Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) Csillagkuty válasza kiskornel (#10636) üzenetére


Csillagkuty
tag

Megnéztem, nem volt probléma a számokkal. Közben rájöttem, (tesóm felvilágosított) h tájkép módban spotmérés van, és csak ennél az egynél fedeztem ezt fel, akkor, ha a képen nagy a fehér, világos rész vagy csillogó rész. Két héttel ezelőttig nem is próbáltam a tájkép módot. Így már lehetséges a kiégett kép, h pont egy világos részből mérte a fényt?

Ma manuál beállításokkal fotóztam, és hibátlan lett az összes képem.

QE55QN90BATXXH, S20+, Canon 70D + 18-55 IS STM, 55-250 IS II, 28-135 IS USM

(#10652) kiskornel válasza Csillagkuty (#10651) üzenetére


kiskornel
addikt

"csak ennél az egynél fedeztem ezt fel, akkor, ha a képen nagy a fehér, világos rész vagy csillogó rész" - Ahhoz, hogy kiégjen a kép, hosszú záridő kell... igen, ha spot fényméréssel sötét részen mérsz, akkor valóban, nagy az esély, hogy a csúcsfények kiégnek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10653) flash-


flash-
veterán

sziasztok
érdekelne hogy egy expeed II es v egy digic IIIas processzor kb hány mhz-es lehet?

és mekkora ram lehet egy mostani fényképezőben?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10654) spanyoll


spanyoll
addikt

Nem hiszem el. Most már a firefox sem képes a képeket rendes színbeállításokkal feltölteni a flickr-re... Mitévő legyek, ha még mindig nem hajlandó színhelyesen felrakni a dolgokat?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10655) qnadam válasza flash- (#10653) üzenetére


qnadam
veterán

érdekes kérdés, nem sok infó kering róla :)

a fuji s3-ról voltak hírek, hogy az alap 128 megabájtot némi pénzért duplájára lehet bővíteni, a digic iii-ról meg olyasmit lehet találni, hogy 40-48 mhz. de ez célhardver, nem nagyon lehet összehasonlítani mondjuk egy x86 proci sebességével :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10656) qnadam válasza qnadam (#10655) üzenetére


qnadam
veterán

lejárt a szerkesztési idő, a fentebbi sebességek valamelyik 1d-re vonatkoznak, kompaktokban simán lehet más sebesség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10657) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Ha rögzítek HDV formátumban DV kazettára, és aztán a kazettáról az anyagot egy DV kazettás, de csak SD képes kamerába teszem, és arról olvasom be, az anyag romlik stb, vagy nem számít a kamera, csak egyszerűen "olvasóként " működik?

(#10658) qnadam válasza Vicoo (#10657) üzenetére


qnadam
veterán

semmi nem fog történni, mintha üres kazettát tennél bele.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10659) Epiph


Epiph
tag

nemtudja valaki az m42 es Helios 44-2 58/2 szűrőméretét?

(#10660) Mr.Csizmás válasza Epiph (#10659) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

49mm

kugli: "helios 44-2 filter size"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10661) Epiph válasza Mr.Csizmás (#10660) üzenetére


Epiph
tag

köszi!

És azt nemtudja valaki, hogy van e valami szűrő vagy nemtom mi a mi javitja hogy fénnyel szembe ne legyen ez a szintorzulás (nemtudom a megfelelő szakszót)

(#10662) Mr.Csizmás válasza Epiph (#10661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a lencsék sajátossága, ha nincs szóródásgátló réteg, vagy más egyéb extra rajta. (CA-ra gondolsz? rekeszeléssel javítható)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10663) Dr V válasza Epiph (#10661) üzenetére


Dr V
őstag

Ha esetleg képet mellékelnél a jelenségről akkor tudnánk segíteni...
Lehet becsillanás (ne essen rá a becsillanást okozó fény, pl nap ellen napellenző), CA ellen rekeszelés, kontraszt vesztés ellen mint a becsillanás. Ennyit így látatlanban.

