Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) #83381760 válasza quailstorm (#92450) üzenetére


#83381760
törölt tag

köszönöm a gyors és egyöntetű választ! :)

Csak még annyit ,h ezek szerint jobban járok egy 4.2GHz-re felgúzoot G3258-al + 1333MHz-s ramokkal mint egy 3.2GHz-s G3420-al + 1600MHz-s ramokkal ha a gyorsaságot vesszük figyelembe.

Üdv. :R

(#92452) quailstorm válasza #83381760 (#92451) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem az elsővel jársz jobban
észlelhető gyorsulás RAMoknál, de a CPU szvsz sokkalta többet hoz általában
én még DDR2-zök és nagy különbség nem volt a 800MHz és az 1GHz közt

(#92453) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy mi a A WikiLeaks-botrány című filmben a kb 57-dik 58-adik percnél beadott zeneszám címe?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92454) HoaryFox válasza makoss (#92453) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Talán itt próbáld meg: [link]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92455) #83381760 válasza quailstorm (#92452) üzenetére


#83381760
törölt tag

Köszönöm még egyszer a segítséget! :)

Üdv.

(#92456) toza


toza
senior tag

hello Samsung 500 GB HDD(ST500LM012) hez FEJET- 3f3831bx0wwb jelzessel ! hol tudnek venni!?
ossze ertek a rohadekok.. most csak kattog!

koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#92457) mezis válasza toza (#92456) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ez a kép a saját HDD-dről készült, akkor már nem érdemes költeni rá....

mezis

(#92458) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a gépemen elindítok egy random játékot (mondjuk legyünk aktuálisak: Fallout 4), és véletlenszerű időközönként brutális módon leesik az FPS. Tehát játszok vagy 10, vagy 20, vagy 40 percet, vagy többet, és stabil 60 FPS-ről 5-re leesik az FPS egy 10-20 másodpercre, aztán megint visszaugrik 60-ra.
Na most, a probléma az, hogy ezt megcsinálja minimum grafikán is a játékokkal, és maximum grafikai beállításokkal is. Tehát nem az a baj, hogy a gép nem bírja a játékot (az aláírásban vannak a hardvereim).

Ezt csinálta egyébként a pl. GTA 5-nél is, arra azt írták, hogy a lapozófájlokkal van valami, és azt variáljam át. Nem hatott semmit, meg azóta vettem egy SSD-t, és a HDD-re raktam minden játékot, de még így is ilyen okádék módon leesik az FPS.

Nekem úgy tűnik, mint ha a videokártya széthajtaná magát (csak mert ultra beállításokon sokkal hamarabb jelentkezik a probléma, mint minimálon, akármelyik játékról is beszélünk), és miután széthajtja magát, leáll pihenni, visszavesz az erejéből, és emiatt az FPS is lecsappan, mert valamiért olyan az egész, mint ha laptop lenne, és használnám a dedikált kártyát, aztán hirtelen integrált kártyára váltana át egy időre, majd megint vissza, valahogy így kell elképzelni azt, amit tapasztalok.

Még arra gondoltam, hogy esetleg a meleg miatt produkálja ezt, mert tény, hogy hiába jó a hűtés, de így is olyan hőt termel a gép, hogy ezt használom radiátornak. Szóval új gépház csere az mindenképpen lesz,de lehet ez a probléma? :D

Valakinek volt már ilyen, vagy esetleg valami tipp, hogy mi lehet a probléma?

(#92459) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok.. Egy kiselőadáshoz szükségem lenne egy weboldal véleményezésére, nevezetesen a www.ryanair.hu oldaláról lenne szó, tehát hogy mint weboldal technikailag mi a meglátásotok, néhány mondatban, lehetőleg szakmai elvek mentén. Én is próbálkoztam, de elég gyenge dolgokat tudtam írni. Mindenféle segítséget nagyon szépen köszönök!

(#92460) toza válasza mezis (#92457) üzenetére


toza
senior tag

stock foto,de velemenyed mokas..

mivan ha felbecsulhetettlen erteku cuccok vannak rajta,es igenis megeri kolteni ra !? valszinu egy uj hdd aranak felebe kerul az olvaso..4 mp cserelni.szoval teljesen erthetetlen h miert ezt irtad..

mindenre mindig csak azt mondjatok h "kuka-nem eri meg"..aztan kb 2 forintbol javithato az egesz..

mar csak azt kene tudhi honnan vegyek..

szegyen a futas,de faraszto...

