Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) Vertigo18 válasza Intel fan11 (#91700) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elméletileg ez már a Bios után kellene hogy bejöjjön.

Nem "Del"-lel jön be a Bios?

Próbáld meg, hogy minden háttértárolót lehúzol róla, úgy belépni a Biosba. De szerintem az Del gomb lesz.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#91702) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Win 7 telepítésnél az mitől van, hogy 1szer eljutott 29%ékik és nem ment tovább sztem nem fagyott le, mert a 3 pötty az megy? Meguntam ujraindít, most meg 0%ékról nem akar feljebb menni!

Battletag: hojszi#2983

(#91703) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Vmi az IDE-vel lesz! Lehúztam a dvd meghajtót, de mégis azt írja mikor elindítpm a gépet, hogy primary master drive - atapi incompatible! Foglalat meghalt vagy mi?

ja is csak f1-el megy tovább a képernyő! Bios nem jön, be!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#91704) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#91703) üzenetére


Intel fan11
őstag

Lehúztam mindent a gépről! 1 USB billt kötöttem rá! Azzal a bios előjön! De viszont vmi csak van primary master IDE-vel mert incompatiblét ír és csak f1-el megy tovább a képernyő! Mi lehet vele?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#91705) toza


toza
senior tag

hello.nem talalok ps4 topikot segitseg!!
ps4 kontroller 1 percenkent lecsatlakozik kabellel vagy a nelkul is.

masik kontrollerrel mukodik rendesen!

masik ps4 en minket kontroller mukodik tokeletessen!!wifi kipapcsolasrol-allitgatasrol olvastam,probaltam ,nem segit!

mit lehet meg csinalni esetleg!? mi a megoldas!? koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#91706) #65675776 válasza toza (#91705) üzenetére


#65675776
törölt tag

link Eléggé meglepő a címe, de van PS4 topic.

(#91707) toza válasza #65675776 (#91706) üzenetére


toza
senior tag

hat nagyonszepen koszonom!

szegyen a futas,de faraszto...

(#91708) Sang66


Sang66
csendes tag

Üdv!

lehetséges Windows7 (Ultimate)-et egy olyan hdd-re telepíteni, amin vannak adatok? És ha igen, telepítés után ezek az adatok megmaradnak? Hely van bőven, paraszti ésszel úgy gondolnám, létrehozza a saját mappáit/részét a telepítés, és a többihez nem nyúl.

Amúgy csak azért kérdem, mert van egy 250 gigás tök üres hdd-m (MBR), de oda nem akar települni sehogyse. Az a vicces, hogy korábban (1 napja) még ezen futott. Formáztam, újraparticionáltam, minden csináltam már vele, de sehogy se megy rá a windows.

Hiba: 0x80300024

Köszi előre is

(#91709) Vakegérke válasza Sang66 (#91708) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A második részre reagálnék. Amikor a telepítő megmutatja a HDD-t, kattints rá a partíció(k)ra, és töröld. Alul ott a lehetőség. Utána rákattintasz megint, és a telepítővel formáztasd.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91710) Sang66 válasza Vakegérke (#91709) üzenetére


Sang66
csendes tag

Ezt is próbáltam. Sajnos ugyanaz. :(

(#91711) Vakegérke válasza Sang66 (#91710) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Microsoft oldalán ezt találtam:

1. Delete all the partitions of second HDD / SSD where you want to install windows as clean install.
2. Use AOMEI Partition assistant. I used that. You can try other software.
3. Let the disk space remain unallocated. Don't fomat.
4. Boot from windows installation media ( CD/ DVD/ USB).
5. Select this unallocated space for installation.
6. Enjoy........

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91712) Sang66 válasza Vakegérke (#91711) üzenetére


Sang66
csendes tag

megpróbálom még1x így, hátha :) thx

(#91713) Vakegérke válasza Sang66 (#91712) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kívánom a legjobbakat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91714) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!
VW Golf IV 1999-es évjáratba keresek egy ilyen cuccost.
Hol lehetne megvenni?
A műszakin szarakodnának vele?
Nagy nyűg beszerelni?
Köszi előre is! :)

(#91715) Borisz76 válasza Champ1on (#91714) üzenetére


Borisz76
veterán

Autós topik

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91716) Sang66 válasza Sang66 (#91708) üzenetére


Sang66
csendes tag

lehetséges Windows7 (Ultimate)-et egy olyan hdd-re telepíteni, amin vannak adatok? És ha igen, telepítés után ezek az adatok megmaradnak? Hely van bőven, paraszti ésszel úgy gondolnám, létrehozza a saját mappáit/részét a telepítés, és a többihez nem nyúl.

