Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) Lejszi válasza mezis (#92600) üzenetére


Lejszi
senior tag

Mezis, ezt hogy tudom ellenorizni?

(#92602) mezis válasza Lejszi (#92601) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl megpróbálsz elindítani egy Live Linux-ot.

mezis

(#92603) toza válasza Lejszi (#92599) üzenetére


toza
senior tag

nem adod elinkabb a win8 recoveri kulcsos hddt( hasonlo v ua olyan laptoban futna vigan..) sok penzert es arabol veszel 1 db nemhibrid 512 gb ssdt es azt raksz ra ami jolesik!?

biosban legacy support boot menunel es usb v dvd boot es fennt is van a vvin 7..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#92604) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Olyan problémám lenne hogy :

Sony Xperia Tablet S (SGPT131E2/S) - hez kellene nekem gyári ROM....

Előző tulaj beltörölt valahogy az andorid rendszerbe, s úgy mentette el biztonsági mentésként.. :W

Ezzel most az van, hogy hiába állítom vissza recovery módban, akkor sincs háttér.. Ikonok.. Billentyűzet... Semmi!

Alul van 2 ikon ahol a remote van, es egy pici sáv ahol egy calculator meg youtube alkalmazás van..
Ezek működnek is, csak először kis ablakban indulnak el, utána kell nagy ablakra tenni, és a wifi is jó.

Sony PC Companion nem látja...

Valaki ha esetleg feltöltene hozzá egy gyári rom-ot, avagy egy vele kompatibilis 4.1.1 et, nagyon-nagyon hálás lennék!!!!!!!

Köszönöm előre is a segítséget :R :R

•°o.OO.o°•

(#92605) Lejszi válasza toza (#92603) üzenetére


Lejszi
senior tag

utana nezek amit mondtal, lehet nem hulyeseg ;)

egyebkent errol a vasrol van szo : [link]

(#92606) HoaryFox válasza Lejszi (#92599) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

1. Egy márkát legalább mondhattál volna a laptopról, mert kb. minden gyártó máshogy áll hozzá a dologhoz.
2. Olyan nincs, hogy Win8 ne NTFS partícióra menne fel. Szerintem te GPT partícióra gondoltál, de az meg nem a teljes Windows-ra érvényes
3. Win7-et ,ár felejtsd el, a gyártók már nem támogatják. Felfelé lépj inkább, 8.1 sokkal élhetőbb, Win10-ről meg nem is beszélve.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92607) toza válasza Lejszi (#92605) üzenetére


toza
senior tag

f2 bootnal..v f9 v f10.. biosban utolso elotti ful.. boot opcijok.. legacy support engedejezes.van ahol az is van irva h korabbi vindoz telepitese v vmi hasonlo..
megtalan vmit meg at kell alitani mashol.. secure boot disabled re..

butolas dvs rol..es kesz.

videok is vannak errol.

win8 nal meg nyomsz egy desktop ot es maris ua ugy nez ki mint win7 dejo..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#92608) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Andoridos TV Boxoknál van lehetőség a pc-n lévő videó file-ok hálózaton való lejátszására?

Az egyik ismerősömnek ilyenje van >> [ Tronsmart XIII+ ]

Ha igen, mi kell hozzá?

:R

(#92609) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok,

Fontos konferenciabeszélgetést rögzítettem ezzel a programmal. A fájlok formátuma .id3tag formátumú lett. Ezeket hogy tudom meghallgatni, illetve miért nem mentette le egyszerűen mp3-ba?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#92610) HoaryFox válasza sutyesz96 (#92609) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Az ID3 tag az elvileg az MP3 fájlformátumnak a kiegészítő adatait tartlamazza (pl. előadó, cím, évszám, stb.), ami bele van integrálva magába az MP3 fájlba.