(#92461) pjen válasza toza (#92460) üzenetére


pjen
félisten

Szét szeded a HDD t és kicseréled az olvasó fejet???

(#92462) anonymus89 válasza Pecc (#92435) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, a linket turkáltam egy tápegység ventit így már sokkal barátibb hangja van.

necsak, pjen: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#92463) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek a premium link generátorok használata mennyire legális? Persze gyanítom, hogy nem, de azért érdekelne a véleményetek. Ezek hogy működnek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#92464) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Tippeket szeretnék kérni. Windows 7-es (win7 ulti sp1) laptopot szeretnék beállítani úgy, hogy dhcp szerverként működjön.

Van a laptopon egy wifi, és egy vonalas ethernet modul. A vonalasat szeretném úgy beállítani, hogy ami ahhoz csatlakozik, az a win7-től automatikusan kapjon egy ip címet, és legalább a win7-es laptopot hálózaton el tudja érni (szeretném látni a csatlakoztatott eszköznek kiosztott ip címet is a laptopon, és a csatlakozó eszköz mac addressét is). Sima ip:port alapú elérés elég csak a win7-es laptophoz, nem kell semmi extra protokol, nem kell hálózatot tovább osztani, meg semmi.

Eddig neten ezt a programot találtam: http://www.dhcpserver.de/cms/download/, ami elvileg arra lett tervezve, de nem tűnik működőképesnek. Elszórakoztam a wizarddal, utána rádugok egy másik - dhcp kliensnek beállított - gépet a vonalas kapcsolatra, és nem kap ip címet. Az eredmény "unidentified network", 169.254.43.10-es ip cím, halom küldött csomag, nulla fogadott csomag, amit azon a gépen tapasztalok. Valamiért nem működik.

Fejlesztés / teszteléshez szeretném használni az összeállítást, és bár van lehetőség B terv gyanánt beszerezni valami soho rutert, és azzal kötögetni össze a dolgokat, de sokat jelentene kényelmi szempontból, ha a win7 is meg tudná oldani a feladatot. Valami trükkje van a fent linkelt appnak (ha valaki esetleg ismeri), vagy egy másik appot kellene használnom, esetleg valami windows beállítási problémába ütközhettem, fogalmam sincs.

Bármilyen tippnek örülnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#92465) Krisinto válasza Krisinto (#92263) üzenetére


Krisinto
őstag

Terheltem prime-al, furmarkal...
Srác hazavitte, LoLozott és megfagyott..
Valaki tudna segíteni, hogy hol keressem a hibát?

(#92466) zeorsdfd válasza toza (#92460) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én se látnék neki házilag, de itt van a Kürt Kft. pl. Drága, de értenek hozzá.

(#92467) mezis válasza toza (#92460) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy fogalmad sincs a mai HDD-k működéséről. Talán hallottál a Tyndall jelenségről. Egy napos időben nézd meg, hogy mi minden van pl. egy lakás levegőjében. A HDD-d feje és lemeze közé állítólag elég, ha egy akkora részecske bekavarodik, mint amekkorák a dohányfüstben vannak. És nem csak a fejre, a lemez felületére is végzetes lehet.

Ha még marad időd, kutakodj az MTBF, biztonsági másolat, archiválás témakörökben. (Ezekkel addig kellene foglalkozni, amíg jó a HDD és nem akkor, amikor esetleg már totálkáros.....)

HDD-dhez a tudatlanok biztonságával nyúltál. (Konnektorba nem szoktál nyúlkálni ? Ha kifogy az autódból a benzin, azt gyufával nézed meg ?...... ;] )
Ne csinálj vele semmit, vidd el a Kürt Kft-hez, hátha vállalják még ilyen állapotban is az adatmentést.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#92468) Joker_5x


Joker_5x
tag

Hali !!

Haverom vett egy DDr III ramot ilyet és ha berakja az asztali gépbe csak 3-4 pittyeg a gép és nem mozdul semmi semerre !! A kérdés a következő tehát :D a ram rossz vagy másba való eme ram?

Válaszotok elöre is köszi !!

[ Szerkesztve ]

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#92469) pjen válasza Joker_5x (#92468) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed milyen gép,milyen alaplap a gyártó honlapján meg tudod nézni támogatja e ezt a ramot.

