Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91215) DrojDtroll válasza Vakegérke (#91195) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :)

(#91216) zeorsdfd válasza Satyricon (#91197) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Egy kis böngésző-víruska; lehet, hogy ki lehet szedni a bővítménykezelőből is (nézd meg az url-t ahonnan betöltni). Vagy ha nem akkor Malwarebytes.
Az Ncore-os nyitólapot én nem reklámoznám :C

[ Szerkesztve ]

(#91217) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Az a gondom, hogy filmet nézek, vagy játszok, és kb fél másodpercre (nagyon kis időre) "beakad" a gép, azaz a kép megáll és a hang is eltorzul, aztán minden megy tovább. Ez kb naponta egyszer fordul elő.

Először arra gondoltam, hogy undervoltolás miatt van, mert azóta érzékelem, mióta megpróbálkoztam vele.
Intel Burn Test-tel lefuttattam a 20 kört mindig, és a legalacsonyabb fesznél, aminél már nem írt hibát, meghagytam, és úgy emlékszem, hogy azelőtt nem produkált ilyet.
De nem hinném, hogy összefüggésben van ez, mert már visszaállítottam auto-ra mindent az uefiben és sajnos még mindig csinálja.

Tápos topicban is kérdeztem, hátha az a baj, hogy nem elég a konfigra, de megerősítettek abban, hogy bizony, elég.

Annyi biztos, hogy Win8.1-en még nem lépett fel ez a probléma, valamint az is, hogy nem a VGA csere miatt van - most váltottam GTX760-ról R9 280X-re -, mert előzővel is csinálta.

Mitől lehet ez? Hogyan tudnám kideríteni?

(#91219) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy padfone 2. Kijelzocsere lett volna, de beszorult ket csavarfej mert elforgott benne a csavarhuzo.. Tud valaki tippet adni, hogy mit lehet kezdeni vele?

Elore is koszi!

(#91220) mezis válasza arni1 (#91219) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha keresztfejű csavarhúzó lenne az eredet, próbálkozhatsz olyan hagyományos csavarhúzóval, ami pontosan illeszkedik az esetleg még megmaradt vájatnak a felső részébe.
(De ne valami gagyi, puha, lekopott élűvel !)

mezis

(#91221) zizi7229


zizi7229
tag

sziasztok! gyorskérdés: az normális, hogy egy z77-es asus lapon a hűtőborda(gondolom a chipset van alatta) érzésre tűzforró?...hőfokot nem nagyon tudtam szerezni, mert speedfan ennyit írt:

auxint0: 97 C
auxint1: 101C
auxin2 : 100C
auxint3 : 4C
CPU: 30 C
System: 33C

ebből valaki ki tud szedni valamit?

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#91222) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Régebbi drivert akarok win 10re telepíteni, de nem engedi a digitális aláírás miatt. Ha rendszervisszaállítás menüben speciális újraindítást csinálok, ott van olyan opció, hogy hagyja figyelmen kívül az aláírást és akkor fel lehet telepíteni. De! Újraindítás után már szintén sír az aláírás miatt. Ki lehet ezt valahogy küszöbölni?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#91223) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy egy Samsung NP900X3C notebook teljesen néma? Sem a hangfalakon, sem fülhallgatón keresztül nem jön belőle semmi hang, pedig a szoftverek szerint (volume mixer stb) minden működik. Különböző windows-ok alatt is volt már próbálva, és soha semmi hang nem jött ki még belőle.:( Jó lenne, ha meg tudnám oldani a dolgot.

Köszönöm!:)

(#91224) quailstorm válasza laci06 (#91223) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szvsz hardverhiba lesz
ugyanis ilyen notim van
van rajta egy némítás gomb, de asszem azt már 20-szor próbáltad...

(#91225) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Üdv!
Szokatlan problémát tapasztalok.
Felhasználó fiók váltása során, mikor már kint vagyok a felhasználóknál, lefagyás-szerű jelenséget produkál a gépem, semmilyen beviteli eszközre nem reagál. A bekapcsoló gomb viszont normálisan leállítja a gépet.
Ezen kívül olykor készenléti módból sem tér vissza a gép, de bekapcs gomb megint csak feléleszti a monitort, és rendesen leáll a gép.
Paraméterek:
- Usb egér és billentyű
- Win7 x64 (intel 120gb ssd-n)
- Asus P5N7A-VM + E7300 + 4GB RAM
Gondoltam arra hogy talán az usb kapcsolat száll el, vagy a windows beviteli hardverekért felelős része, vagy... passz.
Köszönöm a segítséget.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#91226) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Karácsonyra tervezek venni egy 1920x1080-as monitort a gépemhez:)
Most egy 1280x1024-esem van, szóval eléggé nagy ugrás lesz ez most majd számomra.
Kérdés pedig: Ugye ugyabúgy fogom tudni rajta élvehetően játszani a játékaim? Úgy értem hogy például PAYDAY 2-ben [lövöldözős, bankrablós játék] van 40-55 Fps, em 1280x1024-ben, akkor 1920x1080-ban is azért meglesz ennyi nem?
A Videókártyám, mert gondolom fontos azért leirnom: ATI Radeon HD 4770 512MB-os.
Köszi a választ előre is! :R :K ;)

(#91227) Satyricon válasza Satyricon (#91197) üzenetére


Satyricon
addikt

Senki nem tapasztalt ilyet firefox alatt mostanában? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#91228) spista222 válasza Norbi095HUN (#91226) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem futsz ki a videomemóriából akkor kb 2/3-adára számíthatsz az FPS-eknek.
Ha kifutsz akkor diavetítés is leht belőle ami 512MB-nál már elég sanszos pláne újabb címeknél.