erre azért valami ötlet? :)

(#91717) kenyerlangos


kenyerlangos
csendes tag

Sziasztok!
Van némi probléma a gépemmel, egy jó ideje, ezért szeretném megolsztani veletek, hátha jutok valamire, és ti is segitetek nekem. :U
Egyes játékok már rengeteg ideje, lassan egy teljes éve játszhatalanul szaggatnak. Ez a gép nem egy vadiúj masina, 4 éves, de semmi baja nem volt 1 éve még. Emlékszem hogy a Far Cry 3-mat is ki játszottam egy akadás nélkül például, de ma már az sem játszható, low-on sem :O :(
Azóta látott a gép már vagy háromszor szervizt, ha nem 4-szer, mindig tökéletes volt, csak éppen a játékok teljesitménye mindig ugyanolyan rossz maradt. CPU,GPU Hőmérséklet teljesen normális, semmivel sem tér el attól, mint amikor még mindig jó volt :U 1 fokkal sem nagyobb.
+Lett bele véve 2GB Ram is, anno, azokat a szervizben mindig tesztelték memtest-ekkel, alaplapot viszgálták semmi baja sem volt, HDD-t is újat kapott, semmit nem változtatott a helyzeten, sőt még teljesen új tápot is vettem bele, de még mindig rossz.
Kérdem akkor én? Most akkor mégis mi a francnak lehet baja? :O Annyira jó lenne,ha végre úgy müködne a gépem mint régen, mert már eltelt lassan 1 év, és még mindig nincsen változás, pedig még újra is volt pasztázva a cucc! Ja, és majd elfelejtettem- volt OC-zva is a CPU, De hiába az nem változtat semmin ha visszaveszek belőle, ha nem, szóval az OC-nak semmi értelme nincsen.

Ha bárkinek lenne ötlete azt nagyon szivesen várom! Köszönöm szépen előre is a segitségeket! :F

Dicsak buksi

(#91718) Borisz76 válasza kenyerlangos (#91717) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet rossz helyen keresel....ha nem hardveres a hiba akkor nagy eséllyel szoftveres.

Víruskeresés, Malwarebytes.

Eszközkezelőben van "sárga" felkiátójeles jelzés ?
Ha igen akkor hiányzik valami driver, vezérlőprogram.

VGA Driver friss ?
Operációs rendszer frissítve ?

Ezeket nézd át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91719) kenyerlangos válasza Borisz76 (#91718) üzenetére


kenyerlangos
csendes tag

Nos, virusos biztos hogy nem lehet, mivel alig 1 hete lett újra rakva a Win7, azóta se volt rajta csinálva szinte semmi. Úgyhogy az kizárva.
Eszközkezelőben nincsen sárga jelzés sehol hálistennek.
VGA Driver, és opr. a legfrisebb :F

Dicsak buksi

(#91720) Sang66 válasza Vakegérke (#91711) üzenetére


Sang66
csendes tag

Így csináltam, de sajnos így se sikerült, ugyanaz. :)

(#91721) Borisz76 válasza kenyerlangos (#91719) üzenetére


Borisz76
veterán

Még egy tippem van bár lehet nem segít...de ártani sem árt :

Direct X WebSetup letöltése.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91722) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Az létezik, hogy vadi új vinyó kattog? Lehet ez normál menet hang? 1 Toshiba 1 terás vinyórol van szó!

Battletag: hojszi#2983

(#91723) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#91722) üzenetére


Intel fan11
őstag

tápkábel átalakítóval van csatlakoztatva a táphoz a vinyó! Átraktam másikra most nem kattog? Nem egészséges nekem ez a vinyó! Lehet nem kapott elég áramot?

Battletag: hojszi#2983

(#91724) kenyerlangos válasza Borisz76 (#91721) üzenetére


kenyerlangos
csendes tag

Hidd el nekem, ez volt az elsők között amit leszedtem, és nem, nem segitett :(

Dicsak buksi

(#91725) Borisz76 válasza kenyerlangos (#91724) üzenetére


Borisz76
veterán

Na jó akkor írhatnál egy részletes hardvare konfigot ( alaplap, cpu stb. ) és , hogy milyen oprendszert használsz.

Mint írtad, új a rendszer...alig 1 hetes.
Tételezzük fel , hogy azzal minden rendben.
Akkor még is csak hardvare gond lesz.