(#92470) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Most raktam bele egy 100-100%-as Samsung 160-as winchestert a gépembe(Sata) s a BIOS meg Hard Disk sentinel is látja,de a sajátgépbe meg nem látom. Ez hogyan orvosolható?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#92471) pjen válasza Potyka03 (#92470) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,kezelés,lemez kezelés,formázás és valószínűleg látni fogja.

(#92472) Potyka03 válasza pjen (#92471) üzenetére


Potyka03
senior tag

őő Win7 64 bitem van :D
Semmilyen kezelést nem látok én :D
Illetve a sajátgépben nem látom az egészet hogy lenne... 4 winci van a gépben,abból 3-at látok,a 160-asat nem.De a HD látja meg a BIOS de a rendszeren belül nem látom.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#92473) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#92439) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ERRE tényleg nincs megoldás? :o

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#92474) VegyesTamás válasza Potyka03 (#92472) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

start-számítógép*jobbklikk*-kezelés 2.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#92475) pjen válasza Potyka03 (#92472) üzenetére


pjen
félisten

Mindíg jobb klikk.Tehát saját gépen jobbgomb feljön egy úszó menü és abban lesz kezelés.

(#92476) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Helló kollégák!

Tudna nekem valaki segíteni hogy INNEN hogyan tudnám letölteni ezt a ROM-ot (Sony Xperia Tablet S-hez) ? :F

Már próbáltam volna mindenhogy "meghackelni" hogy le bírjam tölteni (surveys-remover) de valahogy nem akarja az igazat...

Nagy szükségem lenne rá, mert életre kellene kelteni a kicsikét

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

•°o.OO.o°•

(#92477) Potyka03


Potyka03
senior tag

Megtaláltam,de ott se látja... csak a két mentős meghajtóm van,meg amin a rendszer van amikor a win7 telepítéskor létrehozott egy system reservedet s ennyi :(
Próbáltam frissiteni,a lemezmeghajtók újra ellenőrzése,de semmi... további ötlet esetleg?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#92478) Szabó0922


Szabó0922
tag

sziasztok
tudnátok segiteni?
olyan problémám lenne hogy a gamer pc hozzá kötötem a led tv és nem teljes kijelzön mutatja a asztalt vagy pl a játéknál sem teljes!mivel lehet javitani a problémát? :R

(#92479) AlyrArkhon válasza necrobin (#92458) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Elsőre egyértelműen hűtési problémának tűnik, ellenőrizni kéne elsősorban a proc, másodsorban a videókari (ha dedikált, bocs, nem nyomoztam az adatokat) hőmérsékletét, hűtését, ha szükséges, takarítani, ujrapasztázni, esetleg átkábelezni a házat hogy tudjon járni a levegő - és/vagy combosabb hűtéseket beszerezni. Második tipp valóban a lapozás, a lapozó legyen fix méretű, de megfelelő nagyságú. Esetedben fixen 4 Gigára venném (vagy nullára, aminek nem elég a 12 giga, majd szól), és semmiképp nem hagynám a 'win kezelheti' opcióban.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#92480) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv!
Adott ez a config:
lap:MSi 760GM-P21FX
Proci: AMD Phenom x4 955be.
Ram:
4 gb kingstone ram 1333mhz
4 gb kingstone hyper x 1333mhz
Vga: Radeon R260X oc.
Táp: Chieftec GPS 450

Teljesen új rendszert húztam rá, teszteltem furmarkal 1 órát, prime95-el minden nap 1 órát 1 héten keresztül.
Srác elvitte 1-2 hét után LoL közben kifagyott..utána belassult és lefagy.

Mitől csinálhatja ezt?

(#92481) Krisinto válasza Krisinto (#92480) üzenetére


Krisinto
őstag

Azért csinálhatja, mert a lapon a PCI-e foglalat második generációs.. a VGA-n lévő pedig 3. generációs?

(#92482) HoaryFox válasza Szabó0922 (#92478) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Vagy a felbontás nem stimmel vagy a TV-n kell állítani a képet, pl. képarányt

(#92481) Krisinto: szvsz le kéne kezelnie, de valószínű ott lesz a probléma.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92483) Krisinto válasza HoaryFox (#92482) üzenetére


Krisinto
őstag

Igen, én is így tudom, hogy lebutítja a lap saját magának..
De egyszerűen nem fogom fel, hogy furmark alatt semmi probléma nem volt, aztán LoL alatt meg kifagy.

