez a hdmi kábel high speedes lehet?

[link]

Erről a weboldalról rendelek egy monitort ahhoz kellene.

(#91500) zizi7229


zizi7229
tag

Sziasztok,

Eladtam jófogáson az egyébként itt is hirdetett TÖKÉLETES állapotú kártyámat (7970), majd a vevő rámír hogy kockázza a képet játékban, memóriahibára gyanakszom....
a lényeg utánvétes csomag volt, ő kérte hogy minél olcsóbb legyen, ezért sem jelöltem törékenynek, nyilvány a gyári csomagolásában...stb. adtam fel oda is ért külsérelmi nyom nélkül...namost tegyük fel hogy igazat mondok, nem hazudok: azt akarja hogy vegyem vissza a terméket a jófogás ASZF alapján, ahol le van irva 10 nap próbagari...holott a kártyának semmi baja nem volt amíg nálam volt, továbbá lehetett a posta, vagy az új tulaj is a probléma oka.....nyilván tartom magam hozzá hogy nem fogom visszavenni a vga-t
Mit tudok tenni, mivel azzal fenyegetőzött, hogy jogi útra tereli a dolgot....

Köszi :R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.