Mekkora ez a fájl amúgy?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92611) CartmanLand0 válasza 7 (#1) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Segítséget kérnék. Most váltottam tűzrókára ( Firefox ), gondoltam kipróbálom a Chrome után. Sajnos az utóbbival is az volt a problémám, hogy Youtube-on a 60fps-el futó videók akadoztak ... Internet Explorer alatt tökéletesen futnak, ezért Youtube-ozni kénytelen voltam az IE-n. Gondoltam, kipróbálom Firefox alatt, hátha normálisan futnak az ilyen videók ... nagy örömömre ez így is volt, nem szaggatott a 60fps-el futó videó ... ám most kb fél órával a telepítés után néznék egy ilyen videót, és már ugyanúgy szaggat mint Chrome alatt ... van erre valami megoldás ?? Köszi előre is :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#92612) Surda-


Surda-
őstag

At mitől lehet, hogy hiába van 3g-m mégis lassú a netem, 1perc mire betölt egy oldalt.Maga a telo nnem lassú, wifivel minden oké. Lehet egy új sim segítene a dolgon? A mostani elég régi.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#92613) Outlander válasza Surda- (#92612) üzenetére


Outlander
őstag

Az gondolom nem lehet h elfogyott az adatkereted és lelassítottak 32/32-re?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#92614) kmisi99


kmisi99
addikt

Barátnőm új laptopjára a DNS szerver nem akar minden oldalt fordítani, azaz error name not resolved ad a chrome. Bizonyos oldalak jók mint facebook, gmail, de rengeteg egymástól független oldal meg nem jó. Kollégiumban van a rendszerben már megadta az új MAC címet.

(#92615) Surda- válasza Outlander (#92613) üzenetére


Surda-
őstag

:W ó,de, csak elfelejtkeztem róla...

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#92616) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy EVGA GT 740 SC meg tud hajtani 3 db monitort? (27" + 20" + 20")

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#92617) sutyesz96 válasza HoaryFox (#92610) üzenetére


sutyesz96
őstag

Az egyes fájlok 300 bájt körül vannak, és egy fél órás beszélgetésből sikerült neki több, mint 1000 fájlt csinálnia.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#92618) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#92617) üzenetére


sutyesz96
őstag

Lejárt a szerkesztési idő.

Így néz ki a mappám:

És csak ilyen fájlokat tartalmaz. :(

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#92619) Lenry válasza rii (#92616) üzenetére


Lenry
félisten

emlékeim szerint a GF500-as sorozattól fölfelé már mindegyik meg tud hajtani 3 monitort

én GTX760-ról hajtok hármat

(#92618) sutyesz96 vagy nem hozta létre a fájlokat, vagy nem ide. ha jegyzettömbben megnyitod valamelyiket, nem látszik benne esetleg valami elérési út?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92620) sutyesz96 válasza Lenry (#92619) üzenetére


sutyesz96
őstag

Semmi ilyen. Privátban elküldöm mit tartalmaznak.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#92621) Lenry válasza sutyesz96 (#92620) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, hülye kérdés, de a programban, amivel felvetted, biztosan volt egy beállítás, hogy hova mentse. biztos ez a célmappa?
ha jól látom, akkor az id3tag fájlok neve megegyezik az elvileg létrejött mp3 fájlokéval. végső elkeseredésedben megpróbálhatsz rákeresni a gépben valamelyik fájlnévre.

ha ez sem vezet eredményre, akkor passz... valószínűleg valamilyen programhiba miatt nem jöttek létre a fájlok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92622) sutyesz96 válasza Lenry (#92621) üzenetére


sutyesz96
őstag

Igen, a programból nyitottam meg a mappát. Ez az alapértelmezett. Rendben megpróbálom amit mondtál.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#92623) kenyerlangos


kenyerlangos
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem nemrégiben egy új telefont, tökéletesen megy, szépen futnak rajta a játékok is, kivéve a GTA:San Andreas-t.
Próbáltam a Vice City-t az tök jól fut, Highon akadásmentesen megy, de valamiért ez a San Andreas még legkisebb beállitásokkal is szaggat.
Lehet ezzel esetleg valamit tenni? Különben még ezt vettem észre: A San Andreas csak akkor kezd el szaggatni ha ránézek egy járókelőre az úton. Komolyan mondom, egyébként vasimán fut, amint megjelenik 1-2 járókelő, vagy rendőr rögtön elkezd akadni 5fps-el, de csak akkor :( :W
Telefon: HTC Desire 510 4X1,2ghz CPU Adreno 306 GPU, 1GB RAM.
A Legeslegselegnagyobb vicc viszont az, hogy a tesóm 2xratyibb telóján meg mediumon simán fut :o :F
Köszi a tippeket előre is! :U

Dicsak buksi

(#92624) marcigreen


marcigreen
újonc

Üdv!

Valaki ebben tudna segíteni?