(#92484) HoaryFox válasza Krisinto (#92483) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Lehet a LoL valami olyat akar meghívni, amit a Fur nem tesz.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92485) Krisinto válasza HoaryFox (#92484) üzenetére


Krisinto
őstag

De nem először LoLozott vele miután újrahúztam a rendszert..
Éppen ezért nem értem. :F

(#92486) Glaz-dozfhut válasza Szabó0922 (#92478) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A TV beállítások közt valami olyasmit keresni, hogy "képernyő kitöltése".

- Glaz-doz-fhut -

(#92487) Krisinto válasza HoaryFox (#92484) üzenetére


Krisinto
őstag

Számtech boltba bevitték

Azt mondta a szakértő úr, hogy a 450-es GPS nem.birja el...annak a kartyanak legalabb 600w-os táp kell

:DDD
Hát én itt égtem ki azthiszem
.

Egy dvd olvaso meg egy hdd van rákotve semmi más.

(#92488) #65675776 válasza Krisinto (#92481) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak az égvilágon semmi köze hozzá.

(#92489) bercesb


bercesb
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte GA-B150M-D3H alaplapom, melynek az LGA foglalatban elhajlott néhány tüskéje. Hallottam, hogy a tüskék visszahajlítgatása után is többször előfordul, hogy sikerül rövidre zárni a processzort.
A kérdésem csak annyi lenne, hogy mik a tapasztalataitok? i5 -ös processzorom van, ezért már kétszer is meggondolom, hogy mit csinálok. :)

(#92490) Krisinto válasza #65675776 (#92488) üzenetére


Krisinto
őstag

én is így tudom..de gondoltam rákérdezek

(#92491) #65675776 válasza Krisinto (#92490) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lefagyást egyébként hogyan kell értelmezni? Kékhalál, vagy csak úgy simán beáll minden? Mondjuk én első körben a két eltérő memória körül néznék szét.

600W annak a gépnek? Ugyan minek? Az enyém is 340W körül vesz fel konnektorból. (Mondjuk most nincs fogyasztásmérőm, hogy lemérjem.)

(#92492) pjen válasza #65675776 (#92491) üzenetére


pjen
félisten

A baj az,hogy nagyon sok tápnál a névleges és a valós leadott teljesítmény köszönő viszonyban sincs egymással. :((

(#92493) quailstorm válasza pjen (#92492) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az eladó lehet hogy tudna adni 350W-os tápot a 450-es helyett, igaz, 600-as címkével :DDD

(#92489) bercesb: jól álljanak a sorok és oszlopok

én a tapétavágóval kicsit elrontottam mikor a Xeonnak vágtam a foglalatot, 3 tüskét kellett megigazítani, de 1,5 éve megy, arról írok most is

[ Szerkesztve ]

(#92494) #65675776 válasza pjen (#92492) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosítsunk: a noname ganéknál igaz ez. Aki normális tápot vesz, annak ilyen problémája nincsen.

(#92495) pjen válasza #65675776 (#92494) üzenetére


pjen
félisten

Hát lehet,hogy igazad van.Én inkább quailstorm:előző hozzászólásával értek egyet.

(#92496) #65675776 válasza pjen (#92495) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván Ő sem egy minőségi tápra értette eztm hanem valami HKC, LC-Tróger, meg mittudomén milyen hulladékok léteznek manapság.

(#92497) quailstorm válasza #65675776 (#92496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

M-Tech

A baj az, hogy sok boltban csak ezt lehet kapni, úgy kell rendelnem a normális tápot.
Másik bajom, hogy az egyik legolcsóbb értelmeshez közel álló csoda, az XFX 450v2 is csak drágább lett az évek alatt...
Arra váltottam a 350@580-as HKC-m, ami még ATX1.3-as szabványú volt, nem 12V-ra kihegyezve :DDD

(#92498) jegenye77


jegenye77
addikt

Újratelepítettem a gépet és nem látja az egyik vinyót.
Ilyenkor ,hogy lehet hozzáadni,hogy meglegyen az is?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#92499) VoidXs válasza jegenye77 (#92498) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemezkezelőben kell neki egy betű.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92500) jegenye77 válasza VoidXs (#92499) üzenetére


jegenye77
addikt

Egy kicsit részletesebben!
Sajnos amatőr vagyok :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.