(#10664) Epiph válasza Dr V (#10663) üzenetére


Epiph
tag

ez pl katt

[ Szerkesztve ]

(#10665) Dr V válasza Epiph (#10664) üzenetére


Dr V
őstag

Túl világos a háttér. Egy kis derítés a témának talán segíthet. Esetleg egy modernebb lencse v rawban történő fotózás, majd a hozzátartozó utómunkálatokkal talán vissza lehet hozni a képet.

[ Szerkesztve ]

(#10666) Vicoo válasza qnadam (#10658) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ooo, de kár :/

Pedig kinéztem ezt a kamerát, mert baromi olcsó lenne, de a FW halott rajta, és gondoltam így ki lehetne váltani ... Egyébként megérné ez? Mit lehetne vele kezdeni, úgy értem így akkor csak DV-re lehet használni, HDV-re ( deck nélkül ) nem ?

(#10667) Dr V válasza Vicoo (#10666) üzenetére


Dr V
őstag

A DV kazettához nem lehet adaptert szerezni, h pcre lehessen digitalizálni? Azzal sztem meg lenne oldva a problémád.

(#10668) Vicoo válasza Dr V (#10667) üzenetére


Vicoo
senior tag

Háát ha jól értelmezem akkor DV deckre gondolsz, de egy olyan ami HD képes az sok százezer forintba kerülne, amennyiért már lehet újabb modellt venni akár.

Ez a kamera csak azért keltette fel az érdeklődésem mert gyanúsan olcsó volt (most is az , ugye 100e alatt van ) és félprofi ha úgy tetszik, így különösen megéri . Nekem ugyanis fontos pl a külső mikrofon csatlakozás stb... Megnéztem a manualját , hogy nem lehet -e valahogy kinyerni a HD képet , de max komponensen lehet, az meg nem az igazi szerintem , firewire lenne a legjobb megoldás, mivel ott nincs D/A konverzió.

(#10669) qnadam válasza Vicoo (#10668) üzenetére


qnadam
veterán

nem gyanúsan olcsó, fel fog menni szépen az ára az aukció vége előtt :) a fw hibája pedig sajnos típushiba a sony hdv kameráinál, ha a bekapcsolt kamerát dugod össze a pc-vel, villámgyorsan el tud pusztulmi rajta a port.

szerk: esetleg vehetsz mellé egy olcsó hdv kamerát beírónak, árban még úgy se rossz a helyzet, de ebayen amin majdnem 6 nappal a lejárat előtt már 14 licit van, arra nyugodtan mondhatjuk, hogy elég nagy az érdeklődés :)

hja és nézd meg a szállítási költséget is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10670) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Szerintetek egy használt ccd hibás Canon A80-ast mennyiért lehetne eladni? Az objektiv és a többi alkatrész hibátlan.
köszi

(#10671) Epiph válasza Dr V (#10665) üzenetére


Epiph
tag

köszönöm a választ!

(#10672) qnadam válasza Epiph (#10671) üzenetére


qnadam
veterán

sőt ha ujjlenyomatos az objektív, az is tud ilyet csinálni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10673) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Nem igazán vágom, hogy RAW fotókat milyen programmal lehet megnyitni, szerkeszteni.
Panasonic LX5 fényképező által használt RAW fájlokról van szó.

Lehetőségeket írnátok?

Köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10674) fattyu válasza wolfman (#10673) üzenetére


fattyu
veterán

lightroom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10675) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok!

Éves iskolai projektem keretében muteremben készítek lányokról képeket. Akinek lenne kedve retusálni ilyen képeket, annak várom a jelentkezését. (A képek többsége fiatal 16-17-18 éves lányokról van, RAW formátumban). Azért kérem ezt, mert szeretnék a lányoknak retusált képeket küldeni, de nagyon kevés időm van, és úgy láttam, hogy sok fotós szeretne retusálni, csak nincsen megfelelő alap képük hozzá.

Tehát várom a jelentkezőket itt, vagy privátban.