- Ma hazaérek, bekapcsolom a gépet, ment kb. 5-10 percet semmi gond nélkül, majd egyszercsak kiírja a Windows: "Leállítás", ezután kikapcsolt a gép. Következő indítás óta annyit csinál, hogy kb. 5-10 mp-ig megy a gép, ventik felpörögnek, majd leáll (ha pár óráig nem kapcsolom be, akkor van hogy megy 1-2 percet, majd újra leáll). Szerintem 3 dolog miatt lehet ez: táp / alaplap / procihűtő. Ez a gép egyébként 1 éves, nem gondoltam volna hogy ennyi idő alatt már bajok lesznek vele...

Pár infó. Alaplap: ASUS M5A78l-m LX3 (AM3+)
Tápegység: COOLER MASTER 600W Elite Power Black
Proci hűtő: Cooler Master Hyper TX3 Evo

Akinek lenne ötlete, tippje hogy hogyan tudnám kideríteni hogy melyikkel van a gond, megköszönném a válaszát.

(#92625) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Már napok óta ezt csinálja ez a szemétláda gép,mit csináljak :F


100% fut a proci,

[ Szerkesztve ]

(#92626) jozsi0104


jozsi0104
tag

Sziasztok!

malwarebytes anti-malware egyfolytában kilöki hogy 1 rosszindulatu webhely blokkolva
Tipus: outbound
Mit lehet tenni hofgy ez meg szünnyön?

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#92627) HoaryFox válasza gyuri2008 (#92625) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Process Explorer letölt, futtat és csekkold, mi terheli pontosan.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92628) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok. Létezikbolyan router aminek valós 5-8 db es a teljesítménye? Ha igen dobhatnátok linket. Köszi zozzo

tel.:0630 942 (79) 13

(#92629) quailstorm válasza kenyerlangos (#92623) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A válasz, Adreno306.
Még mindig nem csinálták meg :U
Adreno 305-ön jó lenne amúgy.

(#92631) mezis válasza zozzo698 (#92628) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen nem létezik: "valós 5-8 db es a teljesítménye".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#92632) zozzo698 válasza mezis (#92631) üzenetére


zozzo698
tag

Most a kérdést nem érted? Olyan aminek az antenna teljesítménye tudja amit ráírtak. És nem arra gondolok, hogy az antenna tudja.

tel.:0630 942 (79) 13

(#92633) mezis válasza zozzo698 (#92632) üzenetére


mezis
nagyúr

db : darab. dB deciBell.

Mindegyik tudja azt, amit ráírtak. Mindegyikre vonatkozik a szabvány által korlátozott, maximálisan kisugározható teljesítmény. Elsősorban egészségügyi okokból.
Ha ennél többet szeretnél, moddingold a mikrohullámú sütődet, mert az is a 2,4GHz környékén működik, mintegy 1000-szeres teljesítménnyel. De aztán ne panaszkodj, ha puhára főttél a szerkentyűd mellett ! ;] :DDD

mezis

(#92634) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Monitorok közül melyik a jobb?

Benq XL2720Z vagy Acer XB270H?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#92635) kenyerlangos


kenyerlangos
csendes tag

Sziasztok Megint! Kiirom ide is, hátha majd itt hamarabb választ kapok:)
Kérdésem lenne a következő, hogy nem lehet hogy a Vírusirtó okozza a problémámat a játékaimmal?
Mert valahányszor szervizben volt ilyen olyan cserékkel, mindig automatikusan tettek rá ESET Nod 32- Antivirus 8-asat, és nem igen hinném olyan oly nagy szükségem is lenne egyáltalán rá, ergo eddig 5 évig nem volt rajta sosem ,és nem volt semmi baj.
Namost a helyzet a következő: Nem tudom hogy mennyire normális az hogyha nekem a Nod32-esem 110.000K-t használ a Feladatkezelőmön belül. Ennél kisebb értéket még sohasem produkált, és azon gondolkoztam hogy lehet hogy emiatt szenvedek már 1! éve lassan, holott csak lehet hogy lekellene törölnöm a francba azt a Nod-ot, és megoldódhatna minden szépen.
Szerintetek? Van némi esély arra hogy emiatt van? :F :(

Dicsak buksi

(#92636) HoaryFox válasza kenyerlangos (#92635) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem is bekajol ennyit, de 8GB memória mellett egyáltalán nem zavar. Amíg a processzort nem kajálja, addig miért baj, hogy ottvan a memóriában?