Mielőtt bármit is csinálnál ellenőrizd a kábelezést !
Ha minden rendben és még is lomha, szakadozik a játék akkor csak "kizárásos" alapon lehet azonosítani a hibát :
Mindent ki kell kötni a gépből ami nem kell a működéshez.
( Felesleges HDD,ODD, bővítőkártyák ha vannak )

Alaplap, táp , VGA , rendszer HDD vagy SSD maradjon csak a memóriával.
( Memó : ha több modul is van akkor egyet hagyjál benne! ..apropó : alaplappal kompatibilis ? Alaplapgyártó honlapján ellenőrizheted. )

Ha a "kiherélt" gépen is akad a játék akkor lehet szűkíteni a kört.
Másik VGA-val kipróbálni, másik memória modullal stb.

Sajnos ez egy időigényes folyamat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91726) Nightdragon


Nightdragon
tag

CPU kérdés: ha választanom kéne i7-920 és i5-2500 között akkor lenne egyértelmű nyertes? (elvileg igen hasonló teljesítményük van) Ha igen akkor mi erre az ok? Köszi ;)

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#91727) Borisz76 válasza Nightdragon (#91726) üzenetére


Borisz76
veterán

i7-920 adatlap vs i5-2500 adatlap

Nézzük sorban a lényegesebb dolgokat :

Két különböző foglalatba mennek :
- FCLGA1366 vs LGA1155

Forgalomba kerülésük:
- 2008 vége vs 2011 eleje

Csíkszélességük:
- 45 nm vs 32 nm

Magok száma:
- 4 mag, 8 szál vs 4 mag, 4 szál

Működési frekvencia ( alap-turbó ):
- 2.6-2.9 GHz vs 3.3-3.7 GHz

Max fogyasztásuk:
- 130 watt vs 95 watt

Támogatott memória sebesség:
- DDR3 800/1066 vs DDR3 1066/1333

Memóriamodulok száma :
- 3 vs 2

Processzorba integrált "VGA" :
- nincs vs HD Graphics 2000

Szinte minden szempontból az i5 a nyerő :

Itt is ( görgess le )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91728) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? kérdésem
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#91729) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne,hogy Samsung Galaxy Gear-nél, a watchstyler nekem csak az analóg órákat küldi át helyesen a Gear -re a digitális órákon mindig el van csúszva a szám balra, szinte teljesen ki a képernyőről. Ha az analóg órának van naptár ablaka abból is kicsúszik a szám. Null rommal használom Xperia telón, de abban reménykedem,hogy nem ez befolyásolja.
Ha valaki tud segíteni,azt nagyon köszönöm .

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#91730) Vakegérke válasza Sang66 (#91720) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másik gépben kéne telepíteni az alaprendszert, aztán a te gépedben valószínűleg elindul, és lehet felpakolni a driver-eket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91731) sasa58


sasa58
tag

Sziasztok!

Asztali PC-n mostanában a DVD író/olvasó ajtaja bekapcsloláskor mindig kinyílik, visszatolom, de újra kinyílik, gyakorlatilag használhatatlan.. Hardveres vagy szoftveres probléma? Kuka?
Egyébként WIN 7 van a gépen.

(#91732) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Orokoltem egy keveset futott (kivul kicsit karcos, belul minden patent) Dell latitude e5410 laptopot, amely csak minden 3. 4. inditasra hajlando betolteni a windows 7-et, logonal meghal ha meg nem tolti be akkor a helyreallito jon be egy ido utan.

Kerdesem az lenne, hogy ez most memoriahiba, vagy egyszeruen a windows halt bele az allasba? (a frissiteseken latszodott, hogy fel eve nem frissult) Valaszokat elore is koszonom.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#91733) SP4C3 válasza Spet (#91732) üzenetére


SP4C3
veterán

HDD-re gyanakodnék. Telepítsd újra. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#91734) SP4C3 válasza sasa58 (#91731) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet, hogy beragadt a gombja? :P

Oprendszeről független, tehát nem a winfos kavar be, mert írtad, hogy bekapcsoláskor nyílik, amikor még a windows el sem kezdett betölteni. Portalanítsd, kábeleket nézd át, hogy jól csatlakoznak-e mind az alaplaphoz, mind a DVD-hez. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#91735) mezis válasza Spet (#91732) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj meg lefottatni egy HDSentinel-t. Vagy indítsd egy Live Linux-al.

mezis

(#91736) Spet válasza mezis (#91735) üzenetére


Spet
addikt

SP4C3, mezis koszonom a valaszokat, amint tudom megprobalom amint, tudom es beszamolok rola. (a reinstal fog a leghamarabb valaszt adni)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#91737) Sang66 válasza Vakegérke (#91730) üzenetére


Sang66
csendes tag

Éjfélre meglett a megoldás :)

Amikor minden más (internal) HDD-t kihúztam, akkor már semmi baja nem volt a telepítőnek. Amikor feltelepült a Windows, akkor visszadugtam a többit is, és ennyi.