(#10676) fattyu válasza soldierboy (#10675) üzenetére


fattyu
veterán

Tehát lehetőséget szeretnél adni hogy mások ingyen utómunkázzák a képeid amiért te pénzt kapsz? ez most egy áprilisi tréfa ugye?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10677) soldierboy válasza fattyu (#10676) üzenetére


soldierboy
tag

Szia!

Mint mondtam iskolai projekt keretében csinálom a portré/divat fotózást. Már így is kaptam leveleket privátban, még egy régebbi fórumos megjelenésemnél, hogy küldjek képeket, mert szeretnének retusálni.

Mivel iskolai projekt, nem kapok érte pénzt és nem, nem április tréfa.

(#10678) cOxeR válasza fattyu (#10676) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nembaj, vegyük tréfának! :))

(#10679) soldierboy válasza cOxeR (#10678) üzenetére


soldierboy
tag

Kedves cOxeR!

Most nem értem, hogy ezt miért kell tréfának venni? Kérlek magyarázd el! Neked már küldtem is fotót, amit én csináltam! :DDD

(#10680) cOxeR válasza soldierboy (#10679) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nincs mit magyarázni rajta... aki megfelelően tud retusálni, az a saját anyagát retusálja... vagy pénzért retusál, akinek meg nincs nyersanyaga, annak meg nincs tapasztalata retusálással, és az meg olyan is lesz. Ergo Te nem haladsz vele semerre... :U
De legyen jelentkeződ, és csinálják!

(#10681) soldierboy válasza cOxeR (#10680) üzenetére


soldierboy
tag

Lesz jelentkező, emiatt nem aggódok. Sok ember van, akinek nincs nyers fotója, mégis ki tud valamit jót hozni a képekből!

(#10682) qnadam válasza wolfman (#10673) üzenetére


qnadam
veterán

fentebb említett lightroom, vagy photoshopon belül camera raw, esetleg ingyenesnek a rawtherapee, meg még sok más opció

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10683) cOxeR válasza soldierboy (#10681) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#10684) Mr.Csizmás válasza soldierboy (#10677) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gimp

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10685) soldierboy válasza Mr.Csizmás (#10684) üzenetére


soldierboy
tag

Mire írod, hogy GIMP? :D

(#10686) Mr.Csizmás válasza soldierboy (#10685) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

próbáld meg feldolgozni a rawokat.

ha nem tudsz rawot kezelni, ne is fotózz abba.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10687) soldierboy válasza Mr.Csizmás (#10686) üzenetére


soldierboy
tag

Nem értem miről beszélsz. Tudok retusálni, csak nincs sok időm! :D

(#10688) Mr.Csizmás válasza soldierboy (#10687) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig lightroom, vagy bármi rawképes dologban megnyitva kb. fél perc pár csúszkát toszogatni, hogy jau' legyen, aztán export gomb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10689) fattyu válasza soldierboy (#10687) üzenetére


fattyu
veterán

erről beszélünk. Akkor ajánlj fel x pézt kép retusálásért de beállíani hogy te teszel szivességet? haggyuk má'

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10690) soldierboy válasza fattyu (#10689) üzenetére


soldierboy
tag

Valakinek ez jó, ha neked nem, akkor nem kell jelentkezni. Nem teszek szívességet senkinek, nem is mondtam ilyet. Ajánljak fel pénzt? Azt inkább nem.

(#10691) fattyu válasza soldierboy (#10690) üzenetére


fattyu
veterán

Oly sokan szeretnek takarítani de nincs mit. Önzetlenül felajánlom lakásomat e nemes célra. Igény esetén mosogatnivalót is tudok biztosítani. Jelige anyagiak kizárva. :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10692) A Zéé válasza fattyu (#10691) üzenetére


A Zéé
addikt

:)) :))

Just a simple Lineman...