Szerk: ESET Smart Security 9 van amúgy nálam

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#92637) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

ERRE valaki tudna megoldást? Sajnos nem tudtam, hogy most VGA, vagy TV, vagy Windows, vagy milyen topikban tegyem fel...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#92638) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy találok-e olyan oldalt ahol sok processzor össze van hasonlítva(meg ha alaplap is van az is jó) mert látván a 19 foglalat típust már elvesztem... 2012-13 körüliek bőven elegendőek mert kb.20-25ezrem lesz rá illetve 15 az alaplapra. Annyit vettem észre, hogy az AMD lapok olcsóbbak. Én egy q8300-ról váltok tehát minden nagy előrelépés nekem :)
Előre is köszönöm a segítséget.
:R

erről a listáról mi a jó nekem?

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#92639) Lenry válasza Lenry (#92592) üzenetére


Lenry
félisten

itt egy videó a problémáról

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92640) kmisi99


kmisi99
addikt

Azt hogyan állíthatom be, hogy ha két laptopot összedugok ethernet kábellel adatmozgatás céljából, akkor ne wifin kezdjék küldeni az adatot, mert nem kell mondanom, hogy az mennyivel lassabb. Ha a 2 gépről lelövöm a wifit akkor meg ülhetek net nélkül órákat míg másolgat.

(#92641) #85154688 válasza kenyerlangos (#92635) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szeva Norbi95HUN mi újság öreg harcos? [link] Beírtál a régebbi profiloddal, hátha úgy majd segít valaki? Remélem nem kérdezed végig 386-szor ugyan azt amit a másik profiloddal is végigkérdeztél....

(#92642) Lenry válasza kmisi99 (#92640) üzenetére


Lenry
félisten

közvetlenül cross-linkkel összedugtad a két laptopot?
miért nem dugod be mindkettő a WiFi routerbe? ezzel megoldódna mindkét problémád

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92643) pjen válasza kenyerlangos (#92635) üzenetére


pjen
félisten

Szedd le,aztán meglátod.

(#92644) kmisi99 válasza Lenry (#92642) üzenetére


kmisi99
addikt

Az nem lényeg, hogy crossover kábel legyen az ethernet csatlakozó már okos ilyen téren, router megint nem jó megoldás mert a switchportok rajta nem gigabitesek, azzal se lenne sokkal gyorsabb mint wifin.

(#92645) Lenry válasza kmisi99 (#92644) üzenetére


Lenry
félisten

oks, csak azért kérdeztem rá, mert úgy kevesebb szívással járna.

egyébként elvileg annyi a trükk, hogy az Adapter beállításoknál nyomsz egy Alt-ot és felül Speciális - Speciális beállítások - és itt a WiFit teszed legfelülre, akkor annak a netje marad használatban, illetve, hogy a vezetékes hálózatnál fix IP-t adsz meg és nem állítasz be átjárót

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92646) #85154688 válasza pjen (#92643) üzenetére


#85154688
törölt tag

Ugyanezt mondtam én már neki 2 hete is. Azóta se fogadta meg a tanácsom úgyhogy kár a gőzért.

[ Szerkesztve ]

(#92647) pjen válasza #85154688 (#92646) üzenetére


pjen
félisten

Egy próbát megért.

(#92648) AndroidGamer


AndroidGamer
újonc

Helló Mindenkinek!
Nem tudom pontosan hogy jó Topicban teszem-e fel a kérdésem, de nem tudja valaki hogy az OverWatch nevü játék bétájára hogyan lehet szerezni hozzáférést? Vagy csak majd kiválasztanak? Mert ahogy olvastam a neten elvileg mától megint van beta. :K

(#92649) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Segitségeteket kérném!
Lenne egy asztali gépem ami néha fura dolgokat csinál és már idegesitő
netezéskor kb 50db oldal megnyit magátol
a másik problémám hogyha neten nézek egy videot akadozva mutatja
Segitségeteket előre is köszönöm :R
Alaplap:Asus P8H61-M lx2
cpu i5 3470
vga hd7970
táp 550w
120gb ssd + 1tb hdd
1600mhz 8gb ram

(#92650) Vakegérke válasza Szabó0922 (#92649) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem futtasd a Malwarebytes Anti-Malware-t.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.