Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34316) szazbolha válasza adrian94 (#34311) üzenetére


szazbolha
addikt

"Kezdő fotósnak milyen gépet ajánlanátok első gépnek használtan 120.000 ft-ig?"

A fiamnak épp most keresek használt gépet egy utazáshoz. (valószínűleg utána eladjuk és max. a telóját használja majd kép készítésre). Ez alapján adok javaslatott 120K-ig.

Vannak előítéleteim és preferenciáim. Szoroztunk osztottunk és arra jutottunk ne legyen kompakt gép, azaz valamilyen APS-C méretű szenzor kell, a gép állítható legyen manuálisan, de 90%-ban automata P módban használja majd, legyen beépített vaku, kell a nagylátószög (min. eqv. 28mm), tele nem kell (elég a 85...100mm), fényerő nem kell (f4, f5.6 a max rekesz), kell az AF és képstabilizátor (fényrő helyett).

Ebből valamelyik használt MILC, leginkább Sony NEX jön ki győztesen.
Persze volt vagy 3-4 modellem ezekből, de eladtam rég
Lehetne DSLR is a választott, ha a méret nem számít, de akkor valami olcsó Canon (EF, EF-s), hogy még olcsóbb manuális objektíveket lehessen adaptálni hozzá.
A Canon II generációs és stm alapobjektívje (18-55) egészen használható szerintem.

Szóval arra várunk, hogy egy 20-24 mpixes kihajtható LCD-s NEX megjelenjen a piacon az alapobjektívvel 16-50/OSS. Ez egy közepes-gyenge objektív, de van képstabija és 24mm-nek megfelelő nagylátószöge. És f5,6-ra rekeszelve elfogadható képeket vetít nagylátó állásban.
Ezt 60-80 eFt-ből szeretnénk megúszni (2022-ben olcsóbban adtam el) és a 16-50 főlé kell egy fix kistele, vagy valami olcsó zoom, és már el is tapsoltuk a 120K pénzt.

----
Mivel ortodox fotós vagyok tanuláshoz ezeket a szempontokat is figyelembe venném.
- legyen elsőre élmény a jó minőségű kép és a használat
- legyen a szettben manuális objektív.
- legyen a szettben fix fókuszú (nem zoom) objektív.
- legyen a szettben nagy fényerejű objektív

Utolsó hármat egy olcsó M42-ről adaptálható Jupiter 44-2 (58mm f/2) is teljesíti.
De lehet egy bármilyen régi 45...55mm-es fix fókuszú f/2 vagy fényerősebb objektív is.
Ezekkel tele van a használtpiac, és jól lehet velük tanulni, akár portré akár makró témákat készíteni már korai szakaszban élvezhető kivitelben.
- esetleg olcsó közgyűrűt is be kell szerezni.

Meg valami könyv... nem a fotózásról, ha nem esztétikáról, képszerkesztési alapokról.
Vagy egy rövid online tanfolyam, ahol nem a technikával foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.