Satyricon én egyszer kaptam valami hasonló felmérésest 1 gépen, akkor bezártam azóta nem zaklatott.

[ Szerkesztve ]

(#91229) Satyricon válasza spista222 (#91228) üzenetére


Satyricon
addikt

ÉN hiába zárom be, folyton kidobja... :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#91230) HoaryFox válasza Satyricon (#91197) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Upsz, kicsit lemaradtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#91231) spista222 válasza Satyricon (#91229) üzenetére


spista222
addikt

Most jobban megnézve az URL elég beszédes hogy semmi köze sincs a Firefox-hoz.

(#91232) kmisi99


kmisi99
addikt

Az miért lehet, hogy a torrentes letöltés egyik napról a másikra csak ilyen 100kb al jön, holott speedtest alapján megvan a 25mbit.

(#91233) DrojDtroll válasza kmisi99 (#91232) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Beállítások nem változtak?

seeder-ek száma elegendő?

(#91234) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Nálam nem jön be a facebook vmiért! Nálatok működik?

Battletag: hojszi#2983

(#91235) zizi7229


zizi7229
tag

ugylátszik kimaradtam...szóval valakinek van hozzáfűznivalója a fent említett problémámra? Köszi :)

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#91236) DrojDtroll válasza Intel fan11 (#91234) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nálam tökéletes.

(#91237) mezis válasza kmisi99 (#91232) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán kisebbek lettek a lyukak az ISP-d szűrőjén...

mezis

(#91238) Satyricon válasza spista222 (#91231) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem is ez volt gyanus! Leszedtem egy magyar oldalrol a regcleanert, es vele egyutt telepult a pc speedup meg ilyen baromsagok! Nem is lehetett oket letiltani, csak ugy magatol telepultek. Az ota szorakozik a firefox. Es kb 3 napja tettem fel a win-t. Agyhalaaal... :(((

Koszi szepen azert a megerositest! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#91239) kmisi99 válasza DrojDtroll (#91233) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem, egyedül a windows 10 új funkciója a wifi tönkretétel van beállítva. Aki nem ismerné ez olyan funkció, hogy nagyobb adatforgalom esetén leöli a wifit,és újra kell indítani a gépet. Ezért kellett újraindítani és azóta lassú a torrent.

[ Szerkesztve ]

(#91240) geckowize válasza geckowize (#91217) üzenetére


geckowize
őstag

Erre valaki?

(#91241) kmisi99 válasza geckowize (#91240) üzenetére


kmisi99
addikt

Talán merevlemez. Lehet hülyeség, de valami energia gazdálkodás leállítja aztán azonnal beindul mert megy rajta adatforgalom,

(#91242) C. s.


C. s.
addikt

Jó reggelt mindenkinek!

Vezetékes egeret lehet-e 5 méteres USB-hoszabbítóval használni? Azaz fog-e működni zökkenőmentesen? Van 3.0-s portom, ha ez számít. (A nyomtatónál 2 m a plafon, bár akkor még nem volt 3.0.)

Satyricon:

1 hónapja regisztrálták a domaint. Több mint gyanús szerintem is.

(#91243) Borisz76 válasza C. s. (#91242) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt azt írja, hogy az USB 2.0 szabvány szerinti kábel max 16 feet hosszú lehet...ez nem egészen 5 méter.
Pontosan 4.8 m

USB 3.0-ra már csak 3 méter.
Bár azt írja , hogy kitolható a limit minőségi kábellel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91244) C. s. válasza Borisz76 (#91243) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a gyors választ! Jó az az oldal, ha nem rohanok, áttanulmányozom rendesen.

Én meg azt hittem, hogy a 3.0 előnyösebb, mert nagyobb feszültséget tud adni. 2.0-som is van. Létezik 4,8 méteres hosszabbító? Nem valami kerek szám. :U

(#91245) zeorsdfd válasza Satyricon (#91197) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hm, jól elsiklottál az első válasz felett.

[ Szerkesztve ]

(#91246) calf


calf
tag

SZIASZTOK!

kellene nekem egy kis help, hülye vagyok németből...
Ezt az üzit kaptam...

ich habe mich vertan und aus versehen habe ihnen einen anderen Prozessor zugeschickt. Wenn Sie einen Post bekommen bitte öffnen Sie diesem Brief nicht und schicken Sie den bitte zurück. Sie bekommen auch Porto zurück. Ich habe ihnen gleich hinterher einen richtigen Prozessor zugeschickt und der Brief ist markiert, das ist die richtige für Sie.
Danke für ihr Verständnis.

Mit jelent? XD

Előre is köszi! :R

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#91247) Satyricon válasza zeorsdfd (#91245) üzenetére


Satyricon
addikt

Jaa, sorry. Koszi szepen!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#91248) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek!

A probléma a következő:
Win xp, FF-41.0 folyton összeomlik,majd ezt a hibát dobja be: [link]

FF frissítés volt (előtte régebbi verzió rosszabb volt)
Vírusellenőrzés volt tegnap többször is, eredménnyel. Pucolt a Malwarebytes Anti-Malware, de ez még mindig fenn áll.

Mi lehet a baj?
köszönöm :R

(#91249) mezis válasza calf (#91246) üzenetére


mezis
nagyúr

Ennyi nem elég ?

mezis

(#91250) Borisz76 válasza Möhe (#91248) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet a baj, hogy még XP-t használsz....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.