(#10693) soldierboy válasza fattyu (#10691) üzenetére


soldierboy
tag

Nagyon rossz példát hoztál fel. Legalább tudnál példálózni. Teljesen nem értelek. De egy dolog biztos, már volt aki megkért, hogy küldjek a lányokról képet, mert retusálni szeretne (ami még csak hab a tortán, hogy tud is retusálni)! :D

(#10694) A Zéé válasza soldierboy (#10693) üzenetére


A Zéé
addikt

valami nagyon perverz ember lehetett az, aki csak úgy szeret retusálni hobbiból.
Eddig senkitől nem hallottam ilyent, hogy "hajj de ülnék a gép előtt 1-2 órát képenként, más képét retusálva, de olyan szar, hogy én nem tudok olyan képeket lőni magamnak, amit nem kéne retusálni".

Amúgy szerintem a példa pont találó...

Mindenesetre sok sikert, hátha sikerül találni valaki balekot, aki majd megcsinálja neked, te meg majd beemelheted portfóliódba az ő munkáját, meg mutogathatod. Ha elvállaltad, akkor csináld is végig a feladatot.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10695) soldierboy válasza A Zéé (#10694) üzenetére


soldierboy
tag

Van olyan akinek nincs lehetősége stúdióban fotózni! És van ilyen ember, nem is egy. Kívánom, hogy egyszer te is megismerj egyet! :) :) :)

És nem feltétlenül azért van, mert ő nem tud képeket csinálni. Nem véletlen sok helyen van külön fotós és külön retusáló ember.

Valaki ezt szereti, valaki azt, valaki pedig mindkettőt.

(#10696) copass válasza soldierboy (#10675) üzenetére


copass
veterán

ingyen akarsz dolgoztatni, hogy végül te kaszálj vele.
gusztustalan.
"de nagyon kevés időm van, és úgy láttam, hogy sok fotós szeretne retusálni"
április 1 muhaha
"csak nincsen megfelelő alap képük hozzá"
ez meg arcoskodás.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10697) A Zéé válasza soldierboy (#10695) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem sincs lehetőségem stúdióban fotózni, túl sok ingerenciám sincs hozzá, Így ismerek ilyen embert.
A külön retusőrt meg meg szokás fizetni. Úgy látom ez kissé parttalan vitának tűnik, mert te ragaszkodsz hozzá, hogy valaki ezt meg fogja csinálni helyetted, ráadásul ingyen is, pedig ahogy a kommentek alapján elnézem itt senki más nem osztja ezt a véleményed.

Just a simple Lineman...

(#10698) soldierboy válasza A Zéé (#10697) üzenetére


soldierboy
tag

Kedves A Zéé!

Részben igazad van, csak a többiek azt nem értik meg, hogy én nem ingyen akarok dolgoztatni, hanem, éppen, ha akad valaki, akinek ez jól jönne, akkor küldenék. Nem arról van szó, hogy én most a végletekig küzdök majd azért, hogy valaki ezt megcsinálja ingyen! :)

Szerencsére már volt ember aki kérte, hogy küldjek neki képet. Persze ezt itt a fórumon nem jelezte, hanem privátban például!

(#10699) soldierboy válasza copass (#10696) üzenetére


soldierboy
tag

Kedves copass!

Úgy látszik te még nem teljesen értetted meg, hogy én nem dolgoztatni, főleg nem kaszálni akarok a képeken. Diák vagyok, nem pénzért, hanem iskolai keretek között csinálom ezt a projektet.

Mi itt az arcoskodás?

Szerintem az alapvető probléma, hogy itt mindenki aki reagált rám, azt hiszi, hogy én ebből a végén pénzt szeretnék látni. Pedig erről szó sincsen. Persze ezt nem hiszi el senki sem. Az ilyen bennem hitetlenkedő embereknek azt javaslom, hogy privátban érdeklődjenek nálam, és elkísérem őket az iskolám műtermébe és elmagyarázom nekik, hogy mi is ez a projekt.

(#10700) Balinov


Balinov
félisten

Nem igazan ertem, miert kell soldierboy-t leugatni, szivesseget kert, nonprofit projekthez. Ha valaki szivesen segit neki ingyen, hat segit neki, ha nem, meg nem. Kesz, ennyi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.