Kemény menet volt :) Köszi a segítséget amúgy, remélem példám másoknak is help lehet, ha így járnak, mint én :)

(#91738) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

A OneDrive feltöltés lehet valahol korlátozni?

1,8GB-nyi anyaggal el van maradva, amit most próbál feltölteni egybe, de olyan szinten bekorlátozza közben az internet elérésemet, hogy még a prohardvert is alig akarja megnyitni.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#91739) Phil878


Phil878
újonc

Sziasztok,nemrégiben összeállítottam egy gépet:
Gigabyte H81M-S2PV

Intel Core i5-4460

Sapphire Radeon HD7850 Dual-X OC 1GB DDR5 256-bit

KINGMAX 6GB DDR3 1333MHz CL9 1191 memória

CORSAIR Builder Series CX500W tápegység

Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3.

Z11 Plus HF1 Számítógép ház

Szeretném kérni a véleményeteket,hogy vajon jó lett-e ez így?
Még az érdekelne,hogy a processzor mellé vásárolt videókártya az jólesz mellé?
Igazából teljesen jól mennek a játékok (egy pár kivételével) erről majd szeretnék szót is ejteni,hogy ez miért is lehet,hogy pl.Battlefield3 az megy ultrán fullHD-ban,ami eddig lowon ment,mert csak egy Phenom X4 945 procim volt és csak egy processzor ,egy ház illetve egy tápegységváltáson estem keresztül és ennyit számított.
Amiről szeretnék beszélni ,vagyis kérdezni az az,hogy a Battlefield4 illetve a GTA V miért akadozik,röcög a játék hatalmas FPS droppok,pedig mind a kettőben alacsonyabb beállításokon játszom (medium,MSA nélkül) az fps az megvan,nagyon,csak elkezdenek akadozni,de csak ez a 2 játék,az lenne a kérdésem,hogy mégis miért?
HWinfoban figyeltem a hőfokot,kihasználtságot,de semmi,minden normális értéken van,HDD maximum 29 fokos,processzor 57 meg a videókártya is maximum 57.
Ja! a Witcher 3 pedig nagyon szépen fut,így a 4 magos AMD Phenom-al I5-re váltás után,hát..megváltás :)

Még a winyórol szeretnék annyit kérdezni,hogy érthetetlen okokból egyik házból a másikba átszerelés után elkezdett kerregni,nem kattog,csak amikor "dolgozik" akkor picit lehet hallani,hogy kerreg..nagyon zavaró,mert érzem,hogy egy icipicit lassabb lett 1-2 helyen,de nincsenek fagyások,se semmilyen ilyesfajta problémák,HDSentinel Smart teszt ment 2 órát,üresbe hagytam,mindent kinyomtam,csak a teszt ment és nem talált semmi hibát,kondi és teljesítmény 100%,eddig 56 napot ment és nem melegszik túl (max 30 fok,de ahhoz meg kell terhelni nagyon)
átlag 27fok.Visszatérve az átszerelésre,nagyon figyeltem,nem dobáltam,nem ütöttem neki semminek és nem pusztakézzel nyúlkáltam az alkatrészekhez,tehát még az sem lehet a probléma,új Sata 3 kábel,új tápegység,szóval nem értem,csavarozásra is figyeltem,főleg,hogy ilyen rezgéscsillapító gumicsavarokkal van rögzítve 2 oldalról 4 csavar fogja.
Szóval összességében figyeltem mindenre amire csak tudtam,nem trehány módon csináltam,próbáltam megfordítani,hogy a fémes lapja alul legyen,úgy talán hátha nem,de úgy is ugyanúgy csinálja.

(#91740) varmi2 válasza Phil878 (#91739) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az új játékoknál már korlátozó tényező a vga 1Gb ramja, föleg fullhd-n. Valószínüleg e miatt akadozik az említett két játék, kevés az 1Gb ram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#91741) quailstorm válasza Phil878 (#91739) üzenetére


quailstorm
nagyúr

egyértelműen VRAM korlát
1GB az nagyon kevés, ezt az is mutatja, hogy nekem is évek óta GDDR5 1GB ül a gépben :DDD

(#91742) Vakegérke válasza Sang66 (#91737) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, pont ez nem jutott az eszembe, megkérdezhettem volna, hogy egyedül van-e a HDD telepítés közben. :B

Szívesen, használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91743) core2trio


core2trio
tag

Hi All!
Lenne egy kis bibi amit nem tudok mi okoz: USB-n alig-alig látja a pendrive-ot vagy külső winyókat a gépem (minden más usb megy: egerek, billentyű, DVB-T tuner, scanner gond nélkül müxik)
A jelenség: felcsatlakozás után legtöbbször jelzi, hogy minden okés, települt és használatra kész, néha látszik a win (7 64bit) eszközkezelőben is, de használni már nem tudom semelyiket sem, semmilyen lemezkezelővel vagy Total Commander-ben (itt is küzd egy ideig de végül nem látszik), vagy néha ennyi sincs csak nem látja semennyire az OS. :(
Mind az alaplap hátlapi 2.0 mind a PCIe 1x USB 3.0 kártya is ezt produkálja adattárolókkal (többfélével is egy ideje). (Egyéb anomália nem szokott előjönni a gépen, semmi fagyás, melegedés, lehalás vagy ilyesmi)
Mi okozhatja ezt, szoftver, hardver? :F

(#91744) core2trio válasza Phil878 (#91739) üzenetére


core2trio
tag

Nekem egy GTX460 1GB GDDR5 -ös cuccal negyedórát egész jól ment a GTAV de aztán kezdett durván diafilmesedni a kép, mintha Gef2mx-re váltana menet közben :DDD
Az os és a swap ekkor winyón volt még.
SSD-re tippeltem és bejött: az azon elhelyezett lapozófájl-al (a játék a maga szerény 72,4GB-jával a winyón maradt) nincs szaggatás azóta. (fullHD, kb közepes vagy jobb beállítások)

[ Szerkesztve ]

(#91745) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudtok valami olcsó és házi módszert lehallgató poloska kiszűrésére pl egy házban?

(#91746) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#91738) üzenetére


sutyesz96
őstag

Erre szeretnék sürgősen választ kapni.

Illetve egy másik kérdésem, hogy az mitől lehet hogy a laptopomon (adatlapomon a típusa) a hangerő önálló életre kel, és youtube-on való zenehallgatás közben amint átvált egy másik zenére elkezd ordítani. Azonban ha a billentyűkombinációval halkítok rajta (fn+F11), azonnal visszavált az előtte beállított hangerőre. És ugyanezt eljátssza mindig.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#91747) Lory0612


Lory0612
újonc

Sziasztok.
Windows 10 home premium van a gépen. Utorrenttel töltök le és az a gond, hogy folyamatosan a memóriába tölti az adatokat egészen addig amíg meg nem telik és utána kifagy a gép (8Gb). Ha elindítom a letöltést és kilépek utorrentből a memóriába benne marad az addig letöltött adatmennyiség. Valaki tud nekem ebbe segíteni?
Előre is köszi.

(#91748) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Windows 10, 64 bites van fent a gépemen.
Hardveresen kalibrált monitort használok. Néha szoktam játszani, és rettentően bosszantó jelenséggel
találkozom, mikor kilépek a játékokból.. a kalibrált színprofil helyett a "gyári" állapotú színek fogadnak..

Hogyan lehet rákényszeríteni a Windows-t hogy játékok közben is a kalibrált színprofil maradjon érvényben.
Mert így mindig újra kell indítanom a gépem, hogy visszajöjjön a kalibrált színprofil.

A videókártya EVGA GTX 960 egyébként, ha ennek bármi köze van a jelenséghez.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#91749) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Intel Core 2 Duo E6300 2.8Ghz-es procit meddig szabad húzni? [OC]
És miket lehet esetleg bekapcsolni rajta a BIOS-ban, és mit lehet ki-kapcsolni a magas fps elérése érdekében?!
Köszi előre is! :R :K ;]

(#91750) trancemusic válasza kenyerlangos (#91724) üzenetére


trancemusic
senior tag

Biosban kapcsold ki az energiagazdálkodást.
Lehet elég win energiasémát teljesítmény centrikusra tenni.
Be ragadhatott c1-ben.
Egy bios resetet csinálhatsz még ha nem tetted volna meg